vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

81 επισκέπτες, 6 χρήστες
gfilip, bloodlessz, infernity, zakyn8inos, tapantari, Doubt

Twitter

υπαρχει τροπος να φτιαξουμε δικια μας γευση?

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: υπαρχει τροπος να φτιαξουμε δικια μας γευση?
« Απάντηση #60 στις: Απριλίου 16, 2012, 13:51 »
Αλεξ συμφωνώ μαζί σου. Η παραγωγή αρωμάτων από ιδιώτες μπορεί να γίνει και επικίνδυνη. Όμως κατά τη γνώμη μου δυστυχώς το ίδιο ισχύει και για τους επαγγελματίες. Με εξαίρεση 2-3 εταιρίες, άντε 10 διεθνώς δεν έχει κανείς τη φιλοτιμία να ελέγξει τα υγρά ή αρώματα που παρασκευάζει για επικίνδυνες ουσίες.

Και μιλάω για ουσίες μέσα στο υγρό άτμισης. Ακόμα είμαστε πολύ μακριά να συζητάμε τι γίνεται με τον ατμό αυτών των υγρών στα πνευμόνια μας. Η Flavour Art είναι η μόνη εταιρία που ξέρω που κάνει κάποιες δικές της δοκιμές στον ατμό.
Μ' όλα αυτά δεν θέλω να διαφημίσω την FA ούτε να κινδυνολογήσω. Σίγουρα το άτμισμα είναι υγειινότερο από το κάπνισμα. Είναι όμως λυπηρό οι μεγάλες εταιρίες του χώρου να μην αφιερώνουν ένα σημαντικό μέρος των κερδών τους στην έρευνα της υγείας. Μιλάω για τους παγκόσμιους κολοσσούς (όχι για Ελλάδα) που τα κέρδη τους αρχίζουν να ξεπερνούν τις πολυεθνικές καπνοβιομηχανίες.

Η συζήτηση φέρνει γνώση. Και η γνώση είναι η άμυνά μας ενάντια στους κερδοσκόπους. Αν θέλετε μπορώ να παραθέσω link για το πως γίνεται η διαδικασία εξαγωγής αρωμάτων καπνού. Καλύτερα όμως να μας απαντήσει κάποιος συντονιστής για να μην κλειδώσει το νήμα εξαιτίας μου.
Υπάρχει τεράστια διαφορά. Το λεμόνι που κατανάλωσες περνάει από το πεπτικό σύστημα και επεξεργάζεται εντελώς διαφορετικά από τον οργανισμό σου.
Όταν όμως το ατμίζεις εισάγεται στο αίμα σου από το αναπνευστικό και ο οργανισμός δεν έχει τις ίδιες άμυνες.
Μπράβο φίλε σωστότατος σε όλα  :respect:

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: υπαρχει τροπος να φτιαξουμε δικια μας γευση?
« Απάντηση #61 στις: Απριλίου 16, 2012, 13:55 »
Στο τέλος θα δούμε και κρόκο ...αυγού  :D
κάπου έγραφε ένας συν-φορουμίτης για cream-boule για κάποια γεύση :laugh1: :laugh1:
Χρόνια πολλά Διονύση και johonny Χριστός Ανέστη  :bye:

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: υπαρχει τροπος να φτιαξουμε δικια μας γευση?
« Απάντηση #62 στις: Απριλίου 16, 2012, 13:59 »
Η δικιά μας γεύση είναι αυτή που μας αρέσει ή αυτή που πρέπει από πλευράς υγείας ?
Το πρώτο είναι εύκολο γιατί υπάρχει ο συμβιβασμός το δεύτερο το βλέπω χλωμό και είναι αυτό που με ανησυχεί όταν βλέπω πως κυκλοφορούν γεύσεις κόκκινο κρασί-ούζο-τεντούρα-κρόκος Κοζάνης και κοτόπουλο ψητό.  :hmmm: :hmmm:
Αύριο θα υπάρχουν και γεύσεις μπάμιες-μελιτζάνες (Τσακώνικες Άλεξ ? ) πεπόνι Αργίτικο και Ζακύνθου :)
:lotpot:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: υπαρχει τροπος να φτιαξουμε δικια μας γευση?
« Απάντηση #63 στις: Απριλίου 16, 2012, 14:08 »
Αν βγει γευση τσακώνικες μελιτζάνες, το θέμα υγείας έρχεται δεύτερο!!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: υπαρχει τροπος να φτιαξουμε δικια μας γευση?
« Απάντηση #64 στις: Απριλίου 16, 2012, 14:17 »
Εγω θα πω, οτι θα ήθελα να γίνεται το εξής...

να μπορει να υπαρχει ενα μερος του φόρουμ, οπου να μπαινει ο καθενας υπογραφοντας ηλεκτρονικα μια δήλωση οτι το φόρουμ ΔΕΝ φερει καμμια ευθυνη για οτι του συμβει! Επίσης θα ήθελα να στελει νομικα αυτη η δήλωση. να είναι το φόρουμ καλυμμένο 100%.
Να μη γινεται να μπείς σε εκεινο το χώρο, παρα ΜΟΝΟ αν εχεις ενα καποιο αριθμο μηνυματων ΚΑΙ τον ταδε καμποσο χρόνο στο φόρουμ! να είσαι δηλαδη οπως και να χει ενεργό μελος.
και εκει ας γραφαμε και το ως αποσταζεις  καυσαέριο μαζι με ξύλο νερατζιας και βενζίνη για να φτιαξεις  αρωμα "Πλατεία Συνταγματος"
Καλά αυτό το άρωμα "Πλατεία Συντάγματος" θα κάνει θραύση θα πατήσει κάτω και το tribeca να μην σου πω ότι θα το αγοράζουν οι Έλληνες του εξωτερικού για να πάρουν άρωμα Ελλάδας :fight_hammered2:

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: υπαρχει τροπος να φτιαξουμε δικια μας γευση?
« Απάντηση #65 στις: Απριλίου 16, 2012, 14:18 »
Αν βγει γευση τσακώνικες μελιτζάνες, το θέμα υγείας έρχεται δεύτερο!!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Ιμαμ Μπαιλτι  :baby: :baby: :hapy_crazy: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: υπαρχει τροπος να φτιαξουμε δικια μας γευση?
« Απάντηση #66 στις: Απριλίου 16, 2012, 14:22 »
Δηλαδη ριχνει φυλλα καπνου μεσα σε βαση. :alert: Αυτο που εχω να πω εγω ειναι οτι δεν το συνηστω σε κανενανε να το κανει,μου ακουγετε ακροσ επικινδυνο να το κανει καποιοσ χωρισ γνωσεισ πανω στο αντικειμενο
Αν το κάνει κανείς αυτό να το δώσει στην πεθερά σου πρώτα  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 17, 2012, 10:22 από georgevtrs »

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: υπαρχει τροπος να φτιαξουμε δικια μας γευση?
« Απάντηση #67 στις: Απριλίου 16, 2012, 14:23 »
 ;) Η αλλιώς παπουτσάκι :laugh1:
 :( Γιώργο πεθερά δεν έχω ακόμα είμαι μικρό παιδί :laugh1: :laugh1: :bye:
 :tongue_smilie: ιδίως αν είσαι και σώγαμπρους :wall: :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 16, 2012, 14:29 από KOSTAS1979R »

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: υπαρχει τροπος να φτιαξουμε δικια μας γευση?
« Απάντηση #68 στις: Απριλίου 16, 2012, 14:26 »
δεν το ονομάζουμε λέω εγώ το νήμα , ασφαλής εξόντωση ανεπιθύμητων συγγενών π.χ πεθεράς
Καλημέρα σε όλους 

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: υπαρχει τροπος να φτιαξουμε δικια μας γευση?
« Απάντηση #69 στις: Απριλίου 16, 2012, 14:30 »
 :laugh1: Καλησπέρα Στυλιανέ :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: υπαρχει τροπος να φτιαξουμε δικια μας γευση?
« Απάντηση #70 στις: Απριλίου 16, 2012, 14:48 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Fj4LDJ8sxks&feature=plcp&context=C4fb7fcfVDvjVQa1PpcFOmocA0p-yAo87vmEJ-EzshcjjUFNUDP2s%3D[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: υπαρχει τροπος να φτιαξουμε δικια μας γευση?
« Απάντηση #71 στις: Απριλίου 16, 2012, 14:53 »
μπορεί κάποιος να μας πει το νόημα από τα λεγόμενα της μερκελ παραπάνω 
αχτεν βαχτεν γιαχτεν μπιχτεν γαβ γαβ γαβ γγγγγγγγγγγγρρρρρρρρ
την μερκελ μου μέσα πασχαλιάτικα
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 16, 2012, 15:05 από STYLIANOS »

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: υπαρχει τροπος να φτιαξουμε δικια μας γευση?
« Απάντηση #72 στις: Απριλίου 16, 2012, 15:09 »
Χρησιμοποιεί
1)Χml καθαρό οινόπνευμα
2) Χgr κρυσταλλική μέντα.
3)Τα ανακατεύει ως ότου διαλυθούν  (Μπορεί να χρειαστεί και λίγο ζέσταμα άμα δεν διαλύεται ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΉ )


Άρωμα μέντα υπέρ συμπυκνωμένο
Χρησιμοποίησε με αναλογία 2%

   


 

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: υπαρχει τροπος να φτιαξουμε δικια μας γευση?
« Απάντηση #73 στις: Απριλίου 16, 2012, 15:13 »
 :thumpup: να είσαι καλά 

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: υπαρχει τροπος να φτιαξουμε δικια μας γευση?
« Απάντηση #74 στις: Απριλίου 16, 2012, 15:27 »
Να σου πω εγώ πως θα κάνεις άρωμα μέντας πανεύκολα.
Έβαλα τα φιλαράκια τανκ από το eGo-c μου μέσα σε αραιωμένο στοματικό διάδημα για απολύμανση και προφανώς δεν τα ξέπλυνα καλά και με την πρώτη τζούρα που πείρα μετά tabacco c με μέντα  :shock_sick_02: :fight_hammered2:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20692 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207914 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124792 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix