vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

74 επισκέπτες, 8 χρήστες
zakyn8inos, tapantari, Doubt, Jorge, I.P, manoslykos, JohnDag, bloodlessz

Twitter

Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #180 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 10:02 »
Ουπς!! Που το είδες αυτό Μίμη? Το γράφει κάπου ή το υπόθεσες? Πάντως και έτσι είναι μια χαρά!!

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #181 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 10:03 »
Μπουκάλι δεν το λές, μπουκαλάκι είναι λίγο, μπουκαλόπουλο μάλλον. Αν καί από όσο κατάλαβα με τα αγγλικά των 80's που κατεχω, μάλλον πλαστικά ειναι.
Χρόνη , αυτό κατάλαβα από αυτα που διάβασα. Το κόστος αρωμάτων για 100 ml ειναι 3,5 ευρω περίπου. όταν το δικό μου ειναι περίπου 7 !!
Συμφέρει, ειδικα αν γίνει παραγγελία 4-5 συνταγων του λιτρου και μοιραστούν μετα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2016, 10:10 από mimis »

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #182 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 10:19 »
Ωραία πράματα, ωραία πράματα :) Και αν το βλέπω πιο μακριά, αυτό μοιάζει να είναι το μέλλον του σωστού DIY και budjet ατμίσματος.
Αγορά απο Αγγλία δεν ξαναέκανα, ίσως είναι η ώρα να το αποφασίσω.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #183 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 10:36 »
Τις προάλλες, έκανα μια δοκιμή του Lemon Tart σε mesh. Όχι στημένο από μένα φυσικά, από άλλον. Προσωπικά, δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία με mesh, ο ιδιοκτήτης του ατμοποιητή όμως έχει. Και οι δύο καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι δεν παίζει καλά εκεί το υγρό. Σαν να είναι "πνιγμένο" ένα πράμα, να προσπαθεί να "πει" κάτι και να μην μπορεί.

Θα ήθελα να διαβάσω και άλλες εμπειρίες για το πως παίζει σε μεσάτο αυτό το υγρό.


Αποσυνδεδεμένος adam

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #184 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 10:47 »
Μπουκάλι δεν το λές, μπουκαλάκι είναι λίγο, μπουκαλόπουλο μάλλον. Αν καί από όσο κατάλαβα με τα αγγλικά των 80's που κατεχω, μάλλον πλαστικά ειναι.
Χρόνη , αυτό κατάλαβα από αυτα που διάβασα. Το κόστος αρωμάτων για 100 ml ειναι 3,5 ευρω περίπου. όταν το δικό μου ειναι περίπου 7 !!
Συμφέρει, ειδικα αν γίνει παραγγελία 4-5 συνταγων του λιτρου και μοιραστούν μετα.
Σωστή ιδέα ;)
άμα οργανωθεί κάτι βάλτε μια φωνή 

Αποσυνδεδεμένος Rena1420

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #185 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 10:57 »
einai oti kalutero exw dokimasei....

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #186 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 11:02 »
Αν καποιος στην συμπρωτευουσα σκεφτεται την αγορα απο το συγκεκριμενο μαγαζι ας επικοινωνησει μπας και κανουμε καμια ομαδικη.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #187 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 11:22 »
Τι ομαδική?... εγώ την έκανα κιόλας. 50λίρες στον σεφ απο το Ηνωμένο Βασίλειο, για το δικό του Lemon Tart σε 500ml, και άλλα δυο απο τα δημοφιλή του μαγειρέματα. :))

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #188 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 11:25 »
Το έχουμε ξεσκίσει το νήμα με τον κλώνο. :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #189 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 11:38 »
Τι ομαδική?... εγώ την έκανα κιόλας. 50λίρες στον σεφ απο το Ηνωμένο Βασίλειο, για το δικό του Lemon Tart σε 500ml, και άλλα δυο απο τα δημοφιλή του μαγειρέματα. :))
Ε ναι, 500ml για concentrate, ε το λες και πολυ για εναν χρηστη :p
αν εννοεις το Tarte au Citron, ειναι πολυ καλο και λεμονατο. Πιο "αγριο" σε γευση απο τον κλωνο.

Αποσυνδεδεμένος Vagglan

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #190 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 12:01 »
Παιδια τα 1000ml ειναι οταν προστεθει η βαση,πρεπει να σαι αρρωστακι με ενα υγρο για να φτιαξεις τοσο.
Εχει και ετοιμα 30μελα,παρρηγγειλα 5 να δοκιμασω και βεβαια ενα απο αυτα ειναι το lemon tart.
Για να δουμε.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #191 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 12:06 »
Δίνω το Link του Άγγλου σεφ, στο σωστό νήμα "Gourmet αρρώματα όλα σε ένα", για να μην διαταράσσουμε το αποκλειστικό νήμα των Dinner Lady.
http://vaping.gr/index.php/topic,30582.420.html

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #192 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 01:27 »
Τις προάλλες, έκανα μια δοκιμή του Lemon Tart σε mesh. Όχι στημένο από μένα φυσικά, από άλλον. Προσωπικά, δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία με mesh, ο ιδιοκτήτης του ατμοποιητή όμως έχει. Και οι δύο καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι δεν παίζει καλά εκεί το υγρό. Σαν να είναι "πνιγμένο" ένα πράμα, να προσπαθεί να "πει" κάτι και να μην μπορεί.

Θα ήθελα να διαβάσω και άλλες εμπειρίες για το πως παίζει σε μεσάτο αυτό το υγρό.
Τρυφωνα σε ποιον mesh ατμο το δοκιμασες?
To Lemon Tart το εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης στο Φαινομενο(custom Zest) και στον κλωνο Nextasis.

Στον Nextasis εχω την εντυπωση οτι πηρα αρκετα πιο καθαρη τη γευση του υγρου και εχω κανει 2 σεταπ μεχρι στιγμης με 2 διαφορετα συρματα.
Με 0.30 και 0.28.


Στον Nextasis me 0.30 παρατηρησα το εξης.Επειδη το συρμα σηκωνε αρκετα βατ και πιο πολυ αερα φυσικα,επερνα σε μεγαλυτερο βαθμο την οξυτητα του λεμονιου στην εκπνοη και σε μικροτερο βαθμο την μπισκοτοταρτα η οποια ερχοταν σε δευτερη μοιρα και εδινε σωμα στη γευση.


Με 0.28 το οποιο νομιζω οτι μου ταιριαξε καλυτερα με λιγοτερα βατ και λιγοτερο αερα το υγρο ερχοταν πιο δεμενο με περισσοτερη ενταση στα γλυκα στοιχεια του και μειωθηκε η οξυτητα του λεμονιου.


Σε καμια περιπτωση δεν μπορω να πω οτι δεν ταιριαξε στο πλεγμα αντιθετα η γευση του υγρου νομιζω οτι ηταν πεντακαθαρη.


Σε nextiny θυμαμαι ειχα πρωτοδοκιμασει το Key Lime Cookie και η γευση του ηταν εξαιρετικη βεβαια νομιζω το τελευταιο εχει 50/50 αναλογια και ηταν μια χαρα για την τροφοδοσια του tiny.


Εχω την εντυπωση οτι το συγκεκριμενο υγρο εχει αυτο το χαρακτηριστικο,
δηλαδη να δινει οχι σε τρομερο βαθμο αλλα σε σημαντικο με διαφορετικη ενταση τα αρωματα του αναλογα τον ατμοποιητη που θα μπει..


Προσωπικα νομιζω οτι ταιριαzei πολυ στον Nextasis οπως και το Key Lime Cookie στον tiny.Oτι επιανε η μυτη μου απο το μπουκαλι το γευομουν πεντακαθα στο ατμισμα με το πλεγμα.


Οχι ομως πιο εντονη την γευση αλλα  πιο καθαρη απο την καπως πιο μπερδεμενη γευση του Φαινομενου

αλλα και ενος εργοστασιακου που το ειχα πρωτο δοκιμασει επισης.

Ο οποιος θυμαμαι ηταν με πολυ αερα στα 30watt περιπου  και η γευση του υγρου ηταν εκει αλλα ειναι αυτη η εντυπωση που γευεσαι
οτι το υγρο ψηνεται σαν το κοκορετσι και ευχαριστιεσαι με την νοστιμαδα που εχει το λιπος απο το καρβουνο.


Δεν ξερω αν βγαζουν νοημα αυτα που εγραψα γιατι με τη γευσιγνωσια εχω τοση σχεση οση ο Μπατμαν με την Τινκερμπελ  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #193 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 12:26 »
Δεν έχω ιδέα ποιος ήταν. Ίσως στο μέλλον, δώσω άλλη μια ευκαιρία σε πλέγμα. Ή απλά να πάω Τρίκαλα, ο Βασίλης θα καίει πλέγμα και εγώ λουκάνικα. Μετά θα ανταλλάξουμε! :))

Καταλαβαίνω απόλυτα τι θες να πεις, απλά μου φαίνεται πολύ ξένο και εντελώς στο άλλο άκρο από αυτό που πήρα εγώ με τη δοκιμή...

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #194 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 12:40 »
Ισχυει ο Βασιλης θα το κανει να παιξει το υγρο θελει δε θελει ειδικα μετα κρεατικου γευματος:))

Για τσεκαρε το εαν βρεις την ευκαιρια καποια στιγμη,γιατι το ατιμο το πλεγμα εαν δεν πετυχει το σεταπ αστα να πανε :))αλλα οταν παιξει σωστα δεν νομιζω να μην σε  ευχαριστησει το αποτελεσμα που θα παρεις.


off topic αλλα μπορω να πω με λιγη σιγουρια οτι μονο τα τριμπεκουγρα δεν με εχουν εντυπωσιασει μεχρι στιγμης στο πλεγμα,ταιριαζει υπεροχα ομως το Castle Long.

Με αυτο το υγρο θα πρεπει να ριξεις μια δοκιμη σε πλεγμα να ενημερωσεις  με εντυπωσεις!


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207912 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65832 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124790 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix