vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

243 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, Tem

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #285 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 18:10 »
Ναι πριν 3 χρόνια. Και τότε ήταν καλή η εξέταση. Και ακτινογραφίες θώρακος που έκανα κατά καιρούς ήταν καθαρές κι' ας κάπνιζα πιτσιρικάς 3 πακέτα άσσο ιντερνασιοναλ




Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #286 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 19:01 »
Ναι πριν 3 χρόνια. Και τότε ήταν καλή η εξέταση. Και ακτινογραφίες θώρακος που έκανα κατά καιρούς ήταν καθαρές κι' ας κάπνιζα πιτσιρικάς 3 πακέτα άσσο ιντερνασιοναλ

Μια παρατήρηση μόνο, ποτέ να μην περιμένουμε να δείξει κάτι η ακτινογραφία! Όσα χρόνια και να καπνίζει κάποιος μπορέι να βγαίνει καθαρή αυτό δεν σημαίνει όμως οτι δεν έχει πάθει ζημιά ο πνευμονας. Εγώ πχ είχα κάθε μέρα φλέματα και όσες ακτινογραφίες έκανα έβγαιναν καθαρές. Όταν λοιπόν είπα στον πνευμονολόγο μου πώς Α! Ξέρεις με περνει ακόμα! Μου είπε πως αν δείξει κάτι η ακτινογραφία τότε είναι πολύ αργά!

Αποσυνδεδεμένος DarkAngel-Kelly

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #287 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 01:41 »
Kαλησπέρα κι από μένα!!
Αν και νέα στο σπορ του ατμίσματος (λιγότερο από μήνα) κάποιες αλλαγές έχω νιώσει ήδη:

1. Το χρου-χρου ("γατάκια" ή αίσθηση υγρού στο στέρνο) στη βαθιά ανάσα και στην εκπνοή έχουν εξαφανιστεί από την πρώτη κιόλας βδομάδα!

2. Ο χαρακτηριστικός πρωινός -και όχι μόνο- τσιγαρόβηχας έχει ελαττωθεί σε τεράστιο βαθμό.

3. Η αντοχή μου στις σκάλες  και γενικά στη σωματική κόπωση έχει αυξηθεί αρκετά.

4. Έχει επανέλθει αρκετά η όσφρηση και λιγότερο η γεύση.

5. Μου έχει ανοίξει λίγο η όρεξη και κυρίως για ζάχαρη. (Αυτό δε ξέρω αν είναι φυσιολογικό  :hmmm:)

6. Η μυρωδιά του τσιγάρου με ενοχλεί! Η γεύση ακόμα και του παλιού μου κ.τ. μου φέρνει αηδία και ελαφρά ζαλάδα!

7. Και το τελευταίο (με τροποποίηση μηνύματος  ;D) κάποιες ενοχλήσεις στο στομάχι που με ταλαιπωρούσαν καιρό τώρα,έχουν μειωθεί πολύ κι εμφανίζονται μόνο σε περιπτώσεις στεναχώριας ή στρες...

Ασφαλέστερα συμπεράσματα εν ευθέτω χρόνω. Αλλά ΔΕ σκοπεύω να ξανακαπνίσω εννοείεται!Μόνο ατμουδάκι από δω και μπρος!!!  :thumpup:



« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 11, 2011, 02:09 από DarkAngel-Kelly »

Αποσυνδεδεμένος Andriano Rossi

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #288 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 02:05 »
Kαλησπέρα κι από μένα!!
Αν και νέα στο σπορ του ατμίσματος (λιγότερο από μήνα) κάποιες αλλαγές έχω νιώσει ήδη:

1. Το χρου-χρου ("γατάκια" ή αίσθηση υγρού στο στέρνο) στη βαθιά ανάσα και στην εκπνοή έχουν εξαφανιστεί από την πρώτη κιόλας βδομάδα!

2. Ο χαρακτηριστικός πρωινός -και όχι μόνο- τσιγαρόβηχας έχει ελαττωθεί σε τεράστιο βαθμό.

3. Η αντοχή μου στις σκάλες  και γενικά στη σωματική κόπωση έχει αυξηθεί αρκετά.

4. Έχει επανέλθει αρκετά η όσφρηση και λιγότερο η γεύση.

5. Μου έχει ανοίξει λίγο η όρεξη και κυρίως για ζάχαρη. (Αυτό δε ξέρω αν είναι φυσιολογικό  :hmmm:)

6. Η μυρωδιά του τσιγάρου με ενοχλεί! Η γεύση ακόμα και του παλιού μου κ.τ. μου φέρνει αηδία και ελαφρά ζαλάδα!

Ασφαλέστερα συμπεράσματα εν ευθέτω χρόνω! Αλλά ΔΕ σκοπεύω να ξανακαπνίσω εννοείεται!Μόνο ατμουδάκι από δω και μπρος!!!

1. Ομοιως χρου χρου και τσουκου τσουκου......σταματησαν...!

2. Βηχας πρωινος.....καπούτ ...!

3. Παρομοίως...!!! Δοκιμασμένο.

4.Οσφρηση σαφως καλυτερη...αλλα και γευση...Ειχα θεμα εκει τελευταια.

5. Εχει αρχίσει πεινα......χμ χμ χμ και τα γλυκακια στα ζητούμενα.....!! Να αρχισω να αγχώνομαι?

6. Δεν το συζητώ.....καπνιστες...μείνετε μακριά μου...!!! Ο καπνός σας με ενοχλεί ....!!!

Αποσυνδεδεμένος DarkAngel-Kelly

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #289 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 02:12 »
5. Εχει αρχίσει πεινα......χμ χμ χμ και τα γλυκακια στα ζητούμενα.....!! Να αρχισω να αγχώνομαι?

Χμ... στη δικιά μου περίπτωση δεν ζητάω φαγητό,αλλά γλυκό ή κάτι με ζάχαρη... δε μπορώ να το πω πείνα.Μάλλον λιγούρα θα το χαρακτήριζα. Το έχει περάσει κανείς άλλος αυτό?

Αποσυνδεδεμένος kostasfmx

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
    • computermods
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #290 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 02:12 »

5. Εχει αρχίσει πεινα......χμ χμ χμ και τα γλυκακια στα ζητούμενα.....!! Να αρχισω να αγχώνομαι?


Ω ναι!!
Κι εγώ αρχισα να τρώω παραπόνο αλλα ευτυχώς για μένα που κάνω 2 με 3 φορές την εβδομάδα ποδήλατο!
Εαν δεν έκανα θα είχα βάλει 4 κιλάκια παραπάνο,Θέλει λίγο προσοχή!

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #291 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 02:15 »
Θα περάσει κι αυτό... υπομονή (μέρες που έρχονται)

Αποσυνδεδεμένος DarkAngel-Kelly

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #292 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 02:23 »
Το εύχομαι φίλε spectrum γιατί αν ΔΕΝ περάσει,κάηκα... :'(

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #293 στις: Οκτωβρίου 11, 2011, 09:55 »
Το εύχομαι φίλε spectrum γιατί αν ΔΕΝ περάσει,κάηκα... :'(
Καλη σου μερα, να μην ανησυχεις καθολου για τα "περιεργα" που θα νοιωθεις μετα την διακοπη του κτ!! Πιστεψε με, πολλοι απο εμας περασαμε διαφορα "τρελα"  ;) Θυμαμαι πολυ καλα οτι κ εγω ηθελα συνεχεια κατι γλυκο κ μετα κατι αλμυρο!!!!

 Αυτο συμβαινει ακομα αλλα οχι πολυ συχνα! Εχω προσεξει οτι μου συμβαινει οταν μου πεφτει η πιεση, κ αυτο μονο οταν ατμιζω με νικοτινη 11 mg  για μια εβδομαδα συνεχομενα ναι? Τοτε εχω αυτα τα "τρελα" συμπτωματα κ ξερω οτι ειναι η ωρα να ατμισω με χαμηλοτερη νικοτινη πχ με 6 mg μεχρι να ειμαι κ παλι καλα!

 Ατμιζω πολυ κ οπως ειπα ξερω οτι μου  ριχνει την πιεση η νικοτινη οταν ειναι στα 11 mg αλλα δεν ειναι κατι τρομερο γιατι ετσι κ αλλιως ειχα παντα χαμηλη πιεση, αυτο που κανω ειναι να ρυθμιζω την νικοτηνη που λαμβανω κ τωρα ειμαι μια χαρα!!

Ανοιγει τρομερα η ορεξη μας με την διακοπη του κτ!!!! Μην σε τρομαζει αυτο! απλα να προσεχεις κ να τρως περισσοτερα γλυκα φρουτα κ ετσι θα εισαι μια χαρα. Μου πηρε εξι μηνες για να βρω τον εαυτο μου κ ειχα βαλει κ μερικα κιλακια τα οποια ομως ξεφορτωθηκα με καθημερινη γυμναστικη κ καλη διατροφη.

Ολα θα πανε καλα μην ανησυχεις ναι? απλα δες αυτο με την νικοτινη κ προσπαθησε να την μειωνεις σταδιακα κ ετσι θα εισαι μια χαρα!!  ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος markos3668

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #294 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 15:35 »
καλως ηρθα παιδια στο club!!μολις χτες αποκτησα το GIANT της NOBACCO!Mεχρι στιγμης μετα απο 30 ωρες ατσιγαρος εχω καλυτερη οσφρηση ανασα και δε βρωμαω σαν τασακι!!!!Το μελλον θα δειξει ειναι πολυ νωρις!!!καλη συνεχεια σε ολους!!

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #295 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 16:11 »
Μετα απο 15 μερες η/τ χωρις κανενα κ/τ, δεν μου εχει ανοιξει η ορεξη,
δεν αισθανομαι την αναγκη για τιποτε αλλο,
παρα μονο για εναν fredo decafeine απογευμα,
που το απολαμβανω με υγρα γευσης cappuccino.
Γευση και οσφρηση καλυτερη και χωρις τσιγαροβηχα.
 :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #296 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 10:56 »
Μετα απο 15 μερες η/τ χωρις κανενα κ/τ, δεν μου εχει ανοιξει η ορεξη,
δεν αισθανομαι την αναγκη για τιποτε αλλο,
παρα μονο για εναν fredo decafeine απογευμα,
που το απολαμβανω με υγρα γευσης cappuccino.
Γευση και οσφρηση καλυτερη και χωρις τσιγαροβηχα.
 :) :) :) :)
Εισαι σε αυτους τους ευλογημενους που οταν σταματανε το κτ δεν πεινανε σαν λυκοι!!! Αυτο ηταν το αρχικο μου προβλημα  :wall: :wall: Ομως οταν καταλαβα οτι ηταν μονο ψυχολογικο? σιγα -σιγα καταφερα να μην τρωω οτι ειχε το ψυγειο...  :laugh1: :laugh1: )

 Ευχομαι να συνεχισεις ετσι κ να μην εχεις προβλημα κ θα δεις κ πολυ καλη βελτιωση γενικα στην αντοχη σου κατι που θα σε κανει να σκεφτεσαι ποσο μα ποσο κακο εκανε το κτ!!!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #297 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 11:22 »
Έχω και γω το ίδιο θέμα με το ψυγείο...Έχω παραγγείλει κλειδαριά με χρονοκαθυστέρηση μισής ώρας μπας κ σταματήσω τις επισκέψεις. Το επόμενο βήμα είναι να το πετάξω! Θα καίω κ λιγότερο ρεύμα άρα θα βγω και κερδισμένος! :idiot1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #298 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 11:27 »
Έχω και γω το ίδιο θέμα με το ψυγείο...Έχω παραγγείλει κλειδαριά με χρονοκαθυστέρηση μισής ώρας μπας κ σταματήσω τις επισκέψεις. Το επόμενο βήμα είναι να το πετάξω! Θα καίω κ λιγότερο ρεύμα άρα θα βγω και κερδισμένος! :idiot1: :laugh1:
Ειλικρινα οταν εβγαινα εξω για καφε με την παρεα μου, οι ανθρωποι δεν με ρωτουσαν αν πειναω... απλα μου εφερναν τον καταλογο κ εγω αφου γινομουν  :-[ :-[ :-[ ελεγα, Συγγνωμη ναι? αλλα περναω δυσκολη εποχη.... :laugh1: :laugh1: :laugh1: Οι σερβιτοροι στα  μαγαζια? στις καφετερειες? οταν  πηγαινα ??????? δεν με ρωτουσαν πια τιποτα!!!! Ηξεραν!!!  :laugh1: :laugh1:

Τωρα ομως οταν παω εκει? ξερουν οτι η δυσκολη εποχη περασε.... κ μου φερνουν μονο τον καφε μου κ μου χαμογελανε γιατι ειλικρινα απορησαν αρκετοι πως δεν εγινα 150 κιλα ετσι που ετρωγα!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1: Ηταν δυσκολα ....λιγο δυσκολα τοτε.

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #299 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 12:34 »
Μωρέ να ήταν μπύρες δεν υπάρχει πρόβλημα. Αλλού είναι το θέμα. Το ευχάριστο είναι οτι πλέον έχω διάθεση για άθληση. Κάτι που με το κ.τ ούτε λόγος να γινόταν!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 297 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8824 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60461 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238727 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16713 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139265 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz