vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

584 επισκέπτες, 3 χρήστες
mathimatikos1966, manoslykos, camber

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Eviva
« Απάντηση #690 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 22:54 »
Τότε δεν σου ταιριάζει φίλε. Πούλα το και προχώρα σε κάτι άλλο πιο κοντά στις ανάγκες σου.  :)

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #691 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 23:27 »
αληθεια τι υγρα κανεις BigSur?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #692 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 23:34 »
Δεν το εχω το ταλεντο με τις φωτογραφιες , αλλα δεν εχω και καποιο καλο τηλεφωνο για να βγαλω καλη φωτογραφια....


Θα προσπαθησω να σου το περιγραψω..........


Αν μπορεις , στρηψε το συρμα αντιθετα απο τη φορά που το εχεις στριψει και τις ακρες κάντες να ειναι παραλληλα με το deck.
Να ειναι οριζοντια δηλαδη με την αντισταση.  Αλλιως ...παραλληλα με το τρυπανακι στο οποιο στριβεις το σύρμα και απο το coil να κανει γωνια προς τις βιδες .
Σα να βγαινει δηλαδη μεσα απο το κεραμικο.....
Δεν ξερω πως αλλιως να σου το περιγραψω...... :-[


Το αλλο που θελω να σου πω , ειναι να δοκιμασεις τα υγρα σου καπως πιο αραιωμενα.
Ο ατμ/της εχει απιστευτη αποδοση αρωματος και μπορει να ειναι πολυ το αρωμα που βαζεις για τον Eviva. 
Δοκιμασε να ελλατωσεις την ποσοτητα αρωματος .  Μπορει αυτο να σε χαλαει....

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Eviva
« Απάντηση #693 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 03:02 »
αληθεια τι υγρα κανεις BigSur?
To 90% των ml μου στην εβδομάδα είναι καπνικά.
DIY Nutacco, Liqua Cigar/French Pipe, Digbys Hooligan/Oriental Plunder, Ben Northon Love Blond/Road Five, Ripe Vapes Coconut Thai.
Χρησιμοποιώ Diver (από όταν βγήκε η πρώτη βερσιόν) και Eviva (τον έχω λίγο καιρό, δεν είμαι εξπέρ).
 :)

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #694 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 14:23 »
το τεραστιο λαθος που εκανα τελικα ειναι οτι δοκιμαζα λαθος υγρα.
εχθες εβαλα το black calico της halo και ειδα το φως μου.


μαλλον του αρεσουν τα καπνικα οπως λες και εσυ Big Sur.


Θα κανω κι αλλες δοκιμες απο υγρα που δεν ειχα συνδυάσει με τον eviva και θα επανέλθω.
Το μονο σιγουρο τελικα ειναι οτι ο eviva δεν ειναι σαν τους κοινους ατμοποιητες.θελει να στρέψεις το βλεμμα σου σε αλλη φιλοσοφία.


@Βασιλη Ευχαριστω πολυ φιλε οπως παντα για την βοηθεια. :thumpup:




Ευχαριστω παρα πολυ τον Κωστα απο Atmistique που Κυριακάτικα επικοινωνισε μαζι μου για να μου δωσει συμβουλες.
Δεν το βλεπεις αυτο Συχνα.

Αρα παμε ξανα απο την αρχη για δοκιμες με αλλο Ματι. ;) [size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #695 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 17:38 »
Δες τον με καθαρό μάτι και θα τον λατρέψεις.
Εχει δυο μέρες που τον δουλεύω με γλυκοφρουτένια premium και χασκογελάω μόνη μου.
Το πολύ μέχρι αύριο, λέω να του κάνω το παρθενικό στήσιμο με τιτάνιο, να δω τι απόδοση έχει.
Διότι με το νικέλιο χάνει λίγο σε χτύπημα, αλλά γίνεται ακόμη πιο βελούδινη η γεύση.
Οσες φορές τον κοντράρισα με τον φαινόμενό μου, τον βρήκα καλύτερο σε γεύση, ανεξαρτήτως υγρού.

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Eviva
« Απάντηση #696 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 19:19 »
Παιδιά καλησπέρα
Μια μικρή βοήθεια παρακαλώ! Είμαι ανάμεσα στον Phenomenon και στην Eviva.
Τι προτείενετε για καλύτερη γεύση? Δεν με πειράζει το κεραμικό της Eviva.
Έχω ακούσει και για το Phenomenon για δυσκολίες στο στήσιμο και για την Eviva.
Στην Eviva στήνεις με κανονικό σύρμα με αντίσταση, σωστά?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #697 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 19:32 »
Θα σου έλεγα με κλειστά μάτια εβίβα.
Τους έχω και τους δυο.
Πολύ καλός ο φαινόμενο, αλλά καταντάει κουραστικό το σπάσιμο για να τον ανοίξεις και να τον κλείσεις και η ανασφάλεια ότι ανά πάσα στιγμή μπορεί να χάσει λίγες σταγόνες από το πλάι και να σου κάνει τα πάντα χάλια αν τον κουβαλάς σε τσέπη ή σε τσάντα.
Στην τελική, ο φαινόμενο είναι ένας ακόμη καϋφουνοειδής ατμοποιητής, αν και καλύτερος σε γεύση από τον ΚΛ. Ο εβίβα είναι μια κατηγορία από μόνος του. Τρελή γεύση, ανοιγμα κλείσιμο παιχνιδάκι, top filling και σπάνιες διαρροές. Αν έχεις κέφι, του περνάς ένα bell cap από τον καυφούν και τον κάνεις διαφανή ντρίπερ. ή παίρνεις το δικό του ντριπεροκοστουμάκι.
Οκ, υπολείπεται σε ντουμάνι, αλλά αν θέλω να μη βλέπω από τα νέφη, βάζω έναν ατμοποιητή πνευμονικών στο μοντάκι.

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #698 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 19:33 »
Ο phenomenon πολύ καλή γεύση αλλά με λίγο απρόσεχτο στήσιμο έχεις διαρροές πράγμα δυσάρεστο ειδικά αν πηγαίνεις στην δουλειά ή σε κάποια επίσκεψη και τον έχεις στην τσέπη σου! :wall: :wall: :wall:
Ο Eviva έχει απίστευτη γεύση και δεν έχει προβλήματα διαρροών μόνο ίσως κάποιο "δάκρυ" από την τρύπα του αέρα και μόνο με δικό σου φταίξιμο.
Έχει πολλαπλές ικανότητες στησίματος μεταξύ των οποίων με κεραμικό ή και χωρίς κεραμικό με το ceramic replacment.
Μπορείς να στήσεις και με βαμβάκι και με φυτίλι και με σύρματα με αντίσταση.
Με τα καινούργια κεραμικά των 2mm έχεις πιο εύκολο στήσιμο στις σπείρες σου και του παίρνεις τον αέρα εύκολα ανάλογα πάντα με τα χέρια του καθ' ενός.
Ελπίζω να σε βοήθησα.
Χα χα χα!!!! Έγραφα ταυτόχρονα με την Πέτρα!


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Θα σου έλεγα με κλειστά μάτια εβίβα.
Τους έχω και τους δυο.
Πολύ καλός ο φαινόμενο, αλλά καταντάει κουραστικό το σπάσιμο για να τον ανοίξεις και να τον κλείσεις και η ανασφάλεια ότι ανά πάσα στιγμή μπορεί να χάσει λίγες σταγόνες από το πλάι και να σου κάνει τα πάντα χάλια αν τον κουβαλάς σε τσέπη ή σε τσάντα.
Στην τελική, ο φαινόμενο είναι ένας ακόμη καϋφουνοειδής ατμοποιητής, αν και καλύτερος σε γεύση από τον ΚΛ. Ο εβίβα είναι μια κατηγορία από μόνος του. Τρελή γεύση, ανοιγμα κλείσιμο παιχνιδάκι, top filling και σπάνιες διαρροές. Αν έχεις κέφι, του περνάς ένα bell cap από τον καυφούν και τον κάνεις διαφανή ντρίπερ. ή παίρνεις το δικό του ντριπεροκοστουμάκι.
Οκ, υπολείπεται σε ντουμάνι, αλλά αν θέλω να μη βλέπω από τα νέφη, βάζω έναν ατμοποιητή πνευμονικών στο μοντάκι.
Πέτρα, παίρνει bellcup από kayfun; Θέλω να πω ταιριάζουν τα πάσα παρ' όλο που είναι 23mm ο Eviva. Το έχεις δοκιμάσει;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #699 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 19:44 »
Κάποιος άλλος το δοκίμασε, το πόσταρε κάπου και έβαλα το bell cap μου. Με περισσή ευχαρίστηση είδα ότι ταίριαξε και μάλιστα το λάτρεψα διότι δεν περιμένω να χάσει γεύση για να ξαναντριπάρω. ΤΟ ΒΛΕΠΩ!!!!  :dance2:
Μόνο μείον ότι είναι πιο ψηλό από το ορίτζιναλ κοστουμάκι.
Τώρα πώς ταίριαξε το 22ρι σε 23ρι ... η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά. Μάλλον έχει ανοχές το πλαστικό.

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #700 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 19:48 »
Ή έχει ανοχές το πλαστικό, πράγμα δύσκολο, ή οι σπείρες είναι οι ίδιες απλά η πατούρα της βάσης είναι πιο φαρδιά.
Αλλά αφού έχει δοκιμαστεί και δουλεύει θα το δοκιμάσω κι εγώ!!!! Thanks!!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #701 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 19:54 »
με πρίζωσες να το ψάξω και σου έχω την απάντηση, μια και έχω στημένο τον εβίβα με το πλαστικό τανκ και τον ΚΛ με το περι ου ο λόγος bell cap.
Το τοίχωμα του bellcap είναι φλούδι (πολύ λεπτό) συγκριτικά με το κλιαρ τανκ του εβίβα. Οπότε, η εσωτερική διάμετρος των δυο τανκ είναι η ίδια, παρά το γεγονός ότι το bell cap εχει εξωτερική διάμετρο 22 και το πλαστικό τανκ του εβίβα 23 (εννοείται ότι τα ίδια ισχύουν και για το SS tank)
Οι σπείρες είναι ίδιες, οπότε όταν βάζεις το ΚΛ bell cap στον εβίβα κάνει δόντι η βάση του, διότι περισσεύει λίγο γύρω γύρω.

Αυτά και καλά ντριπαρίσματα με το bell cap!

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #702 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 20:02 »
Πάρτε τα ηλεκτρονικά παχύμετρα κυρία συντονίστρια και κάντε ανάλυση των σπειρωμάτων!!!!! :yes:
Είσαι Θεά!!!!!!!! :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #703 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 20:03 »
Επίσης, ο Eviva στην Dripping version, μετατρέπεται σε έναν εξωγήινο παραγωγό γεύσης, 2 κλικ πιο πολύ (ναι, είναι δυνατόν) απο την τανκάτη εκδοχή, + επίσης εξωγήινη χωρητικότητα. Πχ, moi, χωρίς να τον στήνω με τόσο πολύ βαμβάκι όσο θα μπορούσα, ατμίζοντας περίπου 3-4-5 ml τη μέρα, του στάζω 3 ή 4 φορές μόνον τη μέρα και ατμίζω ώρες την κάθε φορά … είναι και πιο μαζεμένος …




Επίσης, ένα tip για εκείνους που τιμούν την D version: Προτιμήστε το παλιό κεραμικό με τα στενά κανάλια. Αφήνει λιγότερους υδρατμούς να ξεφύγουν απο τις τρύπες αέρα + αυξάνει και ελάχιστα τη χωρητικότητα σε υγρό, για κάποιο λόγο …  :dontknow: :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2015, 20:11 από Zarathustra »

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #704 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 20:31 »
Χρησιμοποιω τα κεραμικα με μεγαλο σλοτ,φροντιζω  το συρμα να βγαινει απο την αλλη ακρη του κεραμικου σε σχεση με την φωτο που εβαλε ο φιλος,εχει ετσι μικροτερη αποσταση το συρμα απο τον πολο,μπολικο βαμβακι ,χαμηλα βολτ και συρμα nrn τιτανιο η κανθαλ και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Μην απογοητευσαι αξιζει και με το παραπανω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1100106 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284792 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315269 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem