vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος didis

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • πουτ δε προβαρ σα κατ
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #660 στις: Δεκεμβρίου 21, 2016, 21:32 »
ρεπει κι εμεις να πεταξουμε κανα συρμα και να χυσουμε κανα υγρο στην τουαλετα. να φαμε και το καμενο μας οπως το φαγαν ολοι στις δοκιμες τους. :thumpup: :respect:
με τους ατμο που υπαρχουν τωρα λιγο δυσκολο ,τα χειροτερα καψουλια ηταν τις παλιες καλες εποχες που ειχαμε κανει επισκευασιμες τις ce5  και 18mm συρμα ,και λεγαμε πωρε φιλε γ@#ώ τις γευσεις βγαζει ,,,μιλαω για εποχες προ 4ετιας ....ειδικα στο οδυσσεα με τα non και με τα με αντισταση ,,

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #661 στις: Δεκεμβρίου 21, 2016, 22:22 »
ανακαλυπτεις γευσεις που δεν γνωριζες παντως.παρολου που κανω μονο βαση πριν λιγο καιρο εκανα pink mule κ τωρα flavor art.μεχρι να τελειωσει η pink εκανα ποτε την μια ποτε την αλλη στον μελο με διαφορα υπερ flavor στην αισθηση που αποδιδει η καθε βαση.
σημερα ξεκινησα με τον doggy με την flavor αλλα επηδη εκανα πειραματα του εβαλα μετα την pink.κ ανακαλυψα ποσο μα ποσο μα ποσο αλλα μα ποσο καλυτερη βαση ειναι η flavor art,εφαγε νεροχυτη η pink σε 5 λεπτα.
υ.γ εγω παντως μονο με κατσαβιδακι τον λύνω.ενα stopακι το ηθελε το φωναζε για την ακριβεια,μια κοντρα βρε αδελφε.επισης επηδη εβγαλα μερικες φορες το δαχτυλιδι του αερα για να τον ξεβιδώσω πριν παραιτηθω κ αποφασισω να κατσαβιδιαζω απο εδω κ στο εξης το λαστιχακι το πρωτο το ξεπαστρεψα.  

Αποσυνδεδεμένος SCK

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #662 στις: Δεκεμβρίου 21, 2016, 22:54 »
Kαλησπέρα,

Το 1ο επί της ουσίας μήνυμά μου στην παρούσα κοινότητα μετά από σχεδόν 45 ημέρες...ατελείωτου διαβάσματος διαφόρων νημάτων. Κάτοχος, λοιπόν, εδώ και μερικές ώρες, του κλώνου της SJMY από 3fvape. Παραγγελία στις 21.11.2016, αποστολή στις 23.11 και άφιξη σήμερα, 21.12.2016. Οπως μπορείτε να δείτε και στην "αυτοπαρουσίασή" μου, νέος ατμιστής και σαφώς άπειρος. ΟΜΩΣ, αυτό που γεύομαι από τον doggy 2K16 τώρα που γράφω αυτό το μήνυμα, δεν μπορεί να περιγραφεί εύκολα, τουλάχιστον όχι από εμένα. Ελπίζω το χαμόγελό μου, το οποίο παρεμπιπτόντως κοντεύει να φτάσει μέχρι...τ' αυτιά, να παραμείνει και στη συνέχεια. Με λίγα λόγια:

Αφού έπλυνα διεξοδικά όλα τα μέρη του ατμοποιητή (τα τοποθέτησα σε καυτό νερό με fairy και ξύδι για ένα 3ωρο περίπου, εκτός φυσικά του πλαστικού tank, το οποίο έκανε το αντίστοιχο μπανάκι σε μη καυτό ύδωρ), τον έστησα με microcoil διαμέτρου πυρήνα 2,5mm, 6 σπειρών με σύρμα kanthal A1 @ 35mm (27ga) και βαμβάκι cotton bacon v2, το οποίο έκοψα σε μήκος όση είναι η διάμετρος του ατμοποιητή. Αποτέλεσμα, αντίσταση στα 0,95 Ohm (βάσει ένδειξης του VTC mini). Γέμισα με το αγαπημένο μου υγρό (Halo Tribeca στα 18mg), ρύθμισα χαμηλά, στα 14w το μοντάκι και...αποκάλυψη! Παρόλο που το tribeca το κάνω εδώ και πολλές μέρες χρησιμοποιώντας αποκλειστικά τον expromizer v1.3, αυτό που γεύτηκα στον doggy με έκανε να νομίζω, χωρίς καμία απολύτως διάθεση υπερβολής, ότι ατμίζω ένα εντελώς διαφορετικό, πολύ πιο πλούσιο σε υφή και πληθώρα γεύσεων, αλλά και επίγευσης υγρό! Αυτό που με "τρελαίνει" στο tribeca, δηλαδή το κάπως σαν έντονο οινοπνευματικό "εγκαυματικό" throat hit κατά την εισπνοή, πολλαπλασιάστηκε. Μετά από κάποια ώρα χρήσης του doggy σταμάτησαν και τα ψιλο-σκασίματα και έχει γίνει εντελώς βελούδινος. Μετά από πειραματισμό με τη ρύθμιση του αέρα, βρήκα την ιδανική θέση για τα δικά μου γούστα (τσιγαρίσια τζούρα), όπως αυτή εμφανίζεται στη συνημμένη φωτογραφία. Στη ρύθμιση αυτή είναι σαν να έχει κάποιος ρυθμισμένο τον expro στην 3η τρύπα (μία πριν τη μεγαλύτερη). Αυτό που επίσης μου έκανε εντύπωση, είναι το γεγονός ότι όπου και να ρύθμιζα τον αέρα του doggy, η γεύση του υγρού ΔΕΝ άλλαζε στο παραμικρό, σε αντίθεση με τον expromizer. Τέλος, παρόλο που τον doggy δεν τον λες σε καμία περίπτωση "θορυβώδη" κατά την εισπνοή, απέχει μακράν από την απόλυτη ησυχία της τζούρας του expro στην 3η τρύπα.

Ελπίζω η παρούσα δημοσίευση να βοηθήσει κάποιους, έστω και ελάχιστους, συνατμιστές και συμφορουμίτες. Είναι το λιγότερο που θα μπορούσα να κάνω για μια κοινότητα που, χωρίς αυτή και τους ωραίους ανθρώπους της, προσωπικά θα ήμουν ατμιστικά...θεότυφλος.

Τις επόμενες ημέρες θα πειραματιστώ και με άλλα στησίματα επί του doggy και, αν προκύψει κάτι αρκετά ενδιαφέρον, θα επανέλθω για να το μοιραστώ μαζί σας. Προς το παρόν, ατμίζω τον doggy και έχω για μπανάκι τον έτερο κλώνο που παρήγγειλα από 3fvape, τον Taifun GT3.

Καλή συνέχεια σε όλους!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2016, 23:02 από SCK »

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #663 στις: Δεκεμβρίου 21, 2016, 23:02 »
..........το λαστιχακι το πρωτο το ξεπαστρεψα.

Kι εγώ το χάλασα αρκετά το λαστιχάκι. Χαλάει πολύ εύκολα αν περάσεις κατά λάθος ανάποδα το δαχτυλίδι. Είναι διακριτή η διαφορά αλλά είναι και εύκολο να γίνει λάθος και να τοποθετηθεί από απροσεξία ανάποδα.

Αποσυνδεδεμένος rivol

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξης
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #664 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 09:19 »
Το δαχτυλίδι του αέρα θέλει λίγο τρίψιμο εσωτερικά στο σημείο της τρύπας με ένα σμυριδόπανο για να γλυκάνει και δεν θα έχετε ξανά πρόβλημα με κομμένα ορινγκακια. Μιλάω για τον SJMY αλλά φαντάζομαι και στον SXK το ίδιο θα συμβαίνει. Μέχρι και ο SKYLINE είχε πρόβλημα εκεί αλλά ευτυχώς λύνεται εύκολα :)

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #665 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 09:32 »
Και σίγουρα πέρασμα με υγρό πριν την πρώτη χρήση , διαφορετικά πάει το λαστιχάκι με το πρώτο γύρισμα...



« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2023, 07:17 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος didis

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • πουτ δε προβαρ σα κατ
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #666 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 10:13 »
ωραιο το κλιαρ του σξκ!!

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #667 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 13:57 »
Και σίγουρα πέρασμα με υγρό πριν την πρώτη χρήση , διαφορετικά πάει το λαστιχάκι με το πρώτο γύρισμα...

(Image removed from quote.)

(Image removed from quote.)
στο μπλε κουτακι ολα ορινγκς ειναι αυτα?

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #668 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 13:59 »
Συμφωνώ ότι είναι όμορφο και το clear του SXK αλλά δεν έχει ξεκαθαρίσει αν μπαίνει στον SJMY και δεν έχει βγάλει ανταλλακτικό η SXK. Καλό είναι να υπάρχει επιλογή. Σήμερα παρέλαβα και τον πρώτο δικό μου (SJMY) από 3FVAPE. Μπανιάρεται και το απόγευμα θα στηθεί. Μέχρι τότε υπομονή. 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #669 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 14:00 »
Κι ο ατμοποιητής μέσα σε αυτό το κουτάκι έρχεται ;)

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #670 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 14:17 »
Καλησπερα παιδια και καλες γιορτες!

Παρελαβα και εγω σημερα τον κλωνο από SXK και εκανα τεραστια πατατα....Τον εβαλα για πλυσιμο σε ζεστο νερο μαζι με το πλαστικο τανκ και το τανκ παραμορφωθηκε κατω στην ακρη....
Ουτε μια δοκιμη δεν προλαβα να κανω....

Μπορω να βρω καπου Ελλαδα καποιο τανκ που να κάνει? Η καποιο απο αλλον ατμοποιητη που να κουμπωνει? Δοκιμασα του κλωνο cloud και ενω κουμπωνει κατω δεν κανει το πανω μερος που βγαινει η καμπανα.

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #671 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 14:22 »
Παραμορφώθηκε το τανκ από το ζεστό νερό? Άλλο και τούτο. Τόσο χάλια δηλαδή?

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #672 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 14:24 »
Μήπως ήταν καυτό και όχι απλώς ζεστό; Η μήπως είναι τόσο ευαίσθητο τελικά;

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #673 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 14:25 »
Ζεστο εννοω σχεδον βραστο το βουτηξα για λιγο σε ενα μπρικακι...

Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι το ιδιο το εχω κανει σε ολους οσους εχω...Cloud One, Φαινομενο, Expromizer, KFL+ και δεν ειχα τετοιο θεμα ποτε.

Ασε εχω ξενερωσει τρελα..και περιμενα να το παραλαβω σαν τρελος τοσες μερες..

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #674 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 14:27 »
Μάλλον ήρθε σε επαφή με το μέταλλο, δεν είναι τόσο χάλια το τανκάκι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20616 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93509 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix