vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

216 επισκέπτες, 9 χρήστες
lagoudakis, Tem, ZoeM, Jorge, FaniFox, John K, camber, Milarepa, manoslykos

Twitter

F6-LSK

Αποσυνδεδεμένος Lluvia

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #120 στις: Μαρτίου 01, 2012, 01:37 »
Παρελαβα σημερα το F6 lsk με τα δυο τσιγαρα μεσα. το προβλημα ειναι οτι ενω τα εχω συνδεσει ολα ο ατμοποιητης ενω  κοκκινιζει ΔΕΝ ατμοποιει αλλα ουτε τσιτσιριζει οπως θα επρεπε.Μηπως δεν κανω κατι αλλα η οι ατμοποιητες ειναι defective?   HELP!!!!

Αποσυνδεδεμένος foithths

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #121 στις: Μαρτίου 01, 2012, 01:58 »
τσιτσιριζει κανονικα αν εχει υγρό οποτε επειδη ειναι καινουριο μονο θα πυρώνει,τα τανκ καντα μια τριπουλα με μια καρφιτσα πριν τα τοποθετησεις πάνω ίσως να μην τρύπισαν καλά απο την βελόνα του ατμοποιητη και τραβα καμια τζούρα πριν να πατησεις το κουμπί για να κατεβασει υγρό το φυτιλι

Αποσυνδεδεμένος vasilator

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #122 στις: Μαρτίου 02, 2012, 02:49 »
φιλε καλως ηρθες

νεος ατμιστης και γω το συγκεκριμενω εχω και μαλιστα το αγορασα απο το sebastian στο φορουμ
ειμαι πληρως ικανοποιημενος σε ολα
μηδενικες διαροες passthrough μπαταρια(φορτιζεις και ατμιζεις ταυτοχρονα)πολυ διακριτικη συσκευη η ομορφετερη θα ελεγα και φτηνα ανταλλακτικα(μπαταρια 8 ευρω ατμο 4 φιλτρακια 1 ευρω το ενα απο www.cleverstore.gr).ειχα για ενα μηνα ενα ego t ενος φιλου και ειναι για μενα πολυ καλυτερο αυτο.ηδη ενα μηνα ατμο δεν χρειαστηκα με αρκετο ατμισμα.ξεκινα με το σετ παρε 2 ατμο καβατζα.τωρα απο μπαταρια δνεε χω μεινει ποτε αλλα και να θες να απρεις κι αλλη φτηνη ειναι.εγω οταν βγω εχω και αλλη μια μπαταρια πανω μου.πολυ σημαντικο οτι φορτιζει και με νοκια φορτιστη οποτε παντου παιζει ενας....αυτα και οτι αλλο θελεις εδω ειμαστε

Σ'ευχαριστώ φίλε! Το τσίμπησα και εγώ σήμερα από το Cleverstore. Για τις διαροές που λες εγώ όλο και κάτι σκουπίζω από το τανκάκι γύρω γύρω. Και κάτι άλλο...όταν το ατμίζω συνέχώς μετά από κάποια στιγμή έρχεται μια μυρωδιά καμμένου και έχει πολύ κακή αίσθηση ο ατμός. Τι φταίει; Μήπως κάνω κάτι στραβά εγώ;; :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #123 στις: Μαρτίου 02, 2012, 20:14 »
Σ'ευχαριστώ φίλε! Το τσίμπησα και εγώ σήμερα από το Cleverstore. Για τις διαροές που λες εγώ όλο και κάτι σκουπίζω από το τανκάκι γύρω γύρω. Και κάτι άλλο...όταν το ατμίζω συνέχώς μετά από κάποια στιγμή έρχεται μια μυρωδιά καμμένου και έχει πολύ κακή αίσθηση ο ατμός. Τι φταίει; Μήπως κάνω κάτι στραβά εγώ;; :hmmm:

γι αυτο πρεπει να εχεις και δευτερο μαζι οταν υπερθερμενεται το ενα παμε στο αλλο!!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #124 στις: Μαρτίου 02, 2012, 20:19 »
εγω το ειχα μολις το πηρα μετα απο 5 μερες το εδωσα για μενα πρωσοπικα δεν λεει και πολα το μονο θετικο ειναι οτι πολυ κομψο και ομορφο και πηρα και δυο πακετα αλλα απο αποδωση και γευση οχι πολλα πραγματα

Αποσυνδεδεμένος vasilator

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #125 στις: Μαρτίου 07, 2012, 12:04 »
Λοιπόν....αν ποτέ έχετε την αίσθηση καμμένου ή κακής γεύσης του υγρού είναι επειδή δεν υπάρχει ροή προς τον άτμο. Συνήθως είναι μία φυσαλίδα που κάθεται και δεν αφήνει το υγρό να ρέει. Λίγο κούνημα ή εισπνοή με κλειστές τις διόδους(τις τρύπες που έχει ο άτμο, χωρίς να πατάμε τοκουμπί) και όλα είναι εντάξει!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος elamounte

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #126 στις: Απριλίου 05, 2012, 19:44 »
ρε παιδιά εγώ τ έχω 3 μήνες και ακόμα δεν έχει καεί ατμοποιητής!!! και η μαλ... είναι ότι είχα παραγγείλει και 20 ατμοποιητές να έχω αλλά βλέπω μέχρι το τέλος του έτους να το έχω κόψει και να μείνουν, διάβαζα ότι κρατάνε 2 εβδομάδες απο άλλους.. καλά πόσο ατμίζατε την μέρα :)

Αποσυνδεδεμένος arspi

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #127 στις: Απριλίου 05, 2012, 19:52 »
Και εγώ αλλά και άλλοι 4 φίλοι μου που τους "μήυσα" στο η.τ έχουμε σύνολο 12 LSK εδώ και δύο μήνες. Αγοράσαμε και μείς καμιά εικοσαριά ατμο θεωρώντας περίοδο ζωής το δεκαήμερο. Δεν έχει καεί κανένας όμως και τους έχουμε και τους καμαρώνουμε !!!!

Αποσυνδεδεμένος arspi

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #128 στις: Απριλίου 05, 2012, 19:54 »
Και εγώ αλλά και άλλοι 4 φίλοι μου που τους "μήυσα" στο η.τ έχουμε σύνολο 12 LSK εδώ και δύο μήνες. Αγοράσαμε και μείς καμιά εικοσαριά ατμο θεωρώντας περίοδο ζωής το δεκαήμερο. Δεν έχει καεί κανένας όμως και τους έχουμε και τους καμαρώνουμε !!!! Οι τρείς από μας ατμίζουν 5-6 ml την ημέρα ο καθένας ....

Το γκαντέμιασα. Σήμερα χάλασε μία μπαταρία και δεν φορτίζει πλέον  :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2012, 16:43 από arspi »

Αποσυνδεδεμένος markidim

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #129 στις: Απριλίου 18, 2012, 11:31 »
Καλημέρα παιδιά. Σκέφτηκα να δηλώσω την παρουσία μου και εδώ μιας και "εκμεταλλεύτηκα" την εμπειρία σας με το εν λόγω "τσιγάρο" τον τελευταίο μήνα περίπου. Είμαι παρέα με το F6 μια βδομάδα τώρα και χωρίς να έχω προηγούμενη εικόνα δηλώνω πολύ ικανοποιημένος. Οι πληροφορίες σας πολύ χρήσιμες και κατατοπιστικές ειδικά για νέους (στο άθλημα) σαν εμένα. Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να βοηθήσω δεδομένων των ελλείψεων γνώσης και εμπειρίας από μέρους μου.
Σας ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #130 στις: Ιουλίου 23, 2012, 14:05 »
Αγόρασα το F6 από το cleverstore με στόχο να έχω το εν λόγω πακέτο ως backup σε ταξίδια κλπ.


Όντας μαθημένος σε cartomizers boge 510 lr δε θέλω να είμαι αυστηρός ως προς τη γεύση/ντουμάνι.


Παρόλα αυτά, εδώ και ώρα δοκιμάζω ένα από τα δύο η.τ. του πακέτου και η γεύση είναι μηδενική. Αναφορικά με το ντουμάνι, είναι πάρα πολύ αραιό και σε καμία περίπτωση όμοιο με αυτό που βλέπω στα reviews στο youtube.




Θα περιμένω λίγο ακόμη μήπως και πάρει μπρος ο ατμοποιητής :hmmm:  Έχετε παρόμοια εμπειρία; Ενδέχεται να μη δουλεύει καλά ο ατμοποιητής; Να σημειώσω ότι δεν παίρνω γεύση καμμένου αλλά είναι σαν να υπολειτουργεί.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #131 στις: Ιουλίου 23, 2012, 14:13 »
αν το κανουν και οι 2 ατμοποιητες δες τις μπαταριες, εαν ειναι φουλ φορτισμενες κτλπ, επισης χρησιμο θα ηταν να μας πεις και τι υγρο χρησημοποιεις :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #132 στις: Ιουλίου 23, 2012, 14:17 »
Χρησιμοποιώ DYI Atmos Lab με Balanced βάση.


Τονίζω, ότι προς θεού δε συγκρίνω με το lavatube ή το μηχανικό μου mod σε συνδυασμό με τα cartos της boge, αλλά πχ με έναν απλό ego-c που χρησιμοποιούσα πριν από αυτά.


Ακόμη και σε σχέση με τον τελευταίο ατμοποιητή παραπάνω το F6 συμπεριφέρεται σαν να υπολειτουργεί.

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #133 στις: Ιουλίου 23, 2012, 19:16 »
False Alarm

Ο ατμοποιητής χρειάστηκε λίγη ώρα παραπάνω σε σχέση με άλλους μη επισκευάσιμους που είχα στο παρελθόν. Πλέον δουλευέι ικανοποιητικά ως προς την παραγωγή ατμού.


Το μόνο πρόβλημα που παραμένει και δε νομίζω να αλλάξει είναι η τραγική διαφορά που έχω σε γεύση με το εν λόγω τσιγάρο.


Όπως και να χει, για τα 22 ευρώ που μου κόστισε καινούριο το πακέτο, νομίζω ότι είναι μια εξαιρετική λύση backup για τη συντέλεια του κόσμου. ;D

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #134 στις: Ιουλίου 24, 2012, 17:22 »
ε μην περιμενεις και τρομερα πραγματα στη γευση, ειδικα εφ οσον εχεις δοκιμασει επισκευασιμους ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 344 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314748 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94940 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix