vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

507 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Chris66, Ηρακλης, camber, giorgosp, GeorgeGTS, Sergios

Twitter

Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #510 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 17:55 »
Όταν παθαίνω κορεσμό δεν αντιλαμβάνομαι καμία γεύση σε κανένα υγρό. Αυτό κρατάει από 5-6 έως 15-20 ημέρες (διάστημα κατά το οποίο ατμίζω μόνο βάση όχι με ιδιαίτερη ευχαρίστηση) και μετά η γεύση επανέρχεται σταδιακά παντού (κι εγώ κάνω πάρτι!). Έτσι λειτουργεί σε μένα ο κορεσμός και μάλιστα με μια προβλέψιμη περιοδικότητα - μια φορά ανά δίμηνο περίπου... :dontknow:





Γραφτείτε στον σύλλογο! Κλικ στο banner! 

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 10, 2017, 21:05 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #511 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 18:21 »
Μήπως τελικά το ότι σου φάνηκε άτονο οφείλεται στο γεγονός ότι είναι με μηδενική νικοτίνη ?
δεν νομίζω... ισα ισα στα μηδενικά καταλαβαίνω καλύτερα την γεύση...! 
είναι μερικά υγρά που δεν μπορώ να καταλάβω την γεύση τους... για κάποιο περίεργο λόγο.. τα υγρά παράδειγμα τις cosmicfog nutz και milk&honey μου φαίνονται αέρας... έτσι και η λεμονοταρτα :/

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #512 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 19:14 »
Όταν παθαίνω κορεσμό δεν αντιλαμβάνομαι καμία γεύση σε κανένα υγρό. Αυτό κρατάει από 5-6 έως 15-20 ημέρες (διάστημα κατά το οποίο ατμίζω μόνο βάση όχι με ιδιαίτερη ευχαρίστηση) και μετά η γεύση επανέρχεται σταδιακά παντού (κι εγώ κάνω πάρτι!). Έτσι λειτουργεί σε μένα ο κορεσμός και μάλιστα με μια προβλέψιμη περιοδικότητα - μια φορά ανά δίμηνο περίπου... :dontknow:




Γραφτείτε στον σύλλογο! Κλικ στο banner!


Όλα σωστά κι όλα ωραία, αλλά αυτό της περιοδικότητας κάθε δίμηνο φίλτατε Σέρλοκ, δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά ψάχτο στην αυξημένο PG που σου αρέσει στα DIY. Χωρίς αποδείξεις μιλώ, να μην παρεξηγηθώ, αλλά με προσωπικά βιώματα, όταν τα πρώτα μου υγρά ήταν τα T-Juice (80-20 pgvg αν θυμάμε καλά). Μόνο τότε έπαθα 2 φορές κορεσμό μέσα σε ένα εξάμηνο. Απο τότε, ποτέ άλλοτε...φτου να μην με ματιάξω.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #513 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 19:44 »
Λες να φταίει η πολλή PG;  :hmmm:
Λες να φταίει η πολλή PG και να πρέπει να αυξήσω την VG και να γίνω ντουμανιάρης στα πίσω-πίσω;  :laugh1:

Πέρα από την πλάκα πάντως, θα κάνω δοκιμές και με περισσότερη VG αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι αυτό θα λύσει το δικό μου πρόβλημα. Όταν άρχισα το άτμισμα και έκανα υγρά 50/50 (αλλά και μερικά με περισσότερη VG) το πρόβλημα του κορεσμού ήταν ακόμα πιο έντονο. Μετά που αύξησα την PG σταδιακά, άρχισε το πρόβλημα να εμφανίζεται λιγότερο συχνά. Το κόβω όμως εδώ γιατί είμαι τελείως off-topic και θα μου πάρουν το κεφάλι!

Ευχαριστώ Giorgos F!  :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #514 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 22:42 »
Θα συνεχίσω για λίγο το οφφ. (συγνωμη)
και εγώ 70pg κάνω, και έιχα δοκιμάσει 50/50 και 60vg όταν έιχα κορεσμό,δεν έιδα κάτι. το μόνο που νομίζω με βοήθησε ήταν σκέτη φράουλα ή σκέτο κεράσι στο ναυτίλο. Επανήλθα πιό γρήγορα. Μπορεί να ήταν αυτό , μπορέι και να πέρασε η κρίση :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος kakalos2

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
  • Άγγελος
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #515 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 23:26 »
παιδιά πάντως και με τις ιώσεις φέτος το χειμώνα έπαιξε πολύς  κορεσμός... 
εχει φύγει πολύ άρωμα τζάμπα και βερεσέ  :P

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #516 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 22:25 »
είναι το δεύτερο μπουκαλάκι που άνοιξα σήμερα και πραγματικά δεν ξέρω γιατί όλοι έχετε ξετρελαθεί με αυτο το υγρό... η γεύση είναι παρα πολύ απαλή σχεδόν την συνηθίζεις άμεσος.. δεν θα το αγόραζα ξανά... 

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #517 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 11:09 »
η απαντηση ειναι απλη,δεν εχουν ολοι τα ιδια γουστα,δεν ειναι ολοι οι ατμ για ολους οπως και τα υγρα,και οχι μονο στο ατμισμα αλλα παντου(αυτοκινητα,γυναικες,ομαδες,πολιτικη κλπ)

Αποσυνδεδεμένος kakalos2

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
  • Άγγελος
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #518 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 11:33 »
@lagoudakis θα διαφωνήσω μαζι σου σε 2 απο αυτά που ειπες... νομίζω οτι σε ΌΛΟΥΣ μας αρέσουν οι όμορφες γυναίκες και ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!  8)

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #519 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 12:22 »
@kakale το τερμάτισες :tongue_smilie:  νομίζεις λες.

Εμένα αυτό το υγρό πάντως χωρίς να είναι το αγαπημένο μου, αθόρυβα και χωρίς πολλά πολλά, κατάφερε να μπει στην μηνιαία διάταξη και πάντα να φωτιζει την σκουρόχρωμη μου κάβα.
Προφανώς η ποιότητα ένος υγρού δεν κρίνεται με υποκειμενικούς όρους. Το αν αρέσει η όχι είναι άλλη κουβέντα θαρρώ

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #520 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 12:27 »
@lagoudakis θα διαφωνήσω μαζι σου σε 2 απο αυτά που ειπες... νομίζω οτι σε ΌΛΟΥΣ μας αρέσουν οι όμορφες γυναίκες και ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!  8)
:)) :)) :)) :))δεν υπαρχεις,δικος μου εισαι εσυ!!!!!παντως η ταση δειχνει κατι για το λεμονακι,χωρις αυτο να ειναι απολυτο

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #521 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 15:59 »
Εγώ πάντως αναρωτιέμαι αν το μοναδικό μπουκάλι που πήρα ήταν από αποτυχημένη παρτίδα η αν όχι γιατί έκανε τόση επιτυχία αυτό το υγρό. Εμένα αυτό που μου βγάζει είναι λεμόνι προς το γλυκό και μπισκότο (αυτό που λέτε τάρτα) δηλαδή κάτι παρόμοιο με το key lime cookie που ενώ μαρεσε πολύ στην αρχή το βαρέθηκα πριν τελειώσει το μπουκάλι. Ούτε κρέμα λεμονιού αντιλαμβάνομαι ούτε μαρέγκα. Θα πάρω άλλο ένα μπουκάλι κάποια στιγμή ελπίζω να έπεσα σε κακή παρτίδα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #522 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 16:11 »
Μια από τα ίδια,με ενθουσίασε στην αρχή το ψιλοβαρέθηκα  προς το τέλος.Ευτυχώς γλίτωσα!

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #523 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 18:02 »
...εγώ πήγα κατευθείαν στο τέλος... :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #524 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 18:45 »
Μια από τα ίδια,με ενθουσίασε στην αρχή το ψιλοβαρέθηκα  προς το τέλος.Ευτυχώς γλίτωσα!
τυχερος εισαι!!!γλυτωσες καποια χρηματα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1456 171727 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:15
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275689 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9310 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9292 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364