vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

124 επισκέπτες, 7 χρήστες
funes, Tem, manoslykos, Geraki, tibolaso, george kotsopoulos, Buliwyf

Twitter

Υγρα ECOCIG απο Vapeshop

Αποσυνδεδεμένος MACATTACK

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • DD BY GRAVEN - GP MOD - A2MT SS,CLASSIC SS
Απ: Υγρα ECOCIG απο Vapeshop
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 23:13 »
TO malbourough π λες γινεται να προσδιορισεις τι γευση εχει? γλυκια πικρη κλπ. τις γευσεις τις δοκιμασες εκει?? ποσο καιρο θελουν να οριμασουν ?  :-*
οχι εκει δεν δοκιμασα γευσεις.τουλαχιστον τοτε δεν ειχε για δοκιμη.το μαλμπορο βγαζει μια νοτα βανιλιας-καραμελας αλλα οχι γλυκαδα.στις 2 μερες ειχε παρει την τελικη γευση

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΩΛΗΣ

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα ECOCIG απο Vapeshop
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 23:20 »
Παρέλαβα σήμερα 2 ECOCIG ενα Malborough και ενα Carolina Blend 18αρια (Medium) Standart και τα 2. Χτύπημα αρκετά δυνατό και ατμός σχεδόν αντίστοιχο σκέτης VG (με eGo-T B LR & eGo-W) από άρωμα... έχουν μια "άσχημη" οσμή (στο άτμισμά τούς) μάλλον από την νικοτίνη.
Το Malborough είναι αρκετά "καραμελε" σαν άρωμα αλλά όχι ιδιαίτερα γλυκό. Σίγουρα λιγότερο γλυκό από το Carolina Blend.
φιλε κ εμενα μυριζει παραξενα στο ατμισμα . εχω παρει davidoff me 9mg nικοτινη αλλα μυριζει μετα το δωματιο ασχημα..στην αρχη νομιζα οτι ειχε καει ο ατμοποιητης , αλλα τελικα τα υγρα μιριζαν ετσι  :hmmm:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα ECOCIG απο Vapeshop
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 00:18 »

Αποσυνδεδεμένος pet_cor

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα ECOCIG απο Vapeshop
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 01:39 »
Εχω προμηθευτει και εγω  υγρα ECOCIG απο Vapeshop, κυριως καπνικα αρωματα (RY4, Latakia, Virginia).
Η πρωτη εντυπωση -με το ανοιγμα των μπουκαλιων- ηταν σκετη απογοητευση.
Ασχημη μυρωδια στο ατμισμα, το ιδιο και η γευση. Τα παροπλησα μεχρι πριν απο λιγο που διαβασα
τις εντυπωσεις των δυο φιλων MACATTACK και  ΜΑΝΩΛΗΣ.
Θελησα να πω και εγω την γνωμη μου, αλλά για να μην αδικησω κανεναν, ξαναγεμισα μια κασετα
με Virginia για να εχω μια τελευταια αποψη.
Ειδα λοιπον πολυ μεγαλη διαφορα προς το καλυτερο. Εχει φυγει η ασχημη γευση σχεδον εντελως.
Μαλλον επαιξαν ρολο οι 8 μερες που μεσολαβησαν μεχρι σημερα και το οτι αφησα μια μερα
τα μπουκαλια ανοικτα (την πρωτη μερα). Πιστευω οτι θα βελτιωθουν και αλλο.
Απο χτυπημα και ατμο παντως, σκιζουν.

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα ECOCIG απο Vapeshop
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 11:37 »
Μετά από σχεδόν μια μέρα με τα μπουκάλια ανοιχτά η άσχημη οσμή που προανέφερα έχει σχεδόν εξαφανιστεί, λογικά θέλουν 1-2 μέρες ωρίμανση, σίγουρα δεν προσφέρονται για ατμισμα με το που τα ανοίξεις.
Αυτό που εξακολουθεί να μου κάνει, θετική, εντύπωση είναι πως το χτύπημα τούς, με το αντίστοιχο 18αρι Traditional της FA, είναι σαφώς πιο δυνατό.

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα ECOCIG απο Vapeshop
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 15:37 »
φιλε κ εμενα μυριζει παραξενα στο ατμισμα . εχω παρει davidoff me 9mg nικοτινη αλλα μυριζει μετα το δωματιο ασχημα..στην αρχη νομιζα οτι ειχε καει ο ατμοποιητης , αλλα τελικα τα υγρα μιριζαν ετσι  :hmmm:
Γεια σου Μανώλη . Το Davidoff μετά από ωρίμανση πως σου φαίνεται ; Γλυκίζει ; Από χτύπημα και ατμό τί λέει ;

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΩΛΗΣ

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα ECOCIG απο Vapeshop
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 16:00 »

Φιλε αντρεα, θα περιμενω να ωριμασει πριν κανω την δευτερη αποπειρα ::) αυριο μεθαυριο θα το ξανα προσπαθησω!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 29, 2013, 01:32 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα ECOCIG απο Vapeshop
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 16:15 »

Περιμένω εντυπώσεις . Σ'ευχαριστώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 29, 2013, 01:33 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΩΛΗΣ

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα ECOCIG απο Vapeshop
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 17:02 »
Εχει κανεις δοκιμασει απο το καπνο RY4? ?

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Υγρα ECOCIG απο Vapeshop
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 17:23 »


Vg, Pg, Vg/Pg σε 18αρα, την καλύτερη εντύπωση, αλλά είμαι fun του RY4 και δεν ξέρω εάν πιάνεται η γνώμη μου. :)) :))
Θέλει όμως ωρίμανση, όταν το πρωτοάτμισα, μόλις άνοιξα το μπουκαλάκι, μου ήρθε κάτι, να το πω σπιρτάδα; να το πω ξινίλα; δεν ξέρω. Δύο περίπου μέρες κράτησε αυτό. Τώρα, μετά από μια + βδομάδα, που τα ατμίζω, εναλλάξ, έχουν αυτή την γεύση που γνωρίζω. Το χτύπημα και το ντουμάνι, ανάλογα την βάση έχουν μείνει τα ίδια. :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 29, 2013, 01:33 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΩΛΗΣ

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα ECOCIG απο Vapeshop
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 17:32 »
Περιμένω εντυπώσεις . Σ'ευχαριστώ.
το davidoff ειπα να του κανω παλι μια δοκιμη σημερα κ εχει βελτιωθει παρα μα παρα πολυ η γευση του και η μυρωδια του καπνου.. αυτη η γευση καμενου π μου εφερνε στην αρχη εχει σχεδον εξαφανιστει!!! τωρα μ φερνει μια ποιο αξιολογη γλυκια γευση σαν μελλι. θα το αφησω ανοιχτο κ θα ξανα βαλω αυριο. απο καπνο παντως η vG βγαζει ντουμανι! ;) ελπιζω να βελτιωθει κ αλλο η γευση  ::)

Απ: Υγρα ECOCIG απο Vapeshop
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 22:31 »
Πηρα σημερα λεμονι που  ειναι το αγαπημενο μου και συγκριτικα με το λεμονι της flavourart ειναι καλυτερο. Πολυ εξυπηρετικος ο Τασος και σε σημειο που βολευει ολα τα προαστεια του Πειραια.

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα ECOCIG απο Vapeshop
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 15:22 »
Πριν από καμιά 10αρια μέρες πείρα 3 ECOSIG 36mg/ml: Pure Tobacco, Mystical Harmony και RY4 όλα σε STANDART. Τα πείρα 36 αρια με το σκεπτικό να τα σπάσω με VPG, μιας και τα 18 αρια (Malborough και Carolina Blend) που είχα πάρει την πρώτη φορά μου φάνηκαν αρκετά έντονα σε άρωμα ακόμα κ έπειτα απο ωρίμανση 2 ημερών. Τα υγρά τα άφησα να ωριμάσουν 48 ώρες κ έπειτα άλλες 24 ώρες για τα μίγματα σπασμένα με VPG. Το Pure Tobacco εδώ και 5 μέρες το έχω σκίσει, για τα γούστα μου είναι ότι πρέπει για άτμισμα όλη τη μέρα, απαλό καπνικό άρωμα χωρίς γλυκάδα. Το Mystical Harmony είναι αρκετά ωραίο με μια αίσθηση φρεσκάδας, ότι πρέπει για το πρωί αλλά προσωπικά δεν το μπορώ για όλη τη μέρα. Το RY4 δεν έχω προλάβει να το ατμισω ακόμα, αλλά απο τη μυρωδιά φαίνεται κλασικό RY4 δεν πιστεύω πως θα έχω εκπλήξεις, μόλις στραγγίξω το Pure Tobacco θα το περιλάβω και θα επανέλθω. :D

Αποσυνδεδεμένος djscooby

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: www.vapeshop.gr - ECOCIG HELLAS
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 12:25 »
Παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικά με vapeshop.Σκέφτομαι να παραγγείλω το RY-4, η ερώτηση μου είναι εάν μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο Giant της nobaco ?
Συγνώμη για την άσχετη ερώτηση , είμαι νέος στο θέμα η.τ....

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απ: www.vapeshop.gr - ECOCIG HELLAS
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 12:27 »
Τι ακριβώς εννοείς?Το υγρό αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί στον giant?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 0 5 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:01
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 79 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207796 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13616 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix