vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

381 επισκέπτες, 5 χρήστες
Milarepa, Mimhsdr, Tem, camber, treloneritis

Twitter

Janty - Ego Prototype

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #90 στις: Ιανουαρίου 29, 2010, 20:54 »
Ισως οι tornado να είναι 650 πραγματικά mAh

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #91 στις: Ιανουαρίου 30, 2010, 00:16 »
Καλοάτμιστα παιδιά. Sktoris είδα έπαθες κι εσύ το ίδιο σοκ που είχα πάθει κι εγώ με την μπαταρία του. Είναι πραγματικά τρελό και φαίνεται σαν να μην ξέρουν και οι ίδιοι τι έχει μέσα. Όταν παρουσιάστηκε η Janty έλεγε 600mAH. Όταν το πήρε η TW ανακοίνωσε 650. Αμέσως μετά ακολούθησε και η Janty ανεβάζοντας και αυτή την τιμή στα 651 (το ένα μας μάρανε). Το σίγουρο είναι πως μιλάμε για ακριβώς το ίδιο τσιγάρο. Η Janty μάλιστα είχε βγάλει ανακοίνωση στο σαιτ της ότι συμφώνησε με την TW και ότι θα πουλιέται και από κει ως Tornado. Πιθανότατα θα το δούμε και από άλλους με διαφορετικές ονομασίες. Να πω λοιπόν πως μετά από περίπου ένα μήνα (το έχω από τις 5 Γενάρη) οι μπαταρίες συνεχίζουν να λοιτουργούν σαν την πρώτη μέρα. Όπως ακριβώς είπες φίλε sktoris, με τους δικούς μου ρυθμούς πάω με μια μπαταρία την ημέρα. Σας δείνω λοιπόν άλλον ένα λόγο να νιώθετε καλά με την επιλογή σας.


Αν κατάλαβα καλά κοιτώντας  στο site της totallywicked, αν έχεις ήδη ένα κλώνο του 510 το μόνο που
χρειάζεσαι είναι να πάρεις 1 μπαταρία tornado με 14.99 λίρες.


Έτσι ακριβώς, με μια διαφορά. Χρειάζεσαι και το κάλυμα του ατμ. Δεν υπάρχει μόνο για λόγους εμφάνισης. Κόβει την ροή του αέρα σφίγγοντας λίγο την τζούρα και ζεσταίνει περισσότερο τον ατμό. Είναι φθηνό και πίστεψέ με, αξίζει να το έχεις. Οι φορτιστές του 510 φορτίζουν τις μπαταρίες του ego. Ο αντάπτορας χρειάζεται για να μπορέσει να βιδώσει η μπαταρία (δεν χωράει λόγω πάχους). Ο φορτιστής του ego ΔΕΝ μπορεί να φορτίσει μπαταρία 510. Ο λόγος είναι ότι δίνει output 420mA ενώ ο 510, 150. Η TW (άγνωστο για ποιον λόγο) δίνει απλό φορτιστή 510 με αντάπτορα. Δεν ξέρω πόσο κάνει για να φορτίσει (διάβασα περίπου 6 ώρες). Ο φορτιστής που δίνει η Janty φορτίζει την μπαταρία σε 1 ώρα και 40 λεπτά περίπου. Άλλη διαφορά στο αρχικό σετ είναι ότι η TW δίνει δύο ατμ ενώ η Janty  έναν. Χάρηκα επίσης όταν έμαθα ότι θα φέρει τα πάντα το funstore (σετ ego και ανταλακτικά). Παιδιά περιμένω με αγωνία τις εντυπώσεις σας. Εγώ πάντως παραμένω ενθουσιασμένος!  :D


Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #92 στις: Φεβρουαρίου 01, 2010, 20:44 »
Η μπαταρίες του Tornado έχουν πλέον σταθεροποιηθεί στις 9 ώρες αλυσιδωτού ατμίσματος.
Δηλαδή με λίγή εγκράτεια, ύπνο το μεσημέρι της Κυριακής και μασούλημα τσιπς βγάζουν την ημέρα.
9 ώρες μου κρατάνε τις ημέρες που θα δουλέψω συνεχόμενα στο μοντάζ, χωρίς διάλειμα οπότε με συνεχόμενη χρήση.
Καθόλου άσχημα.
Μετά το miniturbo αυτή είναι η μόνη συσκευή που μπορώ να χρησιμοποιώ.
Ειδικά από αύριο που θα έχω και αντάπτορες για 901 :yahoo:

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #93 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 00:41 »
Την ατυχία μου μέσα! Από μέρα σε μέρα το περιμένω από TW και όπως βλέπω, το funstore το φέρνει τέλη Φεβρουαρίου! Δεν αναγράφεται τιμή, έστειλα όμως mail για να μου δώσουν προσφορά.

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #94 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 00:51 »
Μην σκας Βασίλη μου. Δες την θετική πλευρά. Όταν θα χρειαστούμε καμιά μπαταρία ή κανένα καινούργιο κάλυμμα θα μπορούμε να το πάρουμε από δώ την ίδια μέρα και σε καταπληκτική τιμή.  :thumpup: Όταν μάλιστα αυτό το κορυφαίο μοντέλο έρχεται και σε 2 από τις μεγαλύτερες εταιρείες η.τ., αυτό καταλαβαίνεις ότι μόνο υπέρ μας μπορεί να λειτουργήσει. Χαμογέλασε φίλε μου!  :D

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #95 στις: Φεβρουαρίου 02, 2010, 01:45 »
atloupa εννοείται πως χαίρομαι αλλά...  :wall: γιατί έχω παραγγείλει και μπαταρίες και καλύμματα έξτρα! Δεν πειράζει, αναλώσιμα είναι, κάποια στιγμή θα χρειαστώ. Απλά, μου στοίχισε λίγο παραπάνω! :idiot1:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #96 στις: Φεβρουαρίου 05, 2010, 21:23 »
το Janty Ego είναι ίδιο με το "JOYE eGo" της Nobacco  ?

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #97 στις: Φεβρουαρίου 05, 2010, 21:24 »
είναι το ίδιο Tem.
'οπως και το Tornado από T.W.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #98 στις: Φεβρουαρίου 05, 2010, 21:37 »
είναι το ίδιο Tem.
'οπως και το Tornado από T.W.
σωστός  :thumpup:
Θα παίξει πολύ αυτό το μοντέλο λόγω διάρκειας

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #99 στις: Φεβρουαρίου 05, 2010, 21:40 »
Θα παίξει πολύ αυτό το μοντέλο λόγω διάρκειας

Το κατάλαβαν κι αυτοί επιτέλους ότι μεγαλύτερες μπαταρίες είναι απαραίτητες.

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #100 στις: Φεβρουαρίου 05, 2010, 23:08 »
Πιστεύω ότι το ego θα είναι το μεγάλο "hit" στο η.τ.
Έχει μόνον θετικά και είναι φτηνό για εργοστασιακή συσκευή.
Δηλαδή πλέον, τί να το κάνεις ένα Titan ή Dura ή BL αν μπορείς να πάρεις στα ίδια χρήματα το Ego

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #101 στις: Φεβρουαρίου 06, 2010, 02:47 »
+1 κι από μένα. Μπορώ να πω ότι είναι η πιο πετυχημένη αγορά η.τ. που έχω κάνει. Πιστεύω πως και οι νέοι χρήστες που δεν έχουν πρόβλημα αν το τσιγάρο τους δεν μοιάζει με κ.τ. θα πρέπει να το τοποθετήσουν στις πρώτες τους επιλογές. Όμορφο, φθηνό, με απίστευτη μπαταρία, με σταθερότητα μέχρι τις τελευταίες τζούρες και μέχρι στιγμής τουλάχιστον, απόλυτα αξιόπιστο. Οι μπαταρίες δεν έχουν πέσει, έχουν αντέξει πάρα πολλά πεσίματα, το κουμπί που χαρακτήρισα φθηνό λειτουργεί άψογα και με τους αντάπτορες μπορείς να το χαρείς με όποιον ατμοποιητή θέλεις. Το έχω με 901 τις τελευταίες μέρες και είναι όνειρο. Ζεστός και πλούσιος ατμός, υπέροχη γεύση, αρκετό χτύπημα. Επειδή είμαι βιτσιόζος το ego δεν είναι το αγαπημένο μου τσιγάρο (ο Βαγγέλης ξέρει ποιο είναι). Είναι όμως το καλύτερο με διαφορά από όσα εργοστασιακά μοντέλα έχω πιάσει στα χέρια μου. Sktoris συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Θα είναι τεράστιο χιτ. Μας έχεις κακομάθει όμως με την τρομερή παρουσίαση που είχες κάνει στο Njoy. Περιμένω κάτι ανάλογο και για το Tornado σύντομα.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #102 στις: Φεβρουαρίου 06, 2010, 03:24 »
Τρίχες  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Σαν το mod μου δεν είναι κανένα  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Ασε που είνα απ τα χεράκια μου  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #103 στις: Φεβρουαρίου 06, 2010, 03:36 »
Τρίχες  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Σαν το mod μου δεν είναι κανένα  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Ασε που είνα απ τα χεράκια μου  :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Συμφωνώ, άλλο πράμα το χειροποίητο!

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #104 στις: Φεβρουαρίου 06, 2010, 08:24 »
Επειδή είμαι βιτσιόζος το ego δεν είναι το αγαπημένο μου τσιγάρο (ο Βαγγέλης ξέρει ποιο είναι).
Παρα εισαι βιτσιοζος φιλε μου,και κρυβε λογια  :shut_up: :shut_up:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8818 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538136 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60430 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238678 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1300 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16690 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139141 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz