vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

216 επισκέπτες, 2 χρήστες
kyrgiannis, Jorge

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος tobias

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Παντως εγω παιδια 4 μερες που ατμιζω και εχω κοψει τελειως το τσιγαρο, μου εχει μειωθει παρα πολυ η ορεξη. Νιωθω δηλαδη το στομαχι μου αδειο και δεν πειναω

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Μη σε νοιάζει , θ'αλλάξει αυτό! ;D

Αποσυνδεδεμένος liapakos

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την στιγμή,πριν γίνει ανάμνηση...
Παντως εγω παιδια 4 μερες που ατμιζω και εχω κοψει τελειως το τσιγαρο, μου εχει μειωθει παρα πολυ η ορεξη. Νιωθω δηλαδη το στομαχι μου αδειο και δεν πειναω
Ποσο θα θελα να μου συμβαινει και εμενα αυτο...  :)) :)) :)) Εχω παρει 3 κιλα απο τοτε που εκοψα το τσιγαρο...

Εγώ πάντως, απο την μέρα που σταμάτησα το κ.τ, παίζω και μπάσκετ ενώ δεν ήξερα ποτέ!!!
Και συ ?  :laugh1: :laugh1:
Παντως εγω παιδια 4 μερες που ατμιζω και εχω κοψει τελειως το τσιγαρο, μου εχει μειωθει παρα πολυ η ορεξη. Νιωθω δηλαδη το στομαχι μου αδειο και δεν πειναω
Αυτό δεν έχει να κάνει με το άτμισμα μπορεί από άλλους παράγοντες.
Η αλήθεια είναι ότι κόβοντας το τσιγάρο αρχίζει ο οργανισμός να δουλεύει πιο σωστά και για αυτό μεταβάλλεται προς το καλύτερο. Όλοι ξέρουμε πως το κ.τ. η νικοτίνη ενεργοποιεί ορισμένα εγκεφαλικά κύτταρα (νευρώνες) στην περιοχή του υποθάλαμου, που «λένε» στον οργανισμό πότε έχει φάει αρκετά. Η νικοτίνη «πυροδοτεί» αυτό το εγκεφαλικό σήμα κορεσμού.
Γι αυτό και οι καπνιστές είναι πιο αδύνατοι από τους μη καπνιστές και όσοι το κόβουν "βάζουν" κιλά  8)

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
....
Σοβαρά πάντως, καμία σχέση σε αντοχές...(Το κακό είναι οτι τις αντοχές τις έχω και στο φαϊ και κατεβάζω τον αγλέορα!! :idiot1: :idiot1: :laugh1: :laugh1:)
Όσο αφορά την όρεξη είναι καθαρά ψυχολογικό . Με λίγη προσπάθεια το περιορίζεις .

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
@ Andreass, το ξέρω και το ψιλοπαλεύω τώρα πια.. :yes:
Απλά έχω κόψει τις βραδινές επιδρομές στο ψυγείο και τα πολλά τηγανιτά, και είναι καλύτερα... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Κι εγω οσο ετρωγα τρωω. Εξαλλου δε σταματησαμε να καπνιζουμε και ταυτοχρονα τη μηχανικη συνηθεια να απασχολουμε με κατι τα χερια μας. Αντικαταστησαμε το κ.τ. με το η.τ. Επισης νικοτινη παιρναμε, νικοτινη παιρνουμε. Ποιος ο λογος λοιπον να παρουμε κιλα; 8)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
K όμως ανοίγει σε μερικούς πολύ η όρεξη!!! (Πολλοί οι λόγοι ):yes: :yes: :yes:  Δεν έχει το ητ τα ίδια συστατικά που έχει το κτ!!
Εγώ προσωπικά είχα πολύ σοβαρό πρόβλημα για μερικούς μήνες!!!

Συνέβαινε συχνά να θέλω γλυκά!!! Ακόμα κ τώρα μα  προσέχω τρομερά!!!!!
Βλέπω με χαρά ότι κάποιοι δεν έχουν πρόβλημα με την όρεξή τους μα οι περισσότεροι από εμάς δυστυχώς  έπρεπε να το αντιμετωπίσουμε!!
Ενώ έκοψα τρομερά εύκολα το κτ, με την όρεξη ακόμα κ τώρα το παλεύω!!! Γυμναστική κάθε μέρα κ καλή διατροφή!!!!!  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Συμφωνώ απόλυτα με την DARK ANGEL " Γυμναστική κάθε μέρα κ καλή διατροφή "  :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Αφού όλοι διαπιστώνουν ότι βελτιώνεται η αντοχή άρα και η όρεξη αντισταθμίζεται με το γυμναστήριο .

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
παιδια να πω και γω την αποψη μου καθως εκανα προσφατα σπυρομετρηση να δω πως ειμαι απο την τελευταια περσι που καπνιζα
σημειωνω πως ατμιζω σχεδον πανω απο 3 μηνες και περσι τετοια εποχη μου ειχε πει ο πνευμονολογος πως οδευω για χαπ (για το 1ο σταδιο βεβαια) αφησα να περασει ο χρονος μεχρι να παρω αποφαση να αρχισω το ατμισμα
τελος παντων το αποτελεσμα της σπυρομετρησης ειναι το ιδιο με την περσινη δεν εχει αλλαξει κατι βεβαια δεν εκανα και εισπνωες που μου χε δωσει
το θεμα ειναι πως εγω νοιωθω υγειεστατος πλεον,δε ροχαλιζω δεν μου ρχονται φλεματα το βραδυ στον υπνο μου ανεβασα αντοχες και φυσικη κατασταση
δε ξερω πλεον μετα την εξεταση τι ειναι σωστο....
εχει κανεις ιδια αποψη;

Αποσυνδεδεμένος tobias

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
K όμως ανοίγει σε μερικούς πολύ η όρεξη!!! (Πολλοί οι λόγοι ):yes: :yes: :yes:  Δεν έχει το ητ τα ίδια συστατικά που έχει το κτ!!
Εγώ προσωπικά είχα πολύ σοβαρό πρόβλημα για μερικούς μήνες!!!

Συνέβαινε συχνά να θέλω γλυκά!!! Ακόμα κ τώρα μα  προσέχω τρομερά!!!!!
Βλέπω με χαρά ότι κάποιοι δεν έχουν πρόβλημα με την όρεξή τους μα οι περισσότεροι από εμάς δυστυχώς  έπρεπε να το αντιμετωπίσουμε!!
Ενώ έκοψα τρομερά εύκολα το κτ, με την όρεξη ακόμα κ τώρα το παλεύω!!! Γυμναστική κάθε μέρα κ καλή διατροφή!!!!!  :yes: :yes:
Εγω για παραδειγμα που ειμαι τρελος γλυκατζης και καθε μερα ετρωγα επιδορπιο μετα το φαγητο καθως και αλλα γλυκα μεσα στη μερα, αυτες τις μερες που ατμιζω δε νιωθω την αναγκη να φαω γλυκο (κυριως σοκολατα που τρελαινομουν). Ισως παιζει ρολο και το οτι ατμιζω και μπισκοτα κανελας εκτος της κλασικης καπνικης barbara.

Αποσυνδεδεμένος katmef3

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερια παιδια.

Ξεκινησα εχθες το ατμιζμα....
Δυσκολευτηκα εινι η αληθεια λιγο και γιαυτο εψαξα για συμπαρασταση στο ιντερνετ...
Νιμοζω πως το συγκεκριμενο thread ειναι αυτο που εψαχνα.
Ευχαριστω πολυ....

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
καλησπέρα katmef3,
έκανες πολύ καλά που ξεκίνησες το ατμισμα, και ακόμα καλύτερα
που έγινες μέλος του φορουμ μας. Εάν θέλεις να σε γνωρίσουμε
μπορείς να γράψεις λίγα λόγια για σένα εδώ :http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html
Καλή συνέχεια.  :)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
ΚαλησπΕΡα, Δές κ εδώ για συμπαράσταση  http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8424.0.html

Θα περάσουν οι πρώτες σου δύσκολες στιγμές κ θα είσαι μια χαρά!!!

Φιλικά,

Αγγελική  :)

Καλησπερα και απο μενα.
Καπνιζα περιπου 8 χρονια, marlboro Light τα πρωτα χρονια (1 πακετο τις 3 μερες) και τα τελευταια 5 χρονια στριφτα (8 περιπου την μερα). Πριν 3 μηνες ξεκινησα το ΗΤ, με 18 mg νικοτινη και εχω κανει εκτοτε μονο ενα τσιγαρο και αυτο απο κερασμα επειδη μου ειχε τελειωσει η μπαταρια.
Ημουν παντα της αθλησης (τρεξιμο, ποδηλατο, αλλα πιο πολυ κολυμπι) και εχω παρατηρησει πως η αντοχη μου εχει σταθεροποιηθει και αγγιζει την εποχη που ημουν 17-23 χρονων και αγωνιζομουν σε ομαδα στιβου. Για παραδειγμα βλεπω οτι τα 4 χιλιομετρα κολυμπι στην πισινα τα κανω ανετα σε 30-40 λεπτα, χωρις καθολου φλεμματα η δυσκολια στις αναπνοες.
Βεβαια εχω βαλει 3-4 κιλα απο τοτε που ξεκινησα το ΗΤ αλλα αυτο μαλλον οφειλεται στα γλυκα και τα fast food που τρωω λογω δουλειας (εξωτερικος πωλητης, ολη μερα στους δρομους).
Το σημαντικοτερο ειναι οτι πλεον το τσιγαρο το βλεπω ως ενα ακρως επικινδυνο συστατικο στον οργανισμο. Τωρα καταλαβαινω που η γυναικα μου με εβλεπε σαν εγκληματια οταν καπνιζα κανα τσιγαρο μεστο σπιτι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34545 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181595 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8822 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538243 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1527 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139251 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz