vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

401 επισκέπτες, 4 χρήστες
Buliwyf, gstamatos, manoslykos, Jorge

Twitter

GeekVape Aegis Solo

Αποσυνδεδεμένος stefanos71998

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #45 στις: Οκτωβρίου 10, 2020, 16:21 »
Κάτοχος του aegis solo εδώ και 6 μήνες, και το χρησιμοποιώ κάθε μέρα,καθώς το έχω σεταρει με τον ares 2. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο μοντακι, λειτουργεί σαν να το πήρα χτες. Άμεσα ρεύματα, καλή διαχείριση μπαταρίας και βολικό στο χέρι. Προσωπικά εμένα,αν και ποτέ δε το βάζω σε θήκες με κλειδιά ή οτιδήποτε σχετικό, δε μου έχει ξεβάψει πουθενά και δεν έχει τη παραμικρή γρατζουνιά.  Η τάπα της μπαταρίας δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα, βιδώνει και ξεβιδώνει ολόσωστα. Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει ένα μικρό, στιβαρό και δυνατό σε ρεύματα μοντακι. Και φυσικά η τιμή που παίζει στα περισσότερα καταστήματα είναι παραπάνω από καλή.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #46 στις: Οκτωβρίου 10, 2020, 21:25 »
Δύο Solo έχω, ένα μαύρο και ένα "παραλλαγής". Και τα δύο πάνω από 6 μήνες και χωρίς να τους πίνω το αίμα ολημερίς, τα δουλεύω σε καθημερινή σχεδόν βάση με τους mtl ατμοποιητές μου.
Κανένα δεν ξεβαψε ούτε στο ελάχιστο. Είδα φίλου όμως το κόκκινο να χάνει τα χρώματά του στον μήνα πάνω. Ξεβαψε το fire και το κόκκινο πλαίσιο που αγκαλιάζει το mod. Προσωπικά το ριχνω στον ιδρώτα της παλάμης του, δεν είναι κάτι που θα μπορούσα να αποδείξω όμως.

Η οθόνη του όντως γραντζουνιέται για πλάκα, κλασικό Aegis.

Προσωπικά τα λατρεύω πάντως, υπέροχα modάκια για mtl καταστάσεις. Απίστευτα βολικά. Αντικατέστησαν πανεύκολα τα ήδη λατρεμένα pico που έχω για τους ίδιους ατμοποιητές. Τα προτείνω 1000%. Κι ας ξεβάψουν. Σιγά..

Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #47 στις: Οκτωβρίου 10, 2020, 23:25 »
Χάλασε κι ο Μάκης, καταδέχτηκε να πιάσει ξεβαμμένο μοντάκι.
Η Ελληνική ατμιστική high end κοινότητα οδεύει προς διάλυσην δυστυχώς. .


Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #48 στις: Οκτωβρίου 11, 2020, 00:21 »
Οι καιροί είναι δύσκολοι κύριος, ρεύμα να δίνει και δε βαριέσαι.. :))

Αποσυνδεδεμένος gianniskouk

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #49 στις: Οκτωβρίου 11, 2020, 12:23 »
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ! Πήρα ένα μαύρο χθες. Είχε διαθέσιμα σε μαύρο, μπλε και κόκκινο και πήρα το μαύρο λόγω μαύρων ατμοποιητών. Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές. Γενικά τα προσέχω αλλά καμία φορά ξεχνιέσαι και το βάζω σε τσέπη με κλειδιά ή μου πέφτει από τα χέρια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #50 στις: Οκτωβρίου 11, 2020, 22:06 »
Αυτό καλύτερα να το αποφεύγεις για τον απλό λόγο ότι η οθόνη του θα γίνει χάλια σε χρόνο dt. Κατά τα υπόλοιπα να το χαρείς.! :)

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #51 στις: Νοεμβρίου 14, 2020, 10:02 »
 Μετά από 7 μήνες χρήσης, άλλες φορές μου διαβάζει την μπαταρία και άλλες φορές όχι, δεν ανάβει δηλαδή όταν πάω να κάνω αλλαγή. Δεν το κάνει μόνο σε μια μπαταρία,το κάνει σε όλες.
 Αφαίρεσα το o ring της αδιάβροχο ποίησης αλλά και πάλι δεν μου έκανε καμία διαφορά

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #52 στις: Νοεμβρίου 14, 2020, 10:45 »
Ναι, το αφιλότιμο. Μάλλον φταίει το ελατήριο στον θετικό πόλο. Του βάζω δαχτυλάκι (με ην μπαταρία μέσα), το παίζω 2-3 φορές μέσα έξω & φκιάχνεται. (ακούστηκε κάπως αυτό, ε; ) ::)
Επίσης, καθάρισε & τις επαφές.

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #53 στις: Νοεμβρίου 17, 2020, 15:56 »
Στο δικό μου ετριψα καλά το καπάκι  εκεί που ακουμπάει ο αρνητικός πόλος της μπαταρίας και δεν το ξαναέκανε . Εκεί που έχει χαραγμένο το - πιάνει μαυρίλα.

Στάλθηκε από το moto e5 plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #54 στις: Νοεμβρίου 17, 2020, 16:31 »
Παντως ειναι το ατιμο σκυλι. Το μονο που κουβαλαω μαζι μου στο ελαιομαζωμα αυτες τις μερες και δεν με εχει απογοητευσει καθολου. Τι σκληροτητα εχει φαει μια βδομαδα τωρα δεν περιγραφετε. 

Αποσυνδεδεμένος xristakos2006

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΧΙ η.τ αλλά συσκευή ατμίσματος PLEASE
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 20, 2020, 01:26 »
Καλησπέρα σε όλους
Ξέρει κανείς εάν μπορούμε να βρούμε κάπου το πάνω καπάκι το 510?
Φαγωθηκαν οι βόλτες και δεν πιάνει κανέναν ατμό επάνω.
Κρίμα γιατί με είχε βολέψει πολύ λόγω μεγέθους και ρεύματος.
Είναι κόκκινο και κλασικά σε ένα μήνα άρχισε να ξεχάσει.
Εάν έχει δει κάποιος που μπορώ να βρω το 510 καπάκι ας απαντήσει εδώ ή σε πμ
Ευχαριστώ πολύ καλές γιορτές να έχουμε

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 31, 2021, 00:48 »
το δικο μου solo,δεν εχω να πω μειονεκτηματα,μονο υπερ

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 31, 2021, 14:52 »
Το μοντακι για 32 ευρώ που το πήρα παίζει μια χαρα, τόσο με Wattage όσο και με έλεγχο θερμοκρασίας (λειτουργία TCR κυρίως). Παρόλα αυτά υπάρχουν 2 μειονεκτήματα:

- η λαβή στην τάπα της μπαταρίας μετά από μερικές μέρες χρήσης, κουνιόταν αρκετά και δεν έμενε σταθερή παράλληλα με την τάπα. Λύθηκε εύκολα το πρόβλημα βάζοντας ελάχιστο blue tack εκεί που ακουμπάει όταν κλείνουμε τη λαβή. Δεν φαίνεται τίποτα όταν το κοιτάμε από κάτω.

- η οθόνη γρατσουνεται πανεύκολα. Γενικότερα τα προσέχω τα πράγματα μου, αλλά στο συγκεκριμένο μοντακι εμφανίστηκαν γρατσουνιές σε λιγότερο από εβδομάδα. Παραθέτω φωτογραφία μετά από 1,5 μήνα...  Πλέον ούτε καν ασχολούμαι με τις γρατσουνιές...
Ειλικρινά έμεινα έκπληκτη!  :yes:
Το δικό μου ίσως είναι το μόνο? Mod που (Ακόμη) δεν μου έχει πέσει κάτω...
Ίσως κ για αυτό η οθόνη παραμένει όπως την πρώτη στιγμή που το πήρα στα χέρια μου ναι?
Να πω επίσης ότι την μπαταρία την φορτίζω μέσα στο mod γιατί κάτι μου λέει να το κάνω μέχρι να χρειαστεί 
να την φορτίσω στον εξωτερικό φορτιστή όπως κάνω με τα άλλα τα mod μου.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 31, 2021, 15:03 »
Αγγελική μου, ειδικά σε τόσο "σφραγισμένο αεροστεγώς" modάκι, δεν θα τολμούσα ποτέ να το φορτίσω εσωτερικά. Δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση να γίνω μάρτυρας του από πού θα "ξεράσει" η μπαταρία τα αέριά της.
Να αφιερώσω το "don`t play with me `cause you play with fire";  :respect: :bye:



Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 31, 2021, 15:07 »
 :o  Δλδ βλακεία έκανα ναι?

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!!! Ποτέ δεν το έκανα αυτό δλδ να φορτίζω τις μπαταρίες μέσα στα mod.
Θα το πάψω αυτό από τώρα ! Σε ευχαριστώ πολύ ειλικρινά. :yes: :yes:
Πολύ ωραίο το τραγούδι κ φυσικά μακριά από φωτιές.... ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1812 279143 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:06
από gstamatos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124069 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93133 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias