vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

301 επισκέπτες, 7 χρήστες
tibolaso, Jorge, Stedorian93, vag21, nightdream, manoslykos, Tem

Twitter

ανακοινωση Flavorart για Ελλαδα

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: ανακοινωση Flavorart για Ελλαδα
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 22:43 »
Ωραία κίνηση, επιτέλους να αρχίσουμε να μαθαίνουμε τι ατμίζουμε.
Κατάλαβαν οι Ιταλοί οτι πουλάμε οτι ναναι με τη φιρμα τους
και τα πήραν !  :fight_box_anface:
Η κίνηση με τον "χωροφύλακα" επίσης λέει ! :thumpup:

Αντε να ξεχωρίσει η ηρα από το στάρι !

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: ανακοινωση Flavorart για Ελλαδα
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 22:48 »
Μου κάνει εντύπωση ότι οι δύο έμποροι που προκρίνονται από την FA είναι η AXXION και η OVALE.
Η μεν AXXION είναι ενας έμπορος που πουλά υπολογιστές, περιφερειακά και αναλώσιμα, και μεσα σε όλα πουλά και ηλεκτρονικά τσιγάρα και υγρά, ενώ η Ovale είναι η γνωστή εταιρεία που πουλά κυρίως τις ομώνυμες συσκευές, ενω στο site τους δεν υπάρχει ουτε κάν σαν αναφορά η FA. :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ανακοινωση Flavorart για Ελλαδα
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 22:51 »
εμένα μου κάνει εντύπωση το central point of sales κάποια επωνυμία που δεν έχει ακουστεί  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: ανακοινωση Flavorart για Ελλαδα
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 22:59 »
Ούτε έχει ακουστεί, ούτε καν site δεν έχει.... μονο έναν "τοιχο" στο facebook ....:hmmm:
http://www.smokeeverywhere.gr/
Περίεργα πράγματα....

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ανακοινωση Flavorart για Ελλαδα
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 23:05 »
Δηλαδη πιστεύεις το παραμύθι ότι για να μη χάσουν 1000 ευρώ από απομιμήσεις, προτιμούν να χάσουν 10000 από πωλήσεις χονδρικής;
Ή πιστεύεις ότι πραγματικά η FA νομίζει ότι αν έρθουν οι λοιποί Ευρωπαίοι για βίζιτα στην Ελλάδα και πάρουν αυτοσχέδιο FA θα πούνε α, τι χαμηλή ποιότητα που έχουν οι Ιταλοί; Με δεδομένο τη γνώμη όλων έξω για την αξιοπιστία μας...
Κάτι άλλο παίζει κι αυτό δεν είναι η φερεγγυότητα των Ελλήνων εμπόρων.
Το τι είναι, ας το πουν αυτοί που ξέρουν καλύτερα.
Πάντως εγώ δεν μπαίνω καν στον κόπο να παραγγείλω από το Ιταλικό μαγαζί. Για τους εξής λόγους:
Δεν θα παρακαλέσω κανέναν Ιταλό να μου πουλήσει πριβέ.
Αν δεν καταδέχεται τα χρήματα των Ελλήνων εμπόρων, δε χρειάζεται ούτε τα δικά μου.
Χωροφύλακα δε θα βάλω στις ποσότητες που αγοράζω.
Δεν έχω μάθει να παρακαλάω να μου πουλήσουν, ούτε να κάνω "δήλωση φρονημάτων" για να αγοράσω.
Δε γουστάρω αυτή την ομογενοποίηση, όλοι οι Ελληνες έμποροι είναι ίδιοι, μα κι αν δεν είναι, τους κόβουμε όλους επειδή κάποιοι είναι κακοί. Από κήνσορες και θεράποντες (για να χρησιμοποιήσω τίτλο δικού τους συγγραφέα) χορτάσαμε.
Α... μην ξεχάσω... Τα διάφορα παράπονα περί δικής τους "αξιοπιστίας κι επαγγελματικής εξυπηρέτησης" στις αποστολές, μου χαλάνε την όποια διάθεση.

Απ: ανακοινωση Flavorart για Ελλαδα
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 23:13 »
εγω παιδια δε πιστευω οτι ολο αυτο γινεται επειδη στην ελλαδα καθε λαμογιο μυριστηκε ψητο και πουλαει υγρα για ηλεκτρονικο τσιγαρο ,πιστευω οτι ειναι μια διεθνη συνομωσια που εκπορευεται απ τους σιωνιστες και τη τροικα ,επειδη μας ζηλευουν ,γιατι οταν εμεις ειχαμε την ακροπολη............κτλ...κτλ..κτλ.....

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ανακοινωση Flavorart για Ελλαδα
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 23:23 »
και η προσωπική μου άποψη ταιριάζει με της petra.


αδιαφορώ εάν ο Ιταλός χάνει λεφτά με τα diy των τοπικών μας μαγαζιών και θέλει να τα πουλάει ο ίδιος έτοιμα.  ;) εξίσου αδιαφορώ εάν βάλει κεντρικό αντιπρόσωπο για να ελέγχει καλύτερα τη διακίνησή τους.


επιμένω ελληνικά τόσο σε hardware αλλά και σε liquidware  ;)  επιλογή μου να ενισχύω τη τοπική κοινωνία και τον ελληνικό κόπο.


άλλωστε τα περισσότερα Ιταλικά που έχω μυρίσει μου είναι αδιάφορα ως αποτρεπτικά για άτμισμα , τα αντίστοιχα ελληνικής παρασκευής είναι κλάσεις ανώτερα.


ευτυχώς για μένα δεν έχω κανένα στερητικό σύνδρομο για να θέλω να έχω όλη τη γκάμα των αρωμάτων τους

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: ανακοινωση Flavorart για Ελλαδα
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 23:30 »
Θα συμφωνήσω με την petra....
Κάτι δεν κολλάει με το σκεπτικό της FA.
Να δεχτώ ότι κάποιοι κάνουν λαμογιές με το όνομα της FA. Να δεχτω ότι κάποιοι πουλάνε υγρά κατασκευής τους και βάζουν το λογότυπο της FA και μάλιστα ότι είναι φιαγμένο από την FA.
Όμως να βάζουν "δελτίο" στις αγορές και να βάζουν χωροφύλακα κάποιον να "ελέγχει" τους υπόλοιπους μου φαίνεται τουλάχιστο περίεργο.
Αν ήθελαν να προστατέψουν το όνομα τους, και μάλιστα όπως αναφέρεται, σε έτοιμα υγρά που κυκλοφορούν με την αναγραφή "Made by FlavorArt" θα αρκούσε μια ανακοίνωση του τυπου : "δεν παράγονται έτοιμα υγρά από την FA και ότι η αγορά βάσεων και αρωμάτων χύμα, έχει τον κίνδυνο νοθειών κλπ..... ενώ τα γνήσια αρώματα πωλούνται μόνο σε συσκευασίες των 7ml, με αυτήν (σσ. φωτό) την ετικέτα και σε αυτό (σσ. φωτό) το μπουκάλι."
Όλα τα άλλα είναι περίεργα... και είμαι σίγουρος ότι τελικά θα χάσουν οικονομικά από αυτή την κίνηση (πόσοι θα αγοράζουν 10 ευρώ τα 15ml?, και πόσοι θα δέχονται να επιβαρύνονται ταχυδρομικά για 200ml βασης?)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ανακοινωση Flavorart για Ελλαδα
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 23:46 »
Ουτως ή άλλως με την inawera και τη zerobacco το να πάρεις για δική σου κατανάλωση βάσεις με νικοτίνη απο FA ήταν ασύμφορο.

Το ότι εδώ μπορουσε ο οποιοσδήποτε να πάρει νικοτίνη απο την Κίνα αρώματα απο τη  Βιρμανία και να κολήσει μια ταμπέλα Flavourart αυτό είναι γνωστό (αλήθεια γιατί να πάρει βάσεις
από FA αφου ήταν ακριβές ?)
Υποθέτω ότι η εταιρία βρήκε ένα καλό τρόπο να κερδίζει περισσότερα με το δικτυάκι που στήνει, και ταυτόχρονα να έχει το κεφάλι της ήσυχο ότι δεν θα δυσφημιστεί πανευρωπαικά
αν κάποιος καταναλώσει καμια μαϊμουδιά με (κατα λάθος) 200mg νικοτίνη και τα κακαρώσει.

Επίσης το ότι υπήρχε διαφοροποίηση τιμών το θεωρώ υγιέστερο για μια αγορά απο τις ίδιες τιμές γιατί οι εναρμονισμένες τιμές έχουν την τάση να αυξάνουν.

 Επίσης η εταιρία μάλλον κρίνει ότι είναι καλύτερο να στοχεύσει σε ημι-άσχετους χρήστες και σε χρήστες που για κάποιο λόγο δεν θέλουν να ασχοληθούν με DIY υγρά.
 Αν τα 10 ml πχ έτοιμο FA πωλούνται 10 Ευρώ στα 12 mg/ml νικοτίνη  με το νέο σχήμα (τιμή τυχαία) τότε αντίστο κόστος ιδιώτη
για να τα φτιάξει κανείς είναι κάτω απο μισό ευρώ... Η FA και το δίκτυο θα μοιραστουν τα υπόλοιπα 11.5 (πλην ΦΠΑ)


Φοβάμαι ότι στο τέλος θα πωλουνται τα υγρά της σε εναρμονισμένες και υψηλές τιμες.
Οχι ότι με ενδιαφέρει και πολύ πάντως, αφου σχεδόν αποκλειστικά DIY υγρά χρησιμοποιώ.


Αυτό που δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα είναι αν οι εδώ αντιπρόσωποι θα πουλουν βάσεις και αρώματα ή μόνο έτοιμα υγρά...

Αποσυνδεδεμένος Bill_tsiminieras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Μπούχτισα το στριφτό και το γύρισα στον ατμό!
Απ: ανακοινωση Flavorart για Ελλαδα
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 00:41 »
''οι γατες μας πειραζαν.''οχι οτι τα αρωματα και οι βασεις ηταν για τον ''φουτσο''.αλλα που ξερεις...μπορει να φταινε οι τριχες των γατιων και να προκαλουν αλλοιωση.χωρις να θελω να προσβαλλω η να ''φωτογραφησω'' καποιον εμπορο.

Τώρα που λες για τις γάτες και τις τρίχες τους... δοκίμασε κανένας φιτίλι από τρίχα γάτας να μας πει; χαχαχα!  :idiot1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ανακοινωση Flavorart για Ελλαδα
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 00:53 »
Από Ελλάδα, ΜΟΝΟ ΕΤΟΙΜΑ ΥΓΡΑ.
DIY μονο ονλαιν με το δελτιο.
Εννοείται βέβαια όποτε φιλοτιμηθεί ο Ιταλός να τα στείλει...
Κι ας μη γελιόμαστε, δε φταίνε οι γάτες κι οι ... γάτοι γι΄αυτό.
Αλλο παίζει.
Οσο για τα ψιλά γράμματα περί καινούριας Ελληνικής νομοθεσίας, να μου το θυμηθείτε, κάτι παίζει επίσης με την υποχρέωση πιστοποιήσεων. Μου μυρίζει προσπάθεια κάποιων εγχώριων για χειραγώγηση της αγοράς, ή νομικό πρόβλημα. Σε κάθε μια από αυτές τις περιπτώσεις δε φταίνε οι Ελληνες έμποροι.
 


Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ανακοινωση Flavorart για Ελλαδα
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 01:17 »
η μεγαλύτερη είδηση για μένα που δεν έχω και καμία ιδιαίτερη άποψη ή εξάρτηση από τα υγρά τους, είναι πως προσεχώς προσλαμβάνουν άτομα οι Ιταλοί!  ;D  που να τρέχει κανείς Αυστραλία τωρα..!

όσο για τις χωροφυλακές, φαντάζομαι ισχύει εύκολα ότι παντού.. πορτοκαλιές υπάρχουν!

Αποσυνδεδεμένος stavros76

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ανακοινωση Flavorart για Ελλαδα
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 01:21 »
δεν καταλαβα ενα καταστημα που πουλαει ΗΤ δεν επιτρεπετε να πουλαει DIY δηλαδη να βαση απο τον συνδεσμο και αρωμα απο την FΑ .

Γενικοτερα μου φαίνεται τους δωσαμε πολυ αερα υπαρχουν πολλες εταιρίες που βγαζουν υγρα και ειναι και καλυτερες απο τους ιταλους


Απ: ανακοινωση Flavorart για Ελλαδα
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 01:51 »
Δηλαδή αν το υγρό βγεί μάπα, ή στην ακόμα χειρότερη περίπτωση ακατάλληλο, χωρίς να το γνωρίζει ο καταναλωτής και γράφει πάνω made by FA πως περιμένεις αυτή η σοβαρή εταιρία να προφυλαχτεί? Απο το quality control που δε έκανε ποτέ? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: ανακοινωση Flavorart για Ελλαδα
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 01:54 »
To "made by" είναι πρόβλημα, αφού είναι ψέμα... και το κάνει τελείως σαφές η FA, δεν νομίζω ότι κανείς έχει αντίρρηση γι αυτό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8726 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181187 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34246 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537673 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60189 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 699 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16507 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136813 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085736 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35681 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12