vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, manoslykos, camber, Mimhsdr

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1035 στις: Ιουλίου 21, 2014, 00:53 »
Έτσι σκέφτηκα και γω και ο δεύτερος γνησιος κάθεται παροπλισμένος. (Και πιο δίπλα καμιά 10ρια κλώνοι )

 Για δοκιμες υγρών καλύτερα να πάρεις κάποιο ντριπερ.

Εγώ τουλάχιστον τους γεμιζα, αν δε μου άρεσε το υγρο ή αν ήθελα να δοκιμάσω άλλο το πετουσα, οταν εμενε μεσα κανα δυο βδομάδες μου φαινόταν ψιλοχαλια, αντε πάλι λυσιμο πλύσιμο στήσιμο και πάει λέγοντας.

Χτυπα ενα γνησιο igo L να δεις αν σου πάει το ντριπινγκ,  ή αν θες να πας κατευθείαν στην κορυφή atomic ή trident 2.

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1036 στις: Ιουλίου 21, 2014, 01:05 »
δοκίμασα τον trident κλώνο 1:1 v2 Και δε μου άρεσε η ιδέα του dripping. πολύ ζεστός αέρας,πολύ έντονη γεύση.


Δε θέλω το 2ο για δοκιμή υγρού αλλά για να αλλάζω γεύσεις.Μόλις μπουχτίσω από το καπνικό να μπορώ να βάλω ένα φρουτάκι.

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1037 στις: Ιουλίου 21, 2014, 01:08 »
Κάτι που το έχεις και σε ικανοποιεί είναι πάντα εγγύηση, εκτός αν θέλεις να δοκιμάσεις κάτι καινούριο οπότε κοίτα κατά Eviva θα έλεγα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1038 στις: Ιουλίου 21, 2014, 09:57 »
Δεν ξερω αν παίζει κάποιο ρόλο το ανοξείδωτο τανκ που του έχω επάνω, ίσως με το πλαστικό να μην ισχύει αυτό , αλλά αυτή τη στιγμή δεν έχω πλαστικό για να το τσεκάρω


alexis36 οχι δεν πυρακτωνει ουτε αγγιζει κατω καποιο συρμα στις ακρες ολα καλα ειναι .. εξαλου οι δοκιμες εγιναν με λιγο η πολυ βαμβακι και σε διαφορες αντιστασεις


φυσικα αυτα ειναι προσωπικα συμπερασματα που ισως να φταιει και κατι που εγω κανω... δεν κατηγορο τον ατμοποιητη  :)

Ούτε εγώ έχω παρατηρήσει σιδερίλα με σκέτη βάση, ακόμα και στο τωρινό μου στήσιμο με το βαμβάκι πολύ χαλαρά περασμένο.

Δεν θα έλεγα πολύ άρωμα,απλά έντονο  ;)

Αν έχεις φτιάξει κανένα subohm και ατμίζεις στα 20+W δεν είναι και πολύ παράλογο να μειώνεται η γεύση...

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1039 στις: Ιουλίου 21, 2014, 10:56 »
Απόστολε, θα πρέπει να του δίνεις κάποιο χρόνο να στρώσει.
Ο καυφούνις έχει τα γούστα του αλλά θέλει και τον χρόνο του.
Είναι περίπου σαν τον ΙΑΤΤΥ (βασιλιάς), την επόμενη μέρα από το νέο στήσιμο ή από το πρωί μέχρι το βράδυ, περίπου, είναι άλλος άτμο.

Δοκίμασε αυτό που σου γράφω και τα ξαναλέμε! ;)

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1040 στις: Ιουλίου 21, 2014, 11:12 »
Τα ηπια αρωματα το εχουν αυτο. Θελει λιγο στρωσιμο. ...

Στάλθηκε από το GT-S6810P μου


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1041 στις: Ιουλίου 21, 2014, 11:12 »
Για το θεμα με τη σιδεριλα, εχει αναφερθει παλιοτερα για kanthal συρμα απι γερμανικο shop στο οποιο το καρουλι ανα διαστηματα βγαζει σιδεριλα..σορρυ που δεν εχω παραπανω λεπτομερειες αλλα γραφω απ το κινητο και με περιορισμενη προσβαση στο ιντερνετ.

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1042 στις: Ιουλίου 21, 2014, 11:23 »
Άρχισα να παίζω από προχθές με το καυφουν κάνοντας διάφορες αντιστάσεις , ποσότητες βαμβάκι κτλ .. αυτό που κατάλαβα είναι πως όταν του βάζεις υγρό με πολύ λίγο άρωμα κάπου στο βάθος παίζει και μια γεύση σιδήρου με ότι αντίσταση και αν κανείς και λίγο η πολύ βαμβάκι και αν βάλεις .. πριν 5 λεπτά του έριξα maxx blend diy με αρκετό άρωμα μέσα και η γεύση - ντουμανι  είναι απίστευτη , ότι βάζεις παίρνεις που λέμε … δε ξέρω αν συμβαίνει και σε εσάς αυτό η αν εγώ κάνω κάτι λάθος .. :dontknow:

Πάντα μα πάντα θέλει στρώσιμο η φιτιλοάντίσταση. Στην περίπτωση που έχεις βάλει βαμβάκι θέλει 1-2 ml για να αποδώσει τη γεύση σωστά. Ένας τρόπος είναι όταν τον έχεις σετάρει να ρίχνεις μπόλικο υγρό με το μπουκαλάκι επάνω στο βαμβάκι και να κάνεις πατήματα ενεργοποίησης 4-5 " περίπου 10 πατήματα.

Εγώ πάλι έχω παρατηρήσει πως σε αντιστάσεις με βαμβάκι θέλω 1-2 ml κατανάλωσης για να "πιάσει" γεύση σε όσους φιτιλάτους τύπου tank έχω.

Η περίπτωση μεταλλίλας είναι μόνο όταν δεν γίνεται σωστή τροφοδοσία με υγρό (υποτροφοδοσία) και μπορεί να οφείλεται στο παραπάνω βαμβάκι, στο στραγγαλιστό πέρασμα του μέσα στην αντίσταση, στην τυχόν βουλωμένη οπή αερισμού αλλά και στα παραπάνω (υπερβολικά watts).

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1043 στις: Ιουλίου 21, 2014, 11:44 »
Καλημέρα. Μία ερωτησούλα:
Ξέρουμε αν η βίδα πλήρωσης του τανκ του Lite Plus, βιδώνει και στον Lite? Υπάρχει συμβατότητα?
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος alexaegean

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1044 στις: Ιουλίου 23, 2014, 15:38 »
Η περίπτωση μεταλλίλας είναι μόνο όταν δεν γίνεται σωστή τροφοδοσία με υγρό (υποτροφοδοσία) και μπορεί να οφείλεται στο παραπάνω βαμβάκι, στο στραγγαλιστό πέρασμα του μέσα στην αντίσταση, στην τυχόν βουλωμένη οπή αερισμού αλλά και στα παραπάνω (υπερβολικά watts).

Μεταλλίλα εχω παρατηρήσει και στην περίπτωση όπου έχω τοποθετήσει την αντίσταση πολύ χαμηλά, σε ελάχιστη απόσταση δηλαδή από την βάση.

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1045 στις: Ιουλίου 23, 2014, 18:32 »
Πρέπει όλο το σύρμα να σκεπάζεται από φυτίλι και δώσουμε λίγο χρόνο στρωσίματος....

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1046 στις: Ιουλίου 24, 2014, 00:26 »
Μεταλλιλα εχουν ολοι οι ατμο οταν δεν εχουν καθαριστει καλα και οφειλεται στην υπαρξει οξειδιων του μεταλλου απο το οποιο ειναι κατασκευασμενος ο ατμο,συχνο προβλημα σε ατμο οπως οδυσσεας,ιθακη,πηνελοπη.....κτλ.αποτελεσμα αυτων ειναι το φαινομενο να γκριζαρει το φιτιλι πριν την αντισταση.....για να μην εχει μεταλλιλα πρεπει να γινει καλο γυαλισμα σε ολα τα μεταλλικα μερη που ερχονται σε επαφη με το υγρο.

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1047 στις: Ιουλίου 24, 2014, 04:04 »
Επίσης κάποιοι κλώνοι όσο και να τους τριψεις δε καθαρίζουν ποτέ !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1048 στις: Ιουλίου 24, 2014, 08:38 »
Ασε τους κλονους αυτοι δεν στρωνουν με τιποτα διοτι ειναι θεμα συστασης μεταλλου κατασκευης,λενε ss αλλα δεν λενε ποιο τυπο και αυτο μπορει να εχει πολυ σιδηρο,χρωμιο...γενικα μακρια απο κινεζικους κλονους αγνωστου συστασης μεταλλου

Αποσυνδεδεμένος nikoshek

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1049 στις: Ιουλίου 25, 2014, 00:11 »
Ξέρει κανείς κάποιο κατάστημα Ελλάδα που να έχει μαύρο - φιμε πλαστικό τανκ για τον καυφουν ?


http://vaporhouse.gr/site/ecwid.html#!/~/product/category=9533411&id=29296444

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281060 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174041 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312655 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13898 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124718 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix