vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

218 επισκέπτες, 1 χρήστης
yorgoss

Twitter

Απενεργοποίηση υπογραφών

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απενεργοποίηση υπογραφών
« στις: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 15:35 »
Απενεργοποιήθηκαν οι υπογραφές στα profil όλων των μελών μέχρι νεωτέρας.
Ο λόγος είναι ότι κάποια banner από την ad.bannerconnect.net σύμφωνα με την ανακοίνωση της Google ίσως να περιείχαν κακόβουλο λογισμικό. Πρέπει να είναι κάποιο από αυτά τα εξωτερικά banner για τις μέρες διακοπής του καπνίσματος.

Η ανακοίνωση τής banerconnect στη σελίδα της είναι η παρακάτω:


GOOGLE ISSUE
This morning (10:30 GMT+1), we got the unfortunate surprise that our domain had been blocked by Google, because of a malware detection issue.

We immediately contacted our brand safety partner The Media Trust about the issue. They hadn’t detected any harmful code or malware and took the issue up with Google.

We are currently still working with the Google team to find out what happened.

Our ad serving domain is an alias referring to Appnexus, which in turn has been linked to the infected domain filminagari.com. According to The Media Trust filminagari.com is a Wordpress blog which might have been subject to an attack, since Wordpress blogs "are notorious for getting infected in large scale by automated means and having malicious content inserted onto them".

The platform-ops team from Appnexus is workin on the issue as well, so we are hoping that all parties involved come up with a solution asap.

We are very sorry for any inconvenience caused by this issue and we are doing everything in our power to resolve it. We will keep you updated.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Απενεργοποίηση υπογραφών
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 15:38 »
Μα δεν ήταν όλων απ αυτή την εταιρεία banner.... :(

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Απενεργοποίηση υπογραφών
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 16:03 »
Ναι αλλά δεν γίνεται να κόψεις μόνο αυτά που είναι κακόβουλα, θες πολλή ώρα.
Καλύτερα όλων μέχρι να βρεθεί η λύση. ;)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Απενεργοποίηση υπογραφών
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 16:07 »
 :wall: :wall: :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Απενεργοποίηση υπογραφών
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 16:08 »
Προσωρινό είναι Steam, μην ανησυχείς.

Λογικά, η απενεργοποίηση με δύο βασικούς τρόπους μπορεί να γίνει: η απενεργοποιούνται όλα με ένα "κουμπί" ώστε να ενεργοποιηθούν πάλι με ένα "κουμπί" η απενεργοποιούνται ένα ένα με το χέρι όλα τα εξωτερικά (για χιλιάδες μέλη  :o ). Και μετά, κάθε μέλος που του απενεργοποιήθηκε το banner, θα πρέπει να το ξαναφτιάξει (αν θυμάται που το βρήκε και τι έγραφε)...  :o

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Απενεργοποίηση υπογραφών
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 16:11 »
Εσάς δε σας έβγαλε warning? (πριν την απενεργοποίηση των υπογραφών εννοώ).
Εμένα μου έβγαλε με Chrome.

Βάγγο, γιατί χτυπιέσαι; Δε θυμάμαι, τι σπουδαίο είχες στην υπογραφή σου;  ???

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Απενεργοποίηση υπογραφών
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 16:13 »
atmos αυτό θα έλεγα τώρα μου βγάζει warning σε κάποια νήματα που προσπαθώ να μπω.
όχι σε όλα.
είμαι με chrome

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Απενεργοποίηση υπογραφών
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 16:15 »
Ακόμα σου βγάζει;  ???
Για κλείσε το και ξαναάνοιξέ το.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Απενεργοποίηση υπογραφών
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 16:15 »
Σε ποιες σελίδες; Για στείλε link.

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: Απενεργοποίηση υπογραφών
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 16:16 »
Firefox δεν βγαζει κατι.

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Απενεργοποίηση υπογραφών
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 16:18 »
Τον έχω απενεργοποιήσει τον "μεγάλο αδελφό" στον firefox οπότε δεν έχω δει κάτι.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Απενεργοποίηση υπογραφών
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 16:19 »
Εσάς δε σας έβγαλε warning? (πριν την απενεργοποίηση των υπογραφών εννοώ).
Εμένα μου έβγαλε με Chrome.

Βάγγο, γιατί χτυπιέσαι; Δε θυμάμαι, τι σπουδαίο είχες στην υπογραφή σου;  ???

Eμένα σφάλματα ούτε με το Chrome μου έβγαζε,αλλά ούτε και με το Firefox... :dontknow:
To μόνο πρόβλημα που υπάρχει εδώ και λίγο διάστημα είναι το βράδυ αυτά που ανέφερα στο νήμα για τη σωστή λειτουργία του forum.
Δε χτυπιέμαι,πλάκα έκανα... αμέσως να με αποπάρεις... :(

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Απενεργοποίηση υπογραφών
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 16:22 »
Λευτέρη τώρα δεν μου βγάζει πουθενά  μάλλον γιατί μετά το 3ο-4ο warning πάτησα ''συνέχεια'' .
έχω την υποψία όμως ότι ΄ήταν σε νήματα στα οποία έχω συμμετάσχει.δεν μπορώ να το πω όμως 100%.

zoobi τι εννοείς με τον μεγάλο αδερφό;

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Απενεργοποίηση υπογραφών
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 16:29 »
zoobi τι εννοείς με τον μεγάλο αδερφό;
Έχει ο firefox ένα συστηματάκι για να μας ειδοποιει για κακόβουλες σελίδες. Για να το πετύχει αυτό, στέλνει την διεύθυνση κάθε σελίδας που επισκεπτόμαστε σε έναν κεντρικό server και ο server απαντά αν η σελίδα έχει χαρακτηριστεί κακόβουλη η όχι. Και φυσικά, αυτός ο server έχει κάθε δυνατότητα να κρατάει ιστορικό κάθε ιστοσελίδας που έχουμε επισκεφθεί τα ταλευταία *κάμποσα* χρόνια  :o Αυτο δεν είναι θέμα του firefox μόνο, αλλά των περισσότερων σύγχρονων browsers, σε κάποιους μάλιστα - τελευταία φορά που το έψαξα - δεν μπορούσες καν να απενεργοποιήσεις το "phone home", όπως στον chrome. Για IE δε θα μιλήσω αφού η δυνατότητα αυτή είναι ακόμα πιο βαθιά, μέσα στα windows  :)) . Όποιος βάλει firewall και το ρυθμίσει να λειτουργεί manual, θα δει τι εννοώ.

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Απενεργοποίηση υπογραφών
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 16:36 »
θα το ψάξω φίλε θα σου πω  :-\

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557448 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9015 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364