vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

257 επισκέπτες, 10 χρήστες
dkostas, camber, Doubt, bloodlessz, Milarepa, tibolaso, Xxristos, djfloor, Jorge, th3ofilos

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #975 στις: Ιουλίου 12, 2014, 12:05 »
Το καπάκι αυτό ταιριάζει και σε νάνο κιτ ?


http://www.atmorama.gr/index.php?route=product/product&path=63_159_171&product_id=523

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #976 στις: Ιουλίου 12, 2014, 12:07 »
Σιγουρα δεν το γνωριζω αλλα εφοσον πωλειται και μαζι μαλλον ναι  :yes:


http://www.atmorama.gr/index.php?route=product/product&product_id=453

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #977 στις: Ιουλίου 12, 2014, 14:47 »

Μετά από μερικούς μήνες συμβίωσης με τον kayfun lite+ γελάω αναπολώντας τα πρώτα μου στησίματα.
Ο kayfun συγχωρεί τα λάθη των αρχάριων οπότε σε κάνει να νομίζεις ότι τον έχεις στήσει σωστά και έχεις πάρει καλό αποτέλεσμα. Όσο προχωράει ο καιρός και πραγματικά μαθαίνεις να στήνεις σωστότερα, τόσο καταλαβαίνεις πόσο λίγα πράγματα έπαιρνες τόσο καιρό από τον ατμοποιητή.
Δεν θα τολμήσω ούτε καν να υπονοήσω ότι έχω γίνει εξπέρ στο στήσιμό του, όμως με τα τελευταία 2 στησίματα το αποτέλεσμα είναι θεικό. Τον έχω στήσει στο 1.5Ω, .32 kanthal σε 2άρι τρυπανάκι 10-11 σπείρες  (δεν τις πολυμετράω πιά, καταλαβαίνω με το μάτι που είμαι)  και οργανικό βαμβάκι. Η αντίσταση έχει ανέβει ψηλά, 2-3mm πιό πάνω από τις βίδες που πιάνουν το σύρμα και με προσοχή κεντραρισμένη πάνω από την τρύπα του αέρα.
Το ντουμάνι και η γεύση του έχουν απογειωθεί πραγματικά, έχω χτύπημα με 0 νικοτίνη, (VG & άρωμα μόνο) και αν τραβήξω πνευμονοτζούρα ο χώρος που βρίσκομαι συννεφιάζει.
Πίνω το εσπρεσάκι μου στο μπαλκόνι, ατμίζω και εϊμαι σε νιρβάνα :)

+1

Το ίδιο πραγμα ακριβως σκεφτομουν χθες το βράδυ λέξη προς λέξη..!

Πήγαμε όλοι σαν τα προβατα ακολουθώντας τους reviewers και δίναμε και συμβουλές στους καινούργιους "η αντίσταση όσο το δυνατον πιο κοντα στην τρύπα αερα" για μήνες και φανταζομαι 3/4 ακόμα έτσι θα στήνουν..

Νομίζω είναι ίδιον του βαμβακιού-microcoil να δίνει αρκετά καλό αποτέλεσμα και γεύση οπως κι αν το στήσεις και γι'αυτό δεν το ψάξαμε περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #978 στις: Ιουλίου 12, 2014, 22:42 »
Έχω πολύ καιρό να μπω στο φόρουμ αλλά διαβάζοντας τα παραπάνω, θα σας πω (και αυτό ήταν πριν ακόμη να στήνουμε με μικροκόιλ) οτι από το πρώτο ποστ του νήματος μίλησα για ψηλά αντίσταση. Τότε μάλιστα για να μην μου πυρώνει το σύρμα κοντά στις βίδες χρησιμοποίησα έτοιμη αντίσταση με νον σύρμα.

Δυστυχώς όμως εγώ δεν ήμουν reviewer για να με ακούσετε. :)

Καλά ατμίσματα παλικάρια.

Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #979 στις: Ιουλίου 13, 2014, 03:19 »
Το απόλυτο στήσιμο είναι αυτό που θα σε ικανοποιήσει περισσότερο.

Εμένα π.χ. δε με έχει ικανοποιήσει κανένα στήσιμο με την αντίσταση ψηλά με το βασικό μου υγρό αλλά με άλλα υγρά δεν καταλαβαίνω καμία διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #980 στις: Ιουλίου 13, 2014, 08:13 »
Έχω πολύ καιρό να μπω στο φόρουμ αλλά διαβάζοντας τα παραπάνω, θα σας πω (και αυτό ήταν πριν ακόμη να στήνουμε με μικροκόιλ) οτι από το πρώτο ποστ του νήματος μίλησα για ψηλά αντίσταση. Τότε μάλιστα για να μην μου πυρώνει το σύρμα κοντά στις βίδες χρησιμοποίησα έτοιμη αντίσταση με νον σύρμα.

Δυστυχώς όμως εγώ δεν ήμουν reviewer για να με ακούσετε. :)

Καλά ατμίσματα παλικάρια.


Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή ως αρχάριος, δοκιμάζεις διάφορα στησίματα σύμφωνα με το τι διαβάζεις από τις προτάσεις κατόχων, reviewers, του περιπτερά, του φίλου που έχει ένα φίλο που ξέρει τον ξάδελφο του SvoeMesto :) κτλ.
Με τον καιρό και χτίζοντας εμπειρία, κατασταλάζεις στα στησίματα που σου πάνε σύμφωνα με τα γούστα και τα υγρά που χρησιμοποιείς.
Πάντως σωστά τα είχες πει, αυτό δεν αμφισβητείται, να σαι καλά και καλά ατμίσματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 13, 2014, 08:30 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος stolias

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #981 στις: Ιουλίου 14, 2014, 08:18 »
Επειδή νικησε η Γερμανία ο svoemesto έχει έκπτωση στα προϊόντα του 25%  για μια μέρα μονο...

Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #982 στις: Ιουλίου 14, 2014, 08:24 »
Που το διαβάσες αυτο;

Αποσυνδεδεμένος stolias

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #983 στις: Ιουλίου 14, 2014, 08:25 »
Facebook... στην σελιδα του...

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #984 στις: Ιουλίου 14, 2014, 13:11 »
Επειδή νικησε η Γερμανία ο svoemesto έχει έκπτωση στα προϊόντα του 25%  για μια μέρα μονο...
μονο για τους αγοραστες απο Γερμανια..

Αποσυνδεδεμένος stolias

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #985 στις: Ιουλίου 14, 2014, 13:13 »
Όχι μονο....μονο ευρωπαϊκά

Αποσυνδεδεμένος td

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #986 στις: Ιουλίου 14, 2014, 13:59 »
Η εκπτωση είναι όντως για Ευρώπη. Η έκπτωση γίνεται προ Φ.Π.Α, οπότε με Φ.Π.Α και μεταφορικά η τιμή του είναι 69.22 ευρώ. Δε νομίζω να συμφέρει.  Kayfun Lite Plus  69.28
                                                       Discount           -18.74
                                                       Item Total          44.24
                                                       Tax.                   14.05
                                                       Shipping             10.93
                                                       Total                   69.22                                         
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 14, 2014, 14:08 από td »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #987 στις: Ιουλίου 14, 2014, 14:29 »
Αν  ισχύει η έκπτωση και για τους μεταπωλητές, ας αγοράσουν μερικούς και ας τους πουλήσουν εκείνοι με κάποια έκπτωση αφού τα μεταφορικά τους θα είναι οικονομικότερα :)

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #988 στις: Ιουλίου 14, 2014, 17:50 »

Μετά από μερικούς μήνες συμβίωσης με τον kayfun lite+ γελάω αναπολώντας τα πρώτα μου στησίματα.
Ο kayfun συγχωρεί τα λάθη των αρχάριων οπότε σε κάνει να νομίζεις ότι τον έχεις στήσει σωστά και έχεις πάρει καλό αποτέλεσμα. Όσο προχωράει ο καιρός και πραγματικά μαθαίνεις να στήνεις σωστότερα, τόσο καταλαβαίνεις πόσο λίγα πράγματα έπαιρνες τόσο καιρό από τον ατμοποιητή.
Δεν θα τολμήσω ούτε καν να υπονοήσω ότι έχω γίνει εξπέρ στο στήσιμό του, όμως με τα τελευταία 2 στησίματα το αποτέλεσμα είναι θεικό. Τον έχω στήσει στο 1.5Ω, .32 kanthal σε 2άρι τρυπανάκι 10-11 σπείρες  (δεν τις πολυμετράω πιά, καταλαβαίνω με το μάτι που είμαι)  και οργανικό βαμβάκι. Η αντίσταση έχει ανέβει ψηλά, 2-3mm πιό πάνω από τις βίδες που πιάνουν το σύρμα και με προσοχή κεντραρισμένη πάνω από την τρύπα του αέρα.
Το ντουμάνι και η γεύση του έχουν απογειωθεί πραγματικά, έχω χτύπημα με 0 νικοτίνη, (VG & άρωμα μόνο) και αν τραβήξω πνευμονοτζούρα ο χώρος που βρίσκομαι συννεφιάζει.
Πίνω το εσπρεσάκι μου στο μπαλκόνι, ατμίζω και εϊμαι σε νιρβάνα :)

Ειναι ευκολο να ανεβασεις μια φωτο; Πρωτη μου δοκιμη με kayfun και θελω να δω αν το πετυχαινω :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #989 στις: Ιουλίου 14, 2014, 18:15 »
Ορίστε μία στα γρήγορα, γιατί ξύπνησε ο μικρος. Από το πλάι για να φαίνεται το ύψος.
Αν θέλεις και άλλες φωτό, το βράδυ που θα αλλάξω βαμβάκι :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63720 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92860 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix