vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, manoslykos, Nikrom, Jorge, camber

Twitter

Kayfun V5 by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #990 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 18:09 »
εγω στηνω με:
συρμα:27ga
σπειρες:7
πυρηνας:2.5
ohm:~1
watt:16
nic:6mg
βαμβακι:cotton bacon v2
vg/pg:50/50  70/30  80/20
αυτο ειναι το βασικο μου στησιμο.φυσικα εχω στησει και με χοντροτερα συρματα λιγοτερα ohm ποτε ουτε σταγονα διαρροη.δεν εχω αλλαξει ποτε μου o-ring(αν και εχει φαγωθει αυτο του αερα απο το βαλε-βγαλε για πλυσιμο).........

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #991 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 01:10 »
[justify][Για τον αγαπημένο φίλο μου savo][/justify]

[justify]Μία μικρή ιστορία πόνου. H ιστορία ενός βασανισμένου πατέρα (Joe), και του κατουρλή υιού του (v5). Γεννήθηκε από λάθος (ο υιός), ήταν καημός αβάσταχτος. Όλοι γελούσαν, όλοι χλεύαζαν σιωπηλά, η δε μάνα, ακόμα αγνοείται. Οι συγγενείς μαζεύτηκαν από νωρίς στο σπίτι, “πώς είναι έτσι το παιδί...!”, “...και τι μεγάλη μύτη...!”. Νάνι νάνι, το παιδί μας νάνι, νάνι νάνι και παρήγγειλα, (νέα o-rings, νέο και το γυαλί). Τίποτα. Όλα ήταν σκοτεινιασμένα, η πλάση, γέμιζε πειράγματα και απομόνωση. Μεγάλωσε, πήρε μπόι όσο κανένας άλλος στο χωριό. Όλοι όμως εξακολουθούσαν να γελάνε και να το περιπαίζουν. “Κατουρλή κατουρλή. Τσισάκια πάλι, κατουρλή!”.[/justify]

[justify]Έφυγαν. Ο πατέρας, δεν είχε κάποιο ώμο ν’ ακουμπήσει. Αίμα δάκρυα κι ιδρώτας στο διάβα του. -Μπαμπά, τι έχουμε σήμερα;[/justify]
[justify]-Μακαρόνια με κιμά, μικρέ μου κατουρλή. Αχ, 1992, μαζί κι αυτό το χρόνο, μαζί εμείς οι δύο. Τι κοιτάς μικρό μου το ρολόι, πού θα πας, το άγχος μη σε τρώει. Δεν μπορώ ακόμα να ζηλεύεις, κι απορώ, γιατί δεν με πιστεύεις. Θα σου φτιάξω μακαρόνια με κιμά.[/justify]

[justify]Μ’ αυτά και μ’ αυτά, τα χρόνια πέρασαν για τον βασανισμένο πατέρα. Αχ. Ύπνε που παίρνεις τα παιδιά (συλλογίζεται πάλι ο κατατρεγμένος πατέρας), ...έλα και πάρ’ και τούτο. Μικρό μικρό σου το ‘δωσα, άρχοντα φέρε μου το. Αβάσταχτος, λοιπόν, ο πόνος του πατέρα. Αχ, τέλος, χωρίς δάκρυα. [/justify]

[kanthal 0.4mm, 3mm πυρήνας, 6 σπείρες, 20 βατ, 0.9Ω. Υγρό αναπλήρωσης, τέτοια ώρα τέτοια λόγια, ό,τι βρήκα μπροστά μου / επίσης, νέο γυαλί, νέα o-rings, έτσι από περιέργεια, ήθελα να δω μπας και τρέξει κάτι. Τζίφος].

Έλα, βρε, μην ντρέπεσαι. Είναι φίλοι μας.



Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #992 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 11:07 »
Καταρχάς :respect:
 

Κατά  δεύτερον απαραδέκτος γιατί πήγα κατευθείαν να πατήσω πανω στο στήσιμο και δεν μεγαλώνουν η φώτο.

Κάτι μου θυμίζει αυτή η ιστορία. Ταινία. Πιτσιρικάς που κάθε μέρα έτρεχε από το σχολείο μέχρι το σπίτι για να μαζέψει τα κατουρημένα σεντόνια που ειχει πλύνει και απλώσει η μάνα του για να μην τα δει το κορίτσι που γούσταρε. Τελικά από το πολύ τρέξιμο έγινε ολυμπιονίκης!

Έχω γίνει γραφικός με την εμμονή μου για την στεγανότητα του ατμοποιητή το ξέρω. Όπως ξέρω ότι και πολύς κόσμος που διαβάζει με κοροιδεύει. Ας είναι. Να πω και εγώ την ιστορία μου λοιπόν.

Ο ατμοποιητής αγοράστηκε το καλοκαίρι θαμπωμένος από την ομορφιά του αλλά με ενδοιασμούς για το κατά πόσο θα μπορέσει να σταθεί δίπλα στις αρωστημένες αγορές πνευμονικών ατμοποιητών βελοσιτοκαταστρωμάτων.
Πρώτα στησίματα βατερλό. Δεύτερες απόπειρες να τον γνωρίσω καλύτερα, καταστροφή. Χμμ.. Μήπως να τον έβαζα σε αγγελία? 
Στεναχώρια μεγάλη επειδή  τον είχα προτείνει και σε φίλο και είχε παρόμια θέματα και δεν έβρισκα λύσεις μιας και ήμουν καθημερινά στο πόδι και εν βρασμό.
Τον βάζω στην άκρια με το σκεπτικό να τον πιάσω όταν θα είμαι ήρεμος και να κάνω μια κουβέντα μαζί του μπας και γνωριστούμε καλύτερα.
Ένιωθα βέβαια ότι κάποια στιγμή θα πάω σε πιο σφιχτες καταστάσεις σε αέρα, είτε γιατί θα ήμουν σπίτι με τα κανακάρια μου, είτε γιατί θα έπρεπε να γίνω λιγάκι πιο διακριτικός στην καθημερινότητα μου με τα ντουμάνια, είτε γιατί θα έχω μεταλαχθεί σε πιο συνειδητοποιημένο ατμιστή.
Η ώρα εκείνη έφτασε και τον εγνώρισα λοιπόν, και η σχέση ωρίμασε, και έκτοτε δεν μπόρεσε κανένας να μας χωρίσει και ζήσαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα χωρίς κατουρλιά.

Μπορώ να γράφω ώρες αλλά δεν έχει νόημα.
Ότι μπορώ να τον στήσω στο καρεκλάκι του βάκχου με 120 χλμ αέρα και γάντια!  Ότι μπορώ να τον γεμίσω με σφραγισμένα μάτια και δεμένα χέρια!. Ότι το σακουλάκι με τα ανταλακτικά δεν ξέρω τι έχει μέσα κλπ κλπ.

Θα τον υποστηρίζω και θα τον στηρίζω μέχρι να αποκτήσω τον skyline χεχε. Ω ναι σας κρυφοδιαβάζω από κει να ξέρεις φίλτατε Joe.
Σταματάω εδώ γιατί ούτε καφέ έχω πιεί και είμαι και λίγο ζαλισμένος απ τα χθες.

Για τον φίλο FML.  

40 watt σε 2,5 πυρήνα με ότι σύρμα και να χρησιμοποιήσω και χωρίς να κοιτάω ποτέ τι ohm βγήκαν.
Σπάνια σε 3mm πυρήνα, και σπάνια πάνω από 5 σπείρες στα χοντρούλικα μου σύρματα.

Περνώντας το σύρμα απ έξω από τα γαντζάκια δημιουργώ περισσότερο χώρο για αέρα επειδή το βαμβάκι πατάει πάνώ στα ποδαράκια και δεν περιορίζει εκεί τα πράγματα. Νομίζω ότι μπορεί να γίνει αντιληπτό αυτό που λεω από τις παρακάτω φώτο.

Καλή σαρακοστή να έχουμε και να θυμάστε αλκόολ και οδηγηση σκοτώνει.















Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #993 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 11:41 »
[justify]@savo, καλημέρα και καλή Σαρακοστή. [/justify]
[justify]Για το θέμα μας, είναι απλό. Έπεσες κι εσύ σε ελαττωματικό κομμάτι, όπως κι εγώ. Γράφω γρήγορα γιατί πρέπει να φύγω, δεν προλαβαίνω να βάλω μεγαλύτερες εικόνες απ’ το στήσιμο, αν και δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο, (παρεμπιπτόντως, το δικό σου είναι σπέσιαλ). Η δε ιστορία, είναι από τα κλασικά αριστουργήματα “1ml δρόμος”, και η μικρή ιστορία είναι το ιδιαίτερο αριστούργημα “Ο Σφεντόνας και ο Κατουρλής”. [/justify]

[justify]Sakis ή χάος[/justify]

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #994 στις: Μαρτίου 01, 2017, 11:33 »
[justify]@savo, καλημέρα και καλό μήνα σε όλους. Χρωστάω τις προηγούμενες εικόνες απ’ το στήσιμο. Βέβαια, δεν είναι και τίποτα, είναι το στήσιμο του τεμπέλη, κλειστές σπείρες και kanthal 0.4mm. Είχα κάμποσο καιρό να τον δουλέψω, όμως είναι σαν να μην πέρασε μια μέρα, εξάλλου ο v5 μού έδειξε πού ανήκω στις εισπνοές. Αναπόσπαστο κομμάτι στην ομάδα, ο ψηλολέλεκας. [/justify]


Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #995 στις: Μαρτίου 01, 2017, 12:28 »
Αν θα έκανες μια προσπάθεια να μου πεις-προτείνεις βάση της συλλογής σου, (αν έχεις σκιαγραφήσει φυσικά τις προτιμήσεις μου)
τι μετά το λελέκι; Ποιος ατμοποiητής χωρίς τον skyline στην εξίσωση,(αν θέλεις βάλτον μετά) μπορεί να σταθεί στην σύγκριση σε ολους τους επιμέρους τομείς και να τον κοιτάξει στα ίσα;;  
Πολυτιμη η απάντηση σου για μένα.

edit: για το  επιστόμιο καμιά πληροφορία;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2017, 12:34 από savo »

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #996 στις: Μαρτίου 01, 2017, 13:00 »
Καλά εσύ δεν το γλυτώνεις το 200αρι, μην ψάχνεσαι άδικα τώρα :))

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #997 στις: Μαρτίου 01, 2017, 18:42 »
Μόνο αυτός?

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #998 στις: Μαρτίου 01, 2017, 19:35 »
squape για καλύτερη ανάλυση γεύσης 
hurricane για σφαιρικότερη γεύση (μόνο έτσι μπορώ να το περιγράψω)
steam tuners tank για διαφορετικό kf5 (πιο γευσάτο)

τους παραπάνω μαζί με τον κφ5 τους έχω σε εβδομαδιαία εναλλάγή

αν και νομίζω φέτος θα δούμε kf6

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #999 στις: Μαρτίου 01, 2017, 23:24 »
[justify]@savo, καλησπέρα. Έφυγα βιαστικά και δεν πρόλαβα να σε διαβάσω. Πρώτα απ’ όλα, ξέρω πως μιλάς σαν φίλος κι όχι απλά ως συνατμιστής, οπότε ξέρω καλά πως και η δική σου γνώμη μού είναι πάντα πολύτιμη, και θα μιλήσω μόνο σαν φίλος. Γνώμη μου, ο v5, δεν είναι τυχαία ούτε χαριστικά ανάμεσα στους high-end. Σαφώς και υπάρχουν καλύτεροι, ακριβότεροι, πολυπλοκότεροι, ομορφότεροι, απλούστεροι, κι όλα τα -ροι... ευχαριστήθηκα και τον αεράτο GTII, όμως ο v5 είχε καλύτερες επιδόσεις και ρυθμίσεις, (για συχνή χρήση). [/justify]
[justify] Τον έχεις δουλέψει και τον ξέρεις πολύ καλύτερα από εμένα, ξέρεις καλά για τι ποιότητα μιλάμε, είτε σε υλικά είτε σε ρυθμίσεις, απόδοση, ευκολίες. Για το μετά; χωρίς πολλά λόγια, δεν θα έλεγα για κανένα, μόνο: ειλικρινά σου μιλάω, αν βάλω στην εξίσωση και τον Skyline, τότε θα έλεγα μία ευχή. Μακάρι να έβαζες τελεία με τον Skyline. Όταν θα τον έχεις στα χέρια κι αυτόν, θα είναι μία από τις ελάχιστες χρυσές ευκαιρίες για να σταματήσεις την οποιαδήποτε άλλη αναζήτηση. Για μένα θα είναι η πιο σοφή επιλογή που θα μπορούσε να κάνει κάποιος. Μία τελεία. / αν ποτέ χαλάσουν ή δεν αποδίδουν..., ε, άντε ξενοκοίταξε..., θα σου πω. [/justify]

[justify][το επιστόμιο, είναι ένα απλό ss των 5mm (15mm x 5mm)] [/justify]

Αποσυνδεδεμένος docnot

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #1000 στις: Μαρτίου 03, 2017, 14:01 »
Ρε παίδες εγώ ότι και στήσιμο να έκανα στον 5ρι πάντα παίρνω Καμμένο και αν δε πάρω καμένο θα είναι άγευστο. Έχω τον κλώνο βέβαια


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #1001 στις: Μαρτίου 03, 2017, 14:05 »
Δεν εχει σημασια οτι εχεις κλωνο απλα μην πατας πολυ το βαμβακι στις διοδους τροφοδοσιας

Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #1002 στις: Μαρτίου 03, 2017, 14:05 »
καλυτερα να ρωτησεις στο νημα του κλωνου............το θεμα γευσης ομως ειναι γενικο.τωρα οσο αναφορα το καμμενο κατι δεν κανεις σωστα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #1003 στις: Μαρτίου 05, 2017, 17:51 »
Άμα είναι αργόσχολος ο άνθρωπος.






εστάλη


Αποσυνδεδεμένος teomin

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #1004 στις: Μαρτίου 16, 2017, 20:10 »
παιδια θέλω (και παλι) τα φώτα σας! τι πιστευετε οτι ευθυνεται για το απαισιο αυτο αποτελεσμα; Η υποτροφοδοσια; Έχω στησει με 26αρι kanthal, 6 ανοιχτες σπειρες, το υγρο ειναι 70vg/30pg supreme diy (το οποιο σε αλλους ατμο που το εχω δοκιμασει δεν αφηνει πολυ μακα γενικα) και το βαμβακι cotton bacon. το αποτελεσμα δεν ειναι ασχημο μονο οπτικα αλλα δεν εχει και ωραια γευση. τι προτεινετε να αλλαξω στον τροπο που στηνω;  ???
ξεχασα να αναφερω την αντισταση αυτη την εστησα χθες το βραδυ οποτε η φωτο ειναι σε λιγοτερο απο μια μερα χρησης και 5-6 ml περιπου. τα watt 15-17

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180524 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33933 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536056 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59757 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237344 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136104 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35376 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12