vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

61 επισκέπτες, 4 χρήστες
vasim, Milarepa, JohnDag, manoslykos

Twitter

Intellicig EVO

Αποσυνδεδεμένος luke

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #45 στις: Ιουνίου 03, 2009, 22:21 »
 :hapy_crazy: :hapy_crazy: :hapy_crazy:

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #46 στις: Ιουνίου 03, 2009, 22:26 »
δεν το κανεις ψηφοφορια ρε λευτερη?
....μπα εκει δεν θα ειχε σχολια ...αστο εδω.να το γελασουμε και λιγο :bravo_encouragements:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 04, 2009, 00:12 από GIORGOS1969 »

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #47 στις: Ιουνίου 03, 2009, 22:28 »
Ναι ναι υγρό σαν τα φιλτρακια

Αποσυνδεδεμένος luke

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #48 στις: Ιουνίου 03, 2009, 23:08 »
 Πάντως τον βλέπω τον κ. Μωραϊτη να φρικάρει. Θα πάει στους Άγγλους και θα πει "Στην Ελλάδα θέλουν το υγρό σε μπουκαλάκι" και θα πουν οι Αγγλοι "Αμάν πια αυτοί οι Έλληνες. Δεν ευχαριστιούνται με τίποτα. Όλο απαιτήσεις είναι. Μία θέλουν τις μπαταρίες έτσι, μία θέλουν το υγρό αλλιώς."

 :))

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #49 στις: Ιουνίου 03, 2009, 23:30 »
Να πάμε στο Κορωπί στην intellisig να κάνουμε καπνιστική διαμαρτυρία  :P

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #50 στις: Ιουνίου 04, 2009, 00:10 »
Καλασπέρα και από μένα ... και καλώς σας βρήκα ...
Είναι η 1η μου φορά που γράφω στο φόρουμ (γράφτηκα χθες) και ψάχνομαι διαβάζοντας τα πάντα ...
Θέλω να ξεκινήσω και εγώ με το ηλεκτρονικό τσιγάρο και με αυτά που διαβάζω βλέπω ότι μάλλον θα παραγγείλω το εν λόγω τσιγάρο. Από ότι κατάλαβα για αρχή να μην παραγγείλω υγρό παρά μόνο φιλτράκια για να βρω την γεύση και την περιεκτικότητα της νικοτίνης που θα με ικανοποιήσει; Τι άλλο να παραγγείλω; Υπάρχει κάποια ¨ταμπακιέρα΄ για προφύλαξη της συσκευής και των αναλωσίμων της ; Τι να κάνω για να πάρω την έκπτωση για τα μέλη του φόρουμ; ... Κι άλλες ερωτήσεις ;;;; Σίγουρα έχω πάρα πολλές αλλά προσπαθώ να ενημερωθώ όσο καλύτερα γίνεται ... και αυτό το καταφέρνω σιγά σιγά μόνο εδώ στην ωραία παρέα ...

Τασο φιλε μου καλως ηρθες! Οπως βλεπεις μονο αν εγραφες οτι λεγοσουνα Τασία θα σε εξυπηρετουσαν εδω μεσα;  :)) Σωστος Undertaker;

Οσων αφορα τις ταμπακιερες ριξε μια ματια στο θεμα που ειχα φτιαξει http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=77.0
μηπως παρεις καμια ιδεα. Οτι αλλο βρεις θα ενδιαφερομουνα να το ακουσω.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #51 στις: Ιουνίου 04, 2009, 00:12 »
;D :thumpup: :thumpup:
Άλλος; Μπας και μαζευτούμε πολλοί!  :yes:

Ναι καλε μας κυριε Περικλη! Γιατι δεν το βγαζετε; Μυστικο μας το κρατατε;   :))

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #52 στις: Ιουνίου 04, 2009, 00:16 »
Τασο φιλε μου καλως ηρθες! Οπως βλεπεις μονο αν εγραφες οτι λεγοσουνα Τασία θα σε εξυπηρετουσαν εδω μεσα;  :)) Σωστος Undertaker;

Οσων αφορα τις ταμπακιερες ριξε μια ματια στο θεμα που ειχα φτιαξει http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=77.0
μηπως παρεις καμια ιδεα. Οτι αλλο βρεις θα ενδιαφερομουνα να το ακουσω.

Τασια?ρε Cyan μη βαζεις ιδεες στον κοσμο και μας προκυψει η πρωτη transexual  :-*ατμιστρια

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #53 στις: Ιουνίου 04, 2009, 09:12 »
Άντεεεε καλέεεεεε ... τι είναι αυτά που λέτεεεεεε  ;)
... και που να με δείτε ... Τρανσέξουαλ με άσπρα μαλλιά, με 1,96 ύψος και 120 κιλά ... πως θα είμουν ;;;;  ;D

... και στα σοβαρά τώρα ... Χθές έκανα την 1η μου παραγγελία στο evo ... ελπίζω να έπραξα σωστά. Το πήρα από το μαγαζάκι που μου προτείνατε και τελικά μου βγαίνει πολύ οικονομικά μιας και είναι τώρα σε προσφορά συν την έκπτωση για τα μέλη και θα το παραλάβω σε 2 μέρες (έτσι λένε). Πήρα την full έκδοση μαζί με extra μικρή μπαταρία, αρκετά φιλτράκια σε διάφορες περιεκτικότητες, μερικά άδεια φιλτράκια και 1 υγρό για δοκιμή. Τι λέτε για τα παραπάνω;
... Και μέχρι να έρθει θα διαβάσω ότι υπάρχει εδώ για να είμαι όσο ποιό έτοιμος γίνεται ...

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #54 στις: Ιουνίου 04, 2009, 09:26 »
Πήρα την full έκδοση μαζί με extra μικρή μπαταρία, αρκετά φιλτράκια σε διάφορες περιεκτικότητες, μερικά άδεια φιλτράκια και 1 υγρό για δοκιμή. Τι λέτε για τα παραπάνω;
... Και μέχρι να έρθει θα διαβάσω ότι υπάρχει εδώ για να είμαι όσο ποιό έτοιμος γίνεται ...

Καλα εκανες. Θα μπορουσες να παρεις και μονο φιλτρα για αρχη αλλα σε βλεπω ετοιμο να πεσεις στα βαθια!
Καλο διαβασμα φιλε και περιμενουμε εκτιμησεις.

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #55 στις: Ιουνίου 09, 2009, 09:00 »
 :dance: ... ήρθε η συσκευασία που περιελάμβανε όσα υπήρχαν στην παραγγελία ... εκτός από το ότι ενώ είχα ξεχάσει στην παραγγελία να αναφέρω τι φίλτρα θέλω μετά τους έστειλα e-mail που διευκρίνιζα τι θέλω ... αλλά μάλλον δεν το είδαν ποτέ και μου έστειλα όλα τα φιλτράκια χωρίς νικοτίνη ...
... ξεκινάω τις φορτίσεις και μετά θα σας αναφέρω τις πρώτες μου εντυπώσεις. Ελπίζω να ΅βολευτώ΅ με το ηλεκτρονικό τσιγάρο και να κόψω το κανονικό ... είδωμεν ...

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #56 στις: Ιουνίου 11, 2009, 16:30 »
Nα βγει σε υγρό αυτό που έχουν τα φιλτράκια.Nα βγει σε υγρό αυτό που έχουν τα φιλτράκια.Nα βγει σε υγρό αυτό που έχουν τα φιλτράκια.Nα βγει σε υγρό αυτό που έχουν τα φιλτράκια.Nα βγει σε υγρό αυτό που έχουν τα φιλτράκια.

NAIIIIIII

Έχει παραγγείλει κανείς τώρα τελευταία φιλτράκια νικοτίνης?
Είναι ιδέα μου ή άλλαξε το υγρό σε VG? Δεν μοιάζει καθόλου με τα παλιά μου φιλτράκια σε γεύση( :thumpdown:) και επίσης παρατήρησα ότι το καπάκι τους είναι κατάλευκο, ενώ στα άλλα ήταν πιο σκούρα(προς το μπέζ, σα να 'είχαν πάρει' λίγο από το ίδιο το φιλτράκι για την ακρίβεια).
Επίσης είναι αρκετά πιο δυνατά στο χτύπημα, ακόμα και από την μύτη όταν αφήνω τον ατμό με 'καίει'..

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #57 στις: Ιουνίου 12, 2009, 03:08 »
Τα μηνύματα σχετικά με τις πρώτες εμπειρίες από άτμισμα που ανέφερε ο Τάσος, μεταφέρθηκαν εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=167.0

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #58 στις: Ιουνίου 12, 2009, 22:43 »
παντως οπως σωστα επισημανε και ο Cyan προσφατα τα προβληματα που ευκολα μπορει να προκυψουν αν δεν προσεξουμε στο Ενο ειναι:

1.Υπερβολικο σφιξιμο της μπαταριας στο ατμ με αποτελεσμα να υποχωρησει μεσα ο πολος και ετσι να μην περναει το ρευμα και ακολουθως να μην θερμαινεται το ατμ.

2.Περιστροφη του φιλτρου γυρω απο το ατμ με αποτελεσμα να κοβονται οι εσωτερικες του συνδεσεις.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #59 στις: Ιουνίου 14, 2009, 21:35 »
υπαρχει  νεος φορτιστης και τροφοδοτικο για το Ενο για οσους δεν το ξερουν.
εδω και αρκετο καιρο το τροφοδοτικο των 220 V εχει γινει ασπρο με κοκκινο φωτακι.(δεν εχει κατι αλλο ιδιαιτερο,προσωπικα θα το προτιμουσα μαυρο ωστε να μην λερωνει).

επισης υπαρχει νεος φορτιστης usb.
ειναι ελαχιστα πιο ογκωδης απο τον παλιο και επισης εχει φωτακι.ομως εδω μιλαμε για εναν "εξυπνο" φορτιστη.Δηλ.ξεκιναει την φορτιση κανονικα(αναβοσβηνει 5 φορες το τσιγαρο),και το φωτακι του γινεται κοκκινο.
οταν φορτισει καταλαβαινει και κοβει την φορτιση και συνεχιζει δινοντας απλως ενα ρευμα συντηρησης(εκει το φωτακι ειναι πρασινο,πρασινο-πορτοκαλι και εναλλάσσεται).
Πιστευω ειναι θετικη εξελιξη για την πιο σωστη αποδοση ,προστασια και μεγαλυτερη διαρκεια ζωης των μπαταριων μας. :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 17, 2009, 22:28 από GIORGOS1969 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 276 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282372 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66777 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93914 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix