vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1560 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 14:29 »
Επειδή το βαμβάκι δίνει πολύ καλύτερη συγκριτικά.
πωωωω.... τον έχω τώρα με hookah strawberry της yaeliq και δίνει ρέστα!!!!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1561 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 14:31 »
να σου στείλω και το δικό μου 11μελο γιατί με αηδίασε η αργιλοφραουλα?

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1562 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 14:33 »
Κωστα αν κανεις μια αξιοπρεπη αντισταση που δεν ειναι καθολου δυσκολο και προσεξεις τη τροφοδοσια συμφωνα με τα παραπανω ποστς
δε προκειται να παρεις καμενο ευκολα
Τωρα αν σου τυχει για κανα δυο τζουρες δε χαλασε κι ο κοσμος
σε ολους μπορει να τυχει
εμενα αμα μου τυχαινει δε με ενοχλει καθολου γιατι ατμιζω  ενα καπνικο με καρβουντισμενο αμυγδαλο και ξεροψημενα φουντουκια  που του μοιαζει  ;D

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1563 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 14:40 »
Σιγουρα ειναι αυτο που λες .. και καθε αρχη και δυσκολη (σε συζητηση να βρισκομαστε  :laugh1: ), αν δεν το πιασω στυα χερια μου να βγαλω πορισμα οτι και να λεω τωρα ειναι απλα να τα λεω .. αλλα πιστεψε με με αυτα και αυτα που μηλαμε τις 2 τελευθταιες μερες (ασ ειναι καλα ο VAG πιο πολλα εμαθα παρα με ολο το νημα που διαβασα .. :yes: :yes: . η θετικη ενεργεια και ο ενθουσιασμος που εχετε κανετε και τον πιο ασχετο να παρει θαρρος και αυτο ειναι που κανει την διαφορα απο καποια αλλη ατμιστικη κοινοτητα , ειμαστε φιλοτιμοι πως να το κανουμε και βοηθαμε ο ενας τον αλλο παρα τις αψυμαχιες και τα κοκορακια που δειχνουμε καποιες στιγμες .. ειμαστε λαος με ταμπεραμεντο  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

ποτε θα μου ερθει επιτελους???  στο τρακινγ ελεγε  status : transit    :hmmm:

 πλυσιμο με γαλα διαβασα και καλο βουρτισμα πριν ... παντου  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1564 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 14:44 »
πρόσεξε μόνο να είναι γάλα γαϊδάρας γιατί αλλιώς δεν καθαρίζει καλά...  :tongue_smilie:
τρίτη στάνη δεξιά έχει το καλύτερο.. οι άλλοι το νοθεύουν... :)

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1565 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 14:48 »
Σιγουρα ειναι αυτο που λες .. και καθε αρχη και δυσκολη (σε συζητηση να βρισκομαστε  :laugh1: ), αν δεν το πιασω στυα χερια μου να βγαλω πορισμα οτι και να λεω τωρα ειναι απλα να τα λεω .. αλλα πιστεψε με με αυτα και αυτα που μηλαμε τις 2 τελευθταιες μερες (ασ ειναι καλα ο VAG πιο πολλα εμαθα παρα με ολο το νημα που διαβασα .. :yes: :yes: . η θετικη ενεργεια και ο ενθουσιασμος που εχετε κανετε και τον πιο ασχετο να παρει θαρρος και αυτο ειναι που κανει την διαφορα απο καποια αλλη ατμιστικη κοινοτητα , ειμαστε φιλοτιμοι πως να το κανουμε και βοηθαμε ο ενας τον αλλο παρα τις αψυμαχιες και τα κοκορακια που δειχνουμε καποιες στιγμες .. ειμαστε λαος με ταμπεραμεντο  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

ποτε θα μου ερθει επιτελους???  στο τρακινγ ελεγε  status : transit    :hmmm:

 πλυσιμο με γαλα διαβασα και καλο βουρτισμα πριν ... παντου  :confused1:

κωστα αν περιμενεις κλωνο καλυτερα να γραψεις στο νημα για τους κλωνους του καυφουν γιατι θα βοηθησεις και αλλους που εχουν η θελουν να αποκτησουν κλωνο . δεν εχει πολλες διαφορες ο γνησιος απο τοους κλωνους , απλα να μη μπερδευονται :) :)

Αποσυνδεδεμένος Hlias21

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1566 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 15:01 »
εγω εφτιαξα micro coil με βαμβακι,οπως στο βιντεο που ανεβασε ο Vag.
Εκανα 8 σπειρες με 0.32mm και πηρα 0.8Ω. Ειναι καλα?
Επισης,γιατι παιρνω καμμενο? Το βαμβακι μου παταει ακριβως οπως στο βιντεο...
Στα ποσα watt και Volt πρεπει να ατμιζω?Τωρα το χω στο προβαρι στα 9.8W και 2.9V.

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1567 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 15:03 »
μπας και εχεις κανα hotspot ?

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1568 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 15:11 »
Εγώ πάντως εδώ και ένα 3μηνο που τον έχω (κλώνο) καμένο δεν έχω πάρει ποτέ, το στήσιμο είναι εύκολο, ειδικά μετά απο 1-2 στησίματα είναι παιχνιδάκι. Μια πληροφορία που μπορεί να φανεί χρήσιμη είναι να μην τον γεμίζετε μέχρι τέρμα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Hlias21

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1569 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 15:15 »
μπας και εχεις κανα hotspot ?
Μου εξηγεις σε παρακαλω τι σημαινει hotspot?

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1570 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 16:24 »
βρεξε το βαμβακι-φυτιλι σου και δωσε fire για 5-6 δευτερολεπτα, αν αναψει καποια απο τις σπειρες σημαινει οτι εχεις hotspot αρα το βαμβακι-φυτιλι δεν εχει καλυψει ολη την αντισταση.

Αποσυνδεδεμένος Hlias21

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1571 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 18:09 »
βρεξε το βαμβακι-φυτιλι σου και δωσε fire για 5-6 δευτερολεπτα, αν αναψει καποια απο τις σπειρες σημαινει οτι εχεις hotspot αρα το βαμβακι-φυτιλι δεν εχει καλυψει ολη την αντισταση.
το εκανα αλλα συνεχιζε να μου βγαζει καμμενο.
Εφτιαξα καινουργια αντισταση και αντι για βαμβακι εβαλα φυτιλι και ειναι ενταξει.Λες να εφταιγε αυτο?
Επισης αλλαξα και υγρο...αυτο το υγρο ειναι πιο παχυρευστο απο το προηγουμενο....μολις αδειασει το τανκ θα ξαναδοκιμασω με βαμβακι παντως...δεν μου ειπες ομως στα ποσα βατ να τα δουλευω με 0.8Ω

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1572 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 18:14 »
8 speireσ με 0.32 σε 2mm μου βγαινει περιπου 1.2-1.3. τι χρησιμοποιεις για να στριψεις το microcoil?
μηπως ειναι μικρη διατομη και πνιγηκε το φυτιλι σου (βαμβακι)?

Αποσυνδεδεμένος antonis-tsif

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1573 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 20:57 »
Όταν λέτε να μην κλείνει τα αυλάκια αυτό εννοείτε...;;;


Στην αρχή βέβαια δεν ήταν έτσι.... μετά φούσκωσε και γέμισε το deck. :dontknow:
Συγχώνευση συνεχόμενων ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2014, 21:17 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1574 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 21:33 »
εγώ την βάζω κάθετα  την αντίσταση όχι υπό κλίση όπως στην φωτογραφία και φροντίζω να καλύπτεται όλη η επιφάνεια, δηλαδή να μη βλέπω καθόλου σίδερο.Επιπλέον δε τα πιέζω καθόλου απλά να έρχονται ισα ίσα σε επαφή.


Και κάτι άσχετο: στο γιαπωνέζικο βαμβάκι βγάζω μία στρώση πολύ λεπτή ,την πρώτη που είναι πιο παχιά, μόνο από τη μία πλευρά.


Χρησιμοποιώ τρυπανάκι 2άρι,αν δε κάνω τα παραπάνω απλά δε περνάει από την αντίσταση .Τι λέτε να ανεβώ διάμετρο τρυπανιού!? :-\

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278371 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:29
από Antiprosopos
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 22 12627 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:34
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63796 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172923 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9621 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem