vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 6 χρήστες
Ηρακλης, ZoeM, lagoudakis, sakissalonika, camber, Tem

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #765 στις: Απριλίου 13, 2014, 00:50 »
Αν το βαμβάκι περνάει ανετα δεν είσαι καλά.
Δεν είναι αρκετό.
Το βαμβάκι ψιλοστριμενο να περνάει ζόρικα.
Να χρειάζεται να κρατάς κοντρα την αντίσταση μη σου φύγει.
Και μετά όπως οι παραπάνω φωτο.
Αγω βαζω μισό ποντο παραπανω και καλυπτω ολο το μεταλο που βλέπεις στη φωτο.
Έτσι είμαι καθαρός.
Μέχρι να βρω το στησιμο ολα μου τα ρουχα μυριζαν τριμπεκα τόσο που δε θελω να το ξαναδώ στα μάτια μου αυτο το υγρο. Και απο γουργουρητο αλλο τίποτα. Νομιζα οτι μου δωσαν χαλασμένο καυφουν.

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #766 στις: Απριλίου 13, 2014, 00:55 »
Για το σφύριγμα, πάρτε ένα πολύ μικρό σφουγγάρι, χώστε το στην τρύπα εισαγωγής αέρα και......... :thumpup:  Το έχω έτσι 2 μέρες τώρα και έχει μειωθεί αισθητά

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #767 στις: Απριλίου 13, 2014, 01:00 »
Και για το μικροκοιλ μια οδοντογλυφιδα είναι η καλύτερη απο τις πρόχειρες λύσεις για το στρίψιμο της αντίστασης. Για αντιστάσεις ακριβειας στρίψιμο σε βιδα 3 χιλιοστών.Καπου υπάρχει και σχετικό βίντεο.

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #768 στις: Απριλίου 13, 2014, 01:30 »
Εγω τις στριβω με το μικρο κατσαβιδακι που εχω για να τον ανοιγω οταν θελω να βαλω υγρο  ;D


Λοιπον μετα απο 1 μηνα καθημερινης χρησης εχω να αναφερω:


ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ
- Απιστευτη γευση
- Απιστευτο ντουμανι
- Ευκολια στο στησιμο (Εχω την ιδια αντισταση απο την πρωτη μερα και απλα αλλαζω το βαμβακι!) χωρις non συρμα που πραγματικα ηταν και ο λογος που το πηρα.
- Πολυ ομορφος εξωτερικα
- Αθορυβο (βλεπω τα post για τα σφυριγματα και πραγματικα δε ξερω για τι πραγμα μιλατε)


ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ
- Αν κατι παει στραβα με το στησιμο (πχ. μπλοκαρε το βαμβακι τα αυλακια) και εχεις ηδη γεμιζει το τανκ, καληνυχτα. Δε γινεται να το διορθωσεις χωρις να βγαλεις το υγρο απο μεσα.
- Για μια τοσο στιβαρη κατασκευη ειναι τουλαχιστον "φθηνο" το πλαστικο "window". Δινεται βεβαια το stainless steel αλλα εγω θελω να βλεπω ποσο υγρο υπαρχει μεσα... Ακομα και τα σπειρωματα του ειναι πολυ κακα.
- Airflow control. Απλα αστεια η βιδουλα που μπορεις να την κανεις adjust μονο αμα βγαλεις τον ατμοποιητη απο το mod. Δουλευει μεν αλλα ειναι διαδικασια.


Overall η καλυτερη αγορα που εχω κανει. Τα μειονεκτηματα δε με ενοχλουν γιατι ειναι μικρα σε σχεση με το τι προσφερει.
Αυτα.

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #769 στις: Απριλίου 13, 2014, 01:36 »
Είσαι από τους τυχερούς για το σφύριγμα

Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #770 στις: Απριλίου 13, 2014, 11:07 »
Μετα απο 1 μηνα περιπου καθημερινης χρησης, εχω την ιδια αποψη για τα μειονεκτηματα - πλεονεκτηματα που ανεφερε ο theo91.
Με βολεψε τρυπανακι 2mm για στριψιμο αντιστασης microcoil. Τελικα το βαμβακι, δινει γευση, αλλα δεν συγχωρει λαθη. Λιγο να σου ξεφυγει στο setup, τα προβληματα τροφοδοσιας εμφανιζονται. Το οτι αλλαζουμε αντισταση αραιά, μας εξυπηρετει, αλλα εχω αμφιβολιες αν τελικα ειναι καλο για την υγεια μας.  :) 
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 13, 2014, 11:49 από jhon100 »

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #771 στις: Απριλίου 13, 2014, 11:21 »
...ξέχασα να αναφέρω ότι στο προηγούμενο καθάρισμα που του έκανα και αφού τον αποσυναρμολόγησα τελείως, βρήκα 2 γρέζια/ρινίσματα τα οποία ήταν κάπου στον κεντρικό πόλο και έπεσαν μόλις τον τράβηξα έξω. Το ένα από τα δύο ήταν μεγαλούτσικο. Τον είχα πλύνει μόλις τον αγόρασα αλλά επειδή ήταν ήδη πολύ καθαρός δεν σκέφτηκα να τον διαλύσω. Από εκεί και πέρα πάντως το σφύργμα σχεδόν εξαφανίστηκε...απλά ακούγεται η ροή του αέρα.

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #772 στις: Απριλίου 14, 2014, 00:17 »
Διπλο micro coill  με 0.32 συρμα τυλιγμενο σε μεταλλικη βεργα 1,65mm,6 σπειρες η καθε μια,0.50 ωμ στο συνολο,  βαμβακι.
Γευση πολυ καλη!
Ντουμανι πολυ!
χτυπημα πολυ καλο,ανετα κατεβαζεις νικοτινη!
Ατμος αρκετα ζεστος.



1    

2


3

4



5

6



« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 14, 2014, 02:08 από st.mel »

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #773 στις: Απριλίου 15, 2014, 14:09 »
Μετά από αρκετό καιρό με μικροκόιλ, αποφάσισα προχθές να ξαναστήσω με μονό τριάρι φυτίλι σε φωλιά, με χρήση 0,16 σύρμα. Έκανα 5 σπείρες και μου βγήκε 2,0 Ω. (Για καλύτερη γεύση).

Δεν ξέρω βρε παλικάρια... :)

Ή είχα αποτύχει στο μικροκόιλ με το βαμβάκι που είχα πρίν...
Ή έχω πετύχει πολύ καλό σετάπ τώρα... :))

Η απόδοση σε γεύση δεν έχει τόσο σημαντική διαφορά με το μικροκόιλ (με φόβο μην με πάρετε με τις πέτρες), θα τολμήσω να πω οτι είναι ίδια.
Η διαφορά είναι στην ποσότητα του ατμού (και όχι μεγάλη).
Άσε που επανήλθε στα φυσιολογικά η κατανάλωση σε μπαταρία... ;D

Μου φαίνεται οτι θα παραμείνω στα κλασσικά. :))

Αυτό που όμως στα σίγουρα θα μου λείψει είναι η αντοχή του μικροκόιλ και το γεγονός οτι με λίγο dry burn και αντικατάσταση μόνο του βαμβακιού, είχες ξανά καινούριο σετάπ.

Άσε που έχω ΤΟΣΑ μέτρα σε φυτίλια :wall:, που πρέπει κάπως να τα καταναλώσω!! :wall:

Τελικά το μηχανάκι στα χέρια ενός μέσου χρήστη (τέτοιος θέλω να πιστεύω οτι είμαι τουλάχιστον :tongue_smilie:) αποδίδει εξαιρετικά όποιο σετάπ και να του κάνεις. :yes:

Αποσυνδεδεμένος bird

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #774 στις: Απριλίου 16, 2014, 16:04 »
Να ρωτήσω αν το παρακάτω προϊόν είναι κλώνος ? διότι το κατάστημα δεν αναφέρει στην περιγραφή του περί κλώνου και η τιμή του είναι πολύ ποιο χαμηλή από τα άλλα εγχώρια  καταστήματα 
ευχαριστώ εκ των προτέρων .


http://vapormania.gr/kayfun-lite-plus


Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #775 στις: Απριλίου 16, 2014, 16:06 »
Είναι κλώνος
και κακώς δεν το αναφέρει

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #776 στις: Απριλίου 19, 2014, 01:20 »
Ενα θεματακι προεκυψε σημερα... Καθως εφτιαχνα νεα αντισταση και τη βιδωνα στους πολους μαλλον εβαλα αρκετη δυναμη και λασκαρε η 510 βιδα με αποτελεσμα να κουνιουνται οι πολοι. Με μια γρηγορη αναζητηση διαβασα οτι πρεπει να βγαλω την βιδα τελειως, να κρατησω τους πολους σταθερους και να ξαναβιδωσω. Το εκανα, για αρκετη ωρα εμεινε σταθερο μεχρι που εφτιαξα την αντισταση και με πολυ λιγοτερη δυναμη αρχισε να κουνιεται παλι.
Τι μπορω να κανω για να το φτιαξω;

Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #777 στις: Απριλίου 19, 2014, 03:48 »
Κράτα σταθερό το κομμάτι στο οποίο βιδώνει η βίδα του θετικού πόλου και με ένα κατσαβίδι σφίξε τη βίδα καλά.

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #778 στις: Απριλίου 19, 2014, 10:52 »
Προσοχή μόνο μην υπερβάλλεις στο σφίξιμο γιατί είναι κούφιος ο πόλος και σπάει...... πίστεψε με από εμπειρία το λέω!

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #779 στις: Απριλίου 19, 2014, 14:55 »
Σκέφτηκα να βάλω κάποια custom top cap για τον kayfun να υπάρχουν...


Custom Kayfun Top Cap - Orion   $30.00
http://www.vapetribe.com/products/custom-atomizer-top-caps-1







WolveSix Nano Custom TopCap   RM80.00   (18€)
http://www.d-wap.com/webshaper/store/viewProd.asp?pkProductItem=343




KAYFUN Κ2-K3-Κ5-Κ6 TOP CAPS  25$

http://www.aquavape.net/kayfun-k3-top-cap/




Custom Top Cap Kayfun Kit  6,61$ (4.80€)

http://www.fasttech.com/product/1660500-custom-top-cap-kayfun-kit

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12030 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499580 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1696 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4850 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181050 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos