vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 10 χρήστες
Tem, maprix, bloodlessz, dkostas, zalaros, Jorge, webtool, manoslykos, billias7815, th3ofilos

Twitter

Innokin EQ FLTR (για νέους ατμιστές)

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Innokin EQ FLTR (για νέους ατμιστές)
« στις: Δεκεμβρίου 22, 2020, 22:34 »

(Το προϊόν το παρέλαβα από τo K110.eu)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)



Εύκολη στη χρήση ατμιστική συσκευή με φιλτράκι που θυμίζει τσιγάρο για την εύκολη μετάβαση του καπνιστή στο άτμισμα.

Το EQ Filter έχει σχεδιαστεί με γνώμονα την φιλικότητα και ευχρηστία
και απευθύνεται τόσο σε νεοεισερχόμενους στο άτμισμα
που προέρχονται από το συμβατικό τσιγάρο και από τις συσκευές θερμαινόμενου καπνού.

*Η παρουσίαση απευθύνεται κατά κύριο λόγο σε άτομα που θέλουν να κάνουν την μετάβαση,
θα είναι μικρή και απλή για να βοηθήσει όποιον/όποια ψάξει στο ίντερνετ για το προϊόν και θέλει να μάθει τα βασικά.



Το Innokin EQ FLTR Pod Kit είναι ένα μικρό, διακριτικό φορητό σύστημα Pod,
το οποίο διαθέτει ενσωματωμένη επαναφορτιζόμενη μπαταρία 400mΑh,
είναι κατασκευασμένο από κράμα αλουμινίου και η χωρητικότητα της δεξαμενής Pod είναι 2ml.

Έχει αυτόματη ενεργοποίηση και δουλεύει με την εισπνοή.
Η συσκευή λειτουργεί χωρίς κάποιο κουμπί, με την βοήθεια ενός αισθητήρα
που ελέγχει την πίεση του αέρα, ενεργοποιείται απλά και μόνο με την εισπνοή.


Η αντίσταση που παίρνει η συσκευή είναι η Sceptre 1.2Ω από την Innokin για MTL(Mouth to Lung) - Τσιγαρίσια τζούρα.

Η δεξαμενή είναι επαναγεμιζόμενη οπότε διαλέγετε το υγρό που θέλετε και γεμίζετε εύκολα από τη πλαϊνή οπή της δεξαμενής.

Μπορείτε να κρατήσετε την ίδια δεξαμενή(EQ-FLTR RC-POD) μειώνοντας το κόστος και να προμηθεύεστε μόνο τις αντιστάσεις και τα φιλτράκια.

Τα φίλτρα του EQ FLTR είναι βιοδιασπώμενα και ειδικά σχεδιασμένα δίνοντας την αίσθηση του φίλτρου ενός συμβατικού τσιγάρου.

Το φιλτράκι θηλυκώνει πάνω στον οδηγό ροής του αέρα με αποτέλεσμα και ο ατμός να ανεβαίνει ωραία
προς τα πάνω αλλά μεγαλώνει και η διάρκεια χρήσης του.

Η συσκευή διαθέτει προστατευτικό καπάκι, το οποίο διατηρεί τα φίλτρα πάντα καθαρά δίνοντας τους μεγαλύτερη διάρκεια χρήσης.

Βασικά Χαρακτηριστικά:
Διαστάσεις: 16.8mm × 78.1mm
Υλικό Κατασκευής: Κράμα αλουμινίου
Μέγιστη ισχύς: 9.5W
Αντίσταση: Sceptre 1.2Ω
Χωρητικότητα Δεξαμενής: 2ml
Χωρητικότητα Μπαταρίας: 400mah
Μέγιστη Ισχύς Eξόδου: 3A


Η συσκευή πωλείται στα παρακάτω πέντε χρώματα.


Η συσκευή περιλαμβάνει την συσκευή, μία αντίσταση Sceptre 1.2Ω, 5 βιοδιασπώμενα φίλτρα,
τον εσωτερικό οδηγό ροής του αέρα, ένα καπάκι, ένα πλαστικό επιστόμιο αν δεν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τα φιλτράκια,
ένα καλώδιο φόρτισης USB και ένα εγχειρίδιο χρήσης και οδηγό ασφάλειας.


Πώς το χρησιμοποιώ;
  • Πιέστε την δεξαμενή προς τα κάτω και περιστρέψτε την ώστε να αφαιρεθεί από την μπαταρία.
  • Περιστρέψτε την βάση της δεξαμενής ώστε να αλλάξετε αντίσταση.
  • Γεμίστε τη δεξαμενή σας ανοίγοντας την ασφάλεια σιλικόνης ώστε να εμφανιστεί η οπή επαναπλήρωσης.
  • Πιέστε την δεξαμενή ξανά στη μπαταρία και περιστρέψτε μέχρι να ασφαλίσει.
  • Αφότου αφήσετε για 2-3 λεπτά την αντίσταση να απορροφήσει το υγρό αναπλήρωσης, απολαύστε ελεύθερα απλά εισπνέοντας.





 

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin EQ FLTR (για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 22, 2020, 23:15 »
Κάτι μεταξύ iqos και pod δηλαδή. Αλλά χωρίς να έχει κάποια σχέση με το iqos. Ίσως μόνο στην εμφάνιση.
Προφανώς λειτουργεί αποκλειστικά και μόνο με τη χρήση του φίλτρου χωρίς να υπάρχει η δυνατότητα χρήσης κάποιου επιστομίου.


Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Innokin EQ FLTR (για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 22, 2020, 23:27 »
ένα πλαστικό επιστόμιο αν δεν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τα φιλτράκια
Έχει και δικό του επιστόμιο πλαστικό το οποίο δεν είναι τύπου 510, φαίνεται και στη φωτογραφία με τα περιεχόμενα της συσκευασίας.

Θυμίζει πάρα πολύ το iqos που θεωρώ ότι είναι θετικό για να πειστεί κάποιος.

Εγώ το έχω λιώσει όταν δουλεύω στο πισί, το κρατάω όπως και το τσιγάρο και ατμίζω. Έχω τόσα χρόνια να βάλω τσιγάρο στο στόμα μου που είχα ξεχάσει την αίσθηση του φίλτρου.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin EQ FLTR (για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 22, 2020, 23:32 »
Σωστά, δεν το πρόσεξα αυτό με το επιστόμιο. Η αίσθηση πάντως μάλλον θα είναι εντελώς διαφορετική με τη χρήση του φίλτρου?

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Innokin EQ FLTR (για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 22, 2020, 23:47 »
Μου πήρε λίγο να συνηθίσω ότι έχω πάλι φιλτράκι στο στόμα και όχι επιστόμιο αλλά με βόλεψε και δεν απέχει τόσο πολύ από ένα μακρύ MTL 510 επιστόμιο. Ίσως βοηθάει ότι έχει τον οδηγό μέσα οπότε ο ατμός πάλι περνάει από κάτι σαν το εσωτερικό ενός κανονικού επιστόμιου, δεν είμαι σίγουρος χαχα.

Απ: Innokin EQ FLTR (για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 23, 2020, 15:22 »
Το καλοκαίρι είχα πάρει στη γυναίκα μου το vstick pro που έχει ακριβώς την ίδια λογική και άρχισε το άτμισμα μετά από πολλες αποτυχημένες προσπάθειες.Το φιλτρακι είναι όλα τα λεφτά γιατι δίνει την οικεια αυτή αίσθηση στον καπνιστη.Τώρα θα της πάρω αυτό γιατι εχει το πλεονέκτημα της αλλαγής αντίστασης και όχι όλης της κεφαλής συν την βάση στο φίλτρο που δεν θα του επιτρέπει να ''π#@αριάζει'' όταν βρέχεται με υγρο.

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Innokin EQ FLTR (για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 23, 2020, 18:25 »
Πραγματικά πιστεύω ότι αυτές οι συσκευές είναι η καλύτερη λύση για κάποιον καπνιστή που είναι «δύσκολος» και δεν μπορεί να πετύχει εύκολα την μετάβαση.

Κάτι ακόμα, το έδωσα σε καπνιστές, που δεν υπάρχει περίπτωση να κόψουν το τσιγάρο, με 9αρα νικοτίνη μέσα και ήταν πολύ ευχαριστημένοι με αυτό που δοκίμασαν σε σχέση με κάτι Zenith, Zlide και Nautilus που έκαναν με το ζόρι μια τζούρα.

[member=21404]Athanasios[/member] το φιλτράκι και εδώ θα π#@αριάσει αλλά πολύ λιγότερο σε σχέση με το VStick Pro και ανάλογα το πως θα ατμίσεις.  Κάποιοι καπνίζαμε και είχαμε το τσιγάρο συνέχεια στο στόμα και το φιλτράκι γινόταν νια νια και άλλοι καπνίζαμε και το φιλτράκι έμενε σαν καινούργιο.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin EQ FLTR (για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 04, 2021, 23:04 »
Ειναι μια πολύ καλη κίνηση της innokin μια τέτοια συσκευή οχι μονο για όσους ξεκινάνε τωρα το ατμισμα αλλα και για όλους που θέλουν κατι που θα μοιάζει με το iQOS ιδανικό για καπνικα υγρά και απολαυστικό ατμισμα με της αντιστάσεις 1.2ohm δίνουν πολυ καλή γεύση της εχω δοκιμάσει στο Sceptre pod που έχω γι'αυτό και το αναφέρω ειναι η πιο πετυχημένες αντιστάσεις της innokin σε απόδοση και γεύση απλα δεν έχουν πολυ ζεστό ατμο...  Κατι που θα ήθελα για τα γούστα μου... Παρόλαυτα ειναι πολυ οκ.. σκέφτομαι να το αγοράσω το eq fltr αν και αυτή την στιγμή εχω το geekvape wenax που το θεωρο απο τα κορυφαία.. έχει τρομερή γεύση ιδια θα έλεγα με της 1.2 της innokin αλλα με περισσότερη διάρκεια ζωής της αντίστασης  και πολυ πιο ζεστό ατμο.. το μόνο που με χαλάει στο wenax ειναι η υγρασία καθε φορά που μαζεύει στο κάτω μέρος απο την αντίσταση... Διαρροές σε καμία περίπτωση δεν έχει απλά βγάζει αρκετή υγρασία και πολυ φοβάμαι πως ίσως χαλάσει η αυτόματη τζούρα... Βέβαια ακομα χρησιμοποιώ την 1.2 που ειχε στο πακέτο εδω και μια εβδομάδα δεν ξέρω μήπως αν βάλω αλλο coil ίσως να μήν εχει τοσο υγρασία αλλα δεν νομίζω... Παλι το ίδιο θα συμβεί κατα την γνώμη μου...

Θα ήθελα να ρωτήσω τωρα το EQ fltr μαζεύει υγρασία στο κάτω μέρος? Το Sceptre πάντως που έχω δεν μαζεύει καθόλου... 

Επίσης φιλτρακια δεν βρίσκω μέχρι στιγμής σε κατάστημα που εχουν φέρει το συγκεκριμένο pod αλλα ουτε ανταλλακτικά pod... Αν και πιστεύω θα φέρουν σύντομα... Πάντως νομίζω οτι μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τα φιλτρακια του quawins vstick pro

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8442 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180831 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34084 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537050 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59968 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237912 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16142 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136226 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085477 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10380 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12