vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Janty - Ego Prototype

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Janty - Ego Prototype
« στις: Νοεμβρίου 05, 2009, 21:16 »
Πράγματι η Janty είναι εταιρία που τρέχει μπροστά από τις άλλες.
Βρήκα Review του Janty Ego. Καινούριο μοντέλο της εταιρίας που πολύ σύντομα θα κυκλοφορήσει.
370mah η μπαταρία και 510 Dura-C atomizer.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jAvEx3kbgMU[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 06, 2009, 00:05 »
Εκ πρώτης όψεως....όμορφο!

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 06, 2009, 10:55 »
Yes baby!!!!
Ωραίο.
Τον 510 dura-c τον έχει δοκιμάσει κανείς???
Εχει καμιά σχέση με τον 510 του bl????

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 06, 2009, 17:24 »
Yes baby!!!!
Ωραίο.
Τον 510 dura-c τον έχει δοκιμάσει κανείς???
Εχει καμιά σχέση με τον 510 του bl????

γιά δες
http://vaping.gr/index.php/topic,276.0.html
(εμένα πάντως μού αρέσει).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 18, 2022, 22:17 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 06, 2009, 20:56 »
Αρα και να μην σου αρέσει το atom dura-c το αλλάζεις άνετα με έναν bl.
Πολύ καλό.

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 13, 2009, 19:37 »
Τελικά το ego θα βγει με 600mah μπαταρία και σε πολύ καλή τιμή, 49.95 ευρώ.
Στο site λένε ότι θα είναι διαθέσιμο από αύριο, 14/12.
http://europe.jantyworld.com/sets/-egoset-

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 16, 2009, 20:24 »
καί ένα από τα πρώτα reviews.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 18, 2009, 00:35 »
Μου θυμίζει λίγο τα πιπάκια που κυκλοφορούσαν παλιά. Πολύ μαύρο βρε παιδί μου! Θα το προτιμούσα σε ασημί χρώμα.
Επίσης, πώς στάζεις σε αυτήν την συσκευή; Λίγο δύσκολο να το κάνεις εν κινήσει...

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 18, 2009, 00:38 »
Χρήστο θα σου πω μόλις παραλάβω!  :)) Πάντως πρέπει να εξυπηρετεί στο στάξιμο. Ατμ 510 φοράει. Ο μόνος μπελάς είναι να βάζεις και να βγάζεις το κάλυμα. Εν κινήσει, θα το έχω cabrio!  :yes: 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2009, 01:15 από atloupa »

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 04:23 »
Παραμονή φώτων και ο ταχυδρόμος μου χτύπησε το κουδούνι. Το αντικείμενο του ατμιστικού μου πόθου ήταν επιτέλους στα χέρια μου...

Δεν θα γράψω κριτική. Πρώτον γιατί οι λίγες μέρες μαζί του δεν αρκούν και δεύτερον γιατί δεν θεωρώ πως έχω ακόμα την απαραίτητη εμπειρία για να τολμήσω κάτι τέτοιο. Θα πω απλά πως μου φάνηκε αυτό το πολύ μικρό διάστημα που το χρησιμοποιώ.

Ο λόγος που το διάλεξα ήταν πως ήθελα κάτι με μεγαλύτερη αυτονομία. Επειδή όμως έχω ένα κόλλημα και με την εμφάνιση, δεν ήθελα και κάποιο mod. Το stick επίσης δεν ήταν του γούστου μου (ξέρω είμαι περίεργος). Το ego λοιπόν το διάλεξα καθαρά με «το μάτι». και ευτυχώς δεν το μετάνιωσα (ακόμη). Η εμφάνιση και η ποιότητα κατασκευής για μένα είναι πραγματικά σε πολύ καλά επίπεδα. Δείχνει πραγματικά ακριβή συσκευή χωρίς να είναι.

Η μπαταρία, σύμφωνα με τις οδηγίες, κρατάει από 5 ως 10 ώρες (ανάλογα με την χρήση). Εμένα μου έχει κρατήσει και 12 ώρες. Φορτίζουν σε λιγότερο από 2 ώρες. Ο φορτιστής usb που έρχεται στο αρχικό πακέτο μπορεί να φορτίσει μόνο τις συγκεκριμένες μπαταρίες και όχι άλλες για 510. Ο λόγος είναι ότι έχει output 420 mAH. Το κουμπί εξέχει ελάχιστα από το σώμα και είναι αρκετά δύσκολο να πατηθεί κατά λάθος. Δείχνει όμως πολύ χαλαρό και «φτηνιάρικο». Μόλις πατηθεί, ανάβει ένα δυνατό λευκό led που φυσικά δεν φαίνεται με την δαχτυλάρα μου απάνω. Σε χαμηλό φως όμως φαίνεται κόκκινο το δάχτυλο. Η μπαταρία σταματάει στα 15 δευτερόλεπτα για προστασία, ενεργοποιείτε όμως αμέσως μόλις ξαναπατήσεις το κουμπί. Είναι σταθερή σε όλη την διάρκεια της και μόνο στις 4-5 τελευταίες τζούρες καταλαβαίνεις ότι είναι έτοιμη να αδειάσει.

Για τον ατμοποιητή δεν θα πω τίποτα. Οι 510 δεν είναι οι αγαπημένοι μου. Περιμένω αντάπτορα για 901. Ο ατμός βέβαια έρχεται πολύ ζεστός και πλούσιος στο στόμα.

Σε γενικές γραμμές είμαι ενθουσιασμένος. Στο φυλλάδιο με τις οδηγίες γράφει πως η Janty με το ego προσπάθησε να φτιάξει μια συσκευή που να ταιριάζει με κοστούμι αλλά και με σκισμένο τζιν. Νομίζω πως το πέτυχε. Στην τιμή του stick, δίνει κομψότητα και μεγαλύτερη διάρκεια. Δεν δίνει όμως passthrough και οι μπαταρίες του θα είναι πολύ ακριβότερες όταν κάποια στιγμή θα χρειαστούν αντικατάσταση. 

ΥΓ. Αντί να βάλω 3-4 φωτογραφίες, προτίμησα να φτιάξω ένα βιντεάκι. Το έκανα βιαστικά και για πλάκα. Μην μου την πέσετε...

Στο βίντεο γράφω για 20 ευρώ μεταφορικά. Φυσικά αυτό είναι λάθος. Τα 20 ευρώ είναι μαζί με τον φόρο.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gpUOqDGyw6Y[/youtube]



Αποσυνδεδεμένος librarian

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 04:34 »
Το βίντεο είναι ωραιότατο. Θα περιμένω και τις οριστικές σου εκτιμήσεις μετά από χρήση γιατί το σκέφτομαι για το συγκεκριμένο προϊόν.

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 04:34 »
Χαχαχαχα, καλο το βιντεακι... aLfisti productions... ala Lucas films  :respect:
Με Sony Vegas το εκανες?  :thumpup:



Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 04:42 »
Ενα έχω να πω
ε π α γ γ ε λ μ α τ ι κ ο !   :thumpup:
αντε και ένα δεύτερο
Εισάγεις νέα αισθητικά δεδομένα στον τομέα του video review φίλε atloupa   :thumpup:

αλλά..
τόσο καλλιεργημένος ...πως την αντέχεις αυτή τη μουσική ?  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 05:43 »
Πολύ καλό!  :D
 :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty - Ego Prototype
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 09:59 »
Mου άρεσε  :thumpup:

Και το video αλλά και το ego.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34410 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556647 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 224 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181475 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 94 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8803 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538004 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238591 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 748 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16658 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138978 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz