vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

542 επισκέπτες, 1 χρήστης
Jorge

Twitter

Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #90 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2010, 21:27 »
Πάντως δεν σας τα συνιστώ σε συνδυασμό
Θέλω να πω ....πολλοί όροφοι και sex μετά ....μη το δοκιμάσετε   :laugh1: :laugh1:
Πιο συνηθισμένο νομίζω είναι το αντίθετο, πρώτα sex και μετά πολλοί όροφοι τρέχοντας (καθώς ακολουθεί μανιακός σύζυγος κάτοχος τουλάχιστον 7 dan σε πολεμική τέχνη που πονάει πολύ!)  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #91 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2010, 21:39 »
Παράθεση
Πιο συνηθισμένο νομίζω είναι το αντίθετο, πρώτα sex και μετά πολλοί όροφοι τρέχοντας (καθώς ακολουθεί μανιακός σύζυγος κάτοχος τουλάχιστον 7 dan σε πολεμική τέχνη που πονάει πολύ!)  (Image removed from quote.) (Image removed from quote.) (Image removed from quote.)

Αυτό δεν είναι πρόβλημα γιατί η κατεύθυνση είναι προς τα κάτω , οπότε σύμφωνα με το νόμο του Νεύτωνα είναι εύκολο. Δεν πα να 'χει 100 dan , αρκεί να μη τον λένε Κεντέρη !
Μήπως είμαste off topic ?

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #92 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2010, 07:44 »
ως προς το sex οντως εχω καλυτερη αποδοση καθοτι δεν αλαξα γυναικα.με τους οροφους δεν ξερω ακομα δεν δοκιμασα
Ααααα δεν ξέρεις τι χάνεις, δοκίμασε  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #93 στις: Νοεμβρίου 01, 2010, 13:46 »
Τα τελευταία μηνύματα για τα ευεργετικά αποτελέσματα του ατμίσματος μεταφέρθηκαν εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,183.msg34998.html#msg34998

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #94 στις: Ιανουαρίου 29, 2011, 22:06 »
Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος:
Δε μπορουμε να ξερουμε ακομα γιατι ειναι κατι πολυ καινουργιο, αλλα μπορουμε να δουμε ενα ενα ολα τα υλικα απο τα οποια αποτελειται(PG,VG,αλουμινιο,σιλικονη,τεφλον,νικοτινη κτλ κτλ κτλ) κ να τσεκαρουμε αυτα τι επιπτωσεις εχουνε στο οργανισμο κ στην υγεια μας σε μεγαλες συγκεντρωσεις κ μακροπροθεσμα πχ. αλουμινιο σχετιζεται με το αλτσχαιμερ , νικοτινη με την αρτηριοσκλήρωση κτλ.

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #95 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 12:43 »
Νομιζα οτι ηταν τυχαια καποια συμπτωματα που ειχα αλλα βλεπω τα εχετε και αλλοι! Στον 1 μηνα με ΗΤ εχω παρατηρησει ξηροδερμια προσωπου,ακμη ελαφριας μορφης και αιματωμα στα ουλα!
Τα 2 τελευταια εχουν υποχωρησει εντελως, η ξηροδερμια οχι πληρως αλλα ειναι καλυτερα απο οτι στην αρχη.

Η αληθεια ειναι οτι και εγω παρατηρω μετα τον πρωτο μηνα ατμισμα μεχρι και σημερα που ατμιζω (2 μηνες, συνολο 3) οτι εχω ξηροδερμια στο προσωπο και διαφορες κοκκινιλες καθως και πολυ εντονη ξηροδερμια στο "τριχωτο της κεφαλης". Παντα ειχα λιγη, αλλα ποτε στο προσωπο και παρατηρω μια εξαρση που δεν μου εχει ξανατυχει αλλες χρονιες και στο κεφαλι.

Αλλα ισως να ειναι και απο την απαλλαγη απο τα βλαβερα που ειχα συνηθισει τον οργανισμο απο το τσιγαρο. Το παρατηρω και θα επανελθω. :)

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #96 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 12:50 »
Τετοια συμπτώματα ειχα όταν χρησιμοποιουσα PG . Με VG ελαχιστοποιηθηκαν.

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #97 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 13:11 »
εγω με σκετη vg ειμαι κομπλε μονο αυτο με τα ουλα κατα διαστηματα :yes:

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #98 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 13:24 »
Αυτο με τα ουλα το ειχα και εγω στην αρχη αλλα για την ξηροδερμια ειχα τρομερο προβλημα ειδικα τον χειμωνα το οποιο ομως εξαφανιστηκε απο τοτε που αρχισα το ατμισμα.Μαλλον ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα.Ξεχασα-παντα με VG

Αποσυνδεδεμένος kouyian

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #99 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 13:29 »
Καλημέρα και καλώς σας βρήκα :)

Δεν είναι πολύς καιρός που άρχισα το Η/Κ. Μόλις 10 ημέρες και εκτός απο το πρόβλημα του λαιμού που δεν είναι σοβαρό, εδώ και 3/4 μέρες αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με άφθες που έχω βγάλει στα χείλη (εσωτερικά)
Έβγαζα και πιο παλιά, αλλά μόνο μετά από άγχος ή με κάποια συγκεκριμένη αντιβίωση.
Απευθύνθηκα σε στοματολόγο και μου είπε πως οι άφθες είναι σπανιότερες σε άτομα που καταναλώνουν καπνό, με οποιαδήποτε μορφή. Έχει διαπιστωθεί μια άποψη ότι η νικοτίνη, η οποία απορροφάται από το βλεννογόνο, παίζει ρόλο στην πρόληψη εμφάνισης των αφθών.
Σας έχει τύχει κάτι ανάλογο; Έχω τρελαθεί. :angry_orange: :angry_orange:  Σκέφτομαι να το ξαναρχίσω.

Αποσυνδεδεμένος bluegreen

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #100 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 13:30 »
Η αληθεια ειναι οτι και εγω παρατηρω μετα τον πρωτο μηνα ατμισμα μεχρι και σημερα που ατμιζω (2 μηνες, συνολο 3) οτι εχω ξηροδερμια στο προσωπο και διαφορες κοκκινιλες καθως και πολυ εντονη ξηροδερμια στο "τριχωτο της κεφαλης". Παντα ειχα λιγη, αλλα ποτε στο προσωπο και παρατηρω μια εξαρση που δεν μου εχει ξανατυχει αλλες χρονιες και στο κεφαλι.

Αλλα ισως να ειναι και απο την απαλλαγη απο τα βλαβερα που ειχα συνηθισει τον οργανισμο απο το τσιγαρο. Το παρατηρω και θα επανελθω. :)
Τα ίδια συμπτώματα έχω και εγώ κοκκινίλες με ερεθισμό στο πρόσωπο  και ξηροδερμία. ειδικά όταν έκανα πολλές δοκιμές σε υγρά για γεύσεις έχοντας πιπίλα το Η.Τ παρατήρησα ότι ο ατμός που βγάζουμε από  το στόμα ή την μύτη αγκαλιάζει το πρόσωπο και τις αρχές του τριχωτού της κεφαλής. Ο ατμός κολλάει στο δέρμα και στις τρίχες με αποτέλεσμα να δημιουργεί ερεθισμούς, καλό είναι να φυσάμε τον ατμό μακριά  και να προσπαθούμε να μην έχουμε το πρόσωπο πάνω από το Η.Τ  και τον ατμό.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #101 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 13:37 »
Καλημέρα και καλώς σας βρήκα :)

Δεν είναι πολύς καιρός που άρχισα το Η/Κ. Μόλις 10 ημέρες και εκτός απο το πρόβλημα του λαιμού που δεν είναι σοβαρό, εδώ και 3/4 μέρες αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με άφθες που έχω βγάλει στα χείλη (εσωτερικά) ...

Πρόσεξε κατ' αρχήν το θέμα της υγιεινής. Καθάριζε σχολαστικά τα επιστόμια και σε τακτά χρονικά διαστήματα να τα βράζεις για 5 λεπτά για απολύμανση. Το πρώτο δεκαήμερο είχα και εγω τέτοιο πρόβλημα, τώρα έχει λυθεί τελείως....

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #102 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 13:37 »
Καλημέρα και καλώς σας βρήκα :)

Δεν είναι πολύς καιρός που άρχισα το Η/Κ. Μόλις 10 ημέρες και εκτός απο το πρόβλημα του λαιμού που δεν είναι σοβαρό, εδώ και 3/4 μέρες αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με άφθες που έχω βγάλει στα χείλη (εσωτερικά)
Έβγαζα και πιο παλιά, αλλά μόνο μετά από άγχος ή με κάποια συγκεκριμένη αντιβίωση.
Απευθύνθηκα σε στοματολόγο και μου είπε πως οι άφθες είναι σπανιότερες σε άτομα που καταναλώνουν καπνό, με οποιαδήποτε μορφή. Έχει διαπιστωθεί μια άποψη ότι η νικοτίνη, η οποία απορροφάται από το βλεννογόνο, παίζει ρόλο στην πρόληψη εμφάνισης των αφθών.
Σας έχει τύχει κάτι ανάλογο; Έχω τρελαθεί. :angry_orange: :angry_orange:  Σκέφτομαι να το ξαναρχίσω.
Eιναι κλασσικο φαινομενο λογω της διακοπης του καπνισματος  και το εχουν αναφερει πολλα παιδια.Θα υποχωρησει με τον καιρο και προς θεου οχι σκεψεις για επιστροφη σε παλιες κακιες συνηθειες ;) ;).Λιγο υπομονη και πεισμα παραπανω

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #103 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 13:45 »
...
Σας έχει τύχει κάτι ανάλογο; Έχω τρελαθεί. :angry_orange: :angry_orange:  Σκέφτομαι να το ξαναρχίσω.
Αν θες για παρηγορια και ενημερωση σου δες ενα ακομα θεμα που αναλυει ολες τις παρενεργειες των πρωτων ημερων......................
Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #104 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 14:00 »
Παιδια συγνωμη για την ερωτηση η νικοτήνη μεσω atmismatos επιρεαζει  ;) ;) ;) ;) ξερετε τι θελω να πω.....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538192 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60445 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238699 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1509 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16703 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz