vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

540 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, yorgoss, camber, Jorge

Twitter

Υγρά Esmoke

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Υγρά Esmoke
« στις: Σεπτεμβρίου 22, 2009, 14:02 »
Σήμερα το πρωί παρέλαβα δωρεάν 3 υγρά των 10 ml από Εsmoke: Caramel, Tobacco, T2, ύστερα από πρόταση που είχε κάνει στο φόρουμ μας ο Αντιπρόσωπος της Ε-SΜΟΚΕ

Aναγραφόμενη σύσταση : 99% Φυτική Γλυκερίνη, 1% φυτικά αρώματα

Γέμισα φρέσκο φιλτράκι 901 με το Caramel, έριξα κ 3 σταγόνες στον ψημένο και στεγνό dse 901 κ ξεκίνησα να ατμίζω... Με τη 2η-3η τζούρα το στόμα μου ξεχείλησε από έναν πυκνό ατμό με υπέροχη γεύση πραγματικής Καραμέλας :D .

Έλα όμως που το υγρό είναι τόσο παχύρευστο που δεν έρεε από το φίλτρο προς το ατομιζέρ με αποτέλεσμα μετά από 13-15 τζούρες να μου 'ρθει στο στόμα η γνώριμη σε όλους μας καυστική γεύση :'( . Βγάζω λοιπόν το φίλτρο και το ελέγχω: Ήταν φουλ γεμάτο με υγρό , ΔΕΝ είχε τρέξει καθόλου υγρό στο ατομιζέρ :yes:
 
Τα υγρά σκέφτηκα ΔΕΝ περιέχουν ούτε καν ΑΠΙΟΝΙΣΜΕΝΟ ΝΕΡΟ!!!!  Για να καταλάβετε , το ECOPURE είναι πολύ πιο λεπτόρευστο απο το ESMOKE VG  :laugh1: . KAMIA ΣXEΣH!!!!!!

Έκανα λοιπόν το εξής τρικ: Άδειασα το περιεχόμενο σε ένα 20 ml μπουκαλάκι άδειο - από Janty που είχε ξεμείνει στα συρτάρια μου - ΚΑΙ πρόσθεσα με μία σύριγγα 1 ml akριβώς απιονισμένο νερό. Το αντάραξα το μίγμα και το ... αποτέλεσμα είναι σπουδαίο :
Εδώ κ 1 ώρα ατμίζω ασταμάτητα κ το υγρό ρέει κανονικά πλέον  :thumpup: :D
γεύση : ΥΠΕΡΟΧΗ καραμέλα !!!!!
ντουμάνι: ΠΟΛΥ Ανωτερο κ' από ECOPure!!!!!
Χτύπημα : Ασθενές ( 0 mg νικοτίνης!!!!!!)
 

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Αν θες απευθείας στάξιμο χρησιμοποίησέ το ως έχει. Διαφορετικά, αραίωσε με 1 ml απιονισμένο ύδωρ τα 10 ml του υγρού ΕSMOKE <==>περίπου 9 %

Προς την εταιρεία: Μήπως θα έπρεπε να αραιωθεί το υγρό εξαρχής από εσάς (ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ) με μικρή ποσότητα απιονισμένου νερού διότι δεν ρέει το υγρό από τον πολυεστέρα του φίλτρου προς το ατομιζ'ερ;

Y.Γ.Ευχαριστώ πολύ την ESMOKE για την προσφορά αυτή και την ευκαιρία που μου έδωσε να κάνω μια καλοπροαίρετη κριτική πάνω στα υγρά της.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2009, 14:07 »
Πολύ ωραία  :thumpup:
Περιμένουμε τη γνωμη σου και για τα υπόλοιπα υγρά  ;)

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2009, 14:16 »
Ο φιλος Μου Abet Μου εφερε ενα μπουκαλακι καραμελλα [και τον ευχαριστω πολυ]
Η συσκευασια ειναι αψογη ,το μπουκαλκι σταζει πολυ καλα,ενω αναφερει με κοκκινα γραμματα οτι δεν περιεχει PG και νικοτινη.
Οταν εσταξα ,ειδα πραγματι ποσο παχυρευστο υγρο  ειναι..
Βρε τι μου θυμιζει,τι μου θυμιζει..ΤΟ ΒΡΗΚΑ!! Τα πειραματα που εκανα με τις γλυκολες,και συγκεκριμενα με ενα μπουκαλι 100ml που μου ειχαν φερει και ειχα πληρωσει ενα αστειο ποσο [1 ευρο η και λιγοτερο ..δεν θυμαμαι] .
Μαλιστα ...
Η ατμος που βγαινει ειναι πλουσιος και πυκνος οπως σε ολα τα vg υγρα και η γευση αρωματικη καραμελα και εντονη.
Στην γυναικα μου αρεσε πολυ [ατμιζει περιστασιακα πλεον εχει κοψει ΚΑΙ τσιγαρο ΚΑΙ ΗΤ], σε εμενα μετα απο ωρα μου παρακαθησε στον λαιμο.
Μπορει γιατι ατμιζω ολη μερα διαφορα υγρα παντως ειναι ενα αξιοπρεπεστατο υγρο ..και σιγουρα απ τα πιο ..αγνα και καθαρα που μπορει να ατμισει κανεις αφου τα συστατικα ειναι μονο δυο.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 22, 2009, 14:36 από asala »

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2009, 14:19 »
Αtmistis, κ τα άλλα 2 έχουν την ίδια ρευστότητα( παχύρευστα) , η  γεύση(άρωμα) αλλάζει μόνο όχι η σύσταση. Όλα περιέχουν 99% γλυκερίνη κ 1% φυτικά αρώματα. Οπότε.. θέλουν αραίωμα, κατά τη γνώμη μου πάντα!

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2009, 14:24 »
Αbet απο ότι θυμάμαι ατμίζεις και ESMOKE caramel. Παρατήρησες κ εσύ αυτη τη δυσκολία του υγρού να μην ρέει από το φιλτράκι στο ατομιζέρ;

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2009, 14:24 »
Ευχαριστώ, για τη γεύση αναρωτιέμαι...

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2009, 14:46 »
Για τη γεύση των άλλων 2 θα σου πω ότι το Τ2 μου άρεσε ιδιαίτερα σαν γεύση καπνού, περισσότερο και από το Τobacco. Αλλά αυτή η καραμέλα γεμίζει το στόμα ευχάριστα! ΑΛΛΟ ΠΡΆΜΑ. :D Όταν δοκιμάσω εκτενέστερα τα αλλα 2 θα επανέλθω πιο αναλυτικός..

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2009, 15:41 »
Για συζήτηση συνεχίζουμε εδώ κανονικότατα.
Για ερωτήσεις όμως μπορείτε να απευθυνθείτε και στο ανάλογο θέμα του αντιπροσώπου:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,569.0.html

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 17:27 »
Τελικα Το τσιγαρο που ατμιζεις παιζει πολυ μεγαλο ρολο σε σχεση με τα υγρα.
Η καραμελλα με BL ειναι παρα πολυ καλη ,αλλα θες ενα βαρελι ,αφου καιγεται πολυ .
Τωρα καταλαβα γιατι αρεσε τοσο πολυ στον Αbet :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2009, 00:02 »
Σήμερα παρέλαβα και εγώ από την e-smoke. Θα ήθελα λίγο χρόνο για να τα αξιολογήσω και να σας πω.
Τώρα είμαι με το Τ2, που θα έλεγα πως έχει μυρωδιά  αυτών των(ινδικών?)  stick που ανάβουμε . Μία πρώτη εντύπωση είναι πως, αν και συνήθως χρησιμοποιώ ecopure med, με καλύπτει μερικώς το Τ2.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2009, 02:29 »
Παράθεση
Αbet απο ότι θυμάμαι ατμίζεις και ESMOKE caramel. Παρατήρησες κ εσύ αυτη τη δυσκολία του υγρού να μην ρέει από το φιλτράκι στο ατομιζέρ;
Ναι σίγουρα το υγρό είναι αρκετάπαχυρευστο  και δυσκολεύεται να κατέβει. Αν και στα στενά φίλτρα (evo ii) δεν έχει ιδιαίτερο πρόβλημα. Ταλαιπωρεί όμως το ατομαιζερ με αποτελεσμα να 8ελει κα8αρισμα.
taxtsom  πολυ καλη η ιδεα με το νερό, για εξηγησε μας λιγο το απιονισμενο και το λογο που βαζουμε αυτο κι οχι κοινο απο μπουκαλι...
Απο γευση ήδη το εχω εκ8ειάσει επανειλημενα. Δοκιμασα επισης το ταμπακο (χωρις νικοτινη) . Εχει 8α έλεγα μια γευση υγρου νικοτίνης χωρις όμως να περιέχει και χωρίς το κτηπημα της νικοτινης. Δεν είναι καθόλου άσχημο , θελει όμως συνή8εια . Πιστεύω πως ένα υγρό σου αρέσει αν εξοικειω8εις με τη γευση του. Επισης παρατηρησα οτι αμα αλλάζεις γευση - υγρο συνέχεια ερε8ιζεται ο λαιμος (κατα καποιο τροπο  οπως και στα ΚΤ, αν και σε λιγοτερο βα8μο)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2009, 02:32 »
Αααααα... παρα λιγο να το ξεχάσω!
Αν το υγρο για τον Α η Β  λογο τρέξει , δεν ειναι κα8ολου κακη ιδεα να το γλειψετε , ειναι σαν καραμελα  :idiot1:   :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2009, 11:54 »
Aπιονισμένο νερό γιατί κ το ECOPURE (VG) στα συστατικά του αναφέρει απιονισμένο νερό κ επίσης σκέψου λίγο πώς είναι η αντίσταση ενός βραστήρα με αντίσταση μετά από μέρες χρήσης?
Γεμάτη ΆΛΑΤΑ!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2009, 12:26 »
Για τον ιδιο λογο που το εχει και η μπαταρια του virago σου
Για να μην πιανει αλατα και να εχει σταθερη και υψηλη αποδοση.
Τωρα σου φταιει και το νερακι ??? :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά Esmoke
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2009, 15:31 »
Ειχα την εντυπωση οτι αυτο το νερο λεγεται "απεσταγμένο"  μιλαμε για το ιδιο πραγμα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538202 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60447 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238705 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1510 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16704 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139225 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz