vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

304 επισκέπτες, 11 χρήστες
Tem, karga, camber, dkostas, white varadero, Blackwolf, john67, lagoudakis, Jorge, lounik, Aoratix

Twitter

Voopoo Drag Max 177W

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Voopoo Drag Max 177W
« στις: Σεπτεμβρίου 27, 2020, 03:50 »


Μετά τα Drag X και Drag S, η Voopoo μάλλον ολοκληρώνει αυτή τη σειρά, που στην ουσία είναι μια σειρά mods που υποστηρίζουν τα PnP pods, με το νέο, μεγαλύτερο, διμπάταρο mod, το Voopoo Drag Max των 177W.

Να πω εδώ, εισαγωγικά, πως νιώθω πολύ τυχερός, γιατί έχω στα χέρια μου όχι την κανονική έκδοση του Drag Max, αλλά μια limited έκδοση (κυκλοφόρησαν μόνο 1000 κομμάτια), που έρχεται σε μια πανέμορφη κασετίνα και περιλαμβάνει εκτός από το Drag Max, όλη τη σειρά των αντιστάσεων PnP κι επίσης και τα τρία διαφορετικά pods που έχουν εκδοθεί γι αυτή την σειρά των Voopoo Drag.

Παραθέτω μερικές φωτογραφίες απ’ τη συσκευασία και το περιεχόμενο αυτής της συλλεκτικής και υπερπλήρους έκδοσης.








Η standard έκδοση του Voopoo Drag Max έρχεται στην παρακάτω συσκευασία



Στην συσκευασία περιλαμβάνονται

1 x DRAG Max Device
 1
x PnP Pod (4.5ml)
 1
x PnP-VM5, 0.2ohm
 1
x PnP-VM6, 0.15ohm
 1
x Type-C Cable
 1
x User Manual





Στο κουτί υπάρχει το απαραίτητο scratch για τον έλεγχο της γνησιότητας του προϊόντος.
Το εγχειρίδιο των οδηγιών χρήσης είναι καλογραμμένο και κατατοπιστικό, σε διάφορες γλώσσες, όχι όμως και στην ελληνική. 
Παραθέτω αυτούσιο το εγχειρίδιο των οδηγιών χρήσης για πληρέστερη ενημέρωση.



Το Voopoo Drag Max είναι διαθέσιμο στους παρακάτω πέντε πανέμορφους χρωματικούς συνδυασμούς




Τα τεχνικά χαρακτηριστικά και οι διαστάσεις του είναι τα παρακάτω

Size:122mm x 50.25mm x 25mm
 Capacity: 4.5ml
 Mod Material: Leather + Zinc Alloy
 Pod Material PCTG
 Battery: Dual 18650 batteries (not included)
 Output Power: 5-177W
 Resistance range: 0.1-3.0ohm
 Display: 1.08" TFT Color Screen
 Charging Type: Type-C 5V/2A
 Resistance:0.2
Ω (PnP-VM5,40-60W), 0.15Ω (PnP-VM6,60-80W)
 Output voltage: 6.4-8.4V
 Filling : Bottom Fill

5V/2A Type-C Fast Charging
 Dual UI Theme Interfaces
 Create Magnetic Vape Moment
 Stay Powered for All-day Long
 Powered by Dual 18650 Batteries with Max 177W Output
 GENE.FAN 2.0 chip which has stronger explosive power, more stable output and richer intelligent functions
 Supports the easy-to-use SMART mode and the power-free RBA mode
 1.08' TFT color screens, which are practical and beautiful
 Compatible with all PnP coils including RBA
 Suitable for Multiple PnP Models(PnP Pod/PnP MTL Pod/PnP RTA Pod)



Το Voopoo Drag Max είναι κατασκευασμένο από κράμα αλουμινίου και δέρμα. 
Δεν έχω κανένα απολύτως λόγο να είμαι συγκρατημένος ως προς τις πρώτες εντυπώσεις μου, τόσο για την ποιότητα κατασκευής του, όσο και για τη σχεδίασή του. 
Νομίζω πως η Voopoo ξεπέρασε τον εαυτό της και το Voopoo Drag Max έχει κορυφαία ποιότητα κατασκευής και εντυπωσιακή εμφάνιση. 
Μόνο όταν πιάσει κανείς στα χέρια του τη συσκευή, μπορεί να αντιληφθεί την εξαιρετική ποιότητα κατασκευής και να θαυμάσει την πανέμορφη σχεδίασή του. Νομίζω πως πρόκειται για ό,τι καλύτερο έχει υλοποιήσει μέχρι σήμερα η Voopoo.






Το Voopoo Drag Max υπόδειγμα εργονομίας και στιβαρότητας.
Σχεδιαστικά, από την παλιά σειρά των Drag και Drag 2 έχει κρατήσει τις όχι και τόσο καμπυλωμένες ακμές και κορυφές του, οι οποίες όμως δεν έχουν καμιά απολύτως τραχύτητα και επίσης έχει αρκετά στοιχεία κι από το πολύ πρόσφατο Voopoo Argus.

Στην πάνω βάση του υπάρχει η υποδοχή για τα pods της σειράς PnP
Στην παρούσα φάση, χωρίς ειδικό 510 αντάπτορα, δεν μπορεί να φιλοξενήσει άλλον ατμοποιητή. 
Φαντάζομαι όμως πως πολύ σύντομα θα κυκλοφορήσουν στην αγορά τέτοιοι αντάπτορες, ίσως όχι από την Voopoo.  


Το Voopoo Drag Max σαφέστατα δεν είναι συνέχεια, εξέλιξη ή διάδοχος του Drag 2, αλλά το κομμάτι εκείνο που συμπληρώνει την σειρά των Drag X και Drag S. Δεν υπάρχει πιο εμφατικός τρόπος να δηλωθεί αυτό, από την αποκλειστικότητα υποδοχής μόνο των pods PnP.

Στη βάση στήριξης της συσκευής, ένα ελαφρώς συρόμενο πορτάκι, αποκαλύπτει τον χώρο υποδοχής των δύο 18650 μπαταριών που δέχεται η συσκευή. 
Ο μηχανισμός του λειτουργεί άψογα και δείχνει πολύ ανθεκτικός. 
Η εσωτερική διαρρύθμιση του χώρου δεν επιτρέπει στις δύο μπαταρίες να έρθουν σε επαφή και στο πορτάκι υπάρχει σήμανση συν (+) και (-) πολύ ευδιάκριτη, για τη σωστή τοποθέτηση των μπαταριών.



Στην πρόσοψη της συσκευής και με σειρά από πάνω προς τα κάτω υπάρχουν το fire button, η οθόνη, τα πλήκτρα επιλογών συν (+) και πλην (-) και η θύρα φόρτισης micro usb τύπου C. Η συσκευή φορτίζεται στα 5V με ρεύμα έντασης.
Το fire button και τα πλήκτρα επιλογών εξέχουν ελάχιστα από το σώμα της συσκευής, έτσι ώστε να μπορεί κανείς να τα εντοπίσει στα τυφλά. 
Για το fire button δεν χρειάζονται λόγια. Είναι εξαιρετικό, όπως όλα τα fire buttons των συσκευών της Voopoo
To ολοκαίνουριο GENE.FAN 2.0 εξασφαλίζει ακαριαία πυροδότηση, με χρόνο απόκρισης της τάξης του 1ms.

Η έγχρωμη TFT οθόνη των 1,08 ιντσών είναι πάρα πολύ φωτεινή και ευανάγνωστη και υπάρχει δυνατότητα επιλογής κατακόρυφης διάταξης (IRON) ή οριζόντιας διάταξης (CORE).
Στην οθόνη αναγράφονται η επιλεγμένη ισχύς, το επιλεγμένο mode, η τιμή της αντίστασης, η τάση, η διάρκεια της τζούρας και το πλήθος των puffs
H διάρκεια της τζούρας απεικονίζεται και γραφικά, δεν αναγράφεται μόνο η τιμή της σε secs. Υπάρχει επίσης δυνατότητα μηδενισμού του απαριθμητή των puffs. Εννοείται πως υπάρχουν επίσης δύο ξεχωριστές μπάρες που υποδεικνύουν τη στάθμη φόρτισης της κάθε μιας από τις δύο 18650 μπαταρίες.





Τα διαθέσιμα modes λειτουργίας είναι δύο, όπως και σε όλες τις άλλες συσκευές της συγκεκριμένης σειράς. S Mode για τις έτοιμες αντιστάσεις και R Mode για τις επισκευάσιμες.


Το ολοκαίνουριο GENE.FAN 2.0 δέχεται αναβαθμίσεις, διαθέτει όλα τα απαραίτητα συστήματα προστασίας και δεν διαθέτει έλεγχο θερμοκρασίας, όπως κι οι άλλες δύο συσκευές της ίδιας σειράς.



Επίσης όπως και στις άλλες δύο συσκευές της σειράς, έτσι σε στο Voopoo Drag Max, μετά από περίοδο αδράνειας, η πρώτη πυροδότηση είναι τζούφια. 
Κατά την πυροδότηση αυτή, γίνεται επανέλεγχος της τιμής της περιεχόμενης αντίστασης. Η επιλογή αυτή όπως φαίνεται, ήρθα για να μείνει.

Το pod που έρχεται μαζί με τη συσκευή στην απλή έκδοση, είναι το γνωστό pod της σειράς, που έχει χωρητικότητα 4,5ml
Εκτός από την τάπα σιλικόνης που είναι λίγο διαφορετική από παλαιότερες εκδόσεις του συγκεκριμένου pod, δεν εντόπισα άλλη διαφορά. 
Ίσως και να υπάρχει κι άλλη διαφορά μη εμφανής και το λέω αυτό γιατί με τις αντιστάσεις που το δοκίμασα, όχι διαρροές δεν είχα, αλλά ούτε υποψία υγρασίας.
Δεν θα αναφερθώ περισσότερο στο συγκεκριμένο pod, γιατί η παρουσίασή του έχει καλυφθεί στις παρουσιάσεις των Drag X και S.



Όμως, αν και δεν συμπεριλαμβάνεται στην standard έκδοση, θα ήθελα να πω δυο λόγια για το νέο mtl pod που έχει χωρητικότητα 2ml
Αυτό, για το δικό μου γούστο, αποδίδει πολύ καλύτερα, για το είδος ατμίσματος που προτιμώ. 
Αποδίδει πάρα πολύ ωραίο και γευστικό mtl άτμισμα. Το επιστόμιό του επίσης μου αρέσει πάρα μα πάρα πολύ.

Τα pods του Voopoo Drag Max δέχονται όλες τις αντιστάσεις της σειράς PnP και επισκευάσιμη αντίσταση. 
Επίσης δεν θα αναφερθώ ξεχωριστά στην κάθε αντίσταση, αφού για όλες έχουν γράψει στις παρουσιάσεις των Drag X και S οι φίλοι και τα μέλη του forum. Πάντα για το προσωπικό μου γούστο, οι αντιστάσεις που μου αρέσουν και που χρησιμοποιώ είναι αυτές από 0,6Ω και πάνω. Οι άλλες με αφήνουν παντελώς αδιάφορο.







Όσο γράφω, εναλλάσσω το κλασικό pod στο οποίο έχω την 0,8Ω αντίσταση με το mtl pod στο οποίο έχω την 1,2Ω αντίσταση και πραγματικά απολαμβάνω άτμισμα.

Κάποια στιγμή θα επανέλθω για να παρουσιάσω και το τρίτο pod, το RTA.

Να δώσω τέλος κάποιο στοιχείο για τη διαχείριση των μπαταριών. Μου φαίνεται πως είναι πολύ ομαλή και μέχρι την πλήρη εκφόρτισή τους, με τζούρες διάρκειας κατά μέσο όρο δύο δευτερολέπτων, έκανα 950 puffs.

Για τη σύγκριση μεγέθους και εμφάνισης παραθέτω μερικές φωτογραφίες με τα Voopoo Drag Max, Voopoo Drag 2 και Voopoo Argus μαζί.




Το Voopoo Drag Max δεν είναι mod που δέχεται άλλους ατμοποιητές εκτός από την σειρά pods που ανέφερα, δεν είναι mod που προσφέρει έλεγχο θερμοκρασίας, αλλά γι αυτό ακριβώς που είναι, είναι κορυφαίο, τόσο σε ποιότητα κατασκευής, όσο σε ομορφιά, αλλά και σε επιδόσεις. Να το πω άλλη μια φορά κλείνοντας, η Voopoo ξεπέρασε τον εαυτό της προσφέροντας στην αγορά ένα στολίδι με πάμπολλες επιλογές, πάντα στα στα πλαίσια των προδιαγραφών της, σαν mod pod συσκευής.










Ευχαριστώ για την ανάγνωση

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag Max 177W
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2020, 05:41 »
Άλλο ένα υπέροχο και υπερπλήρες review από τον Πέτρο!

Μιας και βρίσκεται και στα δικά μου τα χέρια το συγκεκριμένο κιτ σε φάση δοκιμής θα επανέλθω σύντομα εστιάζοντας περισσότερο στο rba pod, το mtl pod και το ίδιο το mod, πράγματα δηλαδή που δεν έχουμε συναντήσει και μιλήσει ήδη αρκετά αφού τα συναντήσαμε στα Drag X και S αλλά και στο  Argus GT. Φυσικά αναφέρομαι στα κλασικά pods του πακέτου, τις pnp κεφαλές αλλά και την pnp rba που συμπεριλαμβάνεται στην υπέροχη αυτή συσκευασία της limited έκδοσης του Drag Max.

Για την ώρα θα καλύψω το μόνο πράγμα που ξέφυγε του Πέτρου, υπάρχει ήδη αντάπτορας στην αγορά που μπορεί να μετατρέψει το Drag Max σε κανονικό mod με 510 πόλο στην κορυφή. Τον έχω ήδη πάνω στο Drag X μου αλλά είμαι βέβαιος ότι θα ταιριάζει απόλυτα και στο Max, μένει να το επιβεβαιώσω και να αναφερθώ σε αυτό στην παρουσίαση που θα κάνω.

Υπομονή.! :)


Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Voopoo Drag Max 177W
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2020, 09:22 »
Έχεις δίκιο Μάνο!
Ο αντάπτορας που κυκλοφορεί ήδη σίγουρα θα ταιριάζει. Αν δεν σου κάνει κόπο, τράβα το καμιά φωτογραφία με κάποιον από τους αγαπημένους μου ατμοποιητές να δούμε πως δείχνει.
Αναμένουμε και τη δική σου παρουσίαση με μεγάλο ενδιαφέρον.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag Max 177W
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2020, 09:51 »
Για την ώρα επιβεβαιώνω λοιπόν ότι όντως ο αντάπτορας δουλεύει κανονικά και παραθέτω μια φώτο που τράβηξα στα γρήγορα με τον Taifun Gt4s (23mm ).
Φαίνεται ότι δέχεται ατμοποιητές μέχρι 25mm όσο είναι και το συνολικό φάρδος του Drag Max, μια χαρά.!


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag Max 177W
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2020, 09:02 »
Επειδή τα προβλήματα των pnp κεφαλών αλλά και του Firmware της Voopoo είναι διαφορετικό θέμα από την παρουσίαση του νέου Drag Max, η συζήτηση που ακολούθησε μεταφέρθηκε εδώ - όπου και μπορεί να συνεχίσει φυσικά.  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 28, 2020, 09:14 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag Max 177W
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2020, 16:23 »
VOOPOO DRAG MAX Limited Edition


Kατ'αρχήν να πω ότι το κιτ (μέρη αυτού δηλαδή ) το χρησιμοποίησα ελάχιστα, ο λόγος που επέλεξα να το κάνω αυτό είναι η "συλλεκτική" αξία που έχει για εμένα προσωπικά και η επιθυμία να παραμείνει το πακέτο σχεδόν αχρησιμοποίητο και όσο το δυνατόν στην ίδια κατάσταση που έφτασε στα χέρια μου. Άφησα τα πάντα μέσα στο πακέτο ως έχουν και χρησιμοποίησα μόνο αυτά που δεν έχουμε ήδη δει στα Drag X και S αλλά και στο νεότερο Argus GT φυσικά.
Οι περισσότερες Pnp κεφαλές έχουν ήδη δοκιμαστεί και από εσάς, τα τανκάκια το ίδιο, τι έμεινε;
Το ίδιο το Drag Max, το Mtl pod tank 2ml και το RTA pod 2ml. Για όλα τα υπόλοιπα -ναι ακόμα και για το Pnp RBA- έχουμε αναφερθεί επανειλημμένα και στα υπόλοιπα νήματα οπότε δεν βρίσκω τον λόγο να το κάνω κι εδώ.
Ο Αραγιάννης επίσης έχει καλύψει τα πάντα στο αρχικό post, δεν έχει νόημα να ξαναλέω τα ίδια πράγματα ξανά.
Εμπειρία χρήσης λοιπόν από εμένα έστω και ελάχιστης, εστιάζοντας αποκλειστικά στα σημεία που μου κέντρισαν το ενδιαφέρον, που δεν έχω προσωπικά δοκιμάσει ξανά και που τελικά πιθανολογώ ότι θα φανούν ενδιαφέροντα και σε εσάς.  



Έφτασε λοιπόν και στα δικά μου χέρια η συλλεκτική έκδοση του Voopoo Drag Max Limited Edition, ένα τεράστιο πακέτο περιορισμένης έκδοσης (μόλις 1000 τεμάχια σύμφωνα με τη Voopoo ) με όλα τα καλούδια που ανέφερε αναλυτικά κι ο Πέτρος παραπάνω. Η επιθυμία μου ήταν να μην το πειράξω καθόλου, να το αφήσω ως έχει να το καμαρώνω στο γραφείο για πάντα. Εντελώς απείραχτο. Να μου θυμίζει ότι μια εταιρία μπορεί να εκτιμάει ιδιαίτερα τα προϊόντα της αλλά και ορισμένους -τυχερούς- ανθρώπους ανά τον κόσμο που μπορούν να χαρούν ιδιαίτερα με μία τέτοια έκπληξη.


Εστιάζω λοιπόν μόνο σε εκείνα που χρησιμοποίησα ελάχιστα και μόνο για τον σκοπό αυτής της "άποψής" μου προς ενημέρωση του vaping.gr. Για όλα τα υπόλοιπα έχουμε αναφερθεί ξανά.

Ξεκινώντας από το mod να πω ότι απογοητεύτηκα λίγο αρχικά που δεν είδα το "κλασικό" Drag με τον 510 πόλο στην κορυφή αλλά με τη γνωστή πια υποδοχή των Pnp pods και τον δακτύλιο ρύθμισης του αέρα από κάτω.
Από την άλλη είπα οκ, το Drag Max ήρθε αποκλειστικά για τη χρήση όλων εκείνων που έφτιαξε η Voopoo με κωδικό όνομα "Pnp". Σεβαστό. Πόσο μάλλον όταν στα δικά μου χέρια έφτασε με όλα αυτά τα καλούδια. Στην τελική υπάρχει κι ο αντάπτορας (κάτι που μάλλον δεν ανήκει στη Voopoo ) που τελικά ανοίγει τον δρόμο στo Drag Max να χρησιμοποιηθεί σαν ένα κανονικό διμπάταρο mod. Ένα ακόμα plus, πρόκειται για μια συσκευή που μπορεί να καλύψει όλη τη γκάμα των Pnp pods, από τα mtl των χαμηλών watts έως και τα δυνατά Dl που έχουμε ως διαθέσιμη επιλογή. Συν ένα RTA pod που μπορεί να οδηγήσει τα πράγματα στα άκρα.!
Κατά τα υπόλοιπα όπως τα βλέπετε και τα φαντάζεστε, δεδομένου ότι έχετε πιάσει στα χέρια σας κάποιο από τα τελευταία προϊόντα της Voopoo. Υπέροχο αλουμίνιο, όμορφη βαφή, δέρμα που κάνει το "κουτί" να φαντάζει high class. Ιδιαίτερα ελαφρύ και βολικό την παλάμη -αν και για να το πιάσω στα χέρια άφησα στο τραπέζι το πραγματικά απίστευτο διμπάταρο Argus GT-, με μεγαλύτερη οθόνη που αυτή τη φορά μπορεί να αλλάξει και rotation πάντα με ρύθμιση επιλογής από τον χρήστη.






Τα ρεύματα του GENE FAN 2.0 chip στα ίδια πλαίσια και το ίδιο άμεσα όπως μας έχει συνηθίσει η εταιρία (ίσως και λίγο πιο άμεσα αλλά ποιος θα το αντιληφθεί πραγματικά.. ), τη διαχείριση των μπαταριών από την πλακέτα τη βρήκα στα φυσιολογικά επίπεδα, η ονομαστική ισχύς των 177W σύμφωνα πάντα με τη Voopoo δεν θα αφήσει κανέναν με περιορισμό. Το αν όντως τα αποδίδει επιτρέψτε μου να το αφήσω σε εκείνους που διαθέτουν τα πιστοποιημένα μηχανήματα. Εγώ είμαι ένας απλός ατμιστής των 40W μάξιμουμ. Συνεπώς και με υπερκαλύπτει, και δεν θα μπορέσω ποτέ να ανακαλύψω αν κάτω από αυτό το νούμερο κρύβονται άλλα πραγματικά στοιχεία. 8)






Περνώντας στο Mtl Pod Tank των 2ml να πω ότι βρήκα το Άγιο δισκοπότηρό μου στη σειρά Pnp της Voopoo. Του έβαλα την επισκευάσιμη κεφαλή της Mechlyfe (τη χρησιμοποιώ αρκετά λόγω του στενού αέρα που διαθέτει ) και νομίζω ότι δεν θα τη βγάλω ποτέ από μέσα. Βέβαια και με όλες τις Mtl Pnp κεφαλές της Voopoo θα βολέψει υπερβολικά τους φαν του mtl. Τέλειο drip tip, πολύ καλή κατασκευή όπως και όλα τα Pnp tanks άλλωστε, λίγο μεγαλύτερη χωρητικότητα θα ήθελα αλλά οκ. Γεμίζει πανεύκολα (κλασικά με την τάπα σιλικόνης από κάτω ), αδειάζει αργά λόγω του ατμίσματος που προορίζεται από την αρχή, όλα καλά! Τρέξτε να το προμηθευτείτε οι mtlάκηδες.!



Και φτάνουμε στο Pnp RTA pod των 2ml. Αυτό που έλειπε από τη σειρά η Voopoo το έφτιαξε και το έφτιαξε καλά. Άψογη κατασκευή ειδικά στο deck, πανεύκολο στήσιμο, με το ίδιο κλασικό γέμισμα από κάτω. Απλά και λειτουργικά. Δύο posts που πιάνουν το σύρμα εύκολα (ειδικά αυτά τα "περίτεχνα" που ταιριάζουν καλύτερα στον αυξημένο "αέρα" του deck ), υποδοχές για το βαμβάκι που κάνουν την εναπόθεσή του πανεύκολη και για τον πιο άπειρο χρήστη, ιδανική αεράτη τζούρα που ρυθμίζεται φυσικά από το δαχτυλίδι του Pnp mod που θα το χρησιμοποιήσουμε (είναι συμβατό με όλα εννοείται ), καλυφθήκαμε απόλυτα. Η καμπάνα που είναι ένα σώμα με το tank και δείχνει να ενώνονται μεταξύ τους με orings, βιδώνει πανεύκολα στο deck χωρίς να χρειάζονται "παιξίματα" με τα σπειρώματα.
Μια μικρή - ή μάλλον δύο μικρές ενστάσεις για το πλαστικό tank της όλης ιστορίας. Σαφέστατα θα ήθελα μεγαλύτερη χωρητικότητα, τα 2ml δεν φτάνουν ούτε "για ζήτω" δεδομένων των στησιμάτων που ταιριάζουν καλύτερα στο deck. Νομοθεσία; Ομορφιά; Οκ σεβαστό. Λέω απλά τι θα ταίριαζε καλύτερα στα γούστα μου. Τουλάχιστον 3.5ml για να μπορείς να πεις οτι θα το ευχαριστηθείς απόλυτα χωρίς να χρειάζεται να το αφαιρείς συνεχώς από το mod.
Η δεύτερη μικρή ένσταση αφορά το διάφανο χρώμα του τανκ, λεπτομέρεια ναι. Όταν σε όλα τα Pnp tanks όμως με συνηθίζεις σε αυτό το όμορφo semi-black χρώμα, το απόλυτα διάφανο μου κάνει παραφωνία.
Σε γενικές γραμμές όμως πρόκειται για μια όμορφη συνολικά "συσκευή" και δένει πολύ καλά με όλες τις συσκευές που επιχείρησα να ενώσω τους μαγνήτες τους. ;)




Παραλίγο να ξεχάσω το γλυκύτατο μπρελόκ που συμπεριέλαβαν στο πακέτο με τη δική του "συλλεκτική" αξία! "4 χρόνια Drag" λοιπόν. "Και στα 100" από εμένα!




Αυτά τα λίγα για ένα τόσο πληθωρικό πακέτο, ελπίζω να σας κάλυψαν. Σε κάθε περίπτωση εδώ θα βρίσκομαι να λύσουμε όποια απορία πιθανότατα γεννηθεί σε κάποιον και μπορώ να συμβάλω στην επίλυσή της.

ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στην Voopoo για το δώρο αυτό, ήταν η φορά που με χάζεψε όχι μόνο για το ότι μου εμπιστεύτηκε ένα τέτοιο πακέτο (το οποίο και εκτίμησα αφάνταστα - συλλέκτης βλέπετε.. ), αλλά και για το γεγονός ότι με ένα τέτοιο "κουτί" μπορεί να δείξει ξεκάθαρα πόσο αγαπάει σαν εταιρία τα ίδια της τα προϊόντα.

Και σε όλους εσάς φυσικά που διαβάσατε αυτές τις γραμμές! :)






« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 29, 2020, 16:39 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Voopoo Drag Max 177W
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2020, 11:17 »
Εδώ ένα ακόμη στήσιμο της PnP RTA. Συμφωνώ απολύτως με τις παρατηρήσεις του Μάνου. 
Αξιοπρεπέστατο το pod, αλλά μακριά από το γούστο μου.
Η αντίσταση είναι 0,2Ω και η προτεινόμενη αυτόματα ισχύς 50W. 
Καλή γευστικά η απόδοσή του, αλλά η λειτουργία του σχετικά θορυβώδης.









 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 6 244 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:12
από Chris66
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34471 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556742 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181508 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 103 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538049 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60388 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238632 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 977 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139062 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz