vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

530 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: Η ίδρυση του 1ου Πανελλήνιου Συλλόγου Ατμιστών είναι γεγονός!

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Είδα το live με τον Σπύρο. Μου άρεσε.

Είμαι ατμιστής και η TPD μαζί με την ελληνική νομοθεσία που ήδη εφαρμόζονται, μου έχουν βάλει τη θηλιά στο λαιμό και αρχίζουν να την σφίγγουν. Μόνος μου δεν μπορώ να τη χαλαρώσω, πολύ δε περισσότερο να τη βγάλω. Χρειάζομαι βοήθεια.

Η μόνη Σήμερα ορατή βοήθεια είναι από την Κοινότητα Ελλήνων Ατμιστών. Δεν έχω την πολυτέλεια οποιασδήποτε  άλλης επιλογής αφού δεν υπάρχει τίποτε άλλο. 
Είμαι υποχρεωμένος, αν θέλω να χαλαρώσω τη θηλιά, όχι μόνο να τους εμπιστευτώ αλλά και να βοηθήσω στην προσπάθεια (για δικό μου όφελος σαν ατμιστής)  με όποιο τρόπο μου ζητηθεί. 

Αν τα καταφέρουμε, ότι καταφέρουμε, κέρδος μου θα είναι. Αν όχι τότε η θηλιά των νομοθετημάτων ενάντια των ατμιστών θα μας πνίξει. Τουλάχιστον συμμετέχοντας στην Κ.Ε.Α  έχω την ευκαιρία να το παλέψω.

Ολα τα υπόλοιπα που ειπώθηκαν, λέγονται και θα ειπωθούν, είναι τριτεύουσας σημασίας.
Αυτή είναι η πικρή αλήθεια για μένα τον ατμιστή. Είτε μου αρέσει είτε όχι.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Πήγε καλά ,τα παιδιά ( οι οικοδεσπότες ) ,μιά χαρά , η παρέμβαση του ΤΡΥΦΩΝΑ ,έδωσε ας μου επιτραπεί ο όρος ,μια Χ βαρύτητα ,οτι ρε παιδί μου ΔΕΝ λέμε οτι μάς κατέβει στην γκλάβα ,αλλά υπάρχουν άνθρωποι από πίσω με κατάρτιση ,σε συγκεκριμένα θέματα ο καθένας .
Μικρή αλλά σημαίνουσα.

Ο Σπύρος απλά ο Σπύρος.... :)

FML φίλε μου καλέ ,αυτή θέλουν να είναι Η Ελλάδα ,με αυτούς τούς .....ας μην ονοματίσω πού προανέφερες.

ΕΕΕΕ ΟΧΙ ...ΑΣ ντρέπονται αυτοί που ΔΕΝ είναι άνθρωποι ,και ΟΧΙ αυτοί που είναι.
Νά μου πείς ντροπή δεν έχουν

Ενα θα πω.ΣΕ ΟΛΟΥΣ κάποια στιγμή ,έστω και απόμερα ,έστω και μοναχικά ,έρχεται η στιγμή που τούς επισκέπτεται και τούς "ΚΤΥΠΑ " τήν πόρτα .

ΤΟ κακό όμως τότε για αυτούς ειναι, οτι δεν έχουν πλέων τήν δυνατότητα να τήν δείξουν.

Αιώνια τότε η χολή τούς συντροφεύει .ΜΗΝ τούς μισείς.
Να τούς λυπάσαι .

Καλό ξημέρωμα ,και καλή Κυριακή με υγεία και χαμόγελο.







« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 19, 2017, 03:07 από Atoner »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ ένα έχω να πω.


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Πολύ καλά πήγε το live. Μπορεί ο Σπύρος να ήταν υπέρ αναλυτικός αλλά δεν άφησε τίποτα αναπάντητο και χωρίς ανάλυση και παραδείγματα.
Το ίδιο καλά τα πήγαν και οι οικοδεσπότες και μπράβο τους. 

@FML Μην συγχύζεσαι. 3-4 άτομα ήταν αυτοί που λες, απλά μπορεί να σου έδιναν την εντύπωση ότι ήταν πολλοί, γιατί έγραφαν ασταμάτητα τα ίδια και τα ίδια παρόλο που τους απαντούσαν άλλα μέλη στις ερωτήσεις τους. 

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Νομιζω οτι εγινε μια πολυ καλη συζητηση και οτι το αποτελεσμα ηταν αρκετα θετικο και αυτο νομιζω θα φανει. Ο Σπυρος σταθηκε πολυ καλα οπως παντα και επεξηγηματικος μεχρι υπερβολης :thumpup: Τοσο τα εριστικα σχολια στο τσατ οσο και οι διαφωνιες που διατυπωθηκαν επι προσωπικου, με αφηνουν παγερα αδιαφορο και εντελως ψυχραιμο οπως θεωρω οτι ηταν αναμενομενα και αναμενομενως απο εμενα ασχετα με τον συλλογο. Αντιθετως με ευχαριστησε το οτι οταν τελειωσε η συναντηση εβλεπα στην οθονη μου 3 μελη του Συλλογου!

Συνεχιζουμε δυνατα!

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Αντιθετως με ευχαριστησε το οτι οταν τελειωσε η συναντηση εβλεπα στην οθονη μου 3 μελη του Συλλογου!

Συνεχιζουμε δυνατα!
Και ΔΕΝ ήταν οι μόνοι, και δέν ήταν οι μόνοι .
Cameraman ,Μπούμερ ,sto chat :)

Δυνατά
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 19, 2017, 03:10 από Atoner »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Το μεγαλύτερο μέρος του βίντεο θα το δω αύριο, σήμερα ήμουν εξοδούχος. Στο λίγο κομμάτι που συμμετείχα ένα έχω να πω: ΝΑΙ ρε, μπορούμε. Μας ενώνουν πολύ περισσότερα από όσα μας χωρίζουν.

Ναι ρε, μπορούμε.

Έχουμε τη δυνατότητα να είμαστε η πρώτη ένωση ατόμων που έχει ένα κοινό παρονομαστή, χωρίς προσωπικά συμφέροντα και με διάθεση να αγωνιστεί.

Ναι ρε, μπορούμε.

Ότι και αν έχει ειπωθεί στο παρελθόν, δεν παίζει ρόλο. Περασμένα ξεχασμένα. Εδώ είμαστε, στη διάθεσή σας. Πάμε μαζί, πάμε μπροστά, πάμε δυνατά.

ΝΑΙ ΡΕ, ΜΠΟΡΟΥΜΕ!!!

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Συμμερίζομαι την αισιοδοξία και δεν είμαι ρίψασπις, αλλά αυτός ο τόπος δεν έχει σωσμό...

FML, δεν θα μπορουσα να περιγράψω καλύτερα "αυτό" που κυλούσε στο chat, δίπλα απο το live: "Καρκίνος".

Και θα χρειαστούν μεγάλες δόσεις χημειοθεραπείας, αλλά και αυτές με αμφίβολα αποτελέσματα. Μάλλον παρηγορητική θεραπεία θα χαρακτήριζα την αγωγή...

Καλά κουράγια, να 'χουμε.

Σπύρο, για μία ακόμη φορά, εύγε!


Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
καλημερα παιδια....μπραβο σπυρο για το χθεσινο Live μας γ@@@@ μεχρι τις 2 και 30 αλλα χαλαλι σου :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
συγχαρητηρια και στα παιδια και στους συντονιστες του chat...εαν εξαιρεσεις 2-3 ατομα δεν ηταν παραπανω που ηταν συνεχομενοι και επαναλαμβανομενοι...

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Συγχαρητήρια στο Σπύρο, που δε μασαγε τίποτα , τα έλεγε έξω απο τα δόντια, αμετακίνητος βράχος!! :respect:
Ευχομαι να αλλάξεις γνώμη και να βάλεις υποψηφιότητα!! 8)

Άσχετο, κανα διαγωνισμό φωτογραφίας θα κάνεις;; μας έβαλες στην πρίζα και μας άφησες!!  :)) :))
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 19, 2017, 10:39 από ilias.2008 »

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
10:12:11

Καλά ακούσα και ένα νούμερο που ξεστομισε ο Σπύρος απογοητευτικό. Θα μου πεις 10 μέρες είναι μόνο και μιλάμε για 10 άτομα την μερα.
Καλό θα είναι να κρατησετε ένα στατιστικό στοιχείο που να δείχνει αν υπάρχει τάση αυξησης των εγγραφών την επόμενη μετά από συνέντευξη κλπ.

'Ισως να φταιει και το paypal κλπ, αλλα το επίπεδο εκεί έξω ειδικά στο fb που είναι και ό όχλος, είναι πολύ χαμήλο.
Και οι 80 φαντάζομαι από το φόρουμ θα είναι. Και το φόρουμ δεν είναι και το πιο αγαπητό έχουμε καταλάβει σε αυτους τους κύκλους. :hmmm:
Ό άλλος ρώταγε στο τσατ για ατμοποιητή για ντουμανια ποιος είναι ? Καλά κρασά που λένε.
Δεν σας το κρυβώ αλλά είμαι απισιόδοξος με την τόση βλακεία που παίζει εκεί έξω. Κάντε και ένα διαγωνισμό παράλληλα με ην συμμετοχή να δούμε έκρηξη εγγραφών αλλιώς δεν γίνετε.
 
Και θα πάμε σε εκλόγές 200-250 ατόμα  και ένα ταμείο 4.000 - 5.000 ευρώ. Ούτε mail δεν στέλνουμε στην ευρώπη. Και μετά θα πούνε δεν είδαμε δράση και σιγά μην γραφτούμε.
Αν μπορεί κάποιος πάντως  να με κανει να το δω αισιόδοξα σε αυτή την φάση θα χαρώ πολύ να τον ακούσω.

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Να πω και εγώ εδώ με την σειρά μου,ότι εκτός από το φόρουμ που μπαίνω καθημερινά δεν είχα ασχοληθεί ούτε με fb ούτε με live chat....
Αυτά που έχω ακούσει και έχω διαβάσει της τελευταίες ημέρες,δεν μπορώ ούτε να τα περιγράψω... :angry_orange:.
Σπύρο μπράβο ρε φίλε...χαρά στο κουράγιο σου και ακόμη ένα μπράβο για την ιδιοφυΐα σου!!

Υ.Γ σήμερα 1η φορά αισθάνθηκα λίγο απαισιόδοξα για το όλο εγχείρημα,αλλά μακάρι να διαψευστώ!!

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Έριξες μία ωραιότατη ιδέα στο τραπέζι, savo: Δικαίωμα συμμετοχής σε πλούσια κλήρωση, μαζί με την εγγραφή!

( Γιατί όχι? Ο Μακιαβέλι άσχετος ήταν? )

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Αν μπορεί κάποιος πάντως  να με κανει να το δω αισιόδοξα σε αυτή την φάση θα χαρώ πολύ να τον ακούσω.
Ή αισιοδοξία φίλε savo, έρχεται μόνο από το γεγονός ότι υπάρχουν ακόμα "ρομαντικοί" άνθρωποι. Και στους ρομαντικούς δεν κατατάσσω όσους εγγράφηκαν στη Κοινότητα, αλλά αυτούς που έτρεξαν, ξόδεψαν, δημιούργησαν.
Και όσο θα υπάρχουν τέτοιοι ρομαντικοί, ας είμαστε αισιόδοξοι. Πιστεύω στο τέλος, ότι μπορεί να είμαστε και ευχαριστημένοι που δεν θα έχουν εγγραφεί στη κοινοτητα οι ουρακουταγκοι των chat.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Εγώ διακρίνω ότι παλιές και χωρίς σκοπό έριδες έμειναν πίσω από κάποια άτομα που βλέπουν ότι είναι προς όφελος όλων η συμμετοχή στο σύλλογο. Μπορεί αυτό το όφελος να είναι όπως το αντιλαμβάνεται ο καθένας (πχ προσωπική προβολή, αλτρουισμός κτλ), αλλά στο τέλος της ημέρας το αποτέλεσμα είναι οτι σιγά σιγά αυξάνεται η παρέα. Και βέβαια όπως σε κάθε παρέα, δεν έχουν όλοι ταυτόσημες απόψεις και ούτε θα έπρεπε να έχουν. Εδώ τα μέλη της ιδρυτικής ομάδας σφαχτήκαμε και 100 φορές μέχρι να καταλήξουμε κάπου :)
Ο σκοπός είναι να συμμετάσχουν όσο το δυνατόν περισσότεροι στην προσπάθεια ώστε να βγουν κάποια θετικά αποτελέσματα για τους ατμιστές.
Οι αμετανόητοι και τα τρολ πάντα θα υπάρχουν, αλλά αυτό που είδα από το live είναι πως πλέον μετριούνται σε 2-3 δάχτυλα.
Θα διαφωνήσω στην άποψη ότι καλύτερα οι όποιοι "ουραγκοτάνγκοι" να μην είναι μέλη.
Όλοι είναι ατμιστές και καλό θα ήταν να συμμετάσχουν. Εξάλλου έχω την βεβαιότητα ότι τα επιχειρήματα που τόσο εύκολα εκτοξεύουν ως κατηγορίες για την ιδρυτική ομάδα, δεν θα είχαν τα balls να τα πουν σε μια γενική συνέλευση face to face. Απλά τώρα πίσω από ένα πληκτρολόγιο και με ψευδώνυμο, παίρνουν θάρρος.


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 19, 2017, 12:17 από thenetpoet »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180696 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34004 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536467 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59833 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237608 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15785 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136165 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085374 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12