vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

266 επισκέπτες, 3 χρήστες
lounik, Blackwolf, SEB

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 31, 2009, 09:46 »
Όχι. Λόγω αυξημένης όρεξης.  ;D

 :yes:
Και παρισσότερο λόγω καλυτερευσης της γευσης σου Vasilis, θα θέλεις να καταναλωνεις παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #46 στις: Ιανουαρίου 01, 2010, 14:28 »
Μην φοβάσαι ότι θα πάρεις κιλά. Δεν έχεις σύνδρομο στέρησης και με αυξημένο το αίσθημα της γεύσης, θα χορταίνεις πιο εύκολα. Χώρια, που μπορείς να χρησιμοποιείς την σκάλα πιο συχνά. Εκεί θα δεις την διαφορά στα πνευμόνια σου.

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #47 στις: Ιανουαρίου 04, 2010, 12:31 »
Ατμίζω από τις 2 Δεκεμβρίου και η διαφορά στο αναπνευστικό ήταν άμεση!
Κάπνιζα δύο 25άρια πακέτα την ημέρα και είχα μόνιμο βήχα και "σφύριγμα"
Μετά από δύο μέρες με το ηλεκτρονικό μου τσιγαράκι, πήγε περίπατο ο βήχας και η ... μουσικούλα.
Το μόνο που με προβληματίζει καθώς μου δημιουργήθηκαν κάποιες αύθρες (σπυράκια στη γλώσσα) είναι το θέμα της υγιεινής του στόματος.
Ψάχνω να βρω ένα τρόπο να διατηρώ το φίλτρο μου καθαρό, αφόύ εδώ δεν μιλάμε γιά κ.τ. και το φίλτρο μπορεί να το χρησιμοποιείς γιά 8-10 ώρες.
Εχετε κάποια ιδέα;  ::)

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #48 στις: Ιανουαρίου 04, 2010, 13:25 »
Καλημέρα apethante. Εγω κρατάω αρκετές μέρες ένα φίλτρο, μιας και κάνω dripping, αλλά δεν εχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. μές τη μέρα θα το καθαρίσω με μια βρεγμένη χαρτοπετσετα. Το φίλτρο δεν έρχετε σε επαφή με τη γλώσσα έτσι κι αλλιώς. Η δική σου περίπτωση μήπως έχει να κάνει με το υγρό που σου έρχεται στο στόμα αν τραβήξεις δυνατά;

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #49 στις: Ιανουαρίου 04, 2010, 13:40 »
Παράθεση
καθώς μου δημιουργήθηκαν κάποιες αύθρες
είχα και γω αυτρες , περισσότερο στην αρχή. Νομίζω επειδή πετάω το ΗΤ  μεσ την τσέπη , μεσ την τσάντα μου και γενικώς όπου νάναι.
Με λιγο περισσότερο προσοχή αν πχ βγάζεις το φίλτρο και το βάζεις σε μια θηκούλα  η το καλυπτεις με 1 καθαρη χαρτοπετσέτα, το πρόβλημα λυνεται
 - υποψιν το καλλίτερο φάρμακο για αυτρες είναι η σόδα σε σκόνη -
Οσο για το φίλτρο ( εννοούμε το πλαστικό και οχι τον πολυεστέρα), στο 401 που κάνω dripping ζεσταίνεται αρκετά και νομίζω δεν έχει μεγάλη διάρκεια ζωής.

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #50 στις: Ιανουαρίου 04, 2010, 13:50 »
Ευχαριστώ γιά τις άμεσες απαντήσεις.
Κάποιες τέτοιες λύσεις είχα σκεφτεί κι εγώ όμως δεν είναι και τόσο πρακτικές. Ισως καταφύγω σε κάποια ταμπακιέρα που θα επενδύω εσωτερικά με χαρτοπετσέτα και θα την αλλάζω κάθε βράδυ.
Πιθανόν βέβαια οι αύθρες να οφείλονταν και στο τράβηγμα υγρού, όπως και να έχει πάντως το θέμα του καθαρού φίλτρου είναι κάτι που με απασχολεί γιατί κι εγώ πολλές φορές αναγκάζομαι να το πετάω χύμα στη τσέπη, όταν πρέπει αιφνιδιαστικά να ελευθερώσω τα χέρια μου
Επεξήγηση: όταν λέω φίλτρο, εννοώ το cartomizer του N JOY (πάλι δεν ξέρω αν το είπα καλά, αλλά ελπίζω να καταλαβαίνετε τι εννοώ)

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 04, 2010, 15:32 »
Xωρίς να θέλω να επηρεάσω,κάποτε που είχα βγάλει αυθα(έτσι μου το είχε πει ο οδοντίατρος) μου είχε πει ότι αυτό οφείλεται και σε αβιταμίνωση ή όταν λείπει κάτι από τον οργανισμό μας.
Λέω μήπως δεν φταίει αποκλειστικά το φίλτρο και είναι κάτι άλλο??

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 04, 2010, 16:13 »
Εντάξει, δύο μέρες έμειναν
Μετά με βαρέθηκαν και έφυγαν  :)

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 04, 2010, 17:14 »
Οχι άφτρες αλλά ερεθισμό στη γλώσσα μου παρατηρώ πολύ συχνά, ειδικά με PG υγρά.
Το αποδίδω στην διαρροή-διαφυγή υγρού από το φιλτράκι. Από τότε όμως που το καθαρίζω σκουπίζοντάς το εσωτερικά με χαρτοπετσέτα έχει σχεδόν εξαλειφθεί το φαινόμενο. 

Αποσυνδεδεμένος elenkw

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Το παχουλό μου Blog
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 06, 2010, 19:40 »
Τώρα με τον φοβο της νεας γρίπης αρχισα να χρησιμοποιω αντισηπτικα μαντηλακια για τα χερια τα οποία αποδειχτηκαν κι ενα καλο καθαριστικο για τα φιλτρακια μιας κι εγω αλλαζω το εσωτερικο κ κραταω το ιδιο φιλτρακι για μερες. ειναι πιο βολικα τα μαντηλακια απ τη μπουγαδα.

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 06, 2010, 22:15 »
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΚΑΠΝΙΖΑ 2 ΠΑΚΕΤΑ ΚΑΡΕΛΙΑ ΚΑΣΕΤΙΝΑ ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ ΤΣΙΓΑΡΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΔΕΝ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΣΑΦΩΣ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΦΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΙΣΣΑ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 21, 2011, 19:21
ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΦΙΛΤΡΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΑΝ ΤΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙΣ ΣΥΧΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΝΕΝΑ.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2011, 19:21 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 06, 2010, 22:19 »
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΚΑΠΝΙΖΑ 2 ΠΑΚΕΤΑ ΚΑΡΕΛΙΑ ΚΑΣΕΤΙΝΑ ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ ΤΣΙΓΑΡΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΔΕΝ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΣΑΦΩΣ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΦΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΙΣΣΑ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ.

Καλώς ήρθες και συγχαρητήρια!  :thumpup:
Ποιοί ήταν οι λόγοι που δεν δυσκολεύτηκες στην προσαρμογή?
Οφειλόταν στο ηλεκτρονικό που σε κάλυψε ή είχες μπουχτίσει από το τσιγάρο και ήθελες οπωσδήποτε να το κόψεις?
Ή και τα δύο?

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 06, 2010, 22:55 »
καλώς ήρθες!

Καί γιά δες:
Μην γράφετε ολόκληρα κείμενα με κεφαλαία γράμματα. Τα κεφαλαία γράμματα χρησιμοποιούνται όταν κάποιος θέλει να φωνάξει, ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ;   και δίνουν έναν επιθετικό τόνο στο μήνυμά σας.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5.0.html

φιλικά  ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 06, 2010, 23:09 »
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΚΑΠΝΙΖΑ 2 ΠΑΚΕΤΑ ΚΑΡΕΛΙΑ ΚΑΣΕΤΙΝΑ ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ ΤΣΙΓΑΡΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΔΕΝ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΣΑΦΩΣ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΦΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΙΣΣΑ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ.
με ποιό ΗΤ πέτυχες τη χωρις δυσκολίες μετάβαση ?

Αποσυνδεδεμένος nikdnik

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 06, 2010, 23:12 »
Τα κεφαλαία γράμματα χρησιμοποιούνται όταν κάποιος θέλει να φωνάξει.

Μάλλον θέλει να το φωνάξει!!
Δεν είναι και λίγο πράγμα!!



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556992 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8829 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538270 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60463 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238741 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1542 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz