vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά e-liquid από Nobacco

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #45 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2009, 21:27 »
να τολμήσω μία πρόταση γιά το μέλλον?
αν σας αρέσει το mlb στο black line -καί εμένα μού άρεσε- πρέπει να δοκιμάσετε το camel αλλά από την janty. κάντε το κάποτε.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #46 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2009, 21:53 »
Θα το πάρω κι αυτό κάποια στιγμή αλλά απο nobacco πρώτα,πήρα απόφαση να τα δοκιμάσω όλα και ύστερα κάτι άλλο.
Το ry3 & ry4 της janty πιο πολύ με απογοήτευσαν παρά μου άρεσαν μετά από όλα αυτά που είχα ακούσει γι αυτά,αν θα πάρω το camel θα το πάρω και για να το συγκρίνω

Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #47 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2009, 14:19 »
Μόλις παρέλαβα τα "φρέσκα"! Ξεκινώ το test drive. Πρώτο-πρώτο το French pipe που έγινε "ντόρος" χθες  :))
edit : Ποπο!! αυτό δε πίνεται με τίποτα! Τι μπακαλιαρογεύση είναι αυτή; Και καλά αν δε πάρεις τη τζούρα από κάτω ίσως και να το αντέξεις για 5-10 λεπτά. Αν την πάρεις.....
Fairy δοκίμασε κι εσύ σε παρακαλώ κ πες μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2009, 14:44 από redvw74 »

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #48 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2009, 17:03 »
να τολμήσω μία πρόταση γιά το μέλλον?
αν σας αρέσει το mlb στο black line -καί εμένα μού άρεσε- πρέπει να δοκιμάσετε το camel αλλά από την janty. κάντε το κάποτε.

Αυτη τη στιγμη κανω Camel της Janty (18mg) και το βρισκω αρκετα καλο...!  Ισως καλυτερο και απο το MLB !!

Θανος


Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #49 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2009, 17:55 »
ναί! καί το  "άσχημο" είναι πως όσο το συνηθίζεις τόσο πιό πολύ σού αρέσει.
(καί το ryan καλό είναι αλλά είναι πιό ... ξέρεις... αυτή η λικερίλα πού λέω.... -πως την ονομάζουμε?)

Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #50 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2009, 18:43 »
Λέτε ε;  :hmmm:
Επιστρέφω λοιπόν το διάστημα απο το τελευταίο μου ποστ άτμιζα ασταμάτητα τις νέες γεύσεις.
Ξεπερνώ τη ψυχρολουσία με το French Pipe (Δεν έχω ατμίσει τίποτα χειρότερο μέχρι τώρα, το ατομιζερ δε ξεβρωμίζει με τίποτα).

Συνεχίζω με RY4. Περιγραφή : Εναλλακτική "τσιγαρένια γεύση"ιδιαίτερα μυρωδική. Όχι απαραίτητα με την καλή έννοια. Όπως κάτσει στον καθένα. Μου έκανε κάπως σα μπαγιάτικο cherry..  οκ κρατάς το μπουκαλάκι των 20 ml κ που κ που κανα απόγευμα αν θες κάνεις κ κάτι άλλο τσιγαρογεύση μεν καλό χτυπηματάκι (med. το πήρα) αλλά και ολίγη από "φρούτο" ας πούμε. Μέχρι εκεί όμως.

Πάμε τώρα σε πιο "παιχνιδιάρικες" γεύσεις. Μπανάνα : Σε low εδώ. Οκ οτι ακριβώς περίμενα. Όταν έχω μπουκτίσει από γεύση mlb νομίζω οτι μπορώ κάλλιστα να "παίξω" λίγο το παιχνίδι της μπανάνας. Αν σας αρέσει κ γενικά σα φρούτο - άρωμα η μπανάνα δοκιμάστε άφοβα. Η αρερφή μου που της έδωσα να δοκιμάσει πάντως γέλαγαν μέχρι κ τα αυτιά της. Δεν έχει αντιδράσει έτσι με καμια άλλη γέυση.  8)

Χρωστάω ακόμα μια γνώμη για την κόκα-κόλα αλλά συγνώμη δεν αντέχω άλλη γεύση για σήμερα  :nope:
Να σημειώσω όμως οτι μου άρεσαν πάρα πολύ τα νέα μπουκαλάκια. πόμα ασφαλείας, βελτιωμένος σταγονομετρητής, ετικεττα με τη σύνθεση τους...
Πολύ μεγάλο ρόλο πιστεύω οτι παίζει στην άψογη παραγωγή ατμού η προσθήκη ενός μικρού ποσοστού γλυκερίνης που είδα να αναγράφεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2009, 19:01 από redvw74 »

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #51 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2009, 18:58 »
 :'(

άσε! δεν είχα καί τίποτα δυνατό γιά να φύγει το F. pipe από τον ατμ.
(κάτι tab καί flue cured τι να κάνουνε τα κακόμοιρα?  )

περιτό να πω πλέον, ότι το πέταξα όπως ήταν γιά να μην έχει κι άλλος αυτήν την εμπειρία.

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #52 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2009, 19:20 »
Reeeedd  Εεελλααα  θα ατμισουμεεε Μπαναααανααα ..
Reeeeed  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
 Καλοατμιστα φιλε

Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #53 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2009, 19:29 »
 ;D  :))  :laugh1:  8)
Merci asala

Αποσυνδεδεμένος librarian

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #54 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2009, 21:42 »
Μετά από 1 μήνα η δική μου εμπειρία είναι η εξής:
1. hig (5 φιλτράκια, αρχική περίοδος ατμίσματος)= Έντονη μυρωδιά τσιγάρου, τσούξιμο και ενόχληση στο λαιμό (όχι χτύπημα απλώς τσούξιμο), σχεδόν καθόλου ατμός. Αν και κάπνιζα βαριά τσιγάρα δεν έγινε η επιλογή μου.
2. med (5 φιλτράκια, αρχική περίοδος ατμίσματος)= Ηπιότερο τσούξιμο αλλά υπήρχε και πάλι, λίγος ατμός.
3. low (70 ml + φιλτράκια, έως σήμερα)=Πολύ κοντά στη γεύση του κ.τ., ατμός ικανοποιητικός (με το συνεχές τάισμα στο b.l.), καλό χτύπημα στο λαιμό. Η πρώτη μου επιλογή.
4.mint none (5 ml +φιλτράκια, έως σήμερα)=Ικανοποιητικός ατμός, έντονη γεύση, ανεπαίσθητο χτύπημα αλλά υπαρκτό. Κουράζει στο συνεχές άτμισμα. Δίνει την αίσθηση ότι αυξάνει την ποσότητα ατμού σε φιλτράκια που έσταζα low.
5. cappucino none (5 ml + φιλτράκια, αρχική περίοδος έως μέσα του μήνα)=Έντονη γεύση να θέλεις να το πιείς όχι να το ατμίσεις. Ικανοποιητικός ατμός, καθόλου χτύπημα, σχετική αλλοίωση της γεύσης στο συνεχές άτμισμα. Μου μπούκωνε τους ατμοποιητές. Το διαπίστωσα και μετά από προσεκτικό καθάρισμα (οινόπνευμα,ψήσιμο) σε δυο ατμοποιητές. Τον ένα τον γλίτωσα, τον άλλο τον κρατώ για ώρα ανάγκης. Πολύ παχύρευστο υγρό.
6. apple none (λίγα ml, αρχική περίοδος)= Δεν μου άρεσε. Πολύς ατμός, έντονη γεύση αλλά απροσδιόριστη, ψιλομπούκωνε με το συνεχές άτμισμα. Αυτό θα μου μείνει αμανάτι.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2009, 21:51 από librarian »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #55 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2009, 22:13 »
Τελικα και μενα το ΡΥ3 δεν με επεισε ακομα oyte kai to tourkish, προκειμενου για νικοτινη έχω κολησει στην ουδετερη νικοτινιλα των παλιων NOBACCO

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #56 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2009, 22:19 »
Τελικα και μενα το ΡΥ3 δεν με επεισε ακομα oyte kai to tourkish, προκειμενου για νικοτινη έχω κολησει στην ουδετερη νικοτινιλα των παλιων NOBACCO
Παράθεση
θέλαμε κ καπνό πίπας παναθεμα μας
Οποιος καπνιζε παλιοτερα πιπα ξερει πολυ καλα οτι τα γαλλικα γουστα ειν αστα να πανε , μαυρος καπνος με γευση κατρουλο-κουζινο-καβαλινας
Οποτε τι περιμενατε ?

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #57 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2009, 22:25 »
μπράβο ρε abet!!
από χτες ψάχνω χαρακτηρισμό γιά αυτό το υγρό, αλλά δεν.
(καί λίγα είπες πάντως).

 χάθηκε καί η fairy. μάλλον δεν συνήρθε ακόμη   :D

Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #58 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2009, 11:27 »
μπράβο ρε abet!!
από χτες ψάχνω χαρακτηρισμό γιά αυτό το υγρό, αλλά δεν.
(καί λίγα είπες πάντως).

 χάθηκε καί η fairy. μάλλον δεν συνήρθε ακόμη   :D
Χα χα χα καραlol

Ok. Δοκίμασα και την κόκα-κόλα. Εδώ έχουμε να κάνουμε με άλλη μια ευχάριστη έκπληξη. Οι μεγαλύτεροι σε ηλικία (30+) θα θυμούνται. Είναι όπως οι ζελοκαραμέλες με γεύση κόλα! Νομίζω οτι υπάρχουν ακόμα αλλά είναι αρκετά δυσεύρετες.
Σκεύτομαι το βράδυ που για μένα το Σάββατοβραδο είναι ημέρα προβολής ταινιών. Ποπ Κορν με κοκά-κόλα και ασορτί άτμισμα  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #59 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2009, 13:25 »
Παιδιά τι να πω????????
Εχω μείνει άφωνη απ'αυτά που διαβάζω :-X :-X :-X :-X
Εγινε μια καθυστέρηση στην παραγγελία μου με τα υγρά και θα παραλάβω μάλλον την Δευτέρα.
Οπότε αν για την επόμενη βδομάδα δεν με ακούσετε μάλλον δεν θα έχω "συνέρθει" :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Ωχ!!!!!redvw 74 τι πάθαμε αδερφάκι μου :wall: :wall: :laugh1: :laugh1:
Alfisti είσαι απαράδεκτος αυτά τα λένε από την αρχή,.......εκτός αν ήθελες να μας ξεκάνεις :lotpot: :lotpot: :lotpot:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33987 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536347 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237544 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 591 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085347 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35427 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10272 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12