vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

538 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, trabaman, manoslykos, SuperSayian, maprix, giorgos1999, Christos Z, Jorge

Twitter

Cloud Vapor-high VG

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 02:01 »
Bilinga.

Το φέραν σε τοπικό κατάστημα. Παρασκευή το είδα,
Δευτέρα -δεν άντεξα και το- χτύπησα. Το 'βλεπα στον
ύπνο μου το Σαβ/κο και μου τρέχαν τα σάλια όπως το
φανταζόμουν μιας και είμαι fan των εσπεριδοειδών αλλά
και τον κρεμών. Τελικά ...φλούδα από πορτοκάλι μάλλον
με μια ξινή δόση εσπεριδοειδών να ακολουθεί. Κρέμες και
μασκαρπόνε... μη τον είδατε τον Παντελή (ειδικά το μασκαρπόνε).
Δοκιμές σε Subtank Mini 1.4ohm/0.5ohm, Triton 0.4ohm, Apollo 1.2ohm
Μπήκε στο ντουλάπ μήπως και οριμάσει, αλλάξει τίποτα.........................

Αποσυνδεδεμένος hirobo50

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 16:50 »
   Ακριβως και εγω τα ιδια με το bilinga μια πικρη φλουδα και τιποτα αλλο ουτε καραμελωμενη φλουδα ουτε βανιλια ουτε μασκαρπονε απο αρωμα εξαιρετικο αλλα εως εκει,δυστυχως ......δεν καταλαβαινω τα υγρα δεν τα δοκιμαζουν πρωτα....γιατι οταν σου λεει μασκαρπονε και βανιλια και καραμελωμενα κτλ κτλ πρεπει καπου να υπαρχουν..εγινε και ωριμανση δυο εβδομαδων αλλα δεν αλλαξε και τιποτα,δοκιμες σε kayfun lite plus και v4

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 17:29 »
Acid Monkey ,pear sunrise.Tο πρωτο κοκτέιλ μπανάνα φράουλα και το δευτερο  αχλαδι με μια κρέμα βανίλιας.Τα πηρα απο athensvape.Τα βρισκω πολυ καλα

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 18:01 »
Μου ηρθε χθες το Bilinga και σημερα μετα τη δουλεια εστησα τον phenomenon lite και εριξα μεσα λιγο υγρο να δοκιμασω. Ανοιγοντας το μπουκαλι με χτυπησε η μυρωδια του μασκαρπονε. Το μυρισε η γυναικα μου και μου λεει "σαν ξυνισμενο ειναι". Νιωθεις και μια αλκοολικη νοτα στη μυτη. Στη γευση περιπου τα ιδια. Γευεσαι την κρεμωδη υφη του μασκαρπονε τυλιγμενη με πικροξινες νοτες πορτοκαλιου. Αισθητη ειναι η παρουσια της αλκοολης και της βανιλιας που δενουν ωραια. Αν ο σεφ του υγρου ειχε στο μυαλο του την αποδοση ενος γλυκου με τυρι μασκαρπονε τοτε μπραβο του γιατι αυτην την αισθηση μου αφηνει. Αν συμπληρωνε με λιγο καφε πιστευω πως θα εφτιαχνε ενα ωραιο τιραμισου. Πιθανως να μην κανει για ολοημερο ατμισμα αφου το μασκαρπονε εχει εντονη και ιδιαιτερη γευση, πιστευω ομως πως οσοι αγαπουν τετοιες γευσεις στα γλυκα θα τους αρεσει. Το μονο που μενει ειναι να δω τι μακα αφηνει στην αντισταση.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Kourkmantan

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 18:48 »
Δοκίμασα το Kasai και το Bilinga από τη σειρά Cloud Vapor. Από το μαγαζί έφυγα με ένα 30μελο Kasai. Όμορφη εκδοχή μπισκότου-βανίλιας-κανέλας. Το μπουκαλάκι τελείωσε με συνοπτικές διαδικασίες μιας και στο άτμισμα δεν κουράζει. Καλή παραγωγή ατμού αλλά όχι η αναμενόμενη για 70vg-30pg. Χτύπημα αρκετά καλό.
Η αλήθεια είναι ότι ήθελα να πάρω και ένα 30μελο Bilinga φεύγοντας... Πραγματικά πολύ ωραίο υγρό. Λές και πίνεις φρεσκοστυμμένο χυμό πορτοκαλιού μου φάνηκε. Την πινελιά "μασκαρπόνε" να πω την αλήθεια δεν την κατάλαβα. Προφανώς γιατί αρκέστηκα σε 9-10 τζούρες. Πάντως ενώ είναι ωραίο, δεν είναι για όλη τη μέρα, γιατί θα νομίσεις ότι έφαγες κανένα κιλό πορτοκάλια χαχαχα... Ίσως στο μέλλον το τιμήσω.

Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 23:27 »
Το kasai παρά πολύ ωραίο υγρό, σε εμένα μου άρεσε πολύ αυτός ο συνδιασμός και αν και έχει αρκετή vg, η γεύση πολύ καλή θα έλεγα και φυσικά από ντουμάνι υπέροχο.

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 19:03 »
Πηρα το Moabi και απογοητευθηκα .. διαβαζα οτι μοιαζει με το samba sun ( το ειναι ακομα καλυτερο δεν το ελαβα υποψιν γιατι τα γουστα ειναι υποκειμενικα  ) .. καμια σχεση , ενας γλυκος , πολυ γλυκος χυμος φρουτων χωρις τιποτα το ιδαιτερο και σαν να εχει παρα-οριμασμενο μανταρινι μεσα . Για μενα για την τιμη που εχει δεν ...

Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #22 στις: Αυγούστου 05, 2016, 08:33 »
Καλημερα
Κasai απιθανο υγρο. Κολλημα

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 22, 2016, 11:03 »
Αυτό το υγρό λοιπόν, το έχω στα χέρια μου κάτι παραπάνω από δυο μήνες. Λίγο η δουλειά, λίγο όλη αυτή η δουλειά που έπεσε με κείνη τη συνέντευξη, το άφησα πίσω. Πολύ πίσω. Και φυσικά, να μην παραβλέψω και λίγο την καλοκαιρινή διάθεση λόγω της οποίας, κάποιες μέρες που είχα λίγο χρόνο, απλά βαριόμουν να γράψω. Και όπως έχω πει και στο παρελθόν, αν δεν έχεις όρεξη να γράψεις και απλά το κάνεις για να το κάνεις, δεν υπάρχει περίπτωση να βγει καλό το αποτέλεσμα... Αυτά παθαίνεις αν κάτι απλά το κάνεις για χόμπι.

[justify] [/justify]
[justify]Το υγρό αυτό λοιπόν, κάνει αμέσως αισθητή την παρουσία του από τη συσκευασία. Ένα πανέμορφο κουτάκι από μπαμπού περιέχει το κατάμαυρο σφραγισμένο μπουκαλάκι. Πείτε με θύμα του μάρκετινγκ, αλλά μόλις δω εξαιρετική συσκευασία, αμέσως τείνω να ανεβάζω τον πήχη των προσδοκιών μου. Δεν μπορώ φυσικά να μην αναφέρω το φάουλ της μη ύπαρξης ούτε σταγονόμετρου, ούτε δοσομετρητή στο μπουκαλάκι. Πάλι καλά που μου έχουν μείνει κάτι πλαστικές πιπέτες από τις DIY εποχές μου. Με €14.00 λοιπόν κάποιος μπορεί να το αποκτήσει από την e-smokers.gr[/justify]
[justify] [/justify]
[justify]Ο κατασκευαστής του μας λέει ότι πρόκειται για ένα υγρό το οποίο συνδυάζει δημητριακά, μπισκότο, μούρα και φλούδα λεμονιού. Προέρχεται από μήνες ερευνών και ανάπτυξης και σκοπός του είναι να μας αποδώσει την απόλυτη ισορροπία. Περιέχει 70% VG και έρχεται στο μπουκαλάκι των 20ml. [/justify]
[justify] [/justify]
[justify]Το άρωμα από το μπουκαλάκι είναι πολύ ευχάριστο. Ο πιο εύκολος τρόπος να το περιγράψω, είναι μια μπάρα με muesli και μούρα. Είναι πολύ εύκολο να καταλάβεις τα δημητριακά, αλλά όχι το μπισκότο, το οποίο είναι εκεί για να προσφέρει τη γλύκα του στο άρωμα. Πριν προχωρήσω στη γευστική δοκιμή, να πω ότι το δοκίμασα και στους τρεις ατμοποιητές μου. Την καλύτερη απόδοση, πήρα φυσικά από τον ατμοποιητή τον οποίο και χρησιμοποίησα στη δοκιμή. Πάμε λοιπόν.[/justify]
[justify] [/justify]
[justify]Cloud Farmer, 3mg, Phenomenon Zest, SS UD316L 0.28mm, 2mmSC, TC, 0.59Ω, Cotton Bacon V2.[/justify]

[justify]Νοστιμότατο το υγρό. Το πρώτο πράμα που καταλαβαίνει κάποιος είναι το λεμόνι. Αρωματική, πικρή και καθόλου όξινη φλούδα λεμονιού. Στο τέλος της τζούρας, έρχεται ένα άρωμα από μούρα και σε αυτό το σημείο καταλαβαίνει κανείς τη βάση του υγρού που είναι πίτα στο δημητριακό. Αν δεν μπορείτε να το βρείτε, πάρτε μία μπάρα Kellogg’s Special K με κόκκινα μούρα, ανοίξτε την, βάλτε τη στο στόμα και τραβήξτε τζούρα. Χωρίς να την ανάψετε εννοείται!!! Στη ρινική εισπνοή, το λεμόνι καλύπτει τα πάντα, αλλά όχι σκέτο. Περισσότερο δίνει την αίσθηση μπισκότου με λεμόνι, ή αν θέλετε λεμονόπιτας χωρίς την κρέμα. Στην εκπνοή από τη μύτη, τα δημητριακά κυριαρχούν με το λεμόνι να έρχεται στο τέλος. Σε όλη την ατμιστική εμπειρία, τα μούρα είναι αρκετά πίσω, χωρίς όμως να είναι ανύπαρκτα. Το χτύπημα είναι αρκετά πιο δυνατό από το αναμενόμενο και το ντουμάνι είναι απλά απίστευτο. Σε σημείο να μην πιστεύω ότι αυτό βγαίνει από τον Zest και μάλιστα την πρώτη έκδοση! Η επίγευση είναι έντονη, επίμονη και μακρά σε διάρκεια, με το λεμόνι και τα δημητριακά να εναλλάσσονται ως νότες στον ουρανίσκο. [/justify]
[justify] [/justify]
[justify]Όσο νόστιμο και να είναι αυτό το υγρό, δεν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες που μου δημιούργησαν η συσκευασία και η τιμή. Περίμενα κάτι πολύ ανώτερο και δεν το έλαβα. Είναι κοστολογημένο σε επίπεδα Halo και θεωρώ ότι το μεγαλύτερο μέρος της τιμής, το πληρώνουμε για τη συσκευασία. Ιδιαίτερα δε αν λάβουμε υπ' όψιν τη σύσταση, που παραπέμπει σε χρήση dripping, μιλάμε για ένα μεγάλο κόστος το οποίο δεν ανταποκρίνεται στην ποιότητα που θα ήθελα. Καλά τα μαύρα μπουκάλια και το κουτάκι από μπαμπού, αλλά αυτά δεν ατμίζονται. €10.00 θα πλήρωνα ευχαρίστως για το 20μελο, ή €15 για το 30μελο, αλλά €14,00 για το 20ρι, όχι. Αν μου το έδιναν να το δοκιμάσω χωρίς να ξέρω τιμή ή συσκευασία, θα το βαθμολογούσα ενθουσιασμένος με κάτι της τάξης του 90/100. Τώρα όμως, δεν μπορώ να δώσω κάτι πάνω από 75/100. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν είναι καλό υγρό, ίσα ίσα! Και το καλύτερο, είναι ότι ταιριάζει πάρα πολύ με lager και pils μπύρες, κάνοντάς το άκρως καλοκαιρινό. [/justify]
 
Αυτό όπως και άλλα που έχω κατά καιρούς γράψει, μπορείτε να τα βρείτε και στο Blog μου:



Αποσυνδεδεμένος dmw

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 23, 2016, 10:21 »
Δεν ξέρω τι λέτε για το Bilinga ότι δεν νιώθετε τις κρέμες κ.τ.λ... Εγώ μια χαρά γεύομαι την βανίλια (το τυρί μασκαρπονε δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ οπότε δεν έχω άποψη). Αν ήταν σκέτη φλούδα πορτοκάλι πάντως δεν θα έβγαζε αυτό το αποτέλεσμα. Το υγρό είναι τρέλα!
Το Iroko το έχω αφήσει σε μια άκρη και θα το δοκιμάσω εν καιρώ! Αν και μυρίζοντας το στο άνοιγμα του μπουκαλιού δεν ενθουσιάστηκα κρίνοντας από το bilinga το iroko δεν είναι άσχημο υγρό, το πρόβλημα είναι ότι σαν αποτέλεσμα αυτή η μίξη μου βγάζει την φαρμακίλα της αντιβίωσης που μας δίναν όταν είμασταν μικροί.

Να πω ότι τα δικά μου (η παραγγελία έγινε στο k110) ήρθαν σφραγισμένα μέσα στο στρογγυλό τους κουτάκι και μέσα στην παραγγελία βρήκα πιπέτες γυάλινες μαζί με τα καπάκια πάνω στα οποία αυτές εφαρμόζουν (το λέω αυτό γιατί διάβασα σε προηγούμενο πόστ στο νήμα, πως του ήρθαν του παιδιού απλά σφραγισμένα με ένα casual καπάκι χωρίς σταγονόμετρο ή πιπέτα). Δεν μπορώ να ξέρω αν τις πιπέτες τις προσέθεσε το μαγαζί ή αν είναι από την cloud vapor.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 23, 2016, 10:43 από dmw »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Cloud Vapor-high VG
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 23, 2016, 12:25 »
Φυσικά και έχεις δοκιμάσει μασκαρπόνε! Είναι το βασικό συστατικό του γλυκού τιραμισού! ;) Δεν νομίζω ότι μπορείς να το αναγνωρίσεις σε ένα υγρό, και εγώ όταν το δοκίμασα, δεν το είδα. Περισσότερο μία αίσθηση από sour cream νομίζω ότι έχει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180384 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33906 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535012 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59713 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237249 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14427 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085193 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35323 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10134 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12