vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 6 χρήστες
infernity, manoslykos, dvelev, lagoudakis, yorgoss, camber

Twitter

Aspire Nautilus Mini

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #705 στις: Απριλίου 23, 2015, 17:22 »
Αμα δεις σελιδες πισω μπορει να δεις ποστ μου να κανω τις ιδιες ερωτησεις! 6 μηνες ατμιζω απλα τους 4 με ναυτιλο και το εμαθα καλα! :thumpup:

ποτε μην αφηνεις το υγρο να πεσει κατω απο το υψος των τρυπων ,εγω παντα γεμιζα στο εκει που τελειωνει η καμπανα και αρχιζει η κεφαλη δηλαδη λιγο πανω απο τις τρυπες..

Επισης καποιες φιλικες συμβουλες,
πλενε που και που τον ατμοποιητη και μην αφηνεις την κεφαλη σου να πεθανει..αλλαζε την μολις αρχιζει και γινεται αισθητη η διαφορα στο ατμισμα!

και φυσικα οτι αλλο θες ρωτας εδω!

Αποσυνδεδεμένος papabass

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #706 στις: Μαΐου 08, 2015, 17:06 »
Υπάρχει κάποια αναφορά στην κατανάλωση υγρού με το mini Nautilus? Τον πήρα μόλις χτες (μετά απ τον Κ1 που είχα κοντά ένα χρόνο) και μου τελειώνουν τα 2 ml πολύ γρήγορα σε σχέση με τον Κ1. Να προσθέσω πως χρησιμοποιώ VG με χαμηλή νικοτίνη και με μπαταρία VEVE 1500. Παίζει ρόλο στην κατανάλωση ο ατμοποιητής, η μπαταρία ή και τα δύο?

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #707 στις: Μαΐου 08, 2015, 17:17 »
Η αληθεια ειναι πως η καταναλωση υγρου με τους ναυτιλους ειναι σχετικα μεγαλουτσικη :) Ειδικα το γεμισμα στον μινι ειναι αρκετα συχνο αφου χωραει μολις 2 ml :yes: Οπως και να εχει,προκειται για ενα απο τους καλυτερους εργοστασιακους ατμοποιητες με ΜΗΔΕΝΙΚΑ προβληματα αν δεν πεσεις σε ελλατωματικες κεφαλες ;) Να προτιμας τις 1.8 BVC κεφαλες επειδη εχουν την καλυτερη αποδοση :yes:

Αποσυνδεδεμένος papabass

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #708 στις: Μαΐου 08, 2015, 17:25 »
Με την 1.8 είμαι αλλά επειδή στον προηγούμενο ατμοποιητή μου κρατούσε το τανκακι των 1.8 του Κ1 2 μέρες περίπου, μου κάνει εντύπωση η κατανάλωση του ναυτίλου. Βέβαια είναι ο δεύτερος ατμοποιητής που χρησιμοποιώ μετα τον Κ1 οπότε δεν έχω εμπειρία

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #709 στις: Μαΐου 08, 2015, 17:28 »
Σιγουρα οι ναυτιλοι (Μεγαλος και Μινι) εχουν μεγαλυτερη καταναλωση υγρου απο τον Κ1 :) Και που να δεις τι καταναλωση υγρου εχουν σχεδον ολοι οι Subohm ατμοποιητες οπως ο Atlantis,Subtank και αλλοι     :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop:

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #710 στις: Μαΐου 19, 2015, 23:21 »
μια ερωτηση σε οσους γνωριζουν ....


το μεγαλο σιλικονουχο ορινγκ που εχει κατω στη βαση και εχει αμεση επαφη με τα υγρα, δεν εχει θεμα με την οξυτητα τον υγρον ? και γενικοτερα αν εχει θεμα αφου εχει αμεση επαφη με τα υγρα μας ...


σκεφτομαι να τον παρω μιας και ειναι σχεδον ο μονος εργοστασιακος που δεν ειχα ποτε

Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #711 στις: Μαΐου 19, 2015, 23:28 »
Όσο είχα τον ναυτίλο δεν παρατήρησα κάποια φθορά από όξινα υγρά,αλλά σε επαφή με σκουρόχρωμα υγρά ''βάφεται'' και το χρώμα βγαίνει δύσκολα από πάνω του.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #712 στις: Μαΐου 19, 2015, 23:28 »
το χρωμα δε με απασχολη καθολου ... το θεμα ειναι να μην αλειωνετε με τη συχνη χρηση η με τα οξινα υγρα

Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #713 στις: Μαΐου 19, 2015, 23:32 »
Τον χρησιμοποίησα ένα πεντάμηνο και δεν παρατήρησα καμία αλλοίωση,ενώ είχα διάφορα όξινα υγρά.Αν δεν σε ενοχλεί ο χρωματισμός τότε,κατά την άποψή μου,είσαι καλυμμένος.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #714 στις: Μαΐου 19, 2015, 23:33 »
απο κεφαλες πως παει ? εχουν πολλα fail ?

Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #715 στις: Μαΐου 19, 2015, 23:42 »
Και εγώ δεν έχω θέμα 6 μήνες που τον χρησιμοποιώ με διάφορα υγρά και αρκετά DIY, μόνο μία κεφαλή χάλασε (καμμένο) σε δυο μέρες μέσα, αλλά είδα ότι ήταν μια απομίμιση κινεζιά, με τις κεφαλές της Aspire δεν έχω προβλήματα.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #716 στις: Μαΐου 19, 2015, 23:47 »
μια ερωτηση σε οσους γνωριζουν ....


το μεγαλο σιλικονουχο ορινγκ που εχει κατω στη βαση και εχει αμεση επαφη με τα υγρα, δεν εχει θεμα με την οξυτητα τον υγρον ? και γενικοτερα αν εχει θεμα αφου εχει αμεση επαφη με τα υγρα μας ...


σκεφτομαι να τον παρω μιας και ειναι σχεδον ο μονος εργοστασιακος που δεν ειχα ποτε
Κανενα απολυτως προβλημα με αλλοιωση κλπ δεν εχει το δαχτυλιδι..Θα αλλαξει το χρωμα του φυσικα μετα απο καποιο διαστημα ακομα και αν χρησιμοποιεις σκετη βαση που ειναι αχρωμη αλλα γιαυτο υπαρχουν τα δαχτυλιδια και σαν αξεσουαρ προς πωληση..


απο κεφαλες πως παει ? εχουν πολλα fail ?
Οι κεφαλες BVC 1.8 (παλιες και νεες με το οργανικο βαμβακι) ειναι αψογες :thumpup:

Edit:Αρκει να ειναι γνησιες φυσικα :)

Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #717 στις: Μαΐου 19, 2015, 23:49 »
Κακή κεφαλή δεν μου έκατσε ούτε μία.Απλά θέλουν πρώτα κανά 3αρι ml στρώσιμο σε χαμηλά ρεύματα και σταδιακά να ανεβαίνεις.Αυτό ίσχυε τουλάχιστον με τις BVC κεφαλές με τις μικρές τρύπες.Τις καινούριες αντιστάσεις με τις μεγαλύτερες τρύπες εισαγωγής υγρού δεν ξέρω τι ισχύει.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #718 στις: Μαΐου 19, 2015, 23:52 »
Κανενα απολυτως προβλημα με αλλοιωση κλπ δεν εχει το δαχτυλιδι..Θα αλλαξει το χρωμα του φυσικα μετα απο καποιο διαστημα ακομα και αν χρησιμοποιεις σκετη βαση που ειναι αχρωμη αλλα γιαυτο υπαρχουν τα δαχτυλιδια και σαν αξεσουαρ προς πωληση..

Οι κεφαλες BVC 1.8 (παλιες και νεες με το οργανικο βαμβακι) ειναι αψογες :thumpup:

Edit:Αρκει να ειναι γνησιες φυσικα :)

αυτο το σιλικονουχο δακτυλιδη στη βαση υπαρχει και σαν ανταλακτικο δλδ ? αλλαζει ?

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #719 στις: Μαΐου 19, 2015, 23:58 »
Ναι φυσικα και αφαιρειται απο την βαση το δαχτυλιδι και μαλιστα πολυ ευκολα :) Μπορεις να το βγαζεις να το καθαριζεις αλλα και παλι καποια στιγμη αργα η γρηγορα και αναλογα το χρωμα του υγρου που χρησιμοποιεις φυσικα,αυτο θα σκουρυνει και θα χρειαστει αλλαγμα...Και ναι μπορεις να το βρεις σαν ανταλλακτικο το δαχτυλιδι προς πωληση :)


Κακή κεφαλή δεν μου έκατσε ούτε μία.Απλά θέλουν πρώτα κανά 3αρι ml στρώσιμο σε χαμηλά ρεύματα και σταδιακά να ανεβαίνεις.Αυτό ίσχυε τουλάχιστον με τις BVC κεφαλές με τις μικρές τρύπες.Τις καινούριες αντιστάσεις με τις μεγαλύτερες τρύπες εισαγωγής υγρού δεν ξέρω τι ισχύει.
Οι νεες BVC 1.8 με το οργανικο βαμβακι,δεν χρειαζεται να τις στρωσεις..Απο την αρχη αποδιδουν εξαιρετικα...Φυσικα ισχυει και με αυτες οτι ξακιναμε απο χαμηλα watt και ανεβαινουμε σταδιακα...Ιδανκα watt για τις 1.8 BVC θα ελεγα πως ειναι περιπου τα 10 watt

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282079 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175008 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix