vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

541 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, Jorge, kosktaxi, yorgoss

Twitter

Υγρα απο BestEcig

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Υγρα απο BestEcig
« στις: Ιανουαρίου 15, 2010, 06:12 »
Εδω και λιγες μερες ατμιζω μερικα υγρα απο αυτη την εταιρια και ειπα να σας πω την ατμιστικη μου αποψη :) Καταρχην μου κανε εντυπωση το site τους που παρ' οτι δεν σε ενθουσιαζει οπτικα, εντουτοις περιεχει αρκετες πληροφοριες για την συνθεση των υγρων, γραφει αναλυτικα τι ακριβως γευση ειναι το καθε υγρο. Τα διαθετει σε διαφορες συσκευασιες απο 10 ml εως 500 ml και σε οποιαδηποτε περιεκτικοτητα νικοτινης. Τα υγρα ειναι δικη τους παρασκευη απο οτι μου ειπανε. Πηρα και φιλτρακια αδεια, τα οποια εχουν διαφορετικο ειδος πολυεστερα, μοιαζει πολυ με βαμβακι, στην 'πραξη' ομως δεν ειδα καμια τρελη διαφορα απο τα 'κλασσικα' φιλτρακια. Τα διαθετει και γεμισμενα! Η δοκιμη εγινε σε ατμο 4075, που πηρα απο bestecig. Παμε λοιπον στην κριτικη μου:
Flue cured tobacco high: Αρκετα διαφορετικο απο αυτο της heaven. Ο Κωστας ειχε πει οτι ειναι πιο μυρωδικο νομιζω και συμφωνω μαζι του. Σε high μου φανηκε μετριο το throat hit. Η 'γευση' του ειναι παρα πολυ καλη. Ηδη το 1ο μπουκαλακι εχει σχεδον τελειωσει. Στην επομενη παραγγελια θα ειναι το 1ο στην λιστα :)
Camel high: Ειναι το 'γνωστο' camel. Μερικες στιγμες θυμιζει flue, αλλα ειναι μερικα κλικ πιο κατω σε θεμα γευσης. Αλλες φορες μου φερνει μια 'γλυκητητα' και αλλες φορες μια 'ξινιλα'. Δεν το απορριπτω αλλα απο την στιγμη που υπαρχει το Flue θα προτιμησω αυτο.
Chocolate high: Αρκετα βαρια χωρις να θυμιζει εντονα σοκολατα. Οι κινεζοι δυστηχως δεν τα καταφερνουν στην σοκολατα. Πιστευω οτι σιγα-σιγα θα το ατμισω αλλα δεν θα το προτιμησω ξανα.
Caramel high: Δεν μπορω να πω οτι θυμιζει καραμελα. Μια σχετικα γλυκεια γευση, που ατμιζεται χωρις ιδιαιτερες παραχωρησεις. Ουδετερο θα ελεγα.
Vanilla high: Παντα πριν δοκιμασω ενα υγρο, θα το μυρισω. Ειναι απο τις ελαχιστες φορες, που μυρισα υγρο και ηθελα να το πιω! Τοσο πολυ μου αρεσε η μυρωδια του. Θα μπορουσα να πω οτι η βανιλια ηταν η ευχαριστη εκπληξη για μενα. Την εβαλα στην λιστα μου την τελευταια στιγμη, παντα ηθελα να δοκιμασω μια βανιλια, και δεν το μετανοιωσα. Δεν μπορεις να την ατμισεις ολη μερα, γιατι καπου σε λιγωνει, αλλα οφειλω να πω οτι την εχουν πετυχει αρκετα καλα. Και αυτη θα ειναι μεσα στην επομενη λιστα μοy, ελπιζω να ειναι εξισου καλη και σε medium περιεκτικοτητα.
Coffee medium: Αναλαφρη γευση με 'ιχνος' απο καφε... Ατμιζεται αλλα ηθελα κατι πιο εντονο. Ισως παραγγειλω ξανα σε high και το αναμειξω.   
  Ολα τα υγρα ειναι σε αδιαφανη μπουκαλακια, κατι πολυ σπαστικο, αφου  δυσκολα διακρινεις ποσο εχει απομεινει, και δεν γραφουν τπτ απ' εξω! Ευκολα μπορεις να τα μπερδεψεις, αλλα ευτηχως τα εχουν σε χαρτινη συσκευασια που εκει αναγραφεται τι υγρο περιεχει.
Επισης δειχνουν πολυ 'φιλικα' προς τους ατμο, δηλ. ως τωρα δεν εχω παρατηρησει ιδιαιτερες δυσκολιες στην ατμοποιηση τους.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρα απο BestEcig
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 14, 2010, 05:51 »
Φαινεται οτι κανεις μαλλον δεν συγκινειται απο την ομορφη παρουσιαση που ειχα κανει πριν μηνες, γι αυτο λοιπον αφηστε να συγκινουμαι εγω μονο :)
Πριν 2-3 μερες ηρθε η 3η μου συνολικα παραγγελια απο bestecig και εχω καλες εντυπωσεις. Απο οτι λενε κατασκευαζουν αυτοι τα η.τ. αλλα και τα υγρα.
Τα υγρα τους απ' οτι καταλαβα ειναι vg. Εχω δοκιμασει ως τωρα τα εξης: flue-regular tobbaco-marlboro-555-camel-menthol-vanilla-chocolate-coffee-cappuccino-cola-cream-caramel
Κατ' αρχην αυτο που διαπιστωνω ειναι οτι υπαρχει μια...σταθεροτητα στα υγρα τους. Δηλ. δεν συμβαινει το 'φαινομενο' να δοκιμαζεις τωρα ενα υγρο, να σου αρεσει, και οταν μετα απο 1-2-3 μηνες ξαναπαρεις, να εχει αλλαξει τελειως η γευση, το αρωμα, το χρωμα του, ακομα και η ονομασια του! Αυτο με βοηθαει στο να καταληξω ποια μου αρεσουν και να παραγγελνω αποκλειστικα αυτα.
Μεχρι στιγμης το μονο που δεν ατμιζεται ειναι το cream. Εχω ξεχωρισει τα: flue-marlboro-camel-vanilla. Eιναι τα μοναδικα που ατμιζω πλεον σε σταθερη βαση. Τα υπολοιπα τα θεωρω απλα ανεκτα. Σιγουρα ομως ειναι και θεμα προτιμησης του καθενος. Θελω να δοκιμασω και μερικα ακομα και θα το κανω στην επομενη παραγγελια μου.
Οσοι εχετε 'απογοητευτει' απο κατι dekang κ.λ.π. δοκιμαστε τουλαχιστον αυτα που εχω ξεχωρισει  ::)

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα απο BestEcig
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 14, 2010, 09:45 »
Εδώ και μήνες αγοράζω το flue cured tobacco της bestecig.
Γευστικά δεν έχει καμία διαφορά από το flue cured της dekang.

Αυτό με κάνει να πιστεύω ότι τα υγρά της bestecig είναι από την dekang.
Από σένα άκουσα ότι έχουν δικιά τους παραγωγή.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρα απο BestEcig
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 14, 2010, 11:54 »
Kωστα θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω. Το flue που ειχα δοκιμασει απο heaven δεν εχει σχεδον καμια σχεση με το flue απο bestecig. Ειναι πολυ πιο βαρυ αντιθετα της bestecig ειναι πιο αρωματικο, πιο αναλαφρο. Στην ιστοσελιδα της bestecig το γραφουν ξεκαθαρα οτι παραγουν παρελκομενα η.τ. και υγρα. Τους εχω ρωτησει και προσωπικα και μου ειπαν οτι τα φτιαχνουν μονοι τους τα υγρα. Εξαλλου πουθενα δεν ειδα να αναγραφεται στο site τους η λεξη dekang. Τα υγρα τους πιστευω πως δεν εχουν απολυτως καμια σχεση με αυτα της dekang. Κυριο συστατικο εχουν την Vegetable Glycerin, προφανως ειναι ευαισθητα στο φως για αυτο και τα μπουκαλακια που τα εχουν δεν ειναι διαφανη.
Δεν μπορω να καταλαβω που βρισκεις ομοιοτητες αναμεσα σε dekang και bestecig (ακομα και το flue, ειναι πολυ διαφορετικο)  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρα απο BestEcig
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 14, 2010, 12:14 »
Μπηκα στο τρυπακι τωρα και μολις συνομιλησα με εναν...τυπο της bestecig. Μου ειπε οτι υπαρχουν περιπου 150 εταιριες-εργοστασια στην κινα παραγωγης η.τ. Το δικο τους βρισκεται στην Xiemen και παραγει η.τ και υγρα. Δεν εχουν καμια σχεση με την dekang και η επισημη ονομασια τους ειναι bestecig. Aυτα λιγο πολυ αναφερουν και στην ιστοσελιδα τους....

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα απο BestEcig
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 14, 2010, 12:55 »
Στη λίστα με όλους τους κατασκευαστές η.τ της Κίνας που μας είχε δώσει ο sktoris πριν κάποιο καιρό, δεν θυμάμαι την bestecig να είναι μέσα σ' αυτή. :hmmm:

Και στο flue δεν θυμάμαι καμία διαφορά, ούτε ένιωσα κάποια ενόχληση.

Δεν παίρνω βέβαια και όρκο...  :))

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρα απο BestEcig
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 12, 2010, 13:26 »
Σε αυτα που ηδη εχω ξεχωρισει προστιθενται και τα: parliamentcherry
Ειδα ακομη οτι για οποιαδηποτε παραγγελια γινει στις 11 Ιουλιου εχει εκπτωση 25% :)[color=][/color]

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρα απο BestEcig
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 30, 2010, 22:29 »
Στην ...λιστα να προσθεσω και το peach (ροδακινο), θυμιζει πραγματικο ροδακινο!

Υ.Γ: Το cherry, ειναι το 1ο μου μεχρι στιγμης υγρο, που αν και μου ρθε κατα λαθος υγρο στο στομα, η γευση του ηταν κατι παραπανω απο καλη  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρα απο BestEcig
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 05, 2010, 04:32 »
Αν και το ατμιζω μονο εδω και 1 ωρα, μου αρεσει και η φραουλα
Το ροδακινο παντως τα...σπαει!
Παραθετω και ερωτηση-απαντηση που εκανε καποιος για το που κατασκευαζονται:

- HI THERE, CAN YOU TELL ME WHAT BRAND YOUR E-JUICE IS? DEKANG, KEEMER, KANGER OR? THANKS

- Thanks for contacting us,
We are the earlier wholesale provider and manufacturer of hi-tech e-cigarette/e-liquid  in China, all of our selling products come from ourselves manufacturer.
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181587 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538214 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238709 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1515 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16706 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz