vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 7 χρήστες
maprix, Sergios, dkostas, white varadero, camber, Jorge, manoslykos

Twitter

Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 09, 2016, 22:51 »
Κάποιος καλός άνθρωπος, κάπου στην Αθήνα (δεν μπορώ να πω περισσότερα ακόμα) ετοιμάζει έναν εξαιρετικό κλώνο! Σήμερα το απόγευμα δοκίμασα δύο κλώνους του lemon tart (του ιδίου chef) και ήταν ο ένας καλύτερος απ' τον άλλο. Σύντομα στα μαγαζιά... ;)


Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 09, 2016, 23:06 »
Πάντως αν το έχετε προσέξει αυτό το Custard Pi της FA δεν υπάρχει ούτε στο site της FA!!! Δεν είναι περίεργο??

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 09, 2016, 23:28 »
Ευχαριστώ πολύ!!  :)

Αποσυνδεδεμένος vrillgr

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 10, 2016, 12:19 »
Το lemon tart είναι εξαιρετικό και για μένα είναι ότι υπόσχεται η περιγραφή.

έχω γεμίσει όλους τους ατμοποιητές μου και προσπαθώ να δω που αποδίδει καλύτερα (κλώνος cloudone, kayfun MINI V3, fodi,κλώνος rose 3, melo 2)

Νομίζω ότι στο kayfun v3 mini πήρα ότι περιγράφει ο Cruiser στην εξαίρετη παρουσίαση του (με στήσιμο 0,32 Α1, 2,5 διάμετρο, 12-14 watt) αν και δε το περίμενα και μετά ακολουθεί o κλώνος cloudone. 

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 10, 2016, 13:16 »
Εχω πιει 3-4 30μελα lemon tart.
Καθε φορα που το ανοιγω ετοιμαζω και τον eviva, dripper, μονος του στηνεται δεν κανω κατι εγω.

Μια δοκιμη θα σε πεισει θα μου πειτε, αλλα παει μονο το το χερι και αρπαζει τον eviva, ειναι μηχανικη η κινηση.

Το εχει δοκιμασει καποιος σε phenomenon;
Επισης αν το εχει δοκιμασει και σε eviva και σε phenomenon δεκτα τα σχολια...

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 10, 2016, 13:43 »
Μόνο σε Phenomenon Zest. Καταπληκτικό!
Ακολουθεί Ατμιστική "Οπαδική" Διαφήμιση.
Πάντα στον Ζest, με όλα τα αγαπημένα μου υγρά, νοιώθω ότι "θηλάζω τα στήθια της Αφροδίτης" (με το συμπάθειο η ποίησις)...Βάζοντας όμως το Lemon Tart, το αποτέλεσμα είναι πράγματι δωδεκαθεϊκό!
Αγαπημένο μου ημερολόγιο...
Μου έρχεται λίγη η 6άρα νικοτίνη στον Zest. Κάνω 12 άντε,μέχρι και 9mg. Γι αυτό σκέφτομαι να πάρω μία βάση "δυναμίτη" της Totally Wicked, για να στάζω λιγουλάκι και να ανεβάζω τα 6mg του Tart.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 10, 2016, 13:55 »
Η πρώτη φορά που δεν είχα αγωνια για το αποτέλεσμα κλπ σε υγρό που δεν το είχα ξαναδοκιμάσει!
Η γνώμη των πολλών δεν κάνει λάθη.
Η γνώμες του ενός (ονόματα δεν λέμε) είναι αμφισβητήσιμη.
 Ο cruiser απουσιάζει από την τελευταία πρόταση σαφέστατα.
Ξεκάθαρα εξαιρετική δουλειά.



Στάλθηκε από ακίνητο.


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 10, 2016, 14:04 »
Εχω πιει 3-4 30μελα lemon tart.
Καθε φορα που το ανοιγω ετοιμαζω και τον eviva, dripper, μονος του στηνεται δεν κανω κατι εγω.

Μια δοκιμη θα σε πεισει θα μου πειτε, αλλα παει μονο το το χερι και αρπαζει τον eviva, ειναι μηχανικη η κινηση.

Το εχει δοκιμασει καποιος σε phenomenon;
Επισης αν το εχει δοκιμασει και σε eviva και σε phenomenon δεκτα τα σχολια...
Zest και από μένα, με την επιφύλαξη του ότι δεν το δοκίμασα σε ατμοποιητή με κεραμικό. Γενικά δεν το συμπαθώ το κεραμικό καθώς θεωρώ ότι κάνει τις γεύσεις πολύ επιθετικές, αλλά έχω και ευαίσθητο ουρανίσκο...
Χτες το βράδυ, έκανα και μια απόπειρα να στάξω μισό τανκ και στον Melo III, το μόνο που κέρδισα ήταν ένα καλά αρωματισμένο ντουμάνι. Σε σχέση με τους άλλους ατμοποιητές, όπως ήταν αναμενόμενο φυσικά, ο Melo το κακοποίησε το υγρό... Εντάξει, 2 ml έχασα, δεν είναι και μεγάλη η ζημιά...
Πρέπει να το διώξω από το μυαλό μου για λίγο καθώς έχω άλλη δοκιμή να ολοκληρώσω... 

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 10, 2016, 14:14 »
Σε Zest 0.8 εξαιρετικη αποδοση των αρωματων φυσικα εχει και την ταση οσυγκεκριμενος να τονιζει τα γλυκα στοιχεια του υγρου ελαφρος.

Σε κλωνο Nextasis 300 πλεγμα,που το εβαλα και δεν εχει βγει(και ουτε το βλεπω να βγαινει)η αποδοση των αρωματων νομιζω πως πιανει ταβανι.Ολα τα αρωματα ειναι εκει ξεκαθαρα και αναλυτικοτατα.Υπεροχη αισθηση.

Δεν εχει δοκιμαστει σε eviva,cloud και δεν ξερω ποτε θα δοκιμαστει μιας και ο Next το εχει παρει εργολαβια το υγρακι :)) :wall:

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2016, 14:24 από teo77 »

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 10, 2016, 14:16 »
Δυστυχώς για εμενα ενω στα πρωτα 20ml το υγρό ηταν ποίημα στα τελειωματα του μπουκαλιου αλλά και στο νεο που εχω ανοιξει εχω χασει την κρεμα. Σε ολους μου τους ατμοποιητες και διαφορα set up πρωτη δευτερη τζουρα σουπερ τρίτη κ μετα λεμονι ξινουτσικο με λίγο μπισκοτο. Περιμενω να κρυώσει ο ατμο και πάλι τα ίδια. ΠΟΥ ΠΗΓΕ Η ΓΕΥΣΗ ΜΟΥ? Σημειώνω πως δεν φταιειτο υγρο αλλα μαλλον συνεχίζει να με ακολουθεί η καταρα που τρελένομαι με ενα υγρό και λεω εδω είμαστε κ οταν παιρνω δευτερο μπουκάλι εχουν χαθεί όλα. Θα μείνω μακρια του κανα μήνα μπας και αλλαξει κατι.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 10, 2016, 14:22 »
Άτμισε σκέτη βάση για κάνα δυο μέρες, άντε και καμιά μενθόλη και έλα να σε εξετάσω πάλι. €10,00 χωρίς απόδειξη στη γραμματέα μου στο χώρο αναμονής...  ;D

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 10, 2016, 15:18 »
Αστα cruiser εχω πλακωθεί στη βαση απο το πρωι και εχω αρχισει κ αναθεωρω πιστευοντας πως τελικα με μια καλη βαση ολομερο και ενα αρωματακι στη χαση κ στη φεξη θα ειμαι υπερπληρης. Ουτε κυνήγη γευσεων κ στησιματων και δε ξερω εγω τι άλλο. Μαλλον το εχω παρακάνει κιόλας που εχω 4 ατμο καθημερινα με  'γκουρμε' υγρα. Back to basics λοιπον κ απο εμενα με βαση μιας και εχω κανα λίτρο στο ντουλάπι. Και ας βλέπω τα 20+ μποκαλάκια που εχω μαζεψει κ ποναει η τσέπη. Το 10€ παντως δε στο δινω γιατί με τη μενθόλη με πέθανες. Μπορώ μόνο να στο δώσω αρκεί να μου εγγυηθείς πως δεν θα ατμίσω ποτε μενθόλη. Τα σεβη μου κ sorry για το off topic.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος igorewired

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 10, 2016, 15:32 »
Πάντως το επόμενο dinner lady που θα πάρω μάλλον θα το αραιώσω λίγο...
Εκτός αν τα ριμέηκς που θα κυκλοφορήσουν εντός Ελλάδος θα είναι πιστά!

Όπου και να το δοκίμασα οι άνθρωποι τριγύρω νόμιζαν οτι μαγειρεύεται κάτι!! :))

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 10, 2016, 16:31 »
Η πρώτη φορά που δεν είχα αγωνια για το αποτέλεσμα κλπ σε υγρό που δεν το είχα ξαναδοκιμάσει!
Η γνώμη των πολλών δεν κάνει λάθη.
Η γνώμες του ενός (ονόματα δεν λέμε) είναι αμφισβητήσιμη.
 Ο cruiser απουσιάζει από την τελευταία πρόταση σαφέστατα.
Ξεκάθαρα εξαιρετική δουλειά.

(Image removed from quote.)

Στάλθηκε από ακίνητο.
Η γνωμη των πολλών ΚΑΝΕΙ λάθη. Και το μεγαλύτερο της, το Tribeca... :))

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 10, 2016, 17:20 »
Το τριμπεκα λόγω παλαιότητας και επειδή υπάρχει σε όλη την ατμιστκη ιστορία, όσες γνώμες Υπάρχουν που το εκθειάζουν, αν όχι άλλες τόσες, το σιχαίνονται.  Φαίνεται και στο νήμα της halo.
Εδώ όμως με το συγκεκριμένο υγρό και με την  φώτο που την πρώτο έβαλες εσύ αν δεν κάνω λάθος με τα μπισκότα, μιλάμε για κάτι διαφορετικό για να το συγκρίνουμε έτσι με το κάθε τριμπεκα.
Ακόμα δεν έχει ακουστεί η λέξη αηδία Η σίχαμα πέραν της υποκειμενικότητας της γεύσης.

Στάλθηκε από ακίνητο.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8460 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34095 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537161 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59992 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237979 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 616 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16217 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35551 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10401 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12