vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

120 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Milarepa, lagoudakis, camber

Twitter

Σύρματα NiChrome, Kanthal (και άλλα πολλά) και χρήση τους σε αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 890
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Και γιατί ήταν πολυαναμενόμενες αυτές? Τι το ιδιαίτερο υπόσχονται και ποιος τις φτιάχνει?
Ρώτα το marketing team του e-smokers, copy/paste το newsletter έκανα.


Χειροποίητες σε αυτές τις τιμές κάτι δεν πάει καλά...
Αλλά και μόνο στην περιγραφή που λέει τα fralien και τα alien clapton κάπου πάει το μυαλό μου... :deviltroll:  (σίγουρα πάντως δεν τις κάνει γνωστός Έλληνας builder)

Yπομονή μέχρι την Πέμπτη  :yes:

Και μένα λόγω τιμής κάτι δεν μου κάθεται καλά αλλά οι MTL θα δοκιμαστούν.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
 Παίδες κανένα Clapton Kanthal για mtl παίζει;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
H vandy vape είχε ένα...

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
 Ναι, το είχα πάρει αλλά μου έβγαζε τρελή ωμικοτητα(2 ωμ)
Τώρα είδα ένας της best choice 26/32.Θα πειραματιστω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 17, 2019, 14:51 από ΠετροςΘεσσ »

Αποσυνδεδεμένος lylian

  • *
  • 39
  • Φύλο: Γυναίκα
καλησπερα παιδια , θέλοντας να κάνω μια αλλαγή(από kanthal που χρησιμοποιώ πάντα)  σε ni80 -για δοκιμή-  πήγα να τσεκαρω αυτό   https://liquidpuff.gr/index.php?_route_=Vandy-Vape-Superfine-MTL-Fused-Clapton-Wire-Ni80  και βλέπω οτι γραφει πως ειναι  ειδικά σχεδιασμένο για rda/rba ατμοποιητες(δεν ειναι το μονο site που το γραφει)  , δηλαδή δεν θα παίξει καλά με rta??? ?? ( κατοχος berskerker v 1.5).... αφου αν δεν κανω λαθος ο  brskr   που ειναι rta είχε στη συσκευασια αντιστασεις ετοιμες με ακριβως το ιδιο συρμα ασχετως που δεν τις χρησιμοποιησα. 

τι φαση?

και επισης.. σχύει οτι το ni80 δίνει καλύτερη και πλουσιότερη γέυση από το kanthal?  εχει δοκιμασει κανεις να μου πει?

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Μια χαρα κανει και για rta μην ανησυχείς.
Οσο για τη γευση θα δοκιμασεις και θα μας πεις αν σου αρεσε πιο πολυ απο κανθαλ

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
καλησπερα παιδια , θέλοντας να κάνω μια αλλαγή(από kanthal που χρησιμοποιώ πάντα) σε ni80 -για δοκιμή- πήγα να τσεκαρω αυτό https://liquidpuff.gr/index.php?_route_=Vandy-Vape-Superfine-MTL-Fused-Clapton-Wire-Ni80 και βλέπω οτι γραφει πως ειναι ειδικά σχεδιασμένο για rda/rba ατμοποιητες(δεν ειναι το μονο site που το γραφει) , δηλαδή δεν θα παίξει καλά με rta??? ?? ( κατοχος berskerker v 1.5).... αφου αν δεν κανω λαθος ο brskr που ειναι rta είχε στη συσκευασια αντιστασεις ετοιμες με ακριβως το ιδιο συρμα ασχετως που δεν τις χρησιμοποιησα. τι φαση? και επισης.. σχύει οτι το ni80 δίνει καλύτερη και πλουσιότερη γέυση από το kanthal? εχει δοκιμασει κανεις να μου πει?


Δοκίμασε και ss317L 

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας


και επισης.. σχύει οτι το ni80 δίνει καλύτερη και πλουσιότερη γέυση από το kanthal?  εχει δοκιμασει κανεις να μου πει?
 Οι πιο πολλοί αυτό λένε, αλλά γούστα είναι αυτά. Εμένα μου αρέσει το Kanthal αρκεί να είναι με ανοιχτές. Το ni80 δεν μου βγάζει γεύση και χτύπημα

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Τα πρώτα χρόνια άτμιζα με kanthal αφού δεν είχε και τίποτα άλλο.
Στη συνέχεια δοκίμασα SS και μου φάνηκε άτονο και άγευστο. Μετά από ένα μικρό διάστημα άρχισε να με ικανοποιεί πλήρως.
Αργότερα πέρασα σε Ni80 και πάλι μου πήρε λίγο χρόνο να το συνηθίσω.
Τώρα το kanthal μου φαίνεται απελπιστικά καυτό στο άτμισμα...

Μια ιδέα είναι όλα και θέλουμε λίγο χρόνο προσαρμογής. Φυσικά έχει να κάνει και με το γούστο του καθενός.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 31, 2019, 10:53 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος lylian

  • *
  • 39
  • Φύλο: Γυναίκα
nichrome staple της coiology. Δοκίμασα σήμερα νομιζω είδα μια σεβαστή διαφορα προς το καλύτερο, όσον αφορά τη γεύση σε σχέση με το kanthal.  

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 600
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Καλωσήλθες στη ζώνη του λυκόφωτος . . . . . .  :))


Ψάξου λίγο καί με ni80 FlatWire UK

Αποσυνδεδεμένος Kostis101

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Παιδια το mtl fused clapton Ni80 2x30+40 της coilology παιζει καλυτερα απο το αντιστοιχο mtl fused clapton Ni80 2x30+38 της vandyvape?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Πολύ καλύτερα για μένα.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Η μέρα με την νύχτα είναι σε όλους τους τομείς...Coilology δαγκωτό  :yes:

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Παράθεση
Τελευταια ειμαι ξενερωμενος με την crazy wire. Σε δυο καρουλια,πετυχα καποια μετρα που ειχαν διαφορετικο παχος,με αποτελεσμα να βγαινει σταθερα πιο χαμηλα η αντισταση.
 Γευστικα επισης δεν τρελαινομαι. Παροτι κινεζιες,τα απλα της Geekvape ή τα αμερικανικα της Kendo, βγαζουν καλυτερη γευση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209002 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67585 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix