vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2535 στις: Μαρτίου 31, 2015, 19:45 »
Μόλις ψώνισα κι εγώ τα πρώτα καλούδια για τον lite μου, το μικρό πέρασμα στην Αθήνα δεν θα μπορούσε να μείνει ανεκμετάλλευτο. Επίσης από vapeland αλλά εγώ στο κατάστημα Καλλιθέας, με την ευκαιρία ευχαριστώ πολύ τα παιδιά για όλες τις πληροφορίες που μου έδωσαν απλόχερα.!

Clear tiny λοιπόν από Steam Tuners, μόλις άρχισα να τον γεύομαι έτσι.. :)


Αποσυνδεδεμένος powerwolf

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2536 στις: Απριλίου 01, 2015, 00:23 »
το Μπραβο το ελαβες πρωτον γιατι εισαι Κρητικος,(και γω το ιδιο αλλα μενω Αθηνα) και δευτερον για τον kayfun κουκλι ειναι,  παρε μια ιδεα κ απο τον δικο μου

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2537 στις: Απριλίου 01, 2015, 00:46 »
Κι από μένα bravo για τους ιδίους λόγους λοιπόν, μπορεί να μην μένω μόνιμα Αθήνα πια αλλά κι ο δικός σου κούκλαρος είναι οπότε δεν γινόταν διαφορετικά!
Έχουμε πάθει ένα είδος λατρείας με τον καϋφούνη μας εεε;;;; :D

Αποσυνδεδεμένος powerwolf

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2538 στις: Απριλίου 01, 2015, 01:13 »
Σωστα συντεκνε μιλαμε για λατρεια...εχω στην κατοχη μου κ αλλους επισκευασιμους αλλα ο kayfun ειναι μακραν ενας απο τους αγαπημενους μου, αν οχι ο αγαπημενος μου :yes: :respect: :yes: το θεμα ειναι οτι με τα καλουδια που διαθετει η αγορα δεν τον βαριεσαι ποτε.Του αλαζεις κουστουμακι και τον εχεις παντα ετοιμοπολεμο :))

Αποσυνδεδεμένος floating

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2539 στις: Απριλίου 02, 2015, 09:39 »
Καλημέρα συανατμιστες!
Λοιπόν εχθές έστησα τις πρώτες μου αντιστάσεις και λέω τις πρώτες γιατί σαν ψάρακας με τους εργοστασιακούς δεν μπορούσα να πιστέψω ότι ακόμα και η πρώτη δούλευε σωστά...
Με 32αρι σύρμα σε 2,5 κατσαβιδάκι... Το μόνο που με δυσκόλεψε στην πρώτη απόπειρα ήταν στο να πιάσει η άκρη του coil στην βίδα! Μέτα έλυσα άλλες 2 αντιστάσεις γιατί είχε κολλήσει στο μυαλό μου ότι παίζει και να μην έπιασαν καλά ... τώρα έχω τον καυφουν στο 1,4Ω! Γεύση πολύ πάνω και φυσικά καμιά σύγκριση με εργοστασιακό (νομίζω ότι πίνω το υγρό... όχι ότι το ατμιζω) καμιά διαρροή ούτε γουργουρητό ούτε σφύριγμα... μόνο ένα τσαφ κάνει όταν έχω ώρα να κάνω! Το κακό πάντως είναι ότι πρέπει να βρω νέο all day υγρό μιας και το ry4 της lingua με 18αρα νικοτίνη θα κάνω καιρό να το ξαναπιάσω...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2540 στις: Απριλίου 02, 2015, 10:05 »
Το πρώτο "τσαφ" το κάνει και σε μένα ότι αντίσταση κι αν έχω κάνει μέχρι σήμερα, πιθανολογώ ότι συμβαίνει επειδή μετά από κάποια ώρα αναμονής μαζεύεται αρκετό υγρό στο βαμβάκι που βρίσκεται μέσα στο coil και ίσως θα εξαφανιζόταν αν έβαζα λίγο περισσότερο βαμβάκι, ακόμα πιο σφιχτά δηλαδή μέσα του. Πάντως κι αυτό που βάζω τώρα δεν θα το έλεγα "χαλαρό" η αλήθεια είναι.

Με την ευκαιρία του ποστ να προτείνω σε όλους όσους δεν το έχουν δει μέχρι σήμερα το "tiny clear" tank των Steam Tuners, αυτό δηλαδή που έβαλα παραπάνω. Η ένταση της γεύσης του υγρού ενισχύεται κατά πολύ και το θεωρώ πολύ σημαντική αναβάθμιση για τον lite μας με όχι και τόσο τρομερό κόστος. Θετικό κατ'εμέ ότι αλλάζει τις διαστάσεις του kayfun μας και τον κάνει πολύ μικρότερο, αρνητικό λίγο ότι αλλάζει και τη χωρητικότητα του υγρού σε 2,5ml.. το ότι διπλασιάζει σχεδόν την αίσθηση της γεύσης όμως είναι κάτι το απίθανο! Δεν πρόκειται για διαφήμιση, μην παρεξηγηθώ. Απλά όσοι θελήσετε κάποια στιγμή να δοκιμάσετε κι άλλες παραλλαγές του kayfun lite, που να συνδυάζονται κιόλας με κάποιο είδος "αναβάθμισης", έχετε το στο μυαλό το συγκεκριμένο κομμάτι.. :)

Αποσυνδεδεμένος powerwolf

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2541 στις: Απριλίου 02, 2015, 10:39 »
Σωστα τα καλουδια του kayfun ειναι αρκετα κ αξιζει να ασχοληθει καποιος μαζι του για μεγαλυτερη απολαυση....Οσο αφορα το σκασιμο του ατμο οπως αναφερθηκε για σηκωστε την αντισταση λιγο πιο πανω απο τα βιδακια...το αποτελεσμα σε μενα ηταν να μην εχει σκασιματα, ουτε κ μετα απο μιση ωρα αδρανειας.Δοκιμαστε το.Επιδει γραφω απο κιν δεν μπορω να παραθεσω φωτο οταν μπορεσω θα στειλω να δειτε το υψος της αντιστασης απο το ντεκ

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2542 στις: Απριλίου 02, 2015, 10:46 »
Καλα χρυσα τα προιοντα των Steam Tuners και σιγουρα ποιοτικα ΑΛΛΑ πανακριβα... Δεν μπορεις να εχεις προιοντα αναβαθμισης σε κοστος 1/3, 1/2 ακομα και παραπανω της τιμης ολοκληρου του αυθεντικου ατμοποιητη! Ειμαι σιγουρος οτι θα εβγαζαν ακομα καλυτερο κερδος αν απευθυνονταν σε περισσοτερους με λιγοτερα χρηματα, εν αντιθεσει με αυτο που κανουν σημερα...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2543 στις: Απριλίου 02, 2015, 11:28 »
Συμφωνώ για τα κόστη αν και τα προϊόντα τους παράλληλα τα βρίσκω εξαιρετικά, το αφήνω βέβαια καθαρά στην κρίση του καθενός. Το συγκεκριμένο tank το πρότεινα γιατί με ένα μικρό σχετικά κόστος (γύρω στα 16 ευρώ αν δεν κάνω λάθος - στο 1/4 του kfl δηλαδή ) παίρνεις μια πολύ καλή αναβάθμιση η αλλιώς, μια τρομερή δυνατότητα εναλλαγής για τον kfl μας.. ;)

Πάντα βέβαια το αφήνω στον καθένα να το κρίνει όπως επιθυμεί. :)

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2544 στις: Απριλίου 02, 2015, 12:36 »
Οσον αφορα στο tiny, επειδη σκεφτομαι κι εγω να το δοκιμασω, εχω εναν προβληματισμο.
Αν και εχει πολυ καιρο να μου κατσει σκασιμο, με προβληματιζει η απουσια καμιναδας σε μια τετοια περιπτωση.
Δηλαδη αν κανει "τσαφ" και δεν υπαρχει καμιναδα προφανως σου σκαει ολο στη γλωσσα.
Πιθανοτατα ο φιλος makis που εχει το συγκεκριμενο τανκ να μπορει να μας πει τι γινεται μιας και ειδα οτι ανεφερε οτι του κανει καποια σκασιματα.

Sent from my D5503 using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2545 στις: Απριλίου 02, 2015, 15:03 »
Υγρό με το σκάσιμο δεν μου έχει έρθει μέχρι στιγμής στη γλώσσα, τουλάχιστον με το original drip tip του kayfun lite plus που χρησιμοποιώ με το tiny. Κάποιες στιγμές όμως και αφού βέβαια έχουν περάσει αρκετές τζούρες από τότε που σκούπισα για τελευταία φορά το drip tip, τότε θα βγει λίγο υγρό -ήδη ατμοποιημένο υποθέτω- απ'το πάνω χείλος του. Μικρό το κακό κατ'εμέ. Δεν ξέρω τι θα γινόταν με άλλο drip tip όμως, αυτά τα "κοντά" ειδικά με τις μεγάλες τρύπες τα φοβάμαι κι εγώ η αλήθεια είναι.. :)

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2546 στις: Απριλίου 05, 2015, 00:06 »
Παιδια με τερμα ανοιχτη την τρυπα αερα συγκριτικα με ναυτιλο μινι σε ποια απο τις 4 μοιαζει?Για να καταλαβω περιπου ποσο αερατη ειναι η τζουρα του!οποιος ειχε ή εχει δοκιμασει κ τους δυο ας κανει ενα κοπο να απαντησει...

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2547 στις: Απριλίου 05, 2015, 00:36 »
Οσον αφορα στο tiny, επειδη σκεφτομαι κι εγω να το δοκιμασω, εχω εναν προβληματισμο.
Αν και εχει πολυ καιρο να μου κατσει σκασιμο, με προβληματιζει η απουσια καμιναδας σε μια τετοια περιπτωση.
Δηλαδη αν κανει "τσαφ" και δεν υπαρχει καμιναδα προφανως σου σκαει ολο στη γλωσσα.
Πιθανοτατα ο φιλος makis που εχει το συγκεκριμενο τανκ να μπορει να μας πει τι γινεται μιας και ειδα οτι ανεφερε οτι του κανει καποια σκασιματα.

Sent from my D5503 using Tapatalk 2


Δεν ισχυει κατι τετοιο. Καταρχην το τσαφ ειναι απο την χαλια WFI που εχει μπει στο υγρο και κατα δευτερον οτι ειναι να σε σκασει θα στο σκασει και με τους 2 τροπους απλα εχει περισσοτερη επαφη με το tiny. Μην αγχωνεσαι δεν θα γινει τιποτα το ειχα 3 μηνες το συγκεκριμενο και με οτι υγρο και να εβαλα δεν επαθα τιποτα.


Επισης Chris06, ο Nautilus για να μοιαζει η τρυπα αερα με τον KFL+ θελει την βιδα να την εχεις κλειστη και λιγο παραπανω απο μισο για να μοιαζει με τερμα ανοικτη τρυπα στον ναυτιλο.
Γενικα Chris ειναι ενας αερατος ατμοποιητης ο kayfun αλλα εχει τα παντα απο full κλειστη μεχρι και τερμα ανοικτη να ρουφας 8 μποφορ :)

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2548 στις: Απριλίου 05, 2015, 10:34 »
Παιδια με τερμα ανοιχτη την τρυπα αερα συγκριτικα με ναυτιλο μινι σε ποια απο τις 4 μοιαζει?Για να καταλαβω περιπου ποσο αερατη ειναι η τζουρα του!οποιος ειχε ή εχει δοκιμασει κ τους δυο ας κανει ενα κοπο να απαντησει...


η 1.1mm του nautilus ειναι στον kayfun 3 βολτες + με το δικο του επιστομιο...
...και αναλογα το επιστομιο αλλαζει αυτο.

ni200 0.27mm - 2.75 mm διαμετρο - 8 σπειρες 0.14 ohm - 200C - 12watt - 0 σκασιματα
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2015, 10:56 από kk »

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2549 στις: Απριλίου 05, 2015, 12:59 »
Μόλις ψώνισα κι εγώ τα πρώτα καλούδια για τον lite μου, το μικρό πέρασμα στην Αθήνα δεν θα μπορούσε να μείνει ανεκμετάλλευτο. Επίσης από vapeland αλλά εγώ στο κατάστημα Καλλιθέας, με την ευκαιρία ευχαριστώ πολύ τα παιδιά για όλες τις πληροφορίες που μου έδωσαν απλόχερα.!

Clear tiny λοιπόν από Steam Tuners, μόλις άρχισα να τον γεύομαι έτσι.. :)
Φίλε συνατμιστή καλημερα σε εσένα και στους υπόλοιπους φίλους !!!
Μιάς και εχω αρκετό καιρό να ασχοληθώ με τον Καυφούνη μου και βλέπω ωραίο γυαλάκι !!! να κάνω και στον δικό μου μια αλλαγή εν οψει Ανοιξης !!! :laugh1: Αντε σφυριξέ μου απο που το προμηθευτηκες !!! :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63752 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1103 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43903 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix