vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

84 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Olga68, bloodlessz, camber, Jorge, manoslykos

Twitter

Καρδιολόγος (Κ. Φαρσαλινός) έναντι πνευμονολόγου (Μ. Τουμπής) ΝΕΤ 29/12/15

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #60 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 12:26 »
Και να συμπληρωσω......δε πα να πιστευουν οτι θελουν οι καπνιστες και μη για το ΗΤ .
Προβλημα τους δεν με απασχολει καθολου .
Μακρια απο τον κωλο μου το κτ και ας ειναι δεκα μετρα  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Σύμφωνοι. Το θέμα είναι όμως μην καταφέρουν κάποια στιγμή αυτή η τρομολαγνεία εναντίον του Η.Τ. (συν τα όποια συμφέροντα) να μετουσιωθεί σε περιορισμούς κι απαγορεύσεις. Τότε, θα έχουμε πρόβλημα. Δεν νομίζω ότι θα πρέπει να βλέπουμε το θέμα επιδερμικά.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #61 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 12:29 »
Δεν βλεπουμε κανενα θεμα επιδερμικα .
Απλα αυτα που ειναι να γινουν θα γινουν και οσοι πιστευουν οτι με αγωνες κτλ κτλ θα βγει ακρη ειναι γελασμενοι.
Εδω σε σημαντικοτερα προβληματα με πορειες και ξυλο και δεν αλλαξε τπτ .......οτι ηταν να περασει περασε.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #62 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 12:36 »
Απ'αυτούς που τα παίρνουν από εταιρίες φαρμάκων, το μόνο που πήρα εγώ απ'τον πνευμονολόγο και τι παλεύει ν'αποδείξει τώρα αυτός.. απολαυστικότατος ο κύριος Φαρσαλινός, θα τον εμπιστευόμουν ακόμα κι αν έβγαινε σήμερα κι έλεγε να κόψουμε εντελώς και τον ατμό με τα στοιχεία που πάντα δίνει ανοιχτά στον κόσμο.

Ο άλλος στη Βουλή των Ελλήνων θα έκανε θραύση και συγχωρέστε με που τα λέω τόσο ωμά, έχουμε πήξει όμως στους δηθενάδες χωρίς πειστικά επιχειρήματα σ'αυτήν την χώρα. Εκτός κι αν πρόκειται για κάποιον που απλούστατα δεν έχει τη δυνατότητα για σωστή επικοινωνία με τον κόσμο, απαράδεκτο για "επιστήμονα" και για τη θέση που κατέχει σε ένα τόσο σημαντικό για την ανθρωπότητα ζήτημα, σωστά; "Πάρε χάπι να γίνεις καλά".. σαν το ανέκδοτο με το τρακαρισμένο αυτοκίνητο και με την αλοιφή που αρκεί για να το κάνει καινούργιο. Επίπεδο - Υπόπεδο..

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #63 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 12:36 »
"Ο αγώνας είναι σαν ένας κύκλος, μπορεί να ξεκινήσει από οποιοδήποτε σημείο, αλλά δεν τελειώνει ποτέ"
Commandante Marcos

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #64 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 12:45 »
Ο,που υπάρχει φανατισμός και δογματισμός κρύβεται από πίσω κάποιο συμφέρον ή ιδιοτέλεια. Το διάστημα που ατμίζω έχω επισκεφτεί αρκετούς γιατρούς. Οι περισσότεροι είναι θετικοί (ιδιαίτερα οι καπνιστές), οι υπόλοιποι λένε ¨καλά έκανες και χρησιμοποιείς η.τ., κάποια στιγμή να το κόψεις και αυτό".

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #65 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 12:51 »
Δεν βλεπουμε κανενα θεμα επιδερμικα .
Απλα αυτα που ειναι να γινουν θα γινουν και οσοι πιστευουν οτι με αγωνες κτλ κτλ θα βγει ακρη ειναι γελασμενοι.
Εδω σε σημαντικοτερα προβληματα με πορειες και ξυλο και δεν αλλαξε τπτ .......οτι ηταν να περασει περασε.
Αν σκεφτόταν οι άνθρωποι πάντοτε έτσι, θα δουλεύαμε 7 μέρες τη βδομάδα 12ωρα χωρίς άδεια χωρίς ασφάλεια χωρίς τίποτα. Όλα κατακτήθηκαν με αγώνα. Επίσης θα είχαμε Σουλτάνο, οι Ρώσοι τσάρο και οι Γάλλοι βασιλιά.
Ό,τι μα ό,τι απολαμβάνουμε σήμερα το χρωστάμε σε αγώνες που έκαναν άλλοι και χύσανε αίμα. Μόνο με αγώνες κερδίζεις. Το σύστημα δεν χάρισε ποτέ τίποτα σε κανένα πουθενά στον κόσμο.

Ακόμη κι αν χάνονται μάχες, πρέπει να προσπαθούμε. Όταν σταματήσουμε να αγωνιζόμαστε, τότε θα χάσουμε τον πόλεμο

Αποσυνδεδεμένος xxpistoss

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #66 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 12:57 »
Άλλες εποχές, άλλοι άνθρωποι με διαφορετικές αξίες, ιδανικά, ηθική και @@.


Μην συγκρίνεις το σήμερα με το παρελθόν.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #67 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 13:05 »
Kαι βέβαια ας μην συγκρίνουμε ανόμοια. Άλλο οι αγώνες για την ελευθερία και άλλο ο αγώνας μιας χούφτας ατμιστών. Τουλάχιστον ο οικονομικός πέλεκυς στο η.τ. θα έλθει, αργά ή γρήγορα. Εδώ κόβουν και άλλο τις χαμηλές συντάξεις. Στους ατμιστές θα κολλήσουν?

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #68 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 13:05 »
Δεν άλλαξε τίποτα. Και τότε οι άνθρωποι δυο χέρια είχαν, δυο πόδια, μια καρδιά κι ένα μυαλό.
Τα ιδανικά και οι αξίες υπάρχουν ακόμα γιατί διαμορφώνονται από τις βιολογικές ανάγκες του ανθρώπου. Είναι στοιχειώδη αγαθά του ανθρώπου.
Δε λέω πως είναι το ίδιο. Σχολίασα την ατάκα του όσοι πιστεύουν σε αγώνες βγαίνουν γελασμένοι. Και εννοείται πως το άτμισμα είναι ελάχιστο θέμα να ασχολείται κανείς.




Συγχωνευση ποστ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2015, 13:37 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #69 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 13:09 »
Εν μερει συμφωνω ,με τον φιλο altan,εκει που θα πω κατι διαφορετικο ειναι οτι δεν κερδηθηκαν ολα με αγωνες ακριβως αλλα με δηθεν παραχωρησεις αν γινομαι κατανοητος,(μερικα ναι με αιμα)..οσο για τα ιδανικα και τις αξιες απλα αλλοιωνονται αλλα η φυση νομοτελειακα τα επαναφερει ολα στην ταξη

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #70 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 13:38 »
Ο δρ. Φαρσαλινός κέρδισε αυτούς που σκέφτονται - αποφασίζουν βάση επιχειρημάτων και ερευνών και βάσει της κοινής λογικής.

Έχασε επικοινωνιακά για όσους βλέπουν τα πράγματα επιδερμικά και κρίνουν τον ομιλητή όχι βάσει των λεγομένων του αλλά με το αν αποπνέει την σιγουριά του "γνώστη" και πλασάρεται ως "αυθεντία". Γι`αυτό άλλωστε είναι και απόλυτα ψύχραιμος ο άλλος γιατρός, επειδή κατέχει την απόλυτη αλήθεια! Ο δρ. Φαρσαλινός έχασε την ψυχραιμία του, μάλλον θα τον τάπωσε ο άλλος...

Πολύ φοβάμαι ότι οι περισσότεροι άνθρωποι ανήκουν στη 2η κατηγορία και θα πειστούν μόνο όταν γίνει κυρίαρχη άποψη στην επιστημονική κοινότητα ότι το ΗΤ βλάπτει απείρως λιγότερο από το ΚΤ. Πολέμιοι του ΗΤ δεν ειναι μόνο όσοι έχουν συμφέροντα, δυστυχώς υπάρχουν ακόμα πολλοί ανενημέρωτοι γιατροί.

Ο καθένας μας ας βάλει ένα λιθαράκι στην ενημέρωση χωρίς όμως πίεση ή φανατισμό και προπαντός χωρίς να χάνουμε την ψυχραιμία μας στα τραγελαφικά που ακούμε για το ΗΤ, γιατί τότε χάνουμε και το παιχνίδι και τα επιχειρήματά μας πέφτουν στο κενό.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosDS

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #71 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 13:40 »
Ένας που δεν θέλει να κόψει το τσιγάρο ακούει κάθε κοτσάνα και την κάνει ράδιο αρβύλα.
Ένας που θέλει να το κόψει θα φροντίσει να ενημερωθεί και η ενημέρωση οδήγησε σε αυτή την ανάπτυξη του ΗΤ τα τελευταία χρόνια.
Στα 15 λεπτά εκπομπής δεν προλαβαίνεις να αναπτύξεις τα επιχειρήματά σου, αν κρατούσε καμιά ώρα τότε ο κ.Φαρσαλινός θα κέρδιζε πανηγυρικά τις εντυπώσεις
ακόμη και στους αδαείς.
Κανένας δεν ισχυρίζεται ότι το ΗΤ είναι καλό για την υγεία μας αλλά όταν το συγκρίνεις με το ΚΤ εκεί πραγματικά μοιάζει αθώο.
Καλό είναι να τα κόψεις όλα και να ησυχάσεις, όμως δεν επιθυμούν όλοι την πλήρη διακοπή και βολεύονται με τον εναλλακτικό τρόπο καπνίσματος - ατμίζματος
του ΗΤ που είναι μακράν καλύτερος.
Συγχαρητήρια στον κ.Φαρσαλινό για τις έρευνές του και τη σωστή ενημέρωση στο ΗΤ.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #72 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 13:49 »
Αν σκεφτόταν οι άνθρωποι πάντοτε έτσι, θα δουλεύαμε 7 μέρες τη βδομάδα 12ωρα χωρίς άδεια χωρίς ασφάλεια χωρίς τίποτα. Όλα κατακτήθηκαν με αγώνα. Επίσης θα είχαμε Σουλτάνο, οι Ρώσοι τσάρο και οι Γάλλοι βασιλιά.
Ό,τι μα ό,τι απολαμβάνουμε σήμερα το χρωστάμε σε αγώνες που έκαναν άλλοι και χύσανε αίμα. Μόνο με αγώνες κερδίζεις. Το σύστημα δεν χάρισε ποτέ τίποτα σε κανένα πουθενά στον κόσμο.

Ακόμη κι αν χάνονται μάχες, πρέπει να προσπαθούμε. Όταν σταματήσουμε να αγωνιζόμαστε, τότε θα χάσουμε τον πόλεμο


Μόνο που αυτό γίνεται τα τελευταία χρόνια με τη δουλειά. (για όποιον δουλευει ακομα βεβαια)
Οτι με κοπο κατακτηθηκε, καταργηθηκε στη πραξη λογω κρισης.
Μη βγαινω ομως off topic συμφωνω με τα υπολοιπα οτι ποτε δεν πρεπει να σταματησουμε να παλευουμε :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος diego

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Θα Φάει η Μύγα Σίδερο και το Κουνούπι Ατσάλι...
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #73 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 15:02 »
Οταν καποιος δεν θελει να ακούσει... δεν θα ακούσει, οταν κάποιος δεν θελει να καταλάβει, δεν θα καταλάβει...

Ο κ. Φαρσαλινος μιλούσε και ανάπτυξε τον λογο του με επιχειρήματα, ο δε Τουμπης μιλούσε με επιχειρήματα δανεισμένες απο την λαικη δημοσοφια του καφενείου...  αυτο σιγα σιγα εβγαζε το κ.Φαρσαλινο εξω απο τα ρουχα του, ηταν στο οριο του να χασει το δικιο του, ιδιος εκι που ο αλλος ανέφερε οτι το ΗΤ ειναι προθαλαμος του ΚΤ... εγω ειπα, "παει τον χάσαμε το καθηγητή μας τώρα θα τον αρπάξει τον αλλο απο τον γιακα"  πιστευω πως αν σηνεχιζε η κουβεντα αλλα 10 λεπτα ο κ.Φαρσαλινος θα εβγενε εκτος εαυτου και δεν θα ηταν στο οριο αλλα θα εχανε και το δικιο του τελικα...
Δεν τον κατακρίνω, ισα ισα και Μπραβο του, δημοσιος διάλογος ηταν και επρεπε να ακουστούν τα σωστα επιχειρήματα...

Εχω βρεθει (και πολυ απο εμας) σε παρόμοια θα έλεγα, μικρότερης εμβέλειας, ποιο πριβε συζήτηση, αντίστοιχη του δημόσιο διάλογου που εγινε στην ερτ

Φιλικο οικογενιακο περιβάλλον, τραπεζι γενεθλιων συγκεκριμένα, μου απευθύνονται απο καποια η γνωστες ερωτισεις για το ΗΤ
"κανετε καιρο?" "προσπαθείτε να κόψετε το ΚΤ?" κτλ... εγω πολυ ευγενικά και με χαμογελαστά απαντω  "ναι κανω καιρο τωρα" και "ναι εχω κοψει το ΚΤ και το ΗΤ δεν το πηρα για να το κοψω αλλα για να το αντικαταστησω" το τελευταίο με την αντικατάσταση φαντάζει σε πόλους δύστυχος.. δυσνόητο...
και ξεκιναει η συζητηση "το ΗΤ ειναι χειροτερο και ποιο επιβλαβες απο το ΚΤ"
με το που την ακουω λεω απο μεσα "τωρα μαλιστα, παλη τα ιδια"
της απαντω πολυ ευγενικα "οχι δεν θα το ελεγα αυτο"
αυτη επιμενη "οχι ειναι"
με ενα βλεμα του παραδεξου το πως εχω δικιο και εσυ δεν ξερεις,
απαντω πολυ ευγενικα "δυστηχος δεν μπορω και διαφωνω μαζι σας"
καπου εκι πεφτει το βαρυ χαρτη τον επιχειρημάτων "ΤΟ ΗΤ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΥΓΡΟ ΣΤΟΥς ΠΝΕΥΜΟΝΕΣ"
απαντω προσπαθοντας να της εξηγησω συνάμα να καταλάβει πως το εχω ψάξει, ειμαι μελος μια κοινοτητας-φορουμ και ενημερονομαι
ΔΕΝ ΒΑΣΤΑΩ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΜΑΤΣΟΥΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΠΙΛΙΖΩ
απαντω "δεν υπαρχει επίσημη η ανεπίσημη έρευνα που να τεκμηριώνει αυτο που λετε
μετα η κουβεντα παει στην νικοτίνη
οπως και ο κ.Φρσαλινος ετσι και εγω εξηγω πως η μονη ευθηνη που εχει η νικοτινι ειναι πως προκαλη εξάρτηση και τιποτα αλλο
εγω παντα με πολυ ευγενικο τονο αρνουμε να συμφονησω μαζι της...

το τελευτεο της επιχηρημα ειναι πως η πρόσληψη νικοτίνης μέσο του ΗΤ ειναι χειρότερη απο την προσληψη μέσο του ΚΤ
να αρνητε πεισματικά να καταλαβει τη διαφορα καυσης του ΚΤ με την ατμοποιηση του ΗΤ...
κάπου εκι εχω χασει την υπομονη και την ευγενια μου και ειμαι έτυμος να μουνταρω του στιλ βαστατε τουρκοι τ'αρματα..
ευτηχος καποιος κατω απο το τραπεζι με κλοτσα διακριτικα,
ηταν η κοπελα μου, που χαριζει ενα βλεμα
"μπραβο σου που κρατήθηκες μεχρι τωρα, με εκπλησεις, δεν το περιμενα απο εσενα, εχεις δικιο, σκασε ομως τωρα, πειες την μπυρα σου και φαε το μπριτσολικι που σου βάζω τωρα στο πιάτο σου"


Θέλω να πω πως σε ποιο πριβε συζητήσεις ίσως να μην αξίζει τον κοπώ μερικές φορες να ασχοληθούμε... αλλα σε δημοσιο διαλογο ειναι αλλιως... Ενα ακομα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στον κυριο Φαρσαλινο για την υπομονη του αλλα κυριος για της τοποθετησεις του που προσπαθει να ειναι όσων το δυνατό ποιο τεκμηριωμένες σαφές και κατανοητές, για εμας του απλους ατμιστες

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Φαρσαλινός και ο τραγικός καθηγητής . Συνέντευξη ΝΕΤ
« Απάντηση #74 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 16:17 »
Έβαλα χθες, δήθεν αδιάφορος, να παίζει το βίντεο και να ακούει ο αδελφός μου (δεν καπνίζει, αλλά ξέρω ότι έχει επηρεαστεί από την προπαγάνδα εναντίον του Η.Τ.). Ξέρετε τί του έμεινε από όλη τη συζήτηση; Οι βλακείες του πνευμονολόγου (το ίδιο επικίνδυνο με το τσιγάρο, βλαπτικότητα νικοτίνης, υγρά στον πνεύμονα κ.λπ. κ.λπ.). Τον Φαρσαλινό, είναι σαν μην τον άκουσε.

Είναι πολύ εύκολο να σπείρεις τον φόβο και την ανασφάλεια στον αδαή και πολύ πιο δύσκολο να τα ανατρέψεις αυτά.
Eτσι ακριβος ειναι φιλε,γι'αυτο και ο καφετζης αντεδρασε οπως ειπα πιο πριν!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Στους 19 μηνες που εχω κοψει το τσιγαρο και ειμαι ατμιστης ποσες φορες λετε να εχω ακουσει το "το ΗΤ ειναι χειροτερο και ποιο επιβλαβες απο το ΚΤ" απο διαφορους γυρο μου λετε?
ΑΠΕΙΡΕΣ!!!!!!!!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65657 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312726 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124731 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix