vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

540 επισκέπτες, 8 χρήστες
ZoeM, maprix, giorgos1999, dkostas, Jorge, Tem, bloodlessz, zamploutos

Twitter

E-liquid με vg.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
E-liquid με vg.
« στις: Μαΐου 19, 2009, 15:30 »
Θα ηθελα να μαθω αν καποιος εχει δοκιμασει (και ποια) υγρα αλλης εταιρειας με το evo. Κατα προτιμηση υγρα με vg.

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: E-liquid με vg.
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 19, 2009, 18:23 »
Θα ηθελα να μαθω αν καποιος εχει δοκιμασει (και ποια) υγρα αλλης εταιρειας με το evo. Κατα προτιμηση υγρα με vg.

Πηρα υγρα απο τον Τιμ με τον οποιο συνεργαζομαι και εχουν  πολυ ωραια και δυνατη γευση. Ειναι της intelicig και της janty. Εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενος με τα 16mg αν και ειναι πολλα για το GG γιατι καπνιζω Τotally Wicked 8mg τα οποια με πειραξαν στο λαιμο και στην μυτη, νοιωθω σαν συναχωμενος. Τα υγρα ειναι με vg (τουλαχιστον της intelicig).

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid με vg.
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 19, 2009, 21:34 »
Τα υγρα ειναι με vg (τουλαχιστον της intelicig).

Ναι Θαναση για τα υγρα της intellicig ξερω, αυτα χρησιμοποιω. Αλλα με εχει πιασει η μανια να δοκιμαζα και καμμια ιδιαιτερη γευση π.χ σοκολατα, βανιλια κλπ. και δυστυχως η intellicig μαλλον λογω vg( ; ) δεν βγαζει.

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: E-liquid με vg.
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 22, 2009, 02:07 »
Τα υγρα Cyan ειναι ατελειωτα. Ειχα μπει και εγω σε αυτη την διαδικασια και αρχισα να χαλαω χρηματα ασκοπα. Το εκοψα συντομα το σπορ.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid με vg.
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 09, 2009, 09:52 »
Παιδια εχει δοκιμασει κανεις υγρο μεντα σε μιντιουμ που να του αρεσε?
Την ψαχνω γενικα για μεντα, γτ καλυπτει σε μεγαλο μερος την απουσια τσιγαριλας και ¨βαρους" στον ατμο του η.τ.
Καθε γνωμη ευπροσδεκτη (ας αφορα φιλτρακια, αλλο ποσοστο νικοτινης κλπ) :)

Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: E-liquid με vg.
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 18, 2009, 04:11 »
Γεια σας παιδια εχω δει στο youtube καποια βιντεακια που προσθετουν Φυτικη Γλυκερινη στο
υγρο τους σε αναλογια 50/50 και βγαζει τρομερη ποσοτητα ατμου. Σκεφτηκα να το δοκιμασω αλλα δεν μπορεσα να βρω σε φαρμακειο την φυτικη γλυκερινη.
Ξερει κανεις που τη βρισκουμε?
Επισης το εχετε δοκιμασει, αξιζει τον κοπο?

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: E-liquid με vg.
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 18, 2009, 04:26 »
Καλωσόρισες στο φόρουμ μας.  :)
O Θανάσης, μέλος του φόρουμ μας έχει βρει γλυκερίνη σε φαρμακείο.
Ρώτα σε κάποιο άλλο φαρμακείο. Δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα αλλά ξέρω ότι το έχουν κάνει πολλοί. Από ό,τι ξέρω μπαίνει και σε τρόφιμα. Συνήθως αρτοσκευάσματα (κέικ κτλ.) για να συγκρατούν την υγρασία τους.
Να κοιτάξεις να είναι φυτική - φαγώσιμη και όχι για άλλες χημικές χρήσεις.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid με vg.
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 18, 2009, 06:58 »
Ειδικά για τα υγρά (που είναι και το πιο επικίνδυνο), τίποτα καλύτερο από τα childproof μπουκαλάκια του ECOpure!!!!
Ακόμα και να τα βρει ενα παιδί, είναι δύσκολο να τα ανοίξει......
εδω εγω που είμαι ενήλικος και καμμια φορά δυσκολεύομαι!
Γιατι ΔΕΝ μου κανει εντύπωση??  :laugh1: :lotpot: :heat:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid με vg.
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 18, 2009, 08:14 »
Παιδια εχει δοκιμασει κανεις υγρο μεντα σε μιντιουμ που να του αρεσε?
Την ψαχνω γενικα για μεντα, γτ καλυπτει σε μεγαλο μερος την απουσια τσιγαριλας και ¨βαρους" στον ατμο του η.τ.
Καθε γνωμη ευπροσδεκτη (ας αφορα φιλτρακια, αλλο ποσοστο νικοτινης κλπ) :)

Ναι εγώ.
Έχω ακόμη ένα μικρό μπουκαλάκι...
Δεν μου άρεσε καθούλου λόγω της μέντας.

Κώστας

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid με vg.
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 18, 2009, 08:20 »
Θα ηθελα να μαθω αν καποιος εχει δοκιμασει (και ποια) υγρα αλλης εταιρειας με το evo. Κατα προτιμηση υγρα με vg.

Το evo δεν το έχω, άρα δεν δοκίμασα και άλλα υγρά με αυτό...  :))

Έχω όμως δοκιμάσεις πολλά διαφορετικά υγρά από άλλες εταιρίες πάντα όμως με προπυλενογλυκόλη (pg).

Η γνώμη μου για την vg είναι, ότι καλό θα ήταν να χρησιμοποιείται μόνο όταν υπάρχει αλλεργία στην pg.
Ετοιμάζω ένα άρθρο για το θέμα.

Η vg βγάζει σαφώς περισσότερο ατμό, αλλά βρε παιδιά εδώ λέμε να ατμίζουμε όσο το δυνατόν πιο διακριτικά  :))

Κώστας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 18, 2009, 09:39 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid με vg.
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 18, 2009, 09:47 »
Ναι εγώ.
Έχω ακόμη ένα μικρό μπουκαλάκι...
Δεν μου άρεσε καθούλου λόγω της μέντας.

Κώστας
Θυμασαι εταιρεια? (για να το αποφυγω) ;)

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid με vg.
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 18, 2009, 10:26 »
Θυμασαι εταιρεια? (για να το αποφυγω) ;)

Δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμη για να σου πω.
Πρέπει να το βρω πρώτα.

Δεν είπα ότι δεν ήταν καλό και πρέπει να το αποφύγεις.
Απλώς εμένα δεν μου αρέσει η μέντα.
Και αυτό ισχύει για όλα τα υγρά - ανεξάρτητα από κατασκευαστή - που περιέχουν μέντα.

Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: E-liquid με vg.
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 18, 2009, 14:00 »
Προσωπικα για μεντα θα προτεινα να ειναι 0 νικοτινη γιατι εχει καθαρη γευση μεντας χωρις τη γευση του καπνου και ειναι πολυ δροσιστικη και ειδικα μετα απο σουβλακι ειναι καλυτερη και απο τσιχλα!
Τωρα για το ποσο διακριτικα πρεπει να ατμιζουμε θα ελεγα καθολου διακριτικα ισα ισα που πρεπει ολοι σιγα σιγα να μαθουν για αυτο το θαυμα της τεχνολογιας και να αντικαταστησουν το τσιγαρο γιατι να κρυβουμε εμεις το ηλεκτρονικο που ειναι καλο και να μην κρυβονται αυτοι που καπνιζουν επιδεικτικα την πουρακλα τους?
Εδω και εναμισι χρονο που κανω ηλεκτρονικο τσιγαρο εχω σωθει εκοψα τελειως το τσιγαρο απο την πρωτη μερα και ενοειται πως το δειχνω σε οσους μπορω για να βοηθηθουν και αυτοι.
Αυτο ελειπε να ντρεπομαστε κιολας!

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid με vg.
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 18, 2009, 14:32 »
Καλως μας βρηκες :)
Αφου εχεις κοψει εδω και 1,5 χρονο, και χρησιμοποιείς μονο το η.τ., εισαι το καλυτερο παραδειγμα, να μας γραψεις τι βελτιωσεις εχεις δει στην υγεια σου, τι η.τ. εχεις δοκιμασει, απο ποια καταστηματα προμηθευεσαι υγρα, καθως και κριτικες για το η.τ., ολα βεβαια στις αντιστοιχες ενοτητες ;)
Καλως την κι ας αργησε :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid με vg.
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 18, 2009, 15:01 »
...το δειχνω σε οσους μπορω για να βοηθηθουν και αυτοι.
Αυτο ελειπε να ντρεπομαστε κιολας!
Εσυ μου αρέσεις  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180411 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8283 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535272 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59723 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14704 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085211 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35331 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10155 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12