vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

203 επισκέπτες, 8 χρήστες
Buliwyf, dkostas, manoslykos, Jorge, gigelis78, paulxan, ramon, JohnDag

Twitter

Αρωματα Εliquid France

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #75 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 20:48 »
Το Relax αφήνει περισσότερη μάκα από το Supreme και ναι, είναι αρκετά κοντά όπως και το Supreme 

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #76 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 21:20 »
Με τα €20 φτιάχνεις 300 ml και σου περισσεύουν μπισκότο και βανίλια για ακόμα 200. Σου περισσεύουν επίσης από 1 ml καφές και kml. Δεν υπάρχει σύγκριση! Σου ξαναλέω, πως δεν ξέρω πόσο καλός είναι ο κλώνος του relax (γιατί δεν μου πολυαρέσει το relax). Το supreme όμως είναι εξαιρετικό και όλοι λένε πως και το relax είναι εξίσου πιστό αντίγραφο!  :thumpup:


EDIT: Να! Το λέει κι ο Gipsy. Εγγύηση! ;D

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #77 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 21:28 »
Με το Relax έβλεπα στον Τηλέμαχο να κατεβαίνει από τα λούκια η "μάκα" πες πριν τα 2 γεμίσματα.
Στο Supreme αργεί περισσότερο  :idiot1:
Γι' αυτό και δεν ξαναέφτιαξα  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #78 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 21:51 »
Κωστα καλα τα λες και τα ηξερα και απο πριν






το 20αρι δεν εχω ομως ;D
ασεμε που μαζευω για skyline
ερε φουρτουνες που μου βαλανε που λεει και ο drum

Αποσυνδεδεμένος papoys1

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #79 στις: Νοεμβρίου 25, 2016, 22:30 »
Παιδια σημερα δοκιμασα το μοναδικο αρωματακι τις ως ανω εταιριας που ειχα παρει το TABAC A ROYLER Το εκανα με αναμοιξη 5 τις εκατο με συριγγα χρησιμοποιω βαση νικοτινουχα τις ecig και το φιαχνω 50-50
με VG PG του συνδεσμου,επειδη χρησιμοποιω τουλαχιστον20 αρωματα και τα περνω με την σειρα περνανε τουλαχιστον 2 μηνες ωριμανση.Το δοκιμασα με καθαρο βαμβακι και αντισταση σε KAYFUN V5 και διαπιστωσα παντα με δικα μου κριτιρια οτι σε ποσοστο 90 τις εκατο και πανω ειναι το turkish tobaco tis ligua.Σας γραφω αυτη την εμπειρια μου γιατι σε πολλα σημεια στο φορουμ συνατμιστες ζητανε DIY υγρα που να φερνουν ομοιοτιτα με το συγκεκριμενο αυτα και ελπιζω να μην απογοητευτη κανεις που θα το δοκιμαση
 ξεχασα να σας πω υο χρωματακι του ειναι διαφανο

Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #80 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 10:43 »
Αυτό είναι πολύ ευχάριστο. Θα πέσει δοκιμή  και ας μην είναι ίδιο με της liqua. Σίγουρα θα φέρνει σε καλό αρωματικό καπνικό φαντάζομαι...

Αποσυνδεδεμένος papoys1

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #81 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 18:47 »
ακριβως οπως το λες αρωματικο με την ιδια γλυκια γευση στο τελος οπως το τουρκις αλλα εχτες το εψαξα με την δοσολογια σε 3 ελληνικα μαγαζια το ειχαν προτεινομενη αναμιξη τα 2 με δεκα τις εκατο και το 1 με περιπου στο 5 οπως το εκανα και εγω ισως με λιγο περισοτερο απο 5 γινετε καλυτερο παντως απο χρωμα με 2 μηνες ωριμανση λες και εχεις καθαρο νερακι μεσα στον ατμοποιητη

Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #82 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 19:48 »
Βασικά έψαχνα για ένα καπνικό αρωματικό. Πρόσφατα ξαναθυμήθηκα και εφτιαξα 100ml The Jack-After8 (πολύ καλό) αλλά σχεδόν το κατανάλωσα όλο. Από E-liquid France ατμίζω καθημερινά τον κλωνο  Supreme, πολύ πετυχημένο αλλά για εμένα δεν είναι καθόλου καπνικό. Επίσης μου αρέσει πολύ και η μπανάνα αυτής της εταιρίας. Η φράουλα τους είναι πολύ μέτρια έως αδιάφορη και ο κλώνος του Relax απλά δεν ατμίζεται, απίστευτη μάκα...

Θα το αγοράσω σύντομα το Rouler  ;)

Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #83 στις: Ιανουαρίου 01, 2017, 21:52 »
Κανω με 17w με 0.30 kanthal και 8-10 ml την ημερα.Οταν λετε οτι το relax  κλωνος αφηνει πολυ μακα δηλαδη παιζει να αλλαζω αντισταση και βαμβακι στην διαρκεια της ημερας?

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #84 στις: Ιανουαρίου 01, 2017, 22:28 »
Και το αυθεντικό Relax είναι πολύ βρώμικο υγρό, όχι μόνο ο κλώνος. Προσωπική μου άποψη είναι ότι τα 8-10 ml είναι το όριο αντοχής του βαμβακιού. Το σύρμα δεν είναι απαραίτητο να το αλλάζεις, αν όμως κάνεις dry burn. Αν γενικά το αποφεύγεις (το dry burn) θα πρέπει να αλλάζεις και αντίσταση διότι το relax τα κάνει όλα σαν πίσσα! Θα μπορούσες βέβαια να πειραματιστείς και λίγο με την συνταγή του relax, δηλαδή να μειώσεις λίγο τον καφέ που είναι και ο μεγαλύτερος μάλλον υπεύθυνος για την απίστευτη μάκα. Κι αυτό το λέω γιατί το supreme, που έχει ολόιδια συνταγή μετά την προσθήκη της καρύδας και την αφαίρεση του καφέ, χωρίς να είναι ένα πεντακάθαρο υγρό είναι σίγουρα πιο καθαρό απ' το relax.  :)

Αναρωτιέμαι αν έχει κανείς δοκιμάσει να φτιάξει τον κλώνο του relax με άλλον καφέ (άλλης εταιρίας δηλαδή)... :hmmm:


Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #85 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 00:22 »
Εγώ κάνω κλώνο relax,
στην πράξη με τα ποσοστά στο μισό σε σχέση με την γνωστή συνταγή
(δηλ. 1.5% καφέ, 1.5 %, 1%, 1%)

και πάλι η μάκα... είναι σοκαριστική! Έχω σταματήσει να το ρίχνω σε ατμοποιητή με εργοστασιακή αντίσταση.


Dry burn δεν κάνω. Ποτέ, πρώτον από άποψη
και δεύτερον επειδή δεν ξέρω :happy_roll_01:



Ο κλώνος είναι πάρα πάρα πολύ κοντά στο ορίτζιναλ υγρό. Μεγάλη η χάρη του, με βοήθησε στην αρχή με τον καφέ τα πρωϊνά.
Να γράψω όμως -είμαι σχεδόν σίγουρος ότι κάπου το έχω ξαναγράψει-
ότι και το "μπουκαλάτο" υγρό σηκώνει πάρα πολύ εύκολα αραίωμα. Τουλάχιστον 50-50.
Αυτό σε συνδιασμό με τις προσφορές που επαίξαν με τα μπουκαλάκια 1+1 στα 11 ευρώ
κάνει ασύμφορη την αγορά αρωμάτων.

( cp πως υπολόγισες 20 ευρώ για 300ml ? )

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #86 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 00:52 »
Είχα γράψει εγώ για κόστος; Δεν το θυμάμαι αλλά δεν το αποκλείω κιόλας. Νομίζω πάντως πως ο Modivin είχε γράψει κάποτε για το κόστος πριν πολύ καιρό (μίλα μάστορα!).

Παρόλα αυτά δεν βλέπω πως μπορεί να γίνει ασύμφορος ο κλώνος (εμένα μου αρέσει και πιο πολύ ο κλώνος γιατί τον πειράζω λίγο, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα), λαμβάνοντας υπ' όψιν και την προσφορά της Vapeland. Κι ας μιλήσουμε για αναραίωτα τα υγρά γιατί αν αραιώνεις το έτοιμο υγρό σημαίνει πως άνετα μπορείς να κάνεις και την συνταγή με λιγότερο άρωμα. Το έτοιμο λοιπόν κοστίζει €11 τα 40 ml. Το DIY που φτιάχνω εγώ κοστίζει €5,50 το άρωμα (4 είναι τα αρώματα αλλά επειδή 10ml θα χρησιμοποιήσουμε συνολικά, το κόστος είναι ίδιο με ενός αρώματος), €1,20 η μηδενική βάση και €4,50 η 18άρα. Σύνολο €11,20 για 100ml (αραίωση 10%, νικοτίνη 9mg).

Δεν ξέρω αν έχω κάνει κάποιο τρελό λάθος στους υπολογισμούς μου αλλά πάντως εγώ δεν μπορώ να το βρω... :dontknow:

ΥΓ. Αν είχα γράψει €20 τα 300ml τότε σίγουρα θα είχα κάνει λάθος, άρα σίγουρα ο modivin θα το είχε γράψει και όχι εγώ... :yes:

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 02, 2017, 00:58 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #87 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 01:13 »
Ναι, αλλά δεν υπολογίζεις κόστος με βάσεις της EF. :dance:

Και μπουκαλάκι; Που θα τα βάλεις, στην τσέπη; :tongue_smilie:

Ταμπελάκια δεν πρέπει να εκτυπώσεις;

------------------------------------------

Τέρμα ο χαβαλές, εννοείται ότι με τα DIY αρώματα θα βγεί πιο οικονομικά.
Με βάση pink mule που το έχω εδώ δίπλα μου είναι μια χαρά.
Το ποστ μου αφορούσε το 20αρικο/300αρι.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #88 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 01:17 »
Ναι €20 τα 300ml δεν βγαίνει με τίποτα. Τον άλλο κυνήγα... ;)


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Αρωματα Εliquid France
« Απάντηση #89 στις: Ιανουαρίου 02, 2017, 01:21 »
24 ευρώ τα 300ml. Εγω το είχα γράψει. Τότε έκαναν 4 ευρώ το ενα άρωμα στο μπιχλιμπίδι. Μετά την εμφάνιση της συνταγής τα ακρίβηναν
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 02, 2017, 01:28 από modivin »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310886 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207045 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278942 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias