vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

263 επισκέπτες, 4 χρήστες
Blackwolf, camber, babis1993, Jorge

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Νίκη

  • **
  • 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • e_High ατμιστής
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #810 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 02:45 »
Αλεργία έχω να πάθω από πέρισι.Κανονικά έπρεπε να έχω τώρα φουλ ρινίτιδα.Μία φίλη μου πουείχε σοβαρό ΧΑΠ δεν βήχη αναπνέει τέλεια και είναι μόλις 3 μήνες ατμίστρια.

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #811 στις: Νοεμβρίου 05, 2012, 21:35 »
Θα μοιραστω και εγω την δικη μου εμπειρια σχετικα με το η.τ....σε καποιους ισως φανει και ανοητο...
Εγω παντως σωθηκα!!!

Λοιπον ειμουνα καπνιστης περιπου 10+ χρονια...τα τελευταια 2 χρονια αρχισα να εχω προβληματα με ημικρανιες..
(οσοι ειχαν/εχουν ξερουν για τη πονο μιλαμε).
Αρχικα δεν εδωσα σημασια...κανενα παυσιπονο και μεχρι εκει.
Οι κρισεις ημικρανιας σταδιακα αρχισαν να πυκνωνουν..απο μια φορα το μηνα,σε σχεδον καθε μερα.
Δεν ειχε ωρα η το που θα σε επιανε..εχει τυχει να κοιμαμε και να ξυπναω 4 το πρωι απο τον πονο.!!!
Ειχε γινει εφιαλτης...δεν πηγαινα πουθενα χωρις να εχω καποιο παυσιπονο στην τσεπη.

Και διατροφη ειχα αλλαξει και συνηθειες..και ειδικα φαρμακα για ημικρανιες...δεν επιανε τιποτα.
Καποια στιγμη ειχα ενοχλησεις στο στομαχι..
Επειδη ειμαι στρατιωτικος πηγα στο 401ΓΣΝ και με ξεψαχνισαν...

Αποτελεσμα???
Πινε πινε..panadol,imigran και ενα σωρο αλλες λαλακιες για να φευγει το μαρτυριο..
Το στομαχι τα ειχε <<δει>> κανονικα και μαζι με αυτα σιγα σιγα αρχισαν και τα νεφρα και το συκωτι
Περιττο να πω οτι μου κοπηκαν τα ποδια...

Καπου εκει ετυχε και με <<εβαλε>> ενα φιλαρακι στο η.τ..

Απο την ωρα που πεταξα το κω@$τσιγαρο σταματησαν και οι ημικρανιες!!!!!

Προφανως κατι εχει μεσα και μου εβγαζε ημικρανιες..δεν καθησα να το ψαξω μιας και δεν θα το ξανα βαλω στο στομα μου.

Συγνωμη αν σας κουρασα.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #812 στις: Νοεμβρίου 06, 2012, 02:29 »
Το παρόν νήμα είναι στον πίνακα με τα Ιατρικά θέματα.

Eίναι απαραίτητο να το κρατάμε καθαρό από off topic μηνύματα.

Καλό το χιούμορ αλλά προσέξτε ΠΟΥ το κάνετε
Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν γι' αυτό το λόγο. Ας είμαστε πιο προσεκτικοί.
Ευχαριστούμε.


Απ'το συντονισμό του φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #813 στις: Νοεμβρίου 09, 2012, 23:57 »
Αρχικα δεν εδωσα σημασια...κανενα παυσιπονο και μεχρι εκει.
Οι κρισεις ημικρανιας σταδιακα αρχισαν να πυκνωνουν..απο μια φορα το μηνα,σε σχεδον καθε μερα.
...
Ειχε γινει εφιαλτης...δεν πηγαινα πουθενα χωρις να εχω καποιο παυσιπονο στην τσεπη.
...
Απο την ωρα που πεταξα το κω@$τσιγαρο σταματησαν και οι ημικρανιες!!!!!

ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια και σε μένα !!!

Αποσυνδεδεμένος MHNAS79

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #814 στις: Νοεμβρίου 10, 2012, 12:29 »
μετα απο 1 χρονο ητ αρχισα να μυρίζω σαν λαγωνικό...
 τασάκι στο δίπλα μπαλκόνι και το μύριζα μεσα στο σπιτι...
τιν τρίτη πηρα 1 τόνο πελλετ και τα ανεβασα στον 3 οροφο με τα ποδια και δεν καταλαβα τπτ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος geomal

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ...ΤΣΙΓΑΡΟ.
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #815 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 09:59 »
Ατμιστής 3 μηνών με απευθείας κόψιμο του βρωμοτσίγαρου , έκανα χθες εξετάσεις σπιρομέτρησης στου Παπανικολάου. Για όσους δεν γνωρίζουν η σπιρομέτρηση είναι σημαντική για την μέτρηση της λειτουργίας των πνευμόνων.Ο γιατρός  χρησιμοποιεί τις μετρήσεις των όγκων αέρος που φυσάτε , ώστε να αποφασίσει πόσο καλά λειτουργούν οι πνεύμονές σας. Τα αποτελέσματα ήταν εντυπωσιακά καλά σε σχέση με αυτά που έκανα όσο ήμουν καπνιστής.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #816 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 10:15 »

Λοιπον ειμουνα καπνιστης περιπου 10+ χρονια...τα τελευταια 2 χρονια αρχισα να εχω προβληματα με ημικρανιες..
(οσοι ειχαν/εχουν ξερουν για τη πονο μιλαμε).

Πινε πινε..panadol,imigran και ενα σωρο αλλες λαλακιες για να φευγει το μαρτυριο..
Το στομαχι τα ειχε <<δει>>...................


Φίλε knomax αυτά που λες πράγματι τα αντιμετώπιζα και γω.
Είχα ημικρανίες όχι βέβαια στο βαθμό που λες εσύ και συχνά έπαιρνα πονστάν - παναντόλ κ.λ.π.

Από τότε που άρχισα το η.τ. σιγά σιγά αραίωσαν και τώρα πλέον δεν θυμάμαι πριν πόσους μήνες με έπιασε τελευταία φορά πονοκέφαλος. :dontknow:
Άρα το τσιγάρο ευθύνονταν σε μεγάλο βαθμό και με το η.τ. σιγά-σιγά εξαφανίστηκαν. :thumpup: :thumpup:
Νομίζω ότι τόχα ξαναπεί και σε κάποιο μήνυμά μου παλαιότερα εδώ στοφόρουμ αλλά δεν θυμάμαι που. :wall: :wall:
Πάντως τα καλά δεν πειράζει να ξαναλέγονται. :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος karakostas

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #817 στις: Νοεμβρίου 27, 2012, 17:22 »
Κάπνιζα τρία χρόνια 4 25ρια την ημέρα. Τώρα περπατάω τέσσερα χιλιόμετρα την ημέρα. Και ατμιζω αρκετα ml. Κι εγώ σώθηκα απο πλευράς υγείας. Άσε που απόκτησα καινούριους φίλους μέσω του ηκ. Ίσως δημοσιά θα εππρεπε να πούμε αυτό που νιώθουμε στήνω υγεία μας. Άντε να βρεις βήμα...

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #818 στις: Νοεμβρίου 27, 2012, 17:51 »
Καπνίστρια πορωμένη επί 22 χρόνια, ατμιζω πάνω-κάτω ένα μήνα τώρα (καμιά φορά κάνω 1-2 κ.τ) και έχω να δηλώσω ότι κοιμάμαι σαν ανθρωπος επιτέλους!!!
Οσο κάπνιζα κανονικά, έβηχα τόσο πολύ στον ύπνο μου, που ξυπνούσα σα να είχα φάει ξύλο και δυσλειτουργούσα για το υπόλοιπο της μέρας...
Δεν το περίμενα να με κερδίσει τόσο το η.τ και η βασική αιτία για αυτή τη σπουδαία αλλαγή στη ζωή μου είναι αυτό εδώ το φόρουμ! :yes: :yes:
Ενα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους σας!!
 :thank_you2: :thank_you2: :thank_you2:

Αποσυνδεδεμένος spectacles

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #819 στις: Δεκεμβρίου 07, 2012, 11:57 »
Θυμάμαι, πριν αρχίσω το η.τ. , όταν αναγκαζόμουν να ανέβω στον 5ο όροφο με τις σκάλες ήμουνα να με κλαίνε οι ρέγγες! Σε κάθε όροφο έκανα στάση για 10-15 δευτερόλεπτα για να τα καταφέρω.. τώρα ανεβαίνω τα σκαλιά μονοκοπανιά και δεν λαχανιάζω καν! Πολύ μεγάλη διαφορά για τα δικά μου δεδομένα! Αγόρασα και ποδήλατο και όποτε έχω λίγο χρόνο κάνω και καμμιά ποδηλατάδα εντός πόλης.. Βέβαια πρέπει να κάνω κάτι και με τα κιλά μου, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα..  ;D

Αποσυνδεδεμένος standman

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #820 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 17:58 »
Ατμιστής περίπου 6 μέρες. Νιώθω τελείως πλήρης και δεν έχω καπνίσει κ.τ από τότε .... Τα πρώτα αποτελέσματα ήρθαν κυρίως τις πρωινές ώρες. Νιώθω κάπως σαν να ξυπνάω καλύτερα .... ελπίζω να βελτιωθεί κι άλλο. Κάτι κακό που παρατήρησα ... επειδή ασχολούμαι και λίγο με το τραγούδι, σαν να έχει χαλάσει η φωνή μου ... δεν έχει βραχνιάσει αλλά σαν να έχει μικρύνει η έκτασή της. Είναι φυσιολογικό; Εμπειρίες από άλλους τραγουδιστές έχουμε;;

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #821 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 19:07 »
Προσωρινο ειναι. Άλλαξε "συνηθεια" το συστημα και προσπαθει να προσαρμοστει. Σε λιγο καιρο αν συνεχισεις θα καθαρισουν όλα, και θα εχεις και μεγαλυτερη εκταση.

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #822 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 20:21 »
Συμφωνω με τον Πολυκρατη. Και στο τσιγαρο αν αλλαζες μαρκα ο λαιμος θα διαμαρτυροταν για λιγο.
Επισης, αφου ασχολεισαι με το τραγουδι θα ξερεις οτι ενας απο τους σημαντικοτερους παραγωντες ειναι οι αναπνοες. Σε αυτο τον τομεα, πιστεψε με, θα πας σε αλλο επιπεδο.

Αποσυνδεδεμένος maxtor10

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #823 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 20:33 »
16 χρονια καπνιστης και τα τελευταια με 2 πακετα prince την ημερα.... :idiot1:
πλεον δεν βηχω, δεν μυριζει το στομα, δεν βγαζω την πρωινη καφε κολλα απο τα πνευμονια μου,
αναπνεω καλυτερα, σηκωνομαι απο το κρεβατι πολυ ανετα, η αντοχη μου βελτιωθηκε.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #824 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 21:03 »
Κόπηκαν οι αρκετά συχνές ημικρανίες μου. Δεν τα συνέδεσα αρχικά έως ότου διάβασα πως σταμάτησαν και σε άλλους

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181592 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 114 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538243 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1525 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139250 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz