vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

535 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, tapantari, bloodlessz, I.P, Parolos

Twitter

Ατμοποιηση νικοτινης

Αποσυνδεδεμένος Apoelara

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Ατμοποιηση νικοτινης
« στις: Απριλίου 12, 2014, 15:12 »
Γεια σας, είχα μια εμπειρία προχθές και θα ήθελα να την μοιραστώ μαζί σας για να ακούσω την γνώμη σας. Χρησιμοποιώ τον aspire bdc εδώ και 2 μήνες και πήγα στην ovale για να πάρω υγρά. Η κοπέλα εκεί μου ειπε πως ήρθαν για έλεγχο από την κυβέρνηση και το πρώτο πράγμα που εξέταζαν ήταν εάν ο ατμοποιητής βρισκόταν μέσα στο υγρό που σημαίνει πως ζέσταινε το ίδιο υγρὀ κάθε φορά που ατμίζει (όπως είναι το aspire bdc) ενώ το ego cc της ovale ζεσταίνει το απαιτούμενο υγρό κάθε φορά (δηλαδή το υγρό είναι ΄αποσπασμένο΄ από τον ατμοποιητή) και πως αυτό είναι πολύ σημαντικό, δηλαδή να μην ζεσταίνεται η νικοτίνη συνεχώς.
Τι πιστεύετε? Έχετε ακούσει μήπως κάτι παρόμοιο? 
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιηση νικοτινης
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 12, 2014, 15:24 »
Δεν έχω ειδικές γνώσεις για το θέμα, αλλά ψιλομούφα μου ακούγεται... όλοι οι ατμοποιητές ατμοποιούν το υγρό που βρίσκεται στην φυτιλοαντίσταση. Από αυτό ένα πολύ μικρό μέρος επιστρέφει λόγω υγροποίησης των ατμών που δεν διέφυγαν και δεν τους εισπνεύσμαμε. Στη συνέχεια νέο υγρό ποτίζει το φιτίλι κοκ.. Επίσης η θερμότητα μεταδίδεται οπότε το υγρό στο τανκ ζεσταίνεται. Πως αυτή η διαδικασία είναι διαφορετική στον ego cc της ovale δεν μπορώ να το κατανοήσω... 


(από ένα πρόχειρο γκουγκλάρισμα το μόνο που βρήκα είναι ότι η νικοτίνη καταστρέφεται από την θερμότητα)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 12, 2014, 15:46 από alexis36 »

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιηση νικοτινης
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 12, 2014, 15:32 »
...πήγα στην ovale για να πάρω υγρά...ενώ το ego cc της ovale...
Για εμένα αυτό τα λέει όλα.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Ατμοποιηση νικοτινης
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 12, 2014, 15:35 »
Πες μου οτι πηγαν εητζεντς της κυβερνησης για ελεγχο σε μαγαζι η.τ. και γνωριζαν οτι η κεφαλη τυπου c διαφερει πχ απο τις bcc να παω να προσληφθω εκει!

Και για να ειμαστε On topic: Σιγουρα λογω καποιας κακής παραμέτρου, καποιοι ατμοποιητες καποιες φορές θερμαίνονται αρκετα. Και σιγουρα το "στόκ" υγρο που βρισκεται σε ενα τανκ που "περικλειει" μια κεφαλή ατμοποιησης (οπως οι bcc-bdc), ισως θερμανθει λιγο περισσότερο απο οσο το υγρο που βρισκεται στα πλαστικα ανυψωμενα τανκακια τυπου C. Που περιβαλλονται και απο μεταλλικα μερη, οποτε πιστευω οτι οι διαφορες του πόσο θερμαινεται το μεν και ποσο το δε, ειναι πολύ μικρες.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 12, 2014, 15:49 από Πολυκράτης »

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Ατμοποιηση νικοτινης
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 12, 2014, 16:15 »
Η κοπέλα εκεί μου ειπε πως ήρθαν για έλεγχο από την κυβέρνηση και το πρώτο πράγμα που εξέταζαν ήταν εάν ο ατμοποιητής βρισκόταν μέσα στο υγρό
:laugh1: :laugh1: :laugh1:
Και το άλλο με τον Τοτό είναι καλό.
Πήγαν από την κυβέρνηση για να ελέγξουν τι πράγμα? Αφού δεν υπάρχει κάποια νομοθεσία για προδιαγραφές ατμοποιητών. Προφανώς η κοπέλα προσπαθούσε να πουλήσει "επιστημονικά".
Κατά τα λοιπά ισχύουν αυτά που λέει ο Πολυκράτης.

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιηση νικοτινης
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 12, 2014, 16:25 »
Κι όμως αυτό ήταν ένα deja vu, εικόνα από το μέλλον μας. Να και ένα δικό μου:


Αφού έφυγαν όλοι από το σπίτι, ενεργοποίησα με το πλήκτρο αφής την αυτόματη πόρτα από τιτάνιο που οδηγούσε στην υπόγεια κρύπτη και κατέβηκα στην "ατμοκρυψώνα" μου. Εκεί που ήμουν έτοιμος να απολαύσω το Freedom ωρίμανσης επτά χρόνων (το είχα προμηθευτεί πριν την απαγόρευση) με τον Kayfun version lite - 2021, αγορασμένο από την παράνομη αγορά της Μαλαισίας, καταλαβαίνω ότι κάτι δεν πάει καλά. Τα πράγματα ξεκαθάρισαν μόλις ενεργοποιήθηκε ο συναγερμός στην είσοδο και κοίταξα στην οθόνη που απεικόνιζε την κάμερα στην είσοδο. Τρεις ομοσπονδιακοί πράκτορες της AVA (anti - vapor - agency) μου την είχαν στήσει. Κάποιος με είχε προδώσει !!!


Συλλαμβάνεστε για παράβαση του υπ' αριθμ. 348/20-3-2016 νόμου περί παράνομης ατμοπποίησης νικοτίνης που είπαν !!


Το επόμενο που ένοιωσα ήταν τα χιλιάδες νανο-ρομπότ που με ακινητοποίησαν !!


Ευτυχώς μετά ξύπνησα!

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιηση νικοτινης
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 12, 2014, 16:26 »
Δεν μας λες και που στα είπαν όλα αυτά;;

Αποσυνδεδεμένος Apoelara

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιηση νικοτινης
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 12, 2014, 17:44 »
Οκ ευχαριστω για τις απαντησεις. Κι εμενα παραξενο μου φανηκε. Αλλα ηθελα την αποψη σας διοτι πραγματι το ego cc εχει ενα πλαστικο που διαχωριζει το υγρο απο τον c ατμοποιητη, αλλα τελοσπαντων!

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ατμοποιηση νικοτινης
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 12, 2014, 18:09 »
Μετά απο αυτή την ιστορία, εγώ θα σου σύστηνα να αλλάξεις και μαγαζί από το οποίο κάνεις αγορές. Υπάρχουν άλλα στην Λευκωσία που μπροστά τους το Ovale είναι πολύ πίσω.


Για περισσότερα δεν λίγο το νήμα ΑΤΜΙΣΤΕΣ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ για να κατατοπιστείς :yes:

Αποσυνδεδεμένος manos1983

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιηση νικοτινης
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 12, 2014, 18:44 »
Φαντάζομαι θα σου πρότεινε να τον αγορασεις κιόλας αυτόν τον σούπερ νόμιμο και υγιεινό ατμοποιητη ετσι δεν ειναι;;;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ατμοποιηση νικοτινης
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 12, 2014, 21:26 »
Με όσα έχω ακούσει περί ovale τείνω να πιστέψω ότι η εταιρία κάνει ότι μπορεί για να μην μείνει κανείς στο άτμισμα. Και δυστυχώς η άποψη αυτή ενισχύεται από προσωπική εμπειρία όταν επισκέφτηκα κατάστημα της εταιρίας ως κατάσκοπος...

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ατμοποιηση νικοτινης
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 12, 2014, 21:38 »
Κατασκοπος εσυ; δεν περνας απαρατηρητος...
Μάλλον η πολιτικη της εταιριας ειναι....οτι δεν το πουλαμε,δεν αξιζει να υπαρχει...ουδεις αλλος δενεχει ποιοτητα....

Αποσυνδεδεμένος kokalo

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιηση νικοτινης
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 12, 2014, 21:43 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ατμοποιηση νικοτινης
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 13, 2014, 00:33 »
Κατασκοπος εσυ; δεν περνας απαρατηρητος...
Μάλλον η πολιτικη της εταιριας ειναι....οτι δεν το πουλαμε,δεν αξιζει να υπαρχει...ουδεις αλλος δενεχει ποιοτητα....

Και όμως! Ο σωστός Black operative δεν κρύβεται. Πείθει τους άλλους ότι δεν υπάρχει. Άλλα νομίζω ξεφεύγουμε λιγάκι από το θέμα...

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180354 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33898 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534766 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237237 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 553 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14190 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085179 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35317 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10119 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12