vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 6 χρήστες
Sergios, maprix, tibolaso, Jorge, manoslykos, ΨΗΛΟΣ

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2280 στις: Μαΐου 26, 2017, 13:14 »
Γιατι δεν βάζετε μια ροδέλα ; ( Χρωματοπωλείο - ροδελίτσα γαλβανιζε ;D)  πόσο μεγαλο ειναι το κενό ;  οριγκ μικρό εγω εχω βάλει μονο οταν ηθελα να μου βγεί η τρύπα του αερα σε συγκεκριμένο σημειο μακρια απο το καπακι της μπαταρίας πχ. 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2281 στις: Μαΐου 26, 2017, 13:23 »
Ροδέλα τόσο μικρή; Και χωρίς φόβο επαφής θετικού (βίδα ) με αρνητικό (σπείρωμα εσωτερικά του 510 ); Δύσκολο.. ;)

Αποσυνδεδεμένος vassilisk

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
  • •ΑΦΟΒΟΝΟΘΕΟΣ• •ΑΝΥΠΟΠΤΟΝΟΘΑΝΑΤΟΣ•
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2282 στις: Μαΐου 26, 2017, 13:32 »
έκανα την πατέντα με το oring και όλα καλά ξεμαλώσανε eviva-primo. Επειδή όμως ο eviva είναι ΚΑΙ φετίχ, τον προτιμώ πάνω στο άλλο φετίχ (οπτικό να μη παρεξηγιόμαστε), το NX75

@paloukaros offtopic αλλά η σύγκρισή μου σε εκείνο το νήμα δεν αφορούσε την ποιότητα κατασκευής, παρά μόνο την απόδοση. Το είχα ξεκαθαρίσει αυτό. 

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2283 στις: Μαΐου 26, 2017, 13:38 »
Ροδέλα τόσο μικρή; Και χωρίς φόβο επαφής θετικού (βίδα ) με αρνητικό (σπείρωμα εσωτερικά του 510 ); Δύσκολο.. ;)

Το κενό δεν ειναι μεταξύ μοντ και ατμο ; Ποσο ειναι ο εβιβα ; 23 ; Δεν ειναι καθόλου μικρη η ροδελα και δεν βλεπω σημειο επαφης με τον αρνητικό , η ροδελα ουτε καν χρειαζετςι  να ακουμπαει στα σειρώματα του ατμο  και θα καλύψει το κένο , επαφή με τη βίδα δεν γίνεται , για να καταλαβω , επειδή αμα δεν εχεις εικόνα κανεις και λάθος , ο ατμο βιδώνει δεν εχει προβλήματα επαφής αλλα ειναι θεμα απλα κενου που αφήνει με το μόντ, σωστα ; Δεν βλεπω πως μπορει να ερθει σε επαφή με τη βίδα η ροδέλα , σε επαφή θα είναι με τη βάση του ατμο και το μοντ , αλλα αν σε βολευει το οριγκακι μια χαρά ;) μια ιδέα είπα  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2284 στις: Μαΐου 26, 2017, 13:41 »
Εγώ έβαλα γαλβανιζέ ροδέλα αλλά επειδή αυτες είναι του κιλού ήταν στραβή και δεν πέταγε σωστά!
Πάντως δεν έχει θέμα με τα ρεύματα!
Δεν δοκίμασα ακόμη με ορινκ

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2285 στις: Μαΐου 26, 2017, 13:49 »
Το κενό δεν ειναι μεταξύ μοντ και ατμο ; Ποσο ειναι ο εβιβα ; 23 ; Δεν ειναι καθόλου μικρη η ροδελα και δεν βλεπω σημειο επαφης με τον αρνητικό , η ροδελα ουτε καν χρειαζετςι  να ακουμπαει στα σειρώματα του ατμο  και θα καλύψει το κένο , επαφή με τη βίδα δεν γίνεται , για να καταλαβω , επειδή αμα δεν εχεις εικόνα κανεις και λάθος , ο ατμο βιδώνει δεν εχει προβλήματα επαφής αλλα ειναι θεμα απλα κενου που αφήνει με το μόντ, σωστα ; Δεν βλεπω πως μπορει να ερθει σε επαφή με τη βίδα η ροδέλα , σε επαφή θα είναι με τη βάση του ατμο και το μοντ , αλλα αν σε βολευει το οριγκακι μια χαρά ;) μια ιδέα είπα  :bye:
Λάθος κατάλαβα, νόμιζα ότι έλεγες να μπει ροδέλα πάνω από τη μικρή βίδα του θετικού πόλου στον 510 κι όχι περιμετρικά του σπειρωματος του 510 ώστε να πατάει πάνω της ο ατμοποιητής. Νόμιζα δηλαδή πως την πρότεινες αντί του oring που πρότεινα εγώ. ;)

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2286 στις: Μαΐου 26, 2017, 13:53 »

Οχι ροδελα κανονικη , αν δεν εχεις θεμα αισθητικο (ενταξει ποσο να φανει η ροδελα απο κάτω ) και αν ειναι στρωτη γιατι πολυ σωστα εγραψε ο Κsp , μπορει να ειναι στραβή , νομιζω οτι δουλευει.

Αλλη ιδέα , φτιαξτε με θερμοπίστολο μια "φετουλα" απο σιλικόνη , για να γίνει στρωτη βάλτε απο πανω και απο κατω καποιο υλικο που δεν κολαει η σιλικονη , εγω προχειρα βαζω απο χαρτακι διπλης οψεως ταινιας , ριχτε λίγο , πατηστε το εκει αναμεσα και θα εχετε μια ωραια στρωτή φετουλα σιλικόνης να την κοψετε στις διαστασεις που θελετε , αυτό μπορει να εχει και άλλες εφαρμογες , καποια μονωτικα που μπορει να χαθουν σε λυσιματα κτλ.
Ενταξει ειναι πιο ευκολο να βαλεις ενα οριγκακι σίγουρα  


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 26, 2017, 14:00 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2287 στις: Μαΐου 28, 2017, 02:19 »
Επειδη ψηνομαι και εγω αλλα διατηρω τις επιφυλαξεις μου, για το ποσο θα μου δωσει καλυτερη γευση στα γλυκα απο τον doggy τι λετε ειναι ανωτερος του;.Απο τον σκυλο εννοω στο θεμα αποδοση γευσης.

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2288 στις: Μαΐου 28, 2017, 08:05 »
@arxiloxos. Ενα μηνα που τον εχω,  δεν τον εχω αλλαξει. Η αναλυση γευσης για μενα ειναι εξαιρετικη, ιδιαιτερα στα γλυκα και λεμονατα. Βεβαια εγω τελευταια τον απολαμβανω με το ss cup, και οχι με το κεραμικο (κατι δεν θα εκανα καλα). Αξιοπιστος ο σκυλος αλλα ξεκουραζεται τωρα.


Υ.Γ.Οι εμπειροτεροι θα πουν πολυ περισσοτερα απο μενα τον νεο στο ατμισμα.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2289 στις: Μαΐου 28, 2017, 11:28 »
Εάν κάνεις μία αναδρομή στο νήμα αν και μεγάλο τότε δεν χρειάζεται να πούμε τίποτα. Είναι εγγύηση για κάποιον που κυνηγάει την γεύση και φυσικά την τσιγαρίσια τζούρα. Απλώς είναι κορυφή και είναι απαραίτητος στο οπλοστάσιο του καθενός. Και μόνο μετά άπό τόσο καιρό σκέψου είναι ακόμη στο προσκήνιο. :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2290 στις: Μαΐου 28, 2017, 11:45 »
Eαν σου αρέσουν τα κρεμώδη υγρά και τα καπνικά πάρτον χθές αγορίνα.Τόσα χρονια πέρασαν και είναι μια κατηγορία μόνος του...Αυτός και ο Apollo είναι απλά οτι καλύτερο έχει βγει μέχρι σήμερα απο την Ελληνική Ατμιστική Βιομηχανία

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2291 στις: Μαΐου 28, 2017, 12:38 »
Στα φρούτα δεν αποδίδει ;

Sent from my SM-G3815 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2292 στις: Μαΐου 28, 2017, 13:11 »
απο τους αγαπημενους μου!!!!!δεν θα πω οτι καλυτερο γιατι αυτο ειναι υποκειμενικο,προσωπικα για καποιον που θελει σφιχτη τζουρα ειναι απο τους κορυφαιους :) τουλαχιστον για μενα

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2293 στις: Μαΐου 29, 2017, 10:34 »
Στα φρούτα δεν αποδίδει ;

Sent from my SM-G3815 using Tapatalk
Όχι ιδιαίτερα...πιστεύω είναι μακράν το αδύνατο του σημείο.Άποψη μου είναι οτι τα φρούτα θέλουν αρκετό αέρα για να αποδίδουν κάτι που σίγουρα δεν έχει ο συγκεκριμένος.Και σίγουρα δεν είναι και ο καλύτερος ατμο για ΗΙ VG υγρά.Βέβαια με μια πατεντούλα στην καμπανίτσα όλα γίνονται

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2294 στις: Μαΐου 29, 2017, 10:58 »
Κάνεις λάθος. Ειναι μακράν το καλύτερο του σημείο.!! Απόψεις είναι όλα ανάλογα τους γευστικούς καλυκες του καθενός μας. Γιαυτό και υποκειμενκές. Σε κανένα ατμο που δοκίμασα δεν αποδίδει η λεμοναδα της ατμος όπως στον εβιβα. Θυμάμαι χαρακτηριστικά μια κουβέντα του Τασου απο το Ατμιστικ που όταν το δοκίμασε είπε "όχι μόνο η λεμονάδα αλλά έχεις την αισθηση και του ανθρακικού"..... Είναι τελείως υποκειμενικό θέμα η γεύση και το επίπεδο της ανάλογα το στήσιμο. Γιαυτό κατα τη γνώμη μου δεν υπάρχει στον εβίβα ούτε μακράν καλύτερο ούτε μακράν χειρότερο. Η γενική άποψη είναι ότι μιλάμε για εναν απο τους κορυφαίους ατμο της αγοράς. Χαίρομαι που είναι φτιαγμένος από ελληνες παραγωγούς. 😊😊😊

Sent from my SM-G3815 using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279847 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207722 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15793 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias