vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

626 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, camber, Jorge, mbreznik, Olga68

Twitter

Janty - Ego Prototype

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #45 στις: Ιανουαρίου 11, 2010, 02:29 »
Σε ωραία δουλειά με βάλατε βραδυάτικα. Ανακάλυψα και αυτό. Ο τύπος απ' ότι κατάλαβα είναι το αφεντικό της TW. Θα το πουλάει και η TW ως Titan tornado. Δείτε λοιπόν κι αυτό:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wjQqAeQBJyE[/youtube]



Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #46 στις: Ιανουαρίου 11, 2010, 19:11 »
...@tronicgr: Με final cut studio 2. Είχα ξεκινήσει με premier και after effects, αλλά με την στροφή μου στα mac, καταλαβαίνεις…

Αν το ξέρεις καλά το final cut εύκολα μπορείς να στραφείς σε καριέρα μοντέρ! Λίγο θεωρητικό διάβασμα και είσαι έτοιμος.
Οι περισσότεροι είμαστε του Avid ενώ το Final cut κερδίζει έδαφος..
του off topic γίνεται... :))

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #47 στις: Ιανουαρίου 11, 2010, 19:22 »
Ο τύπος απ' ότι κατάλαβα είναι το αφεντικό της TW.

αφού δεν το "σηκώνει" το άτιμο!!
τι το ατμίζει!
:)

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #48 στις: Ιανουαρίου 11, 2010, 23:12 »
@alfisti Επειδή τον κόβω ψυχάκια τον τύπο, δεν αποκλείεται να ατμίζει σκέτο Platinum Ice. Φαντάζεσαι 54mg σε ατμ Titan;

@Sktoris θαυμάζω την δουλειά που κάνετε. Έχω όπως είπες πολύ δρόμο και πολύ διάβασμα μπροστά μου. Ασχολήθηκα κάποια στιγμή για να κάνω μια μικρού μήκους. Τώρα πια το χρησιμοποιώ μόνο για να φτιάχνω κάποια βίντεο που χρειάζομαι σε παραστάσεις μου. Με το final cut με έμπλεξε ο Κουτσιαμπασάκος ("Ο γιός του φύλακα").

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #49 στις: Ιανουαρίου 16, 2010, 15:44 »

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #50 στις: Ιανουαρίου 16, 2010, 17:52 »
Μετά από μια βδομάδα παρέα με το ego νομίζω πως μπορώ να πω κάποια πράγματα. Οι μπαταρίες του «σκοτώνουν» (3,7 volt – 600mAH λέει η Janty, 650mAH λέει η TW). H Janty δεν λέει αν έχει σχεδιάσει μια δικιά της μπαταρία ή αν στο όμορφο μεταλλικό κέλυφος έχει απλώς στριμώξει μια μπαταρία εμπορίου. Στα 600mAH λογικά περιμένεις διάρκεια γύρω στις 5 ώρες. Όμως όσο και αν προσπάθησα δεν κατάφερα να αδειάσω καμία από τις 2 σε λιγότερο από 8 ώρες. Όταν μάλιστα επανήλθα στους κανονικούς ρυθμούς ατμίσματος, πέρασα άνετα τις 12 ώρες. Αυτή η εκπληκτική διάρκεια είναι που γέννησε και τις απορίες για το τι ακριβώς κρύβει το ego μέσα του. Κάποιοι που είδα σε άλλα φόρουμ έχουν στείλει mail στην Janty, αλλά ακόμα δεν έχουν πάρει απάντηση. Η μπαταρία χάνει κάτι από την δύναμη της μετά από καμιά 15αριά τζούρες. Από κει και πέρα συνεχίζει σταθερά μέχρι τις τελευταίες 5-6. Τότε μόνο καταλαβαίνεις τον ατμό να μειώνεται και να κρυώνει.

Το άλλο πολύ δυνατό στοιχείο του είναι το κάλυμμα του ατμοποιητή. Πίστευα πως υπήρχε μόνο για αισθητικούς λόγους και για να μην λερώνεσαι με το υγρό που ξερνάει πλούσια ο Dura 510. Τελικά κάνει πολλά περισσότερα. Όσοι περάσαμε κάποιον χρόνο με 510 κάναμε ένα κολπάκι. Κλείναμε με το δάχτυλο τις τρυπούλες του ατμ για να κόψουμε τον αέρα και να δυναμώσουμε την τζούρα. Το κάλυμμα κάνει ακριβώς αυτό (κόβει την ροή αέρα), συν το ότι βοηθάει να μένει ζεστός και να θερμαίνεται περισσότερο ο ατμός.


Τα αρνητικά που βρήκα είναι ελάχιστα. Το κουμπί είναι χαλαρό και δείχνει κάπως φθηνό. Δεν έχει ασάφεια στο πάτημα ούτε μπορεί να ενεργοποιηθεί κατά λάθος. Απλά δεν εμπνέει εμπιστοσύνη. Μπορεί σε βάθος χρόνου να αποδειχθεί σκυλί. Θεωρώ επίσης κακό το ότι δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα η τιμή της μπαταρίας. Η Janty δίνει εγγύηση 3 μήνες. Όταν λοιπόν θα χρειαστεί να τις αντικαταστήσουμε, θα έπρεπε να ξέρουμε και το κόστος. 

Το ego έχει προκαλέσει μεγάλο ενθουσιασμό. Είναι όμως μια πολύ νέα συσκευή και πιστεύω πως πρέπει να περάσουν κάποιοι μήνες για να κριθεί πραγματικά. Το ερώτημα για μένα είναι οι μπαταρίες. Αν δεν αρχίσουν να χάνουν γρήγορα την δύναμη τους, τότε θα μιλάμε πραγματικά για εκπληκτική συσκευή.

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 16, 2010, 18:03 »
Μετά από μια βδομάδα παρέα με το ego νομίζω πως μπορώ να πω κάποια πράγματα. Οι μπαταρίες του «σκοτώνουν» (3,7 volt – 600mAH λέει η Janty, 650mAH λέει η TW). H Janty δεν λέει αν έχει σχεδιάσει μια δικιά της μπαταρία ή αν στο όμορφο μεταλλικό κέλυφος έχει απλώς στριμώξει μια μπαταρία εμπορίου. ...........
Θεωρώ επίσης κακό το ότι δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα η τιμή της μπαταρίας. Η Janty δίνει εγγύηση 3 μήνες. Όταν λοιπόν θα χρειαστεί να τις αντικαταστήσουμε, θα έπρεπε να ξέρουμε και το κόστος. 

καί δεν αργήσανε καί καθόλου τελικά
http://www.totallywicked-eliquid.co.uk/products/electronic-cigarette-starter-kits/wicked-tornado-e-ni-or-electronic-2-product.html?eref=mail
Όσοι το επιθυμούν μπορούν να περιμένουν την εμφάνισή του κ από τη μαμά-πηγή Κίνα (σσ. Heaven Gift)  σε χαμηλότερη τιμή απο τις "ευρωπαϊκές" του εκδόσεις :D 8)

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 16, 2010, 18:20 »
Το θέμα είναι εάν η Κινέζικη έκδοση είναι η ίδια....
@atloupa, τελικά αξίζει η αγορά του;;;

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 16, 2010, 18:24 »
Παράθεση
Το άλλο πολύ δυνατό στοιχείο του είναι το κάλυμμα του ατμοποιητή. Πίστευα πως υπήρχε μόνο για αισθητικούς λόγους και για να μην λερώνεσαι με το υγρό που ξερνάει πλούσια ο Dura 510. Τελικά κάνει πολλά περισσότερα. Όσοι περάσαμε κάποιον χρόνο με 510 κάναμε ένα κολπάκι. Κλείναμε με το δάχτυλο τις τρυπούλες του ατμ για να κόψουμε τον αέρα και να δυναμώσουμε την τζούρα. Το κάλυμμα κάνει ακριβώς αυτό (κόβει την ροή αέρα), συν το ότι βοηθάει να μένει ζεστός και να θερμαίνεται περισσότερο ο ατμός.
Αυτό συμβαίνει και στο mod μου , λιγότερος αέρας. Αλλά σφίγγει η τζούρα , παρά το ότι ισχύουν τα πλεονεκτήματα που αναφέρεις. Τελικά άνοιξα λίγο τον αέρα στο mod γιατί προτιμώ πιό ελεύθερη τζουρα απο πιό "πηχτή". Ισχύει αυτό στο Ego σε σχέση πάντα με την μπαταρία της μαμάς ?  Δηλαδή λίγο πιό σφικτή τζούρα ?

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 16, 2010, 18:31 »
Το θέμα είναι εάν η Κινέζικη έκδοση είναι η ίδια....
@atloupa, τελικά αξίζει η αγορά του;;;
Όχι! Δεν θα είναι η ίδια! Διότι δεν θα αναγράφει ούτε Janty, ούτε Τιtan ούτε κανένα άλλο βαρύγδουπο (λέμε τώρα) όνομα Ευρωπαίου εισαγωγέα-εμπόρου ;D
Η original κατασκευάστρια εταιρεία στην Κίνα τα πουλάει απευθείας χωρίς brand name κ όχι φασοναρισμένα. Για τους Ευρωπαίους πωλητές τα δίνει με Brand name.(Βλέπε Stick κ.πολλά ά....)
Δεν θα επεκταθώ άλλο. Είναι χιλιοειπωμένα αυτά τα θέματα κ υπάρχουν διαφορετικές απόψεις... Γι'αυτό κ υπάρχει άλλωστε κ αυτό το φόρουμ. Από μένα τέλος σε αυτό το θέμα

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 16, 2010, 18:34 »
Χρήστο για μένα ναι. Ουσιαστικά έχεις ένα αρχικό κιτ σχεδόν στην ίδια τιμή των υπολοίπων, με ωραία εμφάνιση, μεγάλη διάρκεια, ζεστό ατμό και λίγο δυνατότερη τζούρα (σε χτύπημα). Όσο για το αν Κινέζικη έκδοση είναι ίδια δεν έχω ιδέα. Μου κάνει εντύπωση ας πούμε που η Janty δίνει 600mAH και η TW 650mAH. Τι σημαίνει αυτό; Διαφορετικές μπαταρίες ή "50 πάνω 50 κάτω, δεν θα τα χαλάσουμε κι όλας..." :)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 16, 2010, 18:38 »
Παράθεση
Μου κάνει εντύπωση ας πούμε που η Janty δίνει 600mAH και η TW 650mAH
Στα mah , παρατηρείται και στις εταιρείες μπαταριών, ο καθένας δίνει ότι νάναι για να εντυπωσιάσει.

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 16, 2010, 18:40 »
Abet δεν μπορώ να σου απαντήσω σίγουρα. Τα τσιγάρα που κυρίως έκανα ήταν Evo και 901 και περισσότερο με τις αυτόματες μπαταρίες. Όπως καταλαβαίνεις έχω κάνει γναθομπίλντινγκ και οι 510 γεννικά μου φαίνονται πούπουλο!  :))

Αποσυνδεδεμένος grigoris_a

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 17, 2010, 15:05 »
Το περιμένω και εγώ από μέρα σε μέρα.Το πηρα γιατι μου άρεσε πολυ σαν design.Πήρα και 501batt σε 401 adapter για να το δοκιμασω και με ατμοποιητη απο m401 8)

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 17, 2010, 19:15 »
Πήρα και 501batt σε 401 adapter για να το δοκιμασω και με ατμοποιητη απο m401 8)
Πού το βρήκες ρε μεγάλε, διότι στα 5€ το βρίσκω τον μετατροπέα ...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1100245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22105 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem