vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

541 επισκέπτες, 3 χρήστες
Lazy Dog, πολυς, Jorge

Twitter

Janty - Ego Prototype

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #105 στις: Φεβρουαρίου 06, 2010, 13:06 »


Τρίχες  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Σαν το mod μου δεν είναι κανένα  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Ασε που είνα απ τα χεράκια μου  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Συμφωνώ, άλλο πράμα το χειροποίητο!

Καλά, ο Abet δικαιολογείτε (η ηλικία βλέπεις).  :)) Εσύ όμως Βασίλη είσαι αδικαιολόγητος. Το έγραψα καθαρά
Είναι όμως το καλύτερο με διαφορά από όσα εργοστασιακά μοντέλα έχω πιάσει στα χέρια μου.

Εκτός αν ο Abet μας ετοιμάζει έκπληξη (εργοστάσιο παραγωγής Abetόφωνων και mini turbo)

Επειδή είμαι βιτσιόζος το ego δεν είναι το αγαπημένο μου τσιγάρο (ο Βαγγέλης ξέρει ποιο είναι).
Το αγαπημένο μου είναι το Heavy Silver!!! :yes:

@Abet :Πως τα καταφέρνεις και με βγάζεις συνέχεια εκτώς θέματος!!  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #106 στις: Φεβρουαρίου 10, 2010, 18:39 »
Μες την καλή χαρά, πήγα σήμερα στα ΕΛΤΑ για να παραλάβω το Tornado (wow!). Το παίρνω, γυρίζω σπίτι, το ανοίγω...
Τέλοιοοοο! Πιάνω τον φορτιστή για να το φορτίσω και  :o ανακαλύπτω πως είναι για εγγλέζικη πρίζα! Και δεν έχω αντάπτορα! Και δεν έχει και usb! Και κάθομαι και το κοιτάζω και φαντάζομαι πως θα ήταν αν το άτμιζα! Βέβαια, πήρα μια ιδέα χθες που το είχε μαζί του ο atloupa και του έκανα test steam drive! Με τέτοια βροχή πού να τρέχω στα μαγαζά για αντάπτορα!! Υπομονή μέχρι αύριο!

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #107 στις: Φεβρουαρίου 10, 2010, 22:12 »
Υπομονή μέχρι αύριο!

Πως σε καταλαβαίνω...
Αρχικά η ανυπομονησία να έρθει γρήγορα, μετά η χαρά που ήρθε και στο τέλος το τρελό ...ξενέρωμα με τον αντάπτορα...  :))
Και εγώ θα είχα τα νεύρα μου...

Και άντε τώρα να περάσει η ώρα μέχρι αύριο...  :wall:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #108 στις: Φεβρουαρίου 10, 2010, 22:19 »
Με τέτοια βροχή πού να τρέχω στα μαγαζά για αντάπτορα!! Υπομονή μέχρι αύριο!
Εγω αν ημουν στην θεση σου θα εψαχνα οποιαδηποτε συσκευη που δεν χρησιμοποιω για να την καννιβαλισω,πορτατιφ κανα τετοιο ρε παιδι μου αχρηστο.Σιγα μην αντεχα μεχρι αυριο  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #109 στις: Φεβρουαρίου 10, 2010, 23:35 »
...Πιάνω τον φορτιστή για να το φορτίσω και  :o ανακαλύπτω πως είναι για εγγλέζικη πρίζα! Και δεν έχω αντάπτορα!

Οι μπαταρίες του Tornado έρχονται προφορτισμένες, οπότε όρμα του!
Μάλιστα, για κάποιον λόγο που δεν καταλαβαίνω, με το "εργοστασιακό" τους φόρτισμα κράτησαν και πολύ περισσότερο.
Θ ατμίζεις μέχρι΄να βρεις αντάπτορα! :))

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #110 στις: Φεβρουαρίου 11, 2010, 00:29 »

Μάλιστα, για κάποιον λόγο που δεν καταλαβαίνω, με το "εργοστασιακό" τους φόρτισμα κράτησαν και πολύ περισσότερο.


Δοκίμασε να τις αφήσεις περισσότερη ώρα στον φορτιστή. Εγώ συνήθως τις ξεχνάω για ώρες. Μια φορά που έβγαλα μπαταρία αμέσως μόλις φορτίστηκε, κράτησε αρκετά λιγότερο.

Σήμερα κατέστρεψα την μία μπαταρία.  :'( Η τελευταία πτώση της έγινε από ύψος περίπου 2 μέτρων. Αύριο θα την ανοίξω. Είμαι πολύ περίεργος να δω τι κρύβει μέσα.  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #111 στις: Φεβρουαρίου 11, 2010, 00:33 »
Οι μπαταρίες του Tornado έρχονται προφορτισμένες, οπότε όρμα του!
Μάλιστα, για κάποιον λόγο που δεν καταλαβαίνω, με το "εργοστασιακό" τους φόρτισμα κράτησαν και πολύ περισσότερο.
Θ ατμίζεις μέχρι΄να βρεις αντάπτορα! :))
sktoris, έχεις δίκιο! Είναι προφορτισμένες! Βασικά, δίσταζα να ατμίσω γιατί δεν ήξερα πόση διάρκεια θα είχε και επιπλέον ήθελα να γίνουν όλα όπως προβλέπεται. Δηλαδή φόρτιση για κανα 7ωρο και μετά βουρ! Τελικά δεν άντεξα και του έδωσα και κατάλαβε για καμιά ώρα! Θέλει στρώσιμο ο ατμο βέβαια γιατί δεν βγάζει ικανοποιητικό ντουμάνι αλλά αύριο θα έχουμε γλέντια!

Edit> atloupa εγκλημάτησες!! το tornado και τα μάτια σου!!

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #112 στις: Φεβρουαρίου 11, 2010, 00:44 »
Μετά την χθεσινή συνάντηση έχω περίεργες παρενέργειες. Μου τρέχουν τα σάλια, το δεξί μου μάτι έχει κλείσει τελείως, έχω  τρέμουλο και δεν μπορώ να κρατήσω τίποτα στα χέρια μου.  :shock_sick_02: Πρέπει να φταίει ένα περίεργο μείγμα, που μου έδωσε ένας περίεργος τύπος, σε ένα ακόμα πιο περίεργο μαύρο μπουκαλάκι. (Έγραφε και κάτι απάνω. Κάτι σαν "Cuban Supreme".)

Όσο για την φόρτιση, μην σε νοιάζει. Άδειασέ τες κανονικά και μετά βάλτες για φόρτιση. Απ' όσο ξέρω οι προφορτισμένες δεν έχουν πρόβλημα... Εγώ αυτό έκανα (Τώρα αυτό για καλό στο είπα;)  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #113 στις: Φεβρουαρίου 11, 2010, 00:46 »
Δοκίμασε να τις αφήσεις περισσότερη ώρα στον φορτιστή. Εγώ συνήθως τις ξεχνάω για ώρες. Μια φορά που έβγαλα μπαταρία αμέσως μόλις φορτίστηκε, κράτησε αρκετά λιγότερο.
όλες τις μπαταρίες η.τ. που έχω τις αφήνω περισσότερο στο φορτιστή.
Ειδικά του tornado πολύ περισσότερο,
εκείνο όμως το πρωταρχικό τους φόρτισμα ήταν το κάτι άλλο!
Έλεγα δεν θα τελειώσουν ποτέ :))
Σήμερα κατέστρεψα την μία μπαταρία.  :'( Η τελευταία πτώση της έγινε από ύψος περίπου 2 μέτρων. Αύριο θα την ανοίξω. Είμαι πολύ περίεργος να δω τι κρύβει μέσα.  :hmmm:
Ας γίνει η καημένη μπαταρία θύμα για την πρόοδο των ερευνών στο η.τ.
Είμαι πολύ περίεργος να μάθω…
….Τελικά δεν άντεξα και του έδωσα και κατάλαβε για καμιά ώρα…
 
Βασίλη ίσως είναι καλύτερα να τις αδειάσεις και μετά να τις φορτίσεις για πρώτη φορά.
Ντουμάνιασε με την ψυχή σου!

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #114 στις: Φεβρουαρίου 11, 2010, 00:53 »
Μετά την χθεσινή συνάντηση έχω περίεργες παρενέργειες. Μου τρέχουν τα σάλια, το δεξί μου μάτι έχει κλείσει τελείως, έχω  τρέμουλο και δεν μπορώ να κρατήσω τίποτα στα χέρια μου.  :shock_sick_02: Πρέπει να φταίει ένα περίεργο μείγμα, που μου έδωσε ένας περίεργος τύπος, σε ένα ακόμα πιο περίεργο μαύρο μπουκαλάκι. (Έγραφε και κάτι απάνω. Κάτι σαν "Cuban Supreme".)

Μήπως είχε πολλές στροφές ο δρόμος στην επιστροφή και κουνήθηκε πολύ στο αυτοκίνητο, ζαλίστηκες και λίγο, έκανε και κρύο... Πάρε ένα depon!!
Βασίλη ίσως είναι καλύτερα να τις αδειάσεις και μετά να τις φορτίσεις για πρώτη φορά.
Ντουμάνιασε με την ψυχή σου!
Ok, με πείσατε!!

Edit> Την πάτησα με αυτόν τον 510!!! Άτμισα ECOpure regular και ήταν σαν να κάπνιζα ασπιρίνη! :heat: Επειδή το έχω κάνει πιτσιρικάς, σας λέω πως είναι ακριβώς έτσι! Ούτε το Vinirette virginia μου άρεσε. Καμία σχέση με το 901. Ευτυχώς είχα ανταπτοράκι και βρήκα την υγειά μου με το 901! Πάλι καλά που έχω ατμο και σε μαύρο χρώμα γιατί θα γινόταν τσίρκο! Μόνο που είναι πιο όμορφο με τον 510. :'(

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2010, 07:01 από Vasilis »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #115 στις: Φεβρουαρίου 11, 2010, 06:35 »
καλοάτμιστο Vasili  :thumpup:
Σε τι χρώμα το πήρες ?

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #116 στις: Φεβρουαρίου 11, 2010, 06:38 »
καλοάτμιστο Vasili  :thumpup:
Σε τι χρώμα το πήρες ?
Ευχαριστώ Tem. Κατάμαυρο!!!

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #117 στις: Φεβρουαρίου 11, 2010, 06:39 »
Καλημερα συνατμιστες,μολις βρηκα αυτο το review http://www.e-cigarette-forum.com/forum/electronic-cigarette-reviews/58001-first-impression-janty-ego.html
και σκεφτηκα οτι μπορει να σας ενδιαφερει,μιας και εχει πολλες εικονες με τοποθετημενους τους ανταπτορες για 901 κλπ επανω στο ego..  ;D



« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2010, 17:03 από Arvacon »

Αποσυνδεδεμένος gfiore7

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #118 στις: Φεβρουαρίου 11, 2010, 08:57 »
με γεια σου Vasili. Θα το ευχαριστηθείς σίγουρα όπως και εγώ (γμτ να δώ πότε θα βρώ χρόνο να τελειώσω το photo-review που ετοιμάζω)

Αλήθεια πως και δεν είχε αντάπτορα μέσα? Απο TW δεν το πήρες?
Αλλα και αντάπτορα να μην είχε, αφου το καλώδιο απο την αγγλικη πριζα καταλήγει σε ένα διπολικό βύσμα και μετά μπαίνει στον φορτιστή. Τέτοια καλώδια είναι παρα πολύ κοινα σε φορτιστές κάμερας, φωογραφικών μηχανών... εχω 4-5 σπιτι

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #119 στις: Φεβρουαρίου 11, 2010, 14:31 »
gfiore σ'ευχαριστώ. Από TW το πήρα. Από αντάπτορα, μόνο μπαταρίας είχε. Όμως φίλε με έφτιαξες. Όντως είχα τέτοιο καλώδιο και φορτίζει κανονικά! :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556937 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8820 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538167 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60441 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238697 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1476 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16693 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139182 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz