vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

194 επισκέπτες, 11 χρήστες
gioupi, tibolaso, bloodlessz, Kliman, Milarepa, th3ofilos, lounik, Jorge, dvelev, camber, Buliwyf

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3870 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 00:34 »
Πραγματι ειναι ευαισθητα, και να τα πατησει κανεις θα σπασουν. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3871 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 00:36 »
Καμία βρώμα. Τα πάντα είναι ξεκάθαρα.
Από αισθητική είναι τα καλύτερα.
Από γεύση το ίδιο.
Ο κατασκευαστής έχει δηλώσει ότι η ποιότητα των υλικών σε θέματα ασφαλείας είναι η καλύτερη, συγκριτικά με άλλα τανκ φαντάζομαι, αλλά η φωτό που ποστάρισες προσωπικά δε μου αρέσει.
Το μεγάλο θέμα τους, που δεν το αντιμετώπισαν όλοι, αλλά αυτοί που το ανέφεραν δεν είναι λίγοι αναλογικά, είναι η αντοχή των tiny tank.
Το πάνω μέρος τους είναι εξίσου λεπτό με το πλαινό. Αν και δέχεται περισσότερη καταπόνηση από τα πλαινά, δεν έχει "ενίσχυση". Προσωπικά, πιστεύω, ότι θα έπρεπε να είναι πιο παχύ, όπως αυτό των τανκ της ΦΤ. Tα bell cup έχουν πολύ παχύ πάνω μέρος και δε σπάνε.
Οπως καταλαβαίνεις, λίγο η πίεση όταν βάζουμε το ντριπ, λίγο κάποια ψιλοπτώση, σπάει. Και μάλιστα σπάει όλο το πάνω μέρος και γίνεται δυο κομμάτια το τανκ. Σχεδόν σαν να το χάραξες κυκλικά.
Φαντάζομαι ότι αν τοποθετείς ευλαβικά τα ντριπ τιπ και δεν τα αλλάζεις συχνά κι αν δε σου πέσει ποτέ ο ατμοποιητής, θα σου κρατήσει καιρό.
Αυτή είναι όμως η λογική των γυάλινων τανκ, με την ακόμη καλύτερη γεύση. Ένα πλαστικό πάντα έχει μεγαλύτερη αντοχή ένα γυαλί. Αν πάλι δεν έχει, θα μπορούσε ίσως να έχει μια πολύ πιο χαμηλή τιμή, ώστε να αντιμετωπίζεται ως αναλώσιμο. πχ 5 ευρώ αντί για 15.

Τέλος πάντων, αν κάποιος βολεύεται, ας τα πάρει και καλοάτμιστα να του είναι.

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3872 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 17:37 »
Βρήκα αυτά τα περίεργα σημάδια σαν γρατζουνιές στο πολυκαρβονικο τανκακι το tiny απο steam tuners που εχω και δεν έχω χρησιμοποιήσει κανένα όξινο η περιέργο υγρό, της vison το passion apple και τσιχλοφουσκα απο pharmacig χρησιμοποιώ, να ανησυχήσω? Παρακάτω φωτο

Μήπως είναι εξωτερικές γρατζουνιές;  :hmmm:
Πχ τοχεις σε καμιά τσέπη-θήκη όπου βάζεις και κλειδιά ας πούμε; Η κάποιοαντίστοιχα "λαβωτικό" ως αντικείμενο;
 

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3873 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 18:31 »
Μηπως οι γρατζουνιες αυτες ειναι επειδη το σκουπιζω με δυναμη με χαρτι υγειας εσωτερικα μετα απο καθε πληση?
Και κατι αλλο να ανησυχησω? υπαρχει περιπτωση οι γρατζουνιες αυτες να μου δημιουργησουν προβλημα διαρροης η να σπασει ξαφνικα ή να ατμισω αφοβα? :/



Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3874 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 18:34 »
Απ οσο βλεπω στην φωτο, ειναι στα προθυρα να τα φτυσει λιαν συντομως...

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3875 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 18:38 »
ωχ..καταλαβα.. και αν παω σε κατι πιο ανθεκτικο απο steam tuners παλι παω σε καθαρο γυαλι σωστα?

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3876 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 21:26 »
Φίλος που είχε το ίδιο τανκάκι με το ίδιο αράχνιασμα και μετά από λίγες μέρες "άνοιξε" όταν το βίδωσε.
Είσαι για άλλο σιγά σιγά.
Στην Fasttech το tiny tank έχει το ίδιο στυλ πιο ενισχυμένο και σε τιμή χώμα (3 ευρώ).
Το έχω μήνες και είναι ακόμη σαν καινούργιο.
Έχω ατμίσει μ' αυτό διάφορα υγρά ακόμη και όξινα και δεν καταλαβαίνει τίποτα.

https://www.fasttech.com/products/0/10009156/3144700-kayfun-bell-cap-kit-w-510-drip-tip

Tο ντριπ τιπ αν θέλεις το αλλάζεις και βάζεις άλλο της αρεσκείας σου. :)

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3877 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 21:34 »
Δηστηχως δεν εχω τη δυνατοτητα να αγορασω απο εξω :(
Σε καποιο ελληνικο καταστημα δεν υπαρχει η δυνατοτητα να βρω κατι οικονομικο?

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3878 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 21:43 »
Βρήκα αυτά τα περίεργα σημάδια σαν γρατζουνιές στο πολυκαρβονικο τανκακι το tiny απο steam tuners που εχω και δεν έχω χρησιμοποιήσει κανένα όξινο η περιέργο υγρό, της vison το passion apple και τσιχλοφουσκα απο pharmacig χρησιμοποιώ, να ανησυχήσω? Παρακάτω φωτο
Έχω την εντύπωση ότι το passion apple είναι όξινο, δεν είμαι σίγουρος 100% βέβαια αλλά από εμπειρία επειδή είμαι ΄λάτρης των υγρών με μήλο και την έχω πατήσει με μερικά, όταν έχω υγρο με μήλο χρησιμοποιώ πυρεξ. Οι φωτό δείχνουν ξεκάθαρα πρόβλημα από υγρό όξινο και τίποτα άλλο μην ψάχνεις.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3879 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 21:44 »
Δηστηχως δεν εχω τη δυνατοτητα να αγορασω απο εξω :(
Σε καποιο ελληνικο καταστημα δεν υπαρχει η δυνατοτητα να βρω κατι οικονομικο?

Όχι σε ελληνικό κατάστημα δεν το έχω δει το συγκεκριμένο ή κάτι παρόμοιο σε λογική τιμή.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3880 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 21:50 »
Παιδια ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια παντως θα παω καρφι για γυαλινο πυρεξ αν παω για αγορα για να βαζω οτι υγρο θελω να μου φυγει και το αγχος αν το υγρο ειναι υποπτο

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3881 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 21:59 »
Το γυάλινο πυρέξ είναι εύθραυστο, να το ξέρεις. Μια να πέσει κατω, θα το κλαις.
Καλύτερα συνενοήσου με κάποιον που παραγγέλνει συχνά από ΦΤ να πάρεις 2-3 να έχεις.
Οσο για το τανκ που έχεις, θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους ότι είναι τα τελευταία του. Κι όσο να πεις, 15ρια συνέχεια πονάει να δίνεις.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3882 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 22:08 »
Το συγκεκριμενο το εχετε δοκιμασει απο fastech? Θελω να μου πειτε αν ειναι γυαλι πυρεξ και αν μπορω να το προσαρμοσω αντι για το tiny tank χωρις να χρειαστει να αλλαξω καποιο αλλο εξαρτημα στον ατμο, δηλαδη μεγαλυτερη βαση κτλπ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2015, 23:12 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3883 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 03:01 »
στην τελικη παίρνετε ενα ss nano και γινετε bullet proof. ;)



Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3884 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 03:15 »
Το συγκεκριμενο το εχετε δοκιμασει απο fastech? Θελω να μου πειτε αν ειναι γυαλι πυρεξ και αν μπορω να το προσαρμοσω αντι για το tiny tank χωρις να χρειαστει να αλλαξω καποιο αλλο εξαρτημα στον ατμο, δηλαδη μεγαλυτερη βαση κτλπ

Γιώργο έχω και το συγκεκριμένο. Ναι είναι πυρέξ, αλλά η χωρητικότητά του είναι ούτε 2 ml. Το δοκίμασα και το έβαλα στην άκρη. Με το που άρχιζα να ατμίζω σε λίγο ήθελε ξαναγέμισμα.
Το tiny είναι καλύτερο. Μην το κουράζεις και πολύ, 3 ευρώ κάνει. :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63646 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278231 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix