vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

114 επισκέπτες, 8 χρήστες
ZoeM, kos784, camber, Jorge, Buliwyf, tibolaso, Milarepa, vasim

Twitter

Nobacco Black Line.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 01, 2009, 13:43 »
Λοιπόν, κλείσαμε αισίως την εβδομάδα και επανέρχομαι στο πως συμπεριφέρεται.

Α) Οι μπαταρίες δεν έχουν χάσει ακόμα τίποτε από την απόδοσή τους, παρότι τους έχω αλλάξει τον αδόξαστο.

Β) Η άσχημη γεύση που έχει αναφερθεί και από άλλους, σε εμένα την κάνει μόνο το ένα atomiser, και σε εντελώς άσχετες στιγμές. Αν την αγνοήσω, μετα από 1-2 τζούρες εξαφανίζεται. Αυτό μάλλον είναι κάποια εργοστασιακά κατάλοιπα μέσα στη συσκευή. Θα δοκιμάσω πως συμπεριφέρεται μετα από μπανάκι σε οινόπνευμα.

Γ) Το άλλο atomiser δυστυχώς σήμερα παρέδωσε πνευμα!  :P
Εδω θα ήθελα να πω πως, ειδικά για ενα αρχάριο χρήστη, αυτό είναι το πλεονέκτημα του να αγοράσεις κάτι από Ελλάδα και όχι Online. Η ΕΓΓΥΗΣΗ!!!!
Στην συγκεκριμένη περίπτωση, απλά θα στείλω το atomiser πισω και θα γίνει αντικατάσταση, ενω στο μεταξύ θα ατμίζω με το άλλο Αντε 2 μέρες το πολύ, και με κόστος μόνο την κουριερ. Αντε πες στον αρχάριο χρήστη να στειλει mail, να περιμένει απάντηση, να στειλει το atomiser, να περιμένει μια βδομάδα μεχρι να του έρθει πίσω....
Παει, τον χάσαμε τον ατμιστή πατριώτη!!!  :laugh1:

Πάντως δεν έχει δύο τρύπες που αναφέρεις, φίλε Udertaker, αλλά τέσσερις. Η μπαταρία, στο σημείο που ενώνεται με το ατομάιζερ έχει 4 εγκοπές. Ο ατμοποιητής δεν έχει καμία.

 :dontknow: μα, τις βλέπω φιλτατε Ατμίν! Με τα ίδια μου τα σκουροκάστανα μπιρμπιλωτά μου μάτια!
2 τρυπουλες ακριβώς κάτω από το σπείρωμα το οποίο βιδώνει στην μπαταρία (η οποία πράγματι εχει 4 εγκοπές)
Οκ, φοράω μεν γυαλιά, αλλά ΤΟΟΟΟΣΟ μύωπας δεν είμαι! :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 01, 2009, 13:51 »
@lights:

1. Καμία σχέση! Δεν είχα κανέναν συγκεκριμένα στο μυαλό μου όταν το έγραφα αυτό. Περισσότερο αναφερόμουν σε αυτούς που θα έγραφαν στη συνέχεια αλλά και γενικότερα. Η αλήθεια είναι ότι έπιανα και τον εαυτό μου μέσα.

Είναι λίγο σύνθετο το ζήτημα.
Ξέρεις, σε τέτοιες περιπτώσεις (που το προϊόν χαρίζεται ουσιαστικά) πάντα υπάρχει ένα ίχνος επιρροής που μπορεί να σε κάνει μην είσαι τόσο ακριβοδίκαιος στην κριτική σου. Αυτό δε σημαίνει ότι οπωσδήποτε κάποιος θα γράψει καλά λόγια ή θα μειώσει (λεκτικά) τα ελαττώματα του προϊόντος αλλά μπορεί να συμβεί και το αντίθετο: στην προσπάθειά του κάποιος να μην κατηγορηθεί για μεροληψία λόγω του "τζαμπέ", να γίνει υπερβολικά αυστηρός και πάλι να αδικήσει το προϊόν.

Εγώ για να σου πω την αλήθεια ένιωσα να προβληματίζομαι σε κάποια σημεία για το πόσο πρέπει να τονισθεί ένα προτέρημα ή ένα ελάττωμα του δείγματος.
Ήταν ένας δικός μου προβληματισμός στην ουσία που τον εξωτερίκευσα με αυτή την πρόταση.

2. Αποκλείεται να κανω λάθος γιατ΄είμαι αλάθητος.  :))
Απλά, σ' εμένα δεν έσταξε ούτε μια φορά. Ίιιιισα που ιδρώνει λιγάκι. Δοκίμασες με το άλλο ατομάιζερ μήπως το ένα είναι απειροελάχιστα φαρδύτερο από ό,τι πρέπει;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 01, 2009, 13:56 »
:dontknow: μα, τις βλέπω φιλτατε Ατμίν! Με τα ίδια μου τα σκουροκάστανα μπιρμπιλωτά μου μάτια!
2 τρυπουλες ακριβώς κάτω από το σπείρωμα το οποίο βιδώνει στην μπαταρία (η οποία πράγματι εχει 4 εγκοπές)
Οκ, φοράω μεν γυαλιά, αλλά ΤΟΟΟΟΣΟ μύωπας δεν είμαι! :laugh1:

Οχού!! Έχεις απόλυτο δίκιο μπιρμπιλομάτη μου!  ;D
Εγώ αυτές δεν τις πρόσεξα καν! Νόμιζα ότι για "τρύπες" εννοούσες τις εγκοπές.  ::)
Ναι, ναι. Αυτές είναι όντως τρύπες, και είναι δύο!  :P
 :respect:

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 01, 2009, 14:28 »
Atmos ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις, είσαι πολύ σαφής  :thumpup:

Back to my question: δεν έχω δοκιμάσει το δεύτερο ατομάιζερ ακόμα, αλλά αυτό που με ενοχλεί πιο πολύ είναι μια σταγόνα που στάζει από την τρύπα του φίλτρου και καταλήγει στο στόμα μου και μου λερώνει τα δόντια. Σε εσένα δεν συμβαίνει αυτό;

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 01, 2009, 14:37 »
Atmos ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις, είσαι πολύ σαφής  :thumpup:

Back to my question: δεν έχω δοκιμάσει το δεύτερο ατομάιζερ ακόμα, αλλά αυτό που με ενοχλεί πιο πολύ είναι μια σταγόνα που στάζει από την τρύπα του φίλτρου και καταλήγει στο στόμα μου και μου λερώνει τα δόντια. Σε εσένα δεν συμβαίνει αυτό;

Σε εμένα πάντως ποτέ! Και ευτυχώς επειδή ειναι ότι πιο εκνευριστικό για'μένα (και ο λόγος για τον οποίο το Evo μου είναι η τρίτη μου επιλογή, επειδή ακριβώς το κάνει πότε-πότε).

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 01, 2009, 14:40 »
Ούτε σ' εμένα!  :dontknow:
Τα φιλτράκια τα γεμίζεις μόνος σου;
Μήπως τα παραγεμίζεις;
 

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 01, 2009, 14:47 »
Ναι τα γεμίζω μόνος μου. Λες να φταίει αυτό;

UT (συντόμευση ονόματος) πες μας σε ένα άλλο τόπικ τις πρώτες σου επιλογές

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 01, 2009, 15:01 »
Ναι τα γεμίζω μόνος μου. Λες να φταίει αυτό;

UT (συντόμευση ονόματος) πες μας σε ένα άλλο τόπικ τις πρώτες σου επιλογές

Μάλλον τα παραγεμίζεις. Με 10-12 σταγόνες το πολυ είσαι οκ.

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 05, 2009, 12:45 »
Θα ηθελα να μαθω απο οποιον ξερει εαν η μπαταρια του Black Line εφαρμοζει με τον atomiser του Prestige

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 06, 2009, 16:41 »
Θα ηθελα να μαθω απο οποιον ξερει εαν η μπαταρια του Black Line εφαρμοζει με τον atomiser του Prestige

Παρότι είναι ελάχιστα πιο ψιλή στο πάχος, εφαρμόζει κανονικά. Αντίστοιχα και τα ατομάιζερ του prestige μπορουν να χρησιμοποιηθούν με το black line.


Επίσης να επιβεβαιώσω πως και τα ατομαιζερ του dura c είναι συμβατα, και μάλιστα δεν εχουν το πρόβλημα του "σταξίματος". Υπερθερμαίνονται όμως πιο πολύ....

Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 06, 2009, 18:08 »
Θα ηθελα να μαθω απο οποιον ξερει εαν η μπαταρια του Black Line εφαρμοζει με τον atomiser του Prestige

Με πρόλαβε ο Undertaker.
Είναι συμβατή ναί

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #26 στις: Ιουνίου 07, 2009, 00:00 »
Ευχαριστω παιδια.Τα φιλτρακια του Black Line ειναι συμβατα με τον atomiser του Prestige??

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #27 στις: Ιουνίου 07, 2009, 04:07 »
Πάει το ένα ατομάιζερ. Αποδήμησε..
Είχε τελειώσει η μπαταρία και την άλλαξα. Με το που κάνω την πρώτη ρουφηξιά, τζίφος. Πριν την αλλάξω λειτουργούσε ακόμα, κανονικότατα μάλιστα. Φαίνεται δεν άντεξε το σοκ της φρέσκιας μπαταρίας και τα τίναξε.

Και δεν ήταν ούτε part-time job. Είχα το ένα ατομάιζερ μόνιμα στο USB pass-trhough και το άλλο με μπαταρία. Έξω άτμιζα βασικά με το EVO και κάπου και πού με το Black Line. Τά 'φτυσε αυτό με τη μπαταρία. Το αλλο στο pass-trhough λειτουργεί ακόμα.

Έχω αρχίσει να το συμπαθώ. Μόλις χαλάσει και τ' άλλο θα τα στείλω πίσω και τα δύο για να μην έχω τα παλιά και θα παραγγείλω 2 καινούργια. Μετά θα πάω με την εγγύηση.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 09, 2009, 12:54 »
Tip για τον φίλτατο atmin...........

Πάρε τον πολυεστέρα από την mini-pipe, βάλε τον σε ενα φιλτράκι του Black Line και με ευχαριστείς μετα!  :thumpup:



Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 09, 2009, 14:09 »
Thank's
Δεν έχει σχέση όμως με το ατομάιζερ που χάλασε, έτσι;

Αυτό με τον πολυεστέρα του black line που λες, ήμουν έτοιμος να ψάξω για άλλον γιατί δεν τσουλάει καλά το υγρό (ιδίως το RY3 της Janty) αλλά ήδη μου φαίνεται πολύς γι' αυτό το φιλτράκι.
Δε νομίζω να στούμπωσες όλον τον πολυεστέρα από τη mini pipe! Εννοείς ένα τμήμα του, σωστά;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 307 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21587 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208526 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175485 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14914 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125703 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix