vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος Brian Clough

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #270 στις: Νοεμβρίου 16, 2014, 11:09 »
Οντως στις αντιστασεις 1,0 εως 1,3 ειναι τουφεκι!!!Δεν ξερω πιο κατω τι γινεται.... ::)

Αποσυνδεδεμένος gogos

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #271 στις: Νοεμβρίου 21, 2014, 23:53 »
Εχω το εξης προβλημα κ θελω βοηθεια.ξαφνικα ο εβιβα αρχισε να μην δινει γευση κ ντουμανι,τον ανοιγω κ απο την μια μερια το βαμβακι ηταν σκουρο ,σκεφτηκα οτι θα ηταν σφιχτο κ εβαλα αλλο ,τα ιδια , παρατηρω σαν να στεγνωνει ,κλεινω τις τρυπες ριχνω δυο τρεις ρουφηξιες κουφιες ισα ισα που ερχεται καπως κ παλι τα ιδια , τα δε ωμ οταν στεγνωνει αλλαζει απο 1.6  σε 1.7  υποψιν οτι το βαμβακι το εχει βαλει ο τασος απο ατμιστικ ,ειμε οδηγος κ μου την εχει δωση γιατι δεν μπορω να κανω κ πολλα πραγματα , θα ηθελα γνωμες, ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #272 στις: Νοεμβρίου 21, 2014, 23:58 »
Γιωργο απο οτι καταλαβα απο τα γραφομενα σου πρεπει να εχεις μηδαμινη τροφοδοσια.
Αν μπορεις να αλλαξεις βαβμακι και να βαλεις λιγοτερη ποσοτητα ειδικα στο σημειο που εφαπτεται με την αντισταση.
Αν δεν εχεις αυτην την δυνατοτητα λογω τιμονιου σε καποια στιγμη παιξε το βαμβακι δεξια αριστερα λιγο να ξελασκαρει.
Επισης τσεκαρε την τρυπα τροφοδοσιας να μην την κλεινει πολυ το βαμαβακι.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2014, 00:05 από SEB »

Αποσυνδεδεμένος gogos

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #273 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 00:03 »
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #274 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 00:33 »
Εχω το εξης προβλημα κ θελω βοηθεια.ξαφνικα ο εβιβα αρχισε να μην δινει γευση κ ντουμανι,τον ανοιγω κ απο την μια μερια το βαμβακι ηταν σκουρο ,σκεφτηκα οτι θα ηταν σφιχτο κ εβαλα αλλο ,τα ιδια , παρατηρω σαν να στεγνωνει ,κλεινω τις τρυπες ριχνω δυο τρεις ρουφηξιες κουφιες ισα ισα που ερχεται καπως κ παλι τα ιδια , τα δε ωμ οταν στεγνωνει αλλαζει απο 1.6  σε 1.7  υποψιν οτι το βαμβακι το εχει βαλει ο τασος απο ατμιστικ ,ειμε οδηγος κ μου την εχει δωση γιατι δεν μπορω να κανω κ πολλα πραγματα , θα ηθελα γνωμες, ευχαριστω
τα ιδια τραβαω,το μοναδικο μου προβλημα,κανω ολους τους πιθανους συνδυασμους σε ποσοτητα και ειδος βαμβακιου,ποτε καλυτερα,ποτε χειροτερα

Αποσυνδεδεμένος kostas dr

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #275 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 14:38 »
εμενα παει τρενο και εχει γινει ο αγαπημενος και πιο απροβληματιστος
κι εχω και καυφουν κα εξπρομιζερ

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #276 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 15:34 »
Και δεν εισαι και ο μονος που τον προτιμα.


Παιδες , με βαμβακι δεν κλεινουμε την  τρυπα τροφοροσιας.   Απαλα βαζουμε στο deck αρκετο βαμβακι , ωστε να συγκρατει αρκετη ποσοτητα υγρου.


Αν κλεισουμε την τρυπα , το βαμβακι διασταλετε πολυ και   θα την κλείσει εντελως.
Ετσι δεν θα υπαρχει τροφοδοσια . Ενας απο τους λογους που δεν τροφοδοτειται το βαμβακι απο την πισω μερια , ειναι και το οτι δεν υπαρχει αρκετο υγρο ωστε να το ποτισει μεχρι εκει πισω.


Ο Αλλος λογος φυσικα ειναι αυτος που λεει ο Βαγγελης (SEB). Μπορει να ειναι σφηνωμένο το βαμβακι στην αντ/ση δηλαδη και να μη μπορει να περπατησει το υγρο.


Oταν περναμε το βαμβακι απο την αντ/ση , θα πρεπει να προσεχουμε να μη σφηνωσει στη μια ή στην αλλη μερια της αντ/σης πολυ βαμβακι και δεν επιτρεπει στο υγρο την κυκλοφορια του.
Αν σφηνωσει απο την πισω μερια της αντ/σης , το βαμβακι δεν προκειτε ποτε να ποτιστει. Γιαυτο και θα αρχισει να καιγεται σιγα σιγα και ετσι θα δωσει εντελως αλλο αρωμα .  Το αρωμα του καρβουνιασματος..... :tongue_smilie: :))
Ειναι καποια απλα πραγματακια που χρειαζονται λιγο προσοχη , οχι μονο στον Eviva , αλλα γενικα σε ολους τους ατμ/τες.



Με το φιτιλι κλεινουμε την τρυπα τροφοδοσιας. Η διαστολη του ειναι πολυ μικροτερη και ετσι υπαρχει τροφοδοσια.


Αν βρειτε το ποσο βαμβακι πρεπει να μπει , δε νομιζω οτι θα κοιταξετε καποιον αλλο ατμ/τη......
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2014, 16:48 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος georgedr

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #277 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 15:41 »
σκέφτομαι να μου τον κάνω δώρο τα Χριστούγεννα, σε σύγκριση με την σοφία σε γεύση και ντουμάνι που είναι?

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Eviva
« Απάντηση #278 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 17:07 »
Σ'αυτη την ερωτηση μπορεις να παρεις ενα καρο διαφορετικες απαντησεις.
Εμενα μου φανηκε ανωτερος της σοφιας.. Στα παντα.


Μπορεις να τον δοκιμασεις στο καταστημα αν πας μια βολτα απο κει  ;)
Θα σου λυσουν κ οποια απορια εχεις σχετικα με τον ατμο τα παιδια!! :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος georgedr

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #279 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 17:11 »
δίκιο έχεις αυτό θα κάνω μπας και γλυτόσω τις nrn

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #280 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 17:18 »
Τυχερεεεεεε...........


Εσυ που εισαι κοντα , θα δεις και κατι αλλο απο κοντα , που εγω περιμενω να το δω εδω και δυο χρονια........ :angry_red_tooths: :angry_red_tooths: :angry_red_tooths:


Θα σου αρεσει αδερφε ......


Ευκολος και σε ολα του αποδωτικοτατος.






Αποσυνδεδεμένος georgedr

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #281 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 17:25 »
στα Τρίκαλα είσαι σε ποιο πολλά πράγματα τυχερός από εμένα εγώ μόνο στον καταναλωτισμο. μακάρι γιατί δεν τι παλεύω άλλο με nrn αλλά θέλω και την γεύση (πολλά θέλω) ;D

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Eviva
« Απάντηση #282 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 17:27 »
Θα τα βρεις ολα με τον eviva..  :thumpup: :thumpup:
Δοκιμασε τον & θα με θυμηθεις!!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #283 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 17:36 »
Θα γραψω κατι που εχω ξαναγραψει.


Τα υγρα που εφτιαχνα και μου αρεσαν , με τον EVIVA δεν μου αρεσε κανενα.


Ο λογος ηταν οτι το αρωμα που εβαζα , σαν ποσοτητα ηταν υπερβολικο.


Εχει τοσο εντονη αποδωση αρωματος που αναγκαστικα να κατεβω σε σταγονες.


Ο χωρος ατμοποιησης δεν ειναι απλα μεταλλο.  Το κεραμικο απο τη μια και το στρωμα απο την αλλη στον πατο του deck , εχουν πολυ καλη εφαρμογη τελικα.


Θα το θυμηθεις οτι το αρωμα που σου αρεσει , θα σου φανει πολυ εντονο

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #284 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 19:17 »
Θα τον εχω στα χέρια μου αύριο και εγω... αυτό που δεν ξέρω είναι εαν με την μία οπή τροφοδοσίας και με στήσιμο βαμβακιού θα με καλύψει στην τροφοδοσία να μην παίρνω καμμένο γιατι απο τζούρες είμαι σχέτη ατμομηχανή  :angry_orange: ... θα μου πείτε εάν εχετε εσείς παρατηρήσει κατι τέτοιο ?? :dontknow:
Παρελειψα να σας πω οτι ειμαι πολυ ικανοποιημένος με το Nakamichi Cotton Pands αλλά οπως σας είπα απο αύριο τα καλύτερα ή τα χειρότερα.. :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2014, 19:25 από iliasy »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1101563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126735 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem