vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 8 χρήστες
Koggiot, Tsimio, dkostas, antiklitos140, camber, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

Mίξη Υγρών - Εμπειρίες

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mίξη Υγρών - Εμπειρίες
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουαρίου 14, 2010, 13:16 »
καλημερα abet...σε ευχαριστω πολυ....μηπως θα πρεπει να φτιαξουμε κανα τσελεμεντε αλλα με υγρα απο τους εδω αντιπροσωπους?το ξυλινο μοντ το προχωραω αλλα με πολυ αργους ρυθμους....εχω μπεξει ασχημα με αλλα....

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mίξη Υγρών - Εμπειρίες
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουαρίου 14, 2010, 19:15 »
Παιδιά νομίζω με καλύψατε πλήρως για μια ακόμη φορά !!!!!!Να είστε όλοι καλά !!!!! :-)

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mίξη Υγρών - Εμπειρίες
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουαρίου 14, 2010, 19:17 »
pg kai vg πουλανε στα φαρμακεια και ειναι πολυ φτηνη. τη χρησιμοποιεις για αραιωση στην pg ή vg  που θα παρεις με νικοτινη.
Αρωματα χρησιμοποιουν τα ζαχαροπλαστεια στα γλυκα. Αν εχεις προσβαση σε καποιο μπορει να σου δωσει ή απευθυνσου σε προμηθευτες ειδων ζαχαροπλαστικης .
Δες και αυτο για νικοτινη  http://www.e-liquid.cn/catalog/product_info.php?cPath=8&products_id=108

Φίλε μου aris είσαι σίγουρος οτι αρώματα ζαχαροπλαστικής είναι ΟΚ για άτμισμα ? ...Δεν λέω λογικό μου φένεται αλλά είναι σίγουρο οτι κάνει γιατί έχω μια πολύ καλή άκρη για να βρώ ! :-)

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mίξη Υγρών - Εμπειρίες
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουαρίου 14, 2010, 19:35 »
Φίλε μου aris είσαι σίγουρος οτι αρώματα ζαχαροπλαστικής είναι ΟΚ για άτμισμα ? ...Δεν λέω λογικό μου φένεται αλλά είναι σίγουρο οτι κάνει γιατί έχω μια πολύ καλή άκρη για να βρώ ! :-)

Το κυριότερο πρόβλημα που υπάρχει στην παρασκευή υγρών είναι τα αρώματα.
Πρέπει να μην ξεπερνούν ένα συγκεκριμένο ποσοστό και να αποτελούνται από υλικά που είναι αναπνεύσιμα.
Αυτό δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο να το ξέρει κανείς εκ των προτέρων.
Π.χ δεν πρέπει να χρησιμοποιηθούν αιθέρια έλαια κτλ.

Κάτι που χρησιμοποιείται για φαγητό δεν είναι απαραίτητα και καλό για τον πνεύμονα.
Άλλος ιστός στο στομάχι και άλλος ο πνεύμονας...

Εάν κάποιος μπορεί να ατμίσει καθαρή και σκέτη προπυλενογλυκόλη είναι το καλύτερο.

Τα υπόλοιπα ας τα αφήσουμε γι' αυτούς που ξέρουν...

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Mίξη Υγρών - Εμπειρίες
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουαρίου 14, 2010, 21:05 »
Τα αρωματα για ΗΤ πρέπει να ειναι υδατοδιαλυτά  αρα αιθέρεα έλαια αποκλείονται
η PG  ειναι άριστος διαλύτης , όπως με πληροφόρησε φίλη χημικός και χρησιμοποιείται στα καλλυντικά ( που ειναι η ειδικότητα της) ευρέως.
Τα αρώματα υπάρχουν προφανώς  και στα υγρά που αγοράζουμε σε τελική μορφή ( απο τα διάφορα sites).

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Mίξη Υγρών - Εμπειρίες
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουαρίου 14, 2010, 21:57 »
Αυτά τα έχει δοκιμάσει κανείς;
http://www.ecig24.net/index.php?cPath=5

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mίξη Υγρών - Εμπειρίες
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουαρίου 14, 2010, 22:07 »
Τα αρώματα υπάρχουν προφανώς  και στα υγρά που αγοράζουμε σε τελική μορφή ( απο τα διάφορα sites).
Σαφώς.
Απλά θεωρούμε ότι αυτοί ξέρουν τι βάζουν, ενώ εμείς όχι.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Mίξη Υγρών - Εμπειρίες
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 15, 2010, 00:55 »
εισαι σιγουρος Κώστα ?  γιατι το "θεωρούμε" δε μου λέει τίποτα

Αποσυνδεδεμένος aris

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
  • JOYE V3/510/dse601/ggts-avs
Απ: Mίξη Υγρών - Εμπειρίες
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 15, 2010, 01:36 »
Φίλε μου aris είσαι σίγουρος οτι αρώματα ζαχαροπλαστικής είναι ΟΚ για άτμισμα ? ...Δεν λέω λογικό μου φένεται αλλά είναι σίγουρο οτι κάνει γιατί έχω μια πολύ καλή άκρη για να βρώ ! :-)
Οσα ειναι υδατοδιαλυτα σου κανουν. αλλοστε και η flavourart τετοια φτιαχνει. Αν ψαξεις το site της θα διαβασεις οτι τα αρωματα της ειναι για να φαγωθουν. Η εισπνοη τους γινεται με δικη μας ευθυνη.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mίξη Υγρών - Εμπειρίες
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 15, 2010, 02:16 »
http://www.aromasense.gr/Gr/03-Aromata.asp
Σε αυτό το site γράφει πως διαθέτουν αρώματα και για "Τσιγάρα και όλα τα είδη καπνού και για οποιαδήποτε άλλη παρεμφερή εφαρμογή" Τι εννοεί?

Πολλοί θα έχουν διαβάσει σε φόρουμ του εξωτερικού για τη χρήση κρυστάλλων μέντας (menthol crystals) στα υγρά. Όσο κι αν έψαξα δεν είδα κάπου να πωλούνται στην Ελλάδα. Περίεργο. Βρήκα το ακόλουθο από online Αγγλικό φαρμακείο ---> http://www.chemistdirect.co.uk/menthol-crystals-bp_1_2327.html
Είναι κρύσταλλοι μέντας υδατοδιαλυτοί για εισπνοή. Ότι πρέπει για menthol e-liquid!! Γιαμ γιαμ!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2010, 06:05 από Vasilis »

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mίξη Υγρών - Εμπειρίες
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 19, 2010, 03:42 »
Για DIY μαστίχα ή μέντα pm me.

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mίξη Υγρών - Εμπειρίες
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 19, 2010, 20:31 »
καλησπερα φιλοι μου...........ερωτηση κρισεως...........την καραμελα nobacco με τι να την αναμειξω για να αποβαλει καποιο ποσοστο φρουτενιας γευσης που εχει?εχει καποιος καποια ιδεα?

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Mίξη Υγρών - Εμπειρίες
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 19, 2010, 21:38 »
Μια δοκιμη για μιξη με λίγο cofee ίσως να είναι καλή ιδέα.
Εχω και τα 2 το δοκιμάζω επιτόπου και σου λέω εντυπώσεις....

Edit:
Δοκίμασα μια πρόχειρη μείξη 2 μερη coffe της nobacco 1 μερος caramel, το αποτέλεσμα
είναι αρκετά ενδιαφέρον, η καραμέλα χάνει αρκετή απο την γλυκια γεύση και
δένει όμορφα με το cofee. Κάτι σαν καφές με σιρόπι καραμέλα....
Πάντως οι φρουτώδεις νότες δεν εξαφανίζονται, απλά μειώνονται αισθητά...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 19, 2010, 21:48 από panos »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Mίξη Υγρών - Εμπειρίες
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουαρίου 19, 2010, 21:51 »
Παράθεση
την καραμελα nobacco με τι να την αναμειξω για να αποβαλει καποιο ποσοστο φρουτενιας γευσης που εχει?εχει καποιος καποια ιδεα?

Για τέτοιες περιπτώσεις έχω προμηθευτεί
Σκέτη PG
Σκέτη VG
PG και VG χωρίς άρωμα με υψηλή περιεκτικότητα νικοτίνης

Οπότε αραιώνεις την καραμέλα ως προς το άρωμά της όσο θέλεις και ταυτόχρονα διατηρείς την περιεκτικότητα σε νικοτίνη εκει που τη χρειάζεσαι

Σκέτα μπορεις να προμηθευτεις απο
http://www.liberty-flights.co.uk/   
http://www.heaven-gifts.com/
http://www.flavourart.it/expresseng/index1.html   
http://www.funstore.gr/index.php?target=categories&category_id=30
και απο αλλού


Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mίξη Υγρών - Εμπειρίες
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουαρίου 20, 2010, 00:13 »
γεια σου βρε Abet :respect:θα τα παραγγειλω Δευτερα κιολας...απο funstore μαλλον...απο flavorart εχεισ parei tipota?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8324 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180630 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536254 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237465 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 586 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15637 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136132 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085325 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35415 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10246 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12