vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

209 επισκέπτες, 6 χρήστες
ThioVag, dkostas, Xxristos, manoslykos, bloodlessz, lounik

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3060 στις: Φεβρουαρίου 17, 2018, 19:05 »
καλησπερα,πηρα σημερα τον drop και οταν πηγα να βαλω το bf πινακι δεν εμπαινε με τιποτα.εχει συμβει σε κανεναν αλλο?πηρα τηλ στο μαγαζι που τον αγορασα να περασω την τριτη να δουμε τι θα γινει.στο μεταξυ οτι πινακι ειχα σπιτι δεν εκανε
Όταν λες δεν μπαίνει, τι εννοείς; Ξεβιδωσες τον κανονικό και δεν χωράει ο bf; καμία φωτογραφία θα βοηθούσε

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3061 στις: Φεβρουαρίου 17, 2018, 20:08 »
Αν είναι όπως του pulse τότε έχει δυο πιν. Το πρώτο πιάνει στο δεύτερο, το οποίο είναι κουφιο μέχρι τη μέση.
Στη φωτογραφία είναι το πιν και φαίνεται που ενωνεται. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να το βγάλω...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2018, 20:26 από dazed »

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3062 στις: Φεβρουαρίου 17, 2018, 20:23 »
Δεν είναι

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3063 στις: Φεβρουαρίου 17, 2018, 20:39 »
Δεν είναι σπαστός ο κανονικός πόλος του Drop. Είναι ένα κομμάτι, αυτό μου κάνει εντύπωση, πως και δεν μπαίνει ο bf...

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3064 στις: Φεβρουαρίου 17, 2018, 21:44 »
Καλησπερα...

Σκεύτομαι να μπω σιγά σιγά στον κόσμο του squonking... Σαν πρώτη σκέψη και καθαρά για να δω το αν και κατα ποσο με βολεύει, ειμαι ανάμεσα σε Pulse και σε Athena...

Ποιο απο τα δυο ειναι το λιγότερο απροβλημάτιστο?


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3065 στις: Φεβρουαρίου 17, 2018, 22:13 »
Όταν λες δεν μπαίνει, τι εννοείς; Ξεβιδωσες τον κανονικό και δεν χωράει ο bf; καμία φωτογραφία θα βοηθούσε

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ναι εβγαλα το κανονικο και απλα το bf πιν ειναι πιο παχυ και δεν μπαινει.μιλαμε για τρελη γκαντεμια


και δυστηχως τα πιν που εχω απο modmaker ειναι ολα 2,5 και παιζουν ελαφρος και δεν πιανουν

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2018, 06:41 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3066 στις: Φεβρουαρίου 17, 2018, 23:13 »
Καλησπερα...

Σκεύτομαι να μπω σιγά σιγά στον κόσμο του squonking... Σαν πρώτη σκέψη και καθαρά για να δω το αν και κατα ποσο με βολεύει, ειμαι ανάμεσα σε Pulse και σε Athena...

Ποιο απο τα δυο ειναι το λιγότερο απροβλημάτιστο?


Sent from my iPad using Tapatalk
Pulse χωρίς δεύτερη σκέψη

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

και δυστηχως τα πιν που εχω απο modmaker ειναι ολα 2,5 και παιζουν ελαφρος και δεν πιανουν
Προσπάθησε με μια πένσα να τον συμπιέσεις λίγο αλλιώς με καμιά ταινία γέμισε λίγo τον modmaker

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2018, 06:44 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3067 στις: Φεβρουαρίου 18, 2018, 08:03 »
Squonkers  καλημέρα πριν λίγες μέρες παρέλαβα  dead rabbit 22 και squezeer.
Για τον λαγό τι να πω και εγώ απλά είναι η πρώτη φορά μετά από εφτά μήνες που ο wasp έγινε αναπληρωματικός και κάθεται πάγκο.
Το squeezer το πήρα γιατί σαν τέκνο αυτού του νήματος ένιωθα ότι έπρεπε και εγώ να έχω ένα μηχανικό εκτός από το vt inbox. Όταν το έπιασα για πρώτη φορά ένιωσα όπως όταν αφήνω το bmw εδώ και μπαίνω σε ένα ενοικιαζόμενο μικρό στο αεροδρόμιο της Ελλάδος. Τα μπουκαλάκια του δε πολύ μαλακά δηλαδή υπάρχει άνθρωπός που μπορεί να το βάλει στην θέση του μισογεμάτο  χωρίς να τα κάνει όλα χάλια δεν νομίζω. Όσο για τα ρεύματα εγώ έχω δηλώσει ότι είμαι φαν του ηλεκτρονικού γιατί θέλω ένα σταθερό άτμισμα και όχι ότι μου δίνει η μπαταρία στην αρχή παραπάνω από ότι θέλω και από την μέση και κάτω λιγότερο.

Αυτά από εμένα και καλά ζουλήγματα :cigar: :cigar: :cigar: :cigar:

Αποσυνδεδεμένος TsarVII

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3068 στις: Φεβρουαρίου 18, 2018, 21:11 »
Πρώτη προσπάθεια για diy squonkάκι από μέρους μου. 
Μικροσκοπικό άσπρο delrin κουτάκι με εσωτερικά από modmaker. Οι πόλοι και οι λάμες είναι επαργυρωμένα για λιγότερη συντήρηση. 
H κατασκευή του τόσο έυκολη όσο ένας απογευματινός καφές. Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απο custom mod τριπλάσιας αξίας και σε εμφάνιση, αλλά και σε απόδοση.
Το μικρό με εξέπληξε παρουσιάζοντας απώλειες από υπο φορτίο μπαταρία στον ατμοποιητή μόλις 0.1 Volt, που μεταφράζεται σε απόδοση 3.7-3.8 volt σε καινούρια μπαταρία.

 


Παραθέτω λίστα με όλα όσα χρειάζονται για όποιον ενδιαφέρεται να αυξήσει και ο ίδιος τα καθημερινά ml του κατακόρυφα  :baby:
 

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3069 στις: Φεβρουαρίου 18, 2018, 21:24 »
Μανουλι!!
Μπράβο ρε μάγκα.

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3070 στις: Φεβρουαρίου 18, 2018, 21:33 »
Μπράβο σου αγορίνα. :thumpup:
Να το χαρείς  :fight_shot_bandana:

Μια διόρθωση μόνο ,η λάμα πολύ  τσακισμένη ψηλά,κόφτη  λίγο  και βάλτη να ακουμπάει απευθείας,να αποφύγεις και τα arching όσο γίνεται 

Αποσυνδεδεμένος TsarVII

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3071 στις: Φεβρουαρίου 18, 2018, 21:39 »
Ισχύει μου φυγε λίγο παραπάνω το δίπλωμα, για κάποιο λόγο έχει μηδενικό arching όμως. Και εγώ το φοβόμουν γιατί είναι τσακισμένη τέρμα, θα την αφήσω μέχρι να φάει τα ψωμιά της στην επαφή και μετά ή την κόβω και απλά κάνω γωνία ή βάζω λάμα και στον πόλο για πιο φλατ επαφή.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3072 στις: Φεβρουαρίου 18, 2018, 21:49 »
Στον συγκεκριμένο πόλο που επέλεξες η απευθείας  επαφή είναι ότι καλύτερο όπως τα garage .
Θα  σου πρότεινα να το κάνεις σύντομα γιατί απο την επαφή αργά ή γρήγορα θα ακουμπήσει η μία πλευρά την άλλη με ότι αυτό συνεπάγεται  ;)

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3073 στις: Φεβρουαρίου 21, 2018, 14:35 »
Πρώτη προσπάθεια για diy squonkάκι από μέρους μου.
Μικροσκοπικό άσπρο delrin κουτάκι με εσωτερικά από modmaker. Οι πόλοι και οι λάμες είναι επαργυρωμένα για λιγότερη συντήρηση.
H κατασκευή του τόσο έυκολη όσο ένας απογευματινός καφές. Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απο custom mod τριπλάσιας αξίας και σε εμφάνιση, αλλά και σε απόδοση.
Το μικρό με εξέπληξε παρουσιάζοντας απώλειες από υπο φορτίο μπαταρία στον ατμοποιητή μόλις 0.1 Volt, που μεταφράζεται σε απόδοση 3.7-3.8 volt σε καινούρια μπαταρία.

 


Παραθέτω λίστα με όλα όσα χρειάζονται για όποιον ενδιαφέρεται να αυξήσει και ο ίδιος τα καθημερινά ml του κατακόρυφα  :baby:
Πω πω ταυτόχρονα σχεδόν....Ίδια πράγματα!
Το μόνο λάθος η απροσεξία ότι δεν μου ήρθε με 18μμ άνοιγμα για τον 510 παρά με την τρυπούλα οδηγό Μόνο!
Καμία ιδέα πως να το κάνω μην το χαλάσω?
Δεν το έχω ψάξει.....
Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Υγ το μέγεθος είναι απίστευτο, μικρότερο σε ύψος από το Loki που ήταν παντού λίγο βέβαια μικρότερο από το garage v3

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3074 στις: Φεβρουαρίου 21, 2018, 14:41 »
Derlin είναι, μην το φοβάσαι τόσο πολύ. Ξεκίνα απο το μικρότερο νουμερο τρυπανιού που χωράει στον οδηγό και ανοίγεις ανα ένα νούμερο κάθε φορά την τρύπα με δραπανο που έχει φυσικά ρυθμιζόμενες στροφές - ιδανικά δραπανοκατσάβιδο. Νομίζω οτι ο Modmaker πόλος είναι 12mm

Για να κάνεις τον πόλο να κάτσει πρόσωπο με το σώμα θέλεις ρουτερ. Αν δεν έχεις άστον να προεξέχει - No big deal

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278681 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12937 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64021 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206746 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93003 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos