vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

466 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, camber, Xxristos

Twitter

Voopoo Drag Nano Pod Kit 750mAh

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Voopoo Drag Nano Pod Kit 750mAh
« στις: Μαΐου 03, 2019, 16:54 »


Είναι καταιγιστικός ο ρυθμός κυκλοφορίας νέων συσκευών από την Voopoo.
Προφανώς, ένα από τα ζητούμενα είναι να καλυφθεί ολόκληρη η γκάμα ατμιστικών συσκευών από την εταιρεία και να διαθέτει κάθε είδους συσκευή που θα μπορούσε να αναζητά ο οποιοσδήποτε χρήστης.
Τι έχουμε λοιπόν εδώ; Την κυκλοφορία του Voopoo Drag Nano Pod Kit, μιας συσκευής pod, με χωρητικότητα 750mAh, με τα σχεδιαστικά χαρακτηριστικά της σειράς Drag, αλλά με διαστάσεις πραγματικά nano!


Το Voopoo Drag Nano Pod Kit είναι κατασκευασμένο από κράματα ψευδαργύρου και αλουμινίου και ζυγίζει μόνο 55g.

Το Voopoo Drag Nano Pod Kit έρχεται στην παρακάτω συσκευασία. Στο πίσω μέρος του κουτιού υπάρχει το απαραίτητο scratch για τον έλεγχο της γνησιότητας της συσκευής



Η συγκεκριμένη περιορισμένη έκδοση περιλαμβάνει τα παρακάτω.
Το έξτρα περιεχόμενο αυτής της έκδοσης είναι η αλυσίδα για το κρέμασμα της συσκευής στο λαιμό.
·        1 x DRAG Nano
·        1 x Pod-S1 (1.8ohm)
·        1 x Chain Necklace
·        1 x USB Cable
·        1 x User Manual
·        1 x Warranty Card
·        1 x GENE CHIP Card
Το εγχειρίδιο οδηγιών χρήσης είναι καλογραμμένο, σε έξι διαφορετικές γλώσσες, στις οποίες όμως δεν συμπεριλαμβάνεται η ελληνική.





Το Voopoo Drag Nano Pod Kit είναι διαθέσιμο στους παρακάτω πολύ όμορφους επτά χρωματικούς συνδυασμούς


Οι διαστάσεις του και τα τεχνικά χαρακτηριστικά του είναι τα παρακάτω


Το Voopoo Drag Nano Pod Kit είναι μια πολύ συμπαγής συσκευή, πολύ μικρών διαστάσεων, που η βαφή της δείχνει να είναι πολύ ποιοτική.
Η βαφή της μοιάζει περισσότερο με τη βαφή του Drag platinum και τη βαφή του Alpha Zip. Δεν είναι εκείνη η μαύρη βαφή του Drag 2 που παρουσιάζει τα γνωστά θέματα ξεφλουδίσματος.
Οι διαστάσεις του είναι τόσο μικρές, που πραγματικά, ακόμη και μέσα σε μικρή παλάμη εξαφανίζεται.
Δεν έχει βέβαια γραμμή pen που ενδεχομένως προτιμά μια κατηγορία χρηστών, αλλά έχει τη γνωστή γραμμή της σειράς Drag σε μέγεθος όμως μικρότερο κι από μια πιστωτική κάρτα.



Στη βάση της συσκευής υπάρχει η θύρα φόρτισης micro usb και στην πρόσοψη ας πούμε της συσκευής, υπάρχει μια ενδεικτική λυχνία led που ανάβει σε τρία χρώματα.



Πράσινο, αν το επίπεδο φόρτισης της μπαταρίας είναι πάνω από 60%
Μπλε, αν το επίπεδο φόρτισης της μπαταρίας είναι μεταξύ 20% και 60%
Κόκκινο, αν το επίπεδο φόρτισης της μπαταρίας είναι κάτω από 20%
Σ’ αυτό το τελευταίο επίπεδο φόρτισης, η συσκευή απενεργοποιείται αυτόματα μετά από δέκα τζούρες που θα ανάψει το κόκκινο.


Στη πάνω βάση της συσκευής, στη μια άκρη υπάρχει η υποδοχή της αλυσίδας για το κρέμασμα στο λαιμό και στην άλλη άκρη η υποδοχή της κεφαλής pod.
H κεφαλή τοποθετείται και αποσπάται πανεύκολα και συγκρατείται πολύ σταθερά. Γενικά η συσκευή είναι συμπαγέστατη και πολύ καλής ποιότητας κατασκευής.
Το κάλυμμα που με την απόσπασή του αποκαλύπτει την οπή αναπλήρωσης υγρού στην κεφαλή, είναι ταυτόχρονα και το επιστόμιο.
Η οπή από την οποία γίνεται η αναπλήρωση είναι αρκετά μεγάλη και δεν υπάρχει κανένα θέμα στη χρήση ακροφυσίου οποιουδήποτε τύπου.
Η κεφαλή έχει χωρητικότητα 1ml, αλλά σε συνδυασμό με την τιμή της αντίστασης που είναι 1,8Ω, η κατανάλωση είναι πολύ μικρή και δεν χρειάζεται αναπλήρωση τόσο συχνά, όσο μπορεί να φαντάζεται κανείς. Δεν έχω προς το παρόν άποψη για την  αντοχή και τη μακροζωία των αντιστάσεων, αφού δεν έχω καταναλώσει προς το παρόν παρά λίγα mls
Μετά από πλήρη φόρτιση, η μπαταρία των 750mAh, όπως λέει η εταιρεία, μπορεί να δώσει μέχρι και 350 τζούρες μέχρι την πλήρη της εκφόρτιση.
Η χωρητικότητα της μπαταρίας του είναι πολύ ικανοποιητική κι η συσκευή έχει αρκετά καλή συτονομία.
Η συσκευή φορτίζεται με ρεύμα έντασης 0,5Α σε περίπου μια ώρα.





Πάρα πολύ θετικό είναι το γεγονός πως η συσκευή είναι εφοδιασμένη με μια έκδοση του GENE chip, την GENE.Pod, προφανώς σχεδιασμένη και προσαρμοσμένη για τις ανάγκες τέτοιου είδους συσκευής.
Το GENE.Pod εξασφαλίζει συνεχή σταθερή ισχύ και διαθέτει πέντε συστήματα προστασίας.
Η δε τάση λειτουργίας του κυμαίνεται μεταξύ 3,2V και 4,2V.



Να πω εδώ για να μη το ξεχάσω, πως η αλυσίδα που συνοδεύει αυτή την έκδοση για το κρέμασμα στο λαιμό, δεν μου άρεσε.
Χώρια που το βάρος της είναι περίπου όσο και το βάρος της συσκευής. Όποιος θέλει να κρεμάει τη συσκευή στο λαιμό του, μπορεί να περάσει στην υποδοχή που έτσι κι αλλιώς υπάρχει σε όλες τις εκδόσεις, κάποιο λεπτό υφασμάτινο ή δερμάτινο λουράκι. Θα είναι πραγματική πολύ πιο ελαφρύ και όμορφο.


Στην συσκευή δεν υπάρχει fire button.
Η συσκευή είναι διαρκώς σε κατάσταση standby και το GENE.Pod εξασφαλίζει την ακαριαία πυροδότηση με το που αρχίζει κανείς να ατμίζει.


Το Voopoo Drag Nano Pod Kit προσφέρει πάρα πολύ καλό κράτημα, είναι απόλυτα στεγανό και μπορεί να μεταφερθεί απροβλημάτιστα.



Να δούμε τώρα και τι απόδοση έχει
Η τζούρα του είναι σφιχτή, τσιγαρίσια, ιδανική για μετάβαση από το κάπνισμα στο άτμισμα, αλλά και για όσους αρέσκονται στις σφιχτές τσιγαρίσιες τζούρες.. Νομίζω πως είναι περιττό να αναφέρω πως πρόκειται για mtl συσκευή.
Η παραγωγή ατμού κυμαίνεται σε χαμηλά επίπεδα, γεγονός απολύτως αναμενόμενο και για το είδος της συσκευής, αλλά και για την τιμή των 1,8Ω των αντιστάσεων των κεφαλών.
Όμως γευστικά το Voopoo Drag Nano Pod Kit αποδίδει θαυμάσια, πάντα φυσικά στο πλαίσιο της κατηγορίας του.
Όσα υγρά δοκίμασα (όλα ήταν καπνικά) τα απέδωσε πάρα πολύ ωραία. Η τζούρα του είναι πολύ αθόρυβη, πολύ smooth και γευστικότατη.
Και σαν starter kit, πολύ απλό, πολύ όμορφο, πολύ αξιόπιστο κι εύκολο, με πολύ καλή απόδοση, αλλά και σαν back up συσκευή, το Voopoo Drag Nano Pod Kit είναι μια πάρα, μα πάρα πολύ καλή επιλογή.

Παραθέτω αυτούσιο το εγχειρίδιο οδηγιών χρήσης και χαρακτηριστικών, στην αγγλική γλώσσα, για περισσότερες πληροφορίες



Κι εδώ Δαυίδ εναντίον Γολιάθ


Θετικά (+)
Ποιότητα κατασκευής-ποιότητα βαφής
Ευκολία χρήσης
Όμορφη σχεδίαση
Κράτημα-Εργονομία
Απόλυτη στεγανότητα
Χωρητικότητα μπαταρίας 750mAh
Γευστικότατη, αθόρυβη, smooth τζούρα
GENE.Pod chipset

Αρνητικά (-)
Η έξτρα αλυσίδα που το συνοδεύει για το κρέμασμα στο λαιμό





Ευχαριστώ για την ανάγνωση


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Voopoo Drag Nano Pod Kit 750mAh
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 03, 2019, 17:20 »
Ερώτηση 1. Με το τσιπακι gene τα βατ παραμένουν σταθερά ανεξάρτητα από την εκφόρτιση της μπαταρίας; Κάτι τέτοιο κατάλαβα
Ερώτηση 2. Σε σχέση με την νικοτίνη που χρησιμοποιείς στον φαινομενον, πόση παραπάνω βάζεις στο ποντάκι για να έχεις το ίδιο χτύπημα;
Ερώτηση 3. πώς τα καταφέρνεις και κάνεις τόσο καλές παρουσιάσεις;

Ευχαριστούμε. 
Αν είναι το τυχερό μου, θα σε συνοδεύσω οσονούπω σε μια μικρή παρουσιασούλα. 

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Voopoo Drag Nano Pod Kit 750mAh
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 03, 2019, 17:31 »
1) Ναι, καλά κατάλαβες
2) Όλα μου τα υγρά τα φτιάχνω 50-50 και 3mg. 
3) Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια, αλλά δεν θεωρώ πως κάνω κάτι σπουδαίο. Έχω δει στο forum παρουσιάσεις από τις οποίες απέχω παρασάγγας. Εντελώς ερασιτεχνικά υπηρετώ το χόμπι μου. Εγώ πάλι τις δικές σου παρουσιάσεις τις θεωρώ και είναι πράγματι πολύ καλύτερες. 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag Nano Pod Kit 750mAh
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 03, 2019, 17:52 »
Η παρουσίαση ήταν πραγματικά σπουδαία και ειλικρινά αναρωτιέμαι αν έμεινε να πούμε κάτι οι υπόλοιποι! Εύγε κύριέ μου, απολαυστικός!

Μόλις σήμερα το παρέλαβα κι εγώ κι έφυγα αμέσως για δουλειά. Το έχω μαζί μου το μικρό και μέχρι στιγμής πάει τρένο, άντε να δούμε αν βγάλει τη βραδιά μέχρι το σχόλασμα.

Τρομερή εντύπωση στο πόσο μικρό είναι, δεν διανοείται κάποιος από τις φωτογραφίες που έπαιζαν μέχρι σήμερα στο δίκτυο μέχρι να το πιάσει στο χέρι!
Συνεχίζω τη δουλειά μου και ανεβάζω μια πρώτη εικόνα προς το παρόν ώστε να πάρετε κι εσείς μια ιδέα για το παραπάνω. Τέρμα γλυκούλι.!



Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Voopoo Drag Nano Pod Kit 750mAh
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 03, 2019, 18:06 »
Σε ευχαριστώ πολύ Μάκη! Αναμένουμε με μεγάλο ενδιαφέρον και τις δικές σου ολοκληρωμένες εντυπώσεις

Αποσυνδεδεμένος Arvalius

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
  • What goes around, comes around
Απ: Voopoo Drag Nano Pod Kit 750mAh
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 03, 2019, 18:24 »
Φοβερή παρουσίαση.
Άκρως ερωτευσιμο το εργαλειακι

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag Nano Pod Kit 750mAh
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 04, 2019, 09:37 »
Κατ' αρχήν δεν θα πω και πολλά μιας και ο φίλος aragiannis υπερκάλυψε τα πάντα για μία -από τη φύση της- υπερβολικά απλή συσκευή. "Fill plug and play" δηλαδή.

Κατά δεύτερον να πω ότι δεν είμαι fan των pods, μέχρι σήμερα δεν μου κίνησε κανένα από αυτά το ενδιαφέρον σε όποια μορφή κι αν παρουσιάστηκε. Παρ'όλα αυτά αντιλαμβάνομαι πλήρως τον λόγο ύπαρξής τους και καταλαβαίνω απόλυτα τον κόσμο που θα βολευτεί με ένα από αυτά, ασχέτως αν στην δική μου καθημερινότητα δεν έχουν να προσφέρουν κάτι. Δεν χρειάζομαι το "stealth" άτμισμα, τουλάχιστον όχι κάτι λιγότερο από ένα ταπεινό pico 25 και έναν Zenith που χρησιμοποιώ τις ώρες που δουλεύω.

..και ξαφνικά έρχεται στα χέρια μου αυτό το "ρεπλικάκι" του επί σειράς μηνών (ετών; ) αγαπημένου μου Voopoo Drag το οποίο με άφησε με ανοιχτό το στόμα μόλις ανοίξα το πακέτο που μου εμπιστεύτηκε η Voopoo - την οποία και ευχαριστώ γι' ακόμα μια φορά.

Ένα κουκλάκι ζωγραφιστό, το εννοώ! Η πρώτη μου σκέψη; Αυτό θα γίνει μπρελόκ για τα κλειδιά μου, πάντα μου άρεσαν τα μπρελόκ που στην ουσία είναι μια σμίκρυνση αγαπημένων μου αντικειμένων! Φυσικά δεν θα το κάνω, δεν θα ήθελα ποτέ να χαλάσει από τα κλειδιά μου η όμορφη γυαλιστερή του όψη. Όταν όμως σταματήσω να το χρησιμοποιώ θα το κρατήσω εκεί, στο σημείο των αντικειμένων που θα φυλάω κειμήλιο να μου θυμίζουν όμορφα πράγματα.


Παραλαμβάνω χτες το πρωί και ότι που πρόλαβα να το φορτίσω πλήρως (δεν πήρε πάνω από μερικά λεπτά με την κατάσταση που βρισκόταν η μπαταρία του στο πακέτο ), να γεμίσω το τοσοδούλι του τανκάκι και να το πάρω μαζί μου στη δουλειά. Ιδανικό μέρος για δοκιμή, πόσο μάλλον όταν με το "πακέτο" που ανέφερα νωρίτερα έχω βγάλει μήνες και μήνες συντροφιάς.

Πρώτες εντυπώσεις:

-Πούν' το;; Είναι τόσο μικρό και ελαφρύ που αισθανόμουν συνεχώς σαν να μην βρίσκεται τίποτα στην τσέπη του παντελονιού μου.
-Χρειάστηκε να συνηθίσω το ότι δεν έχει fire button (για όλα υπάρχει η πρώτη φορά σωστά; ). Κι όμως κάθε τζούρα ερχόταν αρκετά φυσικά, όχι ιδιαίτερη "πίεση" από το στόμα, δεν ένας κανονικός mtl ατμοποιητής.
-Γεύση! Ω ναι, δεν του το είχα με τίποτα, ειδικά στην καθαριότητα που παρουσιάζει από την πρώτη κιόλας στιγμή.
-Απουσία ατμού; Ναι, σίγουρα κάτι "παράγει" αλλά μακρυά σχετικά από αυτό που έχω συνηθίσει μέχρι σήμερα (αφήνω τα "πνευμονικά εκτός εννοείται ). Και σίγουρα κάτι περισσότερο από τις αρχές της δεκαετίας που διανύουμε με ηλεκτρονικά τσιγάρα τύπου "ego" κλπ.
-Μπαταρία; Κοίτα να δεις που το βγάλαμε το 8ωρο πατριώτη; Βέβαια να πω ότι στην δουλειά δεν το χρησιμοποιώ συχνά (η φύση της δουλειά τέτοια ) αλλά αυτό που μετράει είναι ότι με κάλυψε απόλυτα. Σίγουρα κάτι που μετράει για το μέλλον μαζί του.
-Κατανάλωση σχεδόν μηδαμινή. Με 1.8ohms και τόσο χαμηλή ισχύ φυσικά δεν περίμενα και κάτι τρελό αλλά μετράει το γεγονός ότι μπορεί τελικά να σε κρατήσει για αρκετή ώρα με το μικρό του τανκ του 1ml.

Παρατήρηση: η μικρή μου επαφή μαζί του έδειξε από την αρχή ότι θα δουλέψει σωστά με υγρά σε αναλογία 50pg/50vg. Δυστυχώς στο 30/70 που δοκίμασα αρχικά έκανε εμφάνιση γρήγορα σχετικά η υποψία "καμένου" στο βαμβάκι και αναγκάστηκα να αντικαταστήσω άμεσα με άλλο υγρό ενώ ήταν και σχετικά δύσκολο να αφαιρέσω το προηγούμενο μέσα από το τανκ.
Επίσης τα πολύ vg-άτα υγρά δεν ποτίζουν σε εύλογο χρονικό διάστημα την κεφαλή και το πρόβλημα καραδοκεί συνεχώς. Συν του γεγονότος ότι με το "πηχτό" υγρό δυσκολεύεται αρκετά η αναπλήρωση αφού η οπή είναι μικρή και δεν υπάρχει δεύτερη για τη διαφυγή του αέρα. ;)

Όσον αφορά την αλυσίδα που το συνοδεύει θα συμφωνήσω με τον aragiannis, θα μπορούσε να ήταν ελαφρύτερη και σίγουρα πιο διακριτική. Ένα κορδόνι ίσως ήταν καλύτερο τελικά, προσωπικά θα με βόλευε και για την δουλειά αλλά το σημαντικό είναι ότι το Drag Nano pod διαθέτει την "υποδοχή" οπότε και μπορώ να το φτιάξω έτσι. Το pod εξάλλου είναι τόσο ελαφρύ που πραγματικά πιστεύω ότι μπορεί και να με βολέψει περισσότερο στον λαιμό στο τέλος παρά στην τσέπη. Σίγουρα θα δοκιμαστεί.


All and all λοιπόν ένα ιδιαίτερο Pod με αρκετά ικανοποιητικές υποθέτω (για τους λάτρεις ) επιδόσεις, ακόμα πιο ιδιαίτερο για μένα που δηλώνω χρόνια λάτρης του Voopoo Drag σε κάθε του μορφή. Άφησα πολλά ακριβότερα mods στην άκρη για τη χάρη των Drag. Συνεπώς, ακόμα και σαν "παρουσία", αυτό το κουκλάκι ήρθε και θα μείνει έστω και σαν "μπιμπελό"!


Το νήμα θα συνεχίσει να ενημερώνεται μελλοντικά μόλις δοκιμαστεί περισσότερο και φυσικά μόλις δούμε και στην χώρα μας ανταλλακτικές αντιστάσεις, τιμές αυτών, αντοχή κλπ κλπ.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! :)





« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 04, 2019, 10:34 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag Nano Pod Kit 750mAh
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 04, 2019, 14:12 »
Συγχαρητήρια και στους 2 για την παρουσίαση. 
Σόρυ για το οφτόπικ,θελω να σε ρωτήσω Μάκη για τον fatality,ο 25άρης είναι? Συγκριτικα με kylin2?  Thanks...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag Nano Pod Kit 750mAh
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 04, 2019, 14:26 »
Αυτός είναι ναι, συγκριτικα με kylin απλά πιο υπέροχος παντού! Λατρεία μεγάλη μου έγινε αυτός.. ;)

Sorry κι από μένα για το off. :)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Voopoo Drag Nano Pod Kit 750mAh
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 07, 2019, 14:58 »
DRAG NANO pod kit by VOOPOO



Τι έχουμε εδώ; Ένα μικρούλι! Το DRAG 2 platinum σε παιδικό παιχνίδι; Μμμ… κάτι τέτοιο. Λοιπόν, Τρίτη και καταιδρωμένη, τι έχω να προσθέσω; Ή να τα πάμε από την αρχή ως επανάληψη, μήτηρ πάσης μαθήσεως; (πάντα αναρωτιόμουν ποιος είναι ο πατέρας της επανάληψης… αγνώστου πατρός μάλλον)
Οπότε, πάμε από το τέλος στην αρχή, ξεκινώντας με το ρεζουμέ! Να το πάρω το drag nano pod kit; (μικρό μικρό, αλλά με ένα όνομα … να!)
Είναι όμορφο; Κουκλί το σκασμένο και σε πολλά χρώματα. Mεταλλικό, εκεί που τα άλλα Pod είναι πλαστικά, με αίσθηση πολυτέλειας και ποιότητας.
Αποδίδει γεύση και ατμό; Καλά τη γεύση και έχει και αρκετό ατμό για ποντ
Εχει χτύπημα; Τον κακό του τον καιρό έχει, όπως όλα τα ποντ, συγκριτικά με έναν κανονικό ατμοποιητή μετά μοντακίου. Συγκριτικά με τα άλλα ποντ έχει χτύπημα. Πάντως θα χρειαστεί να διπλασιάσετε τουλάχιστον τη νικοτίνη που θα του βάλετε, συγκριτικά με κανονικό μοντ, διότι με 1.8Ω ουσιαστικά ατμιζει λίγο πιο κάτω από 10βατ! Θα μπορούσε να είχε 1.5 ή 1.2Ω.
Είναι καλό; Για ποντάκι, ναι. Βασικά η μπαταρία του είναι εξαιρετική. Κρατάει πολύ ως 750mah, φορτίζει σε μια ώρα και χάρη στο GENE CHIP, φροντίζει να αποδίδει σταθερά βατ, όσο κι αν τα βολτ της μπαταρίας πέφτουν. Ισως γι΄αυτό να μην κρατάει τόσο πολύ αναλογικά με κάποια άλλα ποντάκια που όσο πέφτει η μπαταρία από τα 4.3 στα 3.2 βολτ, πέφτουν και τα βατ. Γι΄αυτό όμως άλλωστε έχει περισσότερα μιλιαμπέρ από τα περισσότερα ποντ της αγοράς.
Η αλυσίδα του λαιμού πράγματα δε λέει. Χοντρή, βαριά και κρύα. Βάλτε καλύτερα ένα κορδόνι.




Είναι αυτόματο. Το καλό είναι ότι δεν πατάς κουμπί. Το κακό, ότι δεν αρπάζει τόσο άμεσα.
Μελανό σημείο έχει; ΝΑΙ. Το ποντ, ή αλλιώς την αντίσταση με την ενσωματωμένη δεξαμενή υγρού. Μα καλά, τόσος χώρος στη μπαταρία, το 1μλ τσιγκουνεύτηκαν; Πολλά ποντ έχουν 2μελες δεξαμενές, το drag nano μόνο 2. Θα μου πεις, οκ, δεν καιει πολύ, ξαναγέμισε. Εδώ λοιπόν έχουμε το άλλο μελανό σημείο. Πραγματικά ΔΕ θέλεις να ξαναγεμίζεις, είναι μαρτύριο το γέμισμα. Το πρώτο γέμισμα έγινε με μια σχετική ευκολία, λόγω του στεγνού χείλους. Το δεύτερο και μετά ήταν απλά φρίκη. Μια τρύπα στο πλάι, χωρίς δεύτερη για να φεύγει ο αέρας. Θέλει πολύ λεπτή μύτη στο μπουκαλάκι ή βελόνα, ώστε να μην κλεινει εντελώς ο αέρας στο κενό για το γέμισμα. Δεύτερο πρόβλημα: Το υγρό γεμίζει την μισή δεξαμενή (πλευρικά) και πολύ δύσκολα πάει στο άλλο μισό. Τρίτο πρόβλημα: όταν είναι υγρή από μέσα η δεξαμενή, το υγρό κολλάει στα τοιχώματα και δεν κατεβαίνει, οπότε έχεις κενό με αέρα μέσα και υγρό ακριβώς κάτω από την οπή γεμίσματος. Το υγρό ξεχειλίζει και πρέπει να φυσάς να κατέβει και να γεμίζεις. Επίσης, πρέπει να κρατάς εντελώς ξαπλωμένη τη δεξαμενή.
Αν δεν είχε αυτό το χούι, θα ήταν ένα σχεδόν τέλειο ποντάκι, για όσους δεν επιμένουν στο penlook.
Ακόμη δεν έχω αίσθηση για τη διάρκεια ζωής των pod, όταν έχω θα ενημερώσω.





Τώρα, να πάμε στα διαδικαστικά;
ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ: μπαταρία, pod, αλυσίδα λαιμού, καλώδιο USB
ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ: 54.5Χ33Χ11χιλιοστά 55gr μόλις
ΜΠΑΤΑΡΙΑ: Αυτόματη 750mah, χρόνος φόρτισης 1 ώρα, ενδειξη στάθμης μπαταρίας στο πλάι. Κόκκινη για ξεφόρτιστο, μπλε για μισοφορτισμένη, πράσινο για φορτισμένη. Ομοίως οι ενδείξεις φόρτισης, που αναβοσβήνουν όσο φορτίζει.
POD: 1.8Ω, 1μλ
ΥΛΙΚΑ: Αλουμίνιο και zinc alloy
ΒΟΝUS: gene chip, 5 προστασίες – 10 δευτερόλεπτα cut off, υπερφόρτισης, εκφόρτισης, βραχυκυκλώματος, υψηλής τάσης εξόδου.



Εδώ να ευχαριστήσω την VOOPOO που με εμπιστεύτηκε για την παρουσίαση και που για πρώτη φορά μου έστειλε προιόν στο σωστό χρώμα. Νάμαστε καλά, να ξανακάνουμε παρουσίαση!

ΕΔΩ ΤΟ ΒΙΝΔΕΟΝ!

https://youtu.be/bytCXOtMYlw




Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Voopoo Drag Nano Pod Kit 750mAh
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 02, 2019, 20:38 »
Στην Ελλάδα το έχουν φέρει καταστήματα, μαζί και τις αντιστάσεις του

https://www.atmistique.gr/product/voopoo-drag-nano-pod/
https://www.atmistique.gr/product/voopoo-drag-nano-cartridge/

https://www.osmoshop.gr/product/voopoo-drag-nano-pod/

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276297 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14000 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9539 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364