vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

534 επισκέπτες, 7 χρήστες
kostasklf, dkostas, camber, Ηρακλης, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

"Το Θηρίο" by Craven

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
"Το Θηρίο" by Craven
« στις: Μαΐου 08, 2018, 22:18 »
Εν αρχή ην η DNA200...

Είμαι από τους τυχερούς που ενίοτε μου κάνουν κανένα δώρο. Έτσι είχε πέσει και στα χεράκια μου ένα SMY SDNA200 μοντάκι, με την κορυφαία αυτή πλακέτα και το κακό του να έχει ενσωματωμένη LiPo μπαταρία 2 κελιών. Κακό για μένα, καθώς μου αρέσει να έχω τον έλεγχο των πραγμάτων που κατέχω, για άλλους το πραγματικά μικρό μέγεθος τα επισκιάζει όλα. Καλώς ή κακώς, η τύχη μου αυτή δεν θα κράταγε για πολύ καθώς χρησιμοποίησα ένα πιο σκληρό βύσμα USB με αποτέλεσμα να πιεστεί προς τα μέσα όλη η μπροστινή μεριά του μοντ, οθόνη, θύρα USB και κουμπιά, κάνοντάς το κάπως άβολο στη χρήση. Εντυπωσιασμένος από προηγούμενες δουλειές του [member=1425]craven.gr[/member] που είχα δει, σκέφτηκα να επικοινωνήσω μαζί του για μια μετατροπή, εξιστορώντας του το όλο σκηνικό και τελειώνοντας με την ατάκα "τι μπορείς να κάνεις για τον Τρυφωνάκο?". Με προσγείωσε απότομα είναι η αλήθεια, όταν μου είπε ότι ο χρόνος του ήταν πολύ περιορισμένος και δεν προλάβαινε να ασχοληθεί. Μαύρα δεν τα έβαψα, είχα πρόγραμμα και σχέδιο.

Έφτασε η ώρα για την πρώτη Vapexpro στην Ελλάδα λοιπόν, πέρυσι το καλοκαίρι, στην οποία θα πήγαινα έτσι κι αλλιώς για μια ομιλία για λογαριασμό του Συλλόγου αλλά και για να βοηθήσω με το περίπτερο. Τα καλά παιδάκια των Νοτίων Προαστίων, που σημειωτέον τη στιγμή που γράφω βρίσκονται στην Αργυρούπολη και τσακώνονται με κάτι κρέατα, κανόνισαν και μια συναντησούλα το βράδυ της Παρασκευής και εκεί είδα την ευκαιρία αφού θυμήθηκα ότι ο Γιάννης κατοικοεδρεύει στην περιοχή. Όσο να ναι, είμαι λίγο πιο πειστικός από κοντά, ιδιαίτερα εν μέσω κρέατος, ατμού και μπύρας. Νόμιζα τουλάχιστον... Δεύτερο άκυρο μου έριξε το κομμάντο! Τι ζητούσα ρε φίλε? Ένα 3μπάταρο ξύλινο μοντάκι! Για να μη το ξεχειλώνω, τελικά τον στρίμωξα την τελευταία μέρα της έκθεσης και άκουσα με χαρά τη δήλωση "φιλαράκι, ΟΚ, αλλά μου το αφήνεις και το ξεχνάς. Θα το κάνω όποτε μπορέσω". Μπέσα φίλε, παρέδωσα το κουτάκι και την έκανα για τα πάτρια εδάφη.

Ξανά Αθήνα τον Οκτώβρη, ξανά το Σάββατο το βράδυ Αργυρούπολη, ο Γιάνναρος δεν κατάφερε να έρθει όμως από ότι θυμάμαι. Ξανά Αθήνα το Φλεβάρη, ξανά Αργυρούπολη το Σάββατο, αυτή τη φορά ήρθε τη βόλτα του. Χωρίς να του κάνω κουβέντα, μου είπε ότι θα το ξεκινήσει και θα το έχω κατά το Πάσχα. Απάντησα ότι όπως μου είχε πει, του το άφησα και το ξέχασα. Είπαμε, μπέσα! Πιο συνεργάσιμο άτομο, δεν παίζει να έχεις ξαναματαδεί ρε Γιάνναρε! Εκεί έμαθα και ότι η μπαταρία που είχε μέσα ήταν άστα να πάνε και ότι όταν την έβγαλε από το μοντάκι, ήταν φουσκωμένη. Ωρέ τύχη! Πριν κάποιες μέρες λοιπόν, με ρώτησε αν θέλω κάτι τυπωμένο πάνω και μου έστειλε και δείγμα από αυτό που του ζήτησα. Την Παρασκευή μου έστειλε τις φωτογραφίες από το τελειωμένο μοντάκι και τη Δευτέρα το Tracking. Σήμερα, πήγα περιχαρής από την courier, άνοιξα το φάκελο, το κουτάκι, το πουγκάκι και είδα το θαύμα!

Το πρώτο πράμα που μου έκανε εντύπωση, ήταν ένα κροτάλισμα που ακουγόταν όταν το κουνούσα. Δεν μπορεί σκέφτηκα, τα αυτιά μου θα κάνουν πουλάκια, ήταν και χάλια μέρα σήμερα. Όντως, ούτε τα κουμπάκια κροτάλιζαν, ούτε το fire. Γρήγορα γρήγορα, άνοιξα το πορτάκι και είδα χώρο για δύο μπαταρίες μόνο! 



Έριξα δυο μπινελίκια, αλλά κοιτώντας πιο προσεκτικά, είδα στα δεξιά ένωση και για τρίτη μπαταρία. Κοίταξα στην κάτω πλευρά από το μηχάνημα και είδα καθαρά το λόγο του κροταλίσματος! Και πήγε η καρδιά μου στη θέση της!



Εννοείται ότι κροτάλισμα μηδέν όταν είναι τίγκα στις μπαταρίες!


Από ξύλο, δεν κατέχω. Μόνο να παίζω ξέρω! Οπότε δεν έχω ιδέα τι ξύλο χρησιμοποίησε. Το μηχάνημα είναι πανάλαφρο παρά το μέγεθός του, το οποίο είναι ΜΕΓΑΛΟ. Και το λέω εγώ αυτό, ακόμα και για τα δικά μου χέρια είναι ΜΕΓΑΛΟ. Από πλακέτα, δεν μένουν πολλά να πω, είναι DNA και είναι 200. Από ποιότητα, δέσιμο, φινίρισμα και αίσθηση στο χέρι, τα λόγια είναι απλά περιττά. Ο Γιάννης είναι καλλιτέχνης και κάθε φορά που αναλαμβάνει μια δουλειά, μας το θυμίζει. Για όσους δεν γνωρίζουν, είναι απλά μια γκουμούτσα. Για όσους γνωρίζουν και μπορούν να καταλάβουν, είναι ένα κόσμημα και ένα πραγματικά μοναδικό κομμάτι. Σοβαρά τώρα, δεν υπάρχει δεύτερο στον πλανήτη


Το τυπωμένο κειμενάκι στην αριστερή πλευρά του μοντ, είναι μια ατάκα από μια ταινία την οποία πραγματικά αγαπώ (hint: το άβαταρ αριστερά) : There is no fate but what we make for ourselves και την ημερομηνία που κάπνισα το τελευταίο μου τσιγάρο, 12/01/2012. Μια ατάκα που όταν είχα πρωτοδεί την ταινία, δεν μου είπε και πολλά. Μεγαλώνοντας όμως, κάθε φορά που έβλεπα την ταινία, το "no fate" χαραγμένο στο τραπεζάκι πριν η Sarah Connor ξεκινήσει για να καθαρίσει τον Dyson, με έκανε να ανατριχιάζω όλο και περισσότερο. Και θεωρώ ότι την 12/01/2012, πήρα την τύχη μου στα χέρια μου και έκανα μια αποφασιστική κίνηση για να επηρεάσω το μέλλον μου: αντικατέστησα το κάπνισμα με το άτμισμα.

Ακολουθούν λοιπές και διάφορες φωτό! Γιάννη και πάλι ευχαριστώ. Άξιζε το κάθε λεπτό της αναμονής.












Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Το Θηρίο" by Craven
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 08, 2018, 22:37 »
Εγώ πάντως Τρύφωνα το βλέπω να κάθεται άνετα στο χέρι σου  :laugh1: :laugh1:
Πάντως εύχομαι καλοάτμιστο και μιλάμε για τέλεια δουλειά, αν και γκουμούτσα πανέμορφο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: "Το Θηρίο" by Craven
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 08, 2018, 22:42 »
Όντως, μια χαρά κάθεται...


Η παλάμη έχει ένα θέμα στο κλείσιμο, αλλά δεν τίθεται θέμα!

Απ: "Το Θηρίο" by Craven
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 08, 2018, 23:07 »
καλοατμιστο Τρυφωνα !!!!!!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: "Το Θηρίο" by Craven
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 08, 2018, 23:10 »
Με το καλο και σε τετραμπαταρο Τρυφωνα :)
Εξαιρετικο και μοναδικο κομματι.
btw ειμαστε με τον μαστορα στον Ντενη. Ετοιμασου για video call ;)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: "Το Θηρίο" by Craven
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 09, 2018, 07:55 »
Nα το χαρείς αφεντικούλη :thumpup:
Πολύ ιδιαίτερο,φαντάζομαι λειτουργεί και με μόνο τις 2 μπαταρίες αν ξεμείνεις και έχεις κανένα ζευγάρι απο 2μπάταρο μαζί σου...

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Το Θηρίο" by Craven
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 09, 2018, 08:48 »
Πολυ ομορφο !!!! Καλοατμιστο admin !!!! :)

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Το Θηρίο" by Craven
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 09, 2018, 08:50 »
Καλοάτμιστο Τρύφωνα.
Επιτέλους κάτι που μοιάζει μεγάλο στο χέρι  ;D

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: "Το Θηρίο" by Craven
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 09, 2018, 09:26 »
Δυνατό εργαλείο.
Καλά ατμίσματα και συγχαρητήρια στον Μάστορα.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: "Το Θηρίο" by Craven
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 09, 2018, 09:32 »
Ωραία ντιβανοκασέλα  :tongue_smilie: ;D

Άντε και εις ανώτερα (ντουλάπα δίφυλλη ας πούμε...) :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Το Θηρίο" by Craven
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 09, 2018, 09:36 »
Ωραία ντιβανοκασέλα  :tongue_smilie: ;D

Άντε και εις ανώτερα (ντουλάπα δίφυλλη ας πούμε...) :lotpot:
Σπυρο αφου ηθελε XXXXXXXL μοντακι .......
κερνας καφε σε κανενα 3ωρο ?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: "Το Θηρίο" by Craven
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 09, 2018, 09:40 »
Τρύφωνα, ελιά είναι το ξύλο :)

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: "Το Θηρίο" by Craven
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 09, 2018, 10:46 »
κερνας καφε σε κανενα 3ωρο ?
Ελάτε όλοι να κάνουμε ατμοσυνάντηση! :party_beer_01:

(ουπς... λάθος νήμα, θα φάω κανα μπαν και θα ψαχνόμαστε...)  ;D

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: "Το Θηρίο" by Craven
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 09, 2018, 13:25 »
[justify][member=7454]Cruiser79[/member], καλημέρα, και πάντα τέτοιες ατμιστικές χαρές! Να πω πως δεν ζηλεύω θα είναι ψέματα. Μοναδικές κατασκευές και με υπέροχα υλικά όπως το ξύλο. Προσωπικά, πιστεύω απόλυτα πως δεν υπάρχει high end, σε τίποτα στη ζωή μας, όμως κι από την άλλη, όταν το μεράκι, η φαντασία, η δημιουργία, το ταλέντο, το όποιο χάρισμα, όταν λοιπόν όλα αυτά συναντιούνται, ε, αναθεωρείς πολλά για το τι πραγματικά αξίζει και τι όχι. Επίσης, κάτι δικό μου. Μέχρι τώρα δεν έχω τίποτα ατμιστικό από ξύλο, και το παράδοξο είναι πως το λατρεύω, κυρίως για συναισθηματικούς λόγους, παρ’ όλα αυτά δεν έχω το παραμικρό. Έτσι μου μένει η ζήλια. / Φαντάζομαι πως σαν ανοιχτόχρωμο ξύλο θα σκουρύνει με το πέρασμα του χρόνου, και ασφαλώς είναι υπέροχο και αθάνατο. Και πάλι να ευχηθώ, μόνο χαρές και ατμιστικές απολαύσεις! [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: "Το Θηρίο" by Craven
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 09, 2018, 14:13 »
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους. Δεν έχει ξεκολλήσει από το χέρι μου!

Joe, για high end δεν ξέρω. Αυτό που ξέρω είναι ότι πρόκειται για το μοντάκι που εγώ θέλω. Δεν με νοιάζει αν το δει κάποιος χαϊεντάς και δεν εντυπωσιαστεί.

Σταύρο, το ότι θα δουλέψει, θα δουλέψει. Αλλά μόνο σα λύση ανάγκης εκτός αν είμαι σε υπολογιστή με escribe...

 Από κινητό.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8331 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180642 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33975 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536267 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59787 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237487 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 587 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15651 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136134 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085329 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35417 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10252 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12