vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

245 επισκέπτες, 7 χρήστες
Ducati.Jimakos, Ελένη Π, dkostas, camber, Tem, ipomonias, I.P

Twitter

απογραφή γευστικών προτιμήσεων

Απ: απογραφή γευστικών προτιμήσεων
« Απάντηση #30 στις: Αυγούστου 05, 2016, 01:51 »
αν θυμαμε καλα η atmos εχει γευση ουζο,τζατζικι κ.α..............σε ποια κατηγορια μπαινουν???ορεκτικα :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: απογραφή γευστικών προτιμήσεων
« Απάντηση #31 στις: Αυγούστου 05, 2016, 01:52 »
Καπνικά που γλυκίζουν μονο. Και με εναλλαγές κάθε μερα

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: απογραφή γευστικών προτιμήσεων
« Απάντηση #32 στις: Αυγούστου 05, 2016, 01:57 »
αν θυμαμε καλα η atmos εχει γευση ουζο,τζατζικι κ.α..............σε ποια κατηγορια μπαινουν???ορεκτικα :laugh1: :laugh1:

Ωχ... πάει η διεθνής καριέρα της ψηφοφορίας...
Έβαλα νέα κατηγορία "αταξινόμητα".
Μπαίνουν εκεί και το "καμάκι" και το "λιβάνι".
Αθάνατη και ανάτμιστη Ελλάδα  ;D

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: απογραφή γευστικών προτιμήσεων
« Απάντηση #33 στις: Αυγούστου 05, 2016, 01:58 »
Καπνικα με κανα ξηροκαρπι η κατι αλλο που δεν υπερκαλυπτει το καπνικο.Επ ουδενι φρουτα,λαχανικα,παστιτσια και ταραμοσαλατες!Τελευταια χτυπαω και κανα supreme η relax για την δουλεια.Τα κατατασσω ως τραβεστι καπνικα η γλυκα αλλα δεν τα ψηφιζω γιατι δεν θα τα αντεχα ολοημερα..

Αποσυνδεδεμένος kakalos2

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
  • Άγγελος
Απ: απογραφή γευστικών προτιμήσεων
« Απάντηση #34 στις: Αυγούστου 05, 2016, 02:03 »
αν θυμαμε καλα η atmos εχει γευση ουζο,τζατζικι κ.α..............σε ποια κατηγορια μπαινουν???ορεκτικα :laugh1: :laugh1:

μόλις τελειώσεις με τα παραδοσιακά μεζεκλικια χτυπα και ενα μπακλαβα βρε αδερφέ!
http://e-liquid-recipes.com/recipe/307234/BaklaVape+by+%252Fu%252FOptimusRhyme+%2528Reddit%2529

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: απογραφή γευστικών προτιμήσεων
« Απάντηση #35 στις: Αυγούστου 05, 2016, 02:04 »
Συμφωνώ με τον makis66..άλλο γλυκά, άλλο σοκολάτες. Στο άτμισμα εχουν διαφορά. Επίσης στο "αταξινόμητα".. μπορούμε να ταξινομήσουμε γευσεις όπως μας ατμίσει?

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: απογραφή γευστικών προτιμήσεων
« Απάντηση #36 στις: Αυγούστου 05, 2016, 02:07 »
Φυσικά.
Αν κάποια κατηγορία μου έχει διαφύγει, παίρνει αυτοδίκαια θέση στη λίστα.
Μόνο, σχολιάστε εδώ.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: απογραφή γευστικών προτιμήσεων
« Απάντηση #37 στις: Αυγούστου 05, 2016, 02:23 »
Πολύ περιορισμένες οι επιλογές.
Άσε που δεν υπάρχει δυνατότητα για ποσοστιαία επιλογή γεύσεων.
Το ιδανικό θα ήταν χρονική κατανομή.
Κι εκείνο το "καφέδες" στον πάτο...
Δηλαδή όλοι οι καφέδες μαζί;
Ακόμη και ο άιρις;
Το "γλυκά - σοκολάτες" δε...
Από που κι ως που η σοκολάτα μαζί τα γλυκά;
Στα γλυκά μπαίνουν και τα ταψιού και τα κουταλιού;
Στις σοκολάτες μπαίνουν και τα βδελύγματα σαν την λάκτα;
Το "φρουτένια" είναι σαν το "περίπου φρούτο";
Λαχανικά γιατί δεν υπάρχουν;
Ένα 50μελο μαρουλάκι που άτμισα μονοκοπανιά, που να το βάλω;
Κάπου που να μην αντίκειται στους κανονισμούς του φόρουμ ρωτάω!
Κρεατικά, γαλακτοκομικά, ψάρια;
Την σπαγγετίνη Νο10 που συνήθως ατμίζω να την ζμπρώξω μαζί με το μαρουλάκι;
Κι αν την ατμίζω γαρνιρισμένη με καραμελωμένα ντοματίνια;
"Πολυσύνθετη γεύση" δεν την λες.
Τα ποτά γιατί δεν φαίνονται στην δική μου οθόνη;
Από κάτι τέτοια φτάσαμε να ατμίζουμε σκέτη βάση.
Μην κοιτάς που είμαστε μόνο 6.
Σε λίγο που θα ξυπνήσουν και οι υπόλοιποι να δεις...

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9591
  • Φύλο: Άντρας
Απ: απογραφή γευστικών προτιμήσεων
« Απάντηση #38 στις: Αυγούστου 05, 2016, 02:46 »
Σκέτη βάση :delicious:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: απογραφή γευστικών προτιμήσεων
« Απάντηση #39 στις: Αυγούστου 05, 2016, 07:19 »
Κρεμώδη και γλυκούλια ως επι το πλείστον πολυσύνθετα.Αλλά το βασικότερο να μην αφήνουν άσχημη μυρωδιά στον χώρο και διαμαρτύρεται η κοράκλα :angel:

Αποσυνδεδεμένος Galileo

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: απογραφή γευστικών προτιμήσεων
« Απάντηση #40 στις: Αυγούστου 05, 2016, 08:22 »
Κάθε μέρα κάνω σκέτη βάση, ένα καπνικό και ένα γλυκό ή ένα σύνθετο. Το σύνθετο μπορεί να είναι γλυκό ή φρουτένιο. Τι να ψηφίσω;

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: απογραφή γευστικών προτιμήσεων
« Απάντηση #41 στις: Αυγούστου 05, 2016, 10:31 »
Γλυκά και σοκολάτες μήπως να σπάσουν σε διαφορετικές κατηγορίες?
Τα γλυκά τα προτιμώ ότι γεύση και να έχουν ενώ για τις σοκολάτες μακριά και αγαπημένοι..

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: απογραφή γευστικών προτιμήσεων
« Απάντηση #42 στις: Αυγούστου 05, 2016, 11:21 »
Μετά από την γενική απαίτηση, οι σοκολάτες χωρίστηκαν από τα γλυκά. Μάλλον είχα επηρεαστεί από τα δικά μου γούστα: γλυκές σοκολάτες.

Τώρα που ψήφισαν περισσότεροι, αποτυπώνεται μια εικόνα. Φαίνεται ότι οι καπνικοί είναι πρωινοί τύποι.
Ανάλυση σε λίγες μέρες.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: απογραφή γευστικών προτιμήσεων
« Απάντηση #43 στις: Αυγούστου 05, 2016, 11:48 »
[justify]@spectrum, καλημέρα. Σημαντική η απογραφή για να δούμε κατά πόσο ξινοί είμαστε. Ψήφισα το “εξαρτάται από πολλούς παράγοντες”. Δεν θα ήταν γευστική μου προτίμηση η σκέτη βάση, δεν θα επέλεγα τα πολυσύνθετα γιατί είναι μόνιμα απαιτητικά και δύσκολα. Τώρα είμαι στα καπνικά όμως ξεκίνησα με φρούτα και γλυκά. Καθημερινά επιλέγω απλά-μονοδιάστατα υγρά αλλά πριν δύσει ο ήλιος έχω ήδη καταστρώσει σχέδιο απόδρασης. [/justify]

[justify]Κάπου το είχα αναφέρει και δεν θυμάμαι το σχετικό νήμα. Κάποια στιγμή είχα περάσει άγριο κρύωμα και είχα απώλεια γεύσης-όσφρησης για περίπου 20 ημέρες. Τρόμος, μόνο τρόμος. Ήταν σπουδαίο μάθημα. Εκτιμώ απόλυτα τα μονοδιάστατα υγρά και όλα αυτά που θα καταφέρουν να με κερδίσουν με τον ρεαλισμό τους. Τα πολύπλοκα απαιτούν, πιστεύω, πάρα πάρα πολλά. Ακόμα και διαφορετικός εξοπλισμός μπορεί να δώσει τη μέρα ή τη νύχτα τους.[/justify]

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: απογραφή γευστικών προτιμήσεων
« Απάντηση #44 στις: Αυγούστου 05, 2016, 12:26 »
Δεν ομίλησα εψές καθώς δεν έβλεπα την ψηφοφορία από το Τάπα. Έτσι είναι αυτά, τους ψηλούς κατηγορούν αλλά η τάπα είναι που έχει ελλείψεις...

Ψήφισα σκέτη βάση και "εξαρτάται από πολλούς παράγοντες".

Το κυρίως άτμισμά μου είναι σκέτη βάση. Για πολλούς λόγους. Ο πιο σημαντικός από τη σκοπιά μου, είναι το να μην κουράζω τους γευστικούς μου κάλυκες. Ο δεύτερος πιο σημαντικός, είναι μία υπερευαισθησία που έχω στη γεύση (από ότι μου λένε δηλαδή) η οποία οδηγεί σε κορεσμό ταχύτατα. Και έχω την ιδιοτροπία να απαιτώ από το υγρό μου να αποδίδεται οπως στην πρώτη τζούρα. Τράβηξα χτες μια τζούρα Ammo Citrus Cirrus από ατμοποιητή φίλου και ξερογλειφόμουνα μετά για δέκα λεπτά. Αυτή την αίσθηση θέλω σε κάθε τζούρα. Επειδή όμως είναι αδύνατο, προτιμώ να τραβάω λίγες και καλές τζούρες από ένα υγρό, και στο λοιπό, βάση!

Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.

Και ο βασικότερος, είναι το τι κάνω κέφι σε μια δεδομένη χρονική στιγμή. Ένα ακραίο παράδειγμα: δύσκολα κανείς θα κάνει κέφι το Samovar ντάλα μεσημέρι τον Αύγουστο και δύσκολα θα κάνει κέφι το Frosty Cucu Δεκέμβρη μήνα στο χιονοδρομικό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1448 171239 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:10
από Ελένη Π
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15159 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13895 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 373 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas