vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος panourgias

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #930 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 22:59 »
Τι παίζει δεν ξερω,απ την ωρα που ανοίγεις το άρωμα, ξεκινά και η απώλεια γεύσης??Εχει τύχει σε κανέναν αυτό ??? :hmmm:
Αυτό που μπορώ να σου πώ με σιγουριά είναι ότι υπάρχουν γεύσεις που από τη "φύση" τους είναι πολύ ελαφριές και στην πραγματικότητα.Ειδικά στο άτμισμα απο τι καταλαβαίνεις είναι αρκετά εύκολο αυτές οι γεύσεις να χαθούν μετά από λίγες μέρες συνεχούς ατμίσματος με το ίδιο υγρό.Αυτό εν μέρει εξαρτάται και από τον τρόπο που εσύ με την δικιά σου αίσθηση της γεύσης και της όσφρησης αντιλαμβάνεσαι ένα υγρό..σε καποιον άλλο μπορεί η συγκεκριμένη γεύση να του μένει για αρκετό διάστημα και κάποια άλλη να την συνηθίζει σχετικά γρήγορα (ακόμα και μετά απο μερικές ώρες!)..επίσης παίζει κάποιο ρόλο κι ο ατμοποιητής οχι τόσο στο να είναι ακριβός ή τεχνολογικά πιο πρόσφατος, όσο στη συμβατότητα του και στην ικανότητα απόδοσης ενός συγκεκριμένου υγρού.   Τώρα όσον αφορά στη βανίλια επειδή έχω κάνει (άλλης εταιρίας) ,έχω να πώ ότι λόγω της πολύ ήπιας γεύσης της ούτως η άλλως,ή θα την βαρεθείς πιθανώς ή θα την "χάσεις" σχετικά γρήγορα :confused1:..οπότε σου προτείνω να την συνδυάσεις με μία πιο έντονη και χαρακτηριστική γεύση όπως πχ. η καραμέλα.Έτσι μέσα σε ένα συνδυασμ :hmmm:ό μπορεί να σου προσφέρει κάτι περισσότερο η κατα τα άλλα αδιάφορη γεύση της βανίλιας..Δοκίμασε επίσης να ατμίσεις βανίλια σκέτη μετά απο 2βδομάδες ή και λιγότερο να δείς αν θα την καταλάβεις πάλι.Ελπίζω να σε βοήθησα κάπως :)
 

Αποσυνδεδεμένος Giopapa

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
  • Μ'αρέσει ότι απαγορεύεται!!!!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #931 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 00:55 »
Παιδια σημερα παρελαβα απο ιταλια Βασεις velvet cloud  50μλ με 0 νικοτινη και 50μλ με 9,ειναι χωρις αρωμα και οι 2 πηρα χωρια αρωματα.
Σε 10 μλ μπουκαλακι ποσες σταγονες αρωμα πρεπει να βαλω?Δεν εχω ξανακανει μονος μου χημειες. :hmmm:
Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #932 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 03:07 »
...αρχικα δοκιμασε με μια(1) σταγονα στα 10ml.......ή 1-2 στα 20ml.
Εαν κρινεις οτι σε καλυπτει καλος,
διαφορετικα προσθεσε αλλη μια(1) σταγονα και σταματας στο σημειο που σε καλυπτει. ::)

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #933 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 06:01 »
Μια σταγονα στα 10ml θεωρω πως ειναι παρα πολυ λιγο. Θα σου προτεινα να ξεκινησεις με 5-6 σταγονες στα 10ml και αν ειναι ανεβαινεις κι αλλο μετα. Απο κει ειχα ξεκινησει κι εγω αν και τελικα εφτασα στις 12 σταγονες για να με καλυψει οπως θα το ηθελα.

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #934 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 10:16 »
Σε όσους  χρησιμοποιούν "γλυκές" γεύσεις σε VG προτείνω οπωσδήποτε 1% MTS.
Σπάει πολύ τη γλυκάδα και δε σε μπουκώνει.

Αποσυνδεδεμένος Giopapa

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
  • Μ'αρέσει ότι απαγορεύεται!!!!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #935 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 10:37 »
Απο γεύσεις πήρα κερασι βασιλιά κ apple pie θέλει να τα αφήσω μια μέρα να δέσουν;

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #936 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 10:54 »
Σε όσους  χρησιμοποιούν "γλυκές" γεύσεις σε VG προτείνω οπωσδήποτε 1% MTS.
Σπάει πολύ τη γλυκάδα και δε σε μπουκώνει.


τι ειναι αυτο κ που το βρίσκουμε  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος bitzimon

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #937 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 11:41 »
Γνωρίζει κάποιος αν ο εκπτωτικός κωδικός DJHIXBABKX-FA10 ισχύει ακόμα για flavourart ;
Για το funstore υπάρχει κάποιος κωδικός , γιατί διάβασα όλο το νήμα και δεν εντόπισα κάποιον .

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #938 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 11:52 »


τι ειναι αυτο κ που το βρίσκουμε  :dontknow:

http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=products.view&product_id=179

Εναλλακτικά μπορεί να κάνει και αυτό. Δεν το έχω δοκιμάσει άλλα θα το κάνω με την πρώτη ευκαιρία.
http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=products.view&product_id=195

Αποσυνδεδεμένος HLIAS747

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI/LAVA/ΤΡΑΓΟΣ/EVIC
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #939 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 12:12 »
Γνωρίζει κάποιος αν ο εκπτωτικός κωδικός DJHIXBABKX-FA10 ισχύει ακόμα για flavourart ;
Για το funstore υπάρχει κάποιος κωδικός , γιατί διάβασα όλο το νήμα και δεν εντόπισα κάποιον .


Το   FA10 ισχύει ακόμα για flavourart    :thumpup: :bye:

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #940 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 12:17 »
Το funstore δίνει έκπτωση 15% στα μέλη του φόρουμ αλλά δεν θυμάμαι την διαδικασία.
Νομίζω ότι το γράφεις στις παρατηρήσεις σε μιά παραγγελία και ισχύει από την επόμενη;
Ψάξε λίγο εδώ, ή πάρε τους τηλέφωνο.

Αποσυνδεδεμένος bitzimon

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #941 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 12:20 »
Σας ευχαριστώ Ηλίες για τις απαντήσεις σας .

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #942 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 12:34 »
Χθες δοκιμασα το Maxboro που εφτιαξα μονος μου με υγρα (υποτιθεται) της Flavourart, απο ελληνικο καταστημα.
Η διαφορα με το ετοιμο Maxboro Νατουρα ειναι φανερη.
Αυτο που εφτιαξα εχει πιο ανοιχτο χρωμα, λιγοτερη γευση, ελαχιστα γλυκο. Λιγο ψοφιο θα το ελεγα.
Δεν θα επρεπε θεωρητικα και πρακτικα να εχω το ιδιο αποτελεσμα με το ετοιμο?
Μιλαω παντα για VG και για τα δυο, ετοιμο και χειροποιητο.

Αποσυνδεδεμένος foithths

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #943 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 21:26 »
η βαση velvet cloud ειναι πολυ ποιο παχυρευστη απο την βαση vg της inawera η μου φαινεται?

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #944 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 22:01 »
Έξαρση παραπόνωνΑλλαγή πολιτικής; Θεωρίες.


Δεν τα είπα εγώ αλλά ο ίδιος ο Μαξ από την FA. Λόγω των "wild mix" ήταν η ακριβής έκφραση (MTS - Bitter Wizard) με το τσουβάλι λέω εγώ.
Όχι θεωρίες. Πραγματικότητα. Για αυτό και παραθέτω κομμάτι αυτούσιο:
In order to optimize our Greek market and solve some of the quality problems, we recently faced  concerning quality due to "wild mixing", we have decided to re-shape our service to your country.


Διαφορά στα υγρά έχει η FA ακόμα και αν σου στείλει 1 λίτρο από κάποια γεύση. Σε σχέση με το συσκευασμένο της. Δεν θα ξεχάσω MAXX BLEND πόσο πιο καραμελέ χρώμα είχε σε σχέση με το λίτρο που μου είχε στείλει έτοιμο. Όσοι ήταν παρόντες ΣΕΦ στην 5η-6η συνάντηση τα είχα δείξει τα μπουκαλάκια.
Καλός ο Ιταλός, σταθερές γεύσεις αλλά πολύ περίμενε... Για ατμιστές με υπομονή είναι καλή λύση...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279003 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207159 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64293 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173390 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311056 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124013 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias